Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende js 3003 hd receiever aldım.sitesinde yazanları ve ustte yazılanların aynısın denedim ama ccam calısmıyor onu gectim tv8 , cnbc e , ntv,ntvspor,cnn turk ....hicbirini izleyemiyorum.Receieverı aldıgımada pisman oldm.Sitesindeki son yazılımı yukledim ,video anlatımlarını uyguladım ama nafile.bendemi sorun var anlamadım ama suna harcadıgım zamana ve paraya yazık
    adsl modeme bagladım ag ayarı otomatikte ama degisiklik yok atladıgım bisey mi var.
    sorunsuz izleyen arkadaslar receiever kurulumunu ve ccam kurulumunu detaylı anlatıp konu baslıgı altına sabitleyebilirlermi?yeni kullanıcılara kolaylık olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: NikRepaa

Bu mesaj silindi.
    Bu arada arkadasım sorununla ilgili olarak cihaz için bu zamana kadar hiç bir kullanıcı kanal bulamama ile ilgili sorun yaşamadı ilk taramada buluyor ne var ne yok.önerim cihazı fabrika ayarlarına döndürüp reset atın baştan taratın.cccam ayarları çok basit modeme takın cihazı tcp/ip ayarlarına gelin buradan elle ayarlamadan cihazın ip sini 192.168.1.11 (son rakamı attım 2-200 arası verin) ağ maskesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.1 dns 208.67.222.222 kaydedip çıkın cccam ayarlarndada 9 nolu server aktif yapıp çıkın.cihaz kendini ip ayarlarından sonra resetliyecek.modeminiz airties ise tüm ayarlarda 192.168.1.1 değil 192.168.2.1 olacak 3.sıradakı 1 yerine 2 koyacaksınız.bunlar sabit ip atama otomatik denemedim çalıştıran varsa yazsın.ayrıca dün baktım dolly paketi kanalları açılmadı jsc sportlar açıktı sadece
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: stoickadir

bende js 3003 hd receiever aldım.sitesinde yazanları ve ustte yazılanların aynısın denedim ama ccam calısmıyor onu gectim tv8 , cnbc e , ntv,ntvspor,cnn turk ....hicbirini izleyemiyorum.Receieverı aldıgımada pisman oldm.Sitesindeki son yazılımı yukledim ,video anlatımlarını uyguladım ama nafile.bendemi sorun var anlamadım ama suna harcadıgım zamana ve paraya yazık
    adsl modeme bagladım ag ayarı otomatikte ama degisiklik yok atladıgım bisey mi var.
    sorunsuz izleyen arkadaslar receiever kurulumunu ve ccam kurulumunu detaylı anlatıp konu baslıgı altına sabitleyebilirlermi?yeni kullanıcılara kolaylık olur

Bir başka konuda yazdığınız sorununuzu hallettiniz mi?
    quote:

merhaba,
    Apartmanın ortak uydu anten kablosundan eve gelen anten kablosunda yuksek gerilim var.digiturk receiever yandı ,panasonic plazmanın scart girisleri yandı sadece tv icin 400 tl tamir parasi odedim 1 ay gecti tekrar aynı sorun oldu.digiturk servisi kabloları baglarken anten kablosunda ve daha sonra scart ı baglarken scart ta elektrik sparkı oldu ve yine scart girisleri yandı.
    Her servis baska sey soyluyor.Topraklama ları olcturdum sorun yok topraklama iyi dediler , akım koruma prizi kullanıyorum ama sorun hala cozulmedi , tecrubesi yada bilgisi olan arkadaslar yardım ederse cok makbule gecer .

Ben de şu ana kadar jamesonla sinyal alamama, kanalları gösterememe sorunu yaşamadım. Bütün kanalları eksiksiz izliyebiliyorum.
    @MSerkanXXX in yazdığı server ayarlarını da yaparsanız sorunsuz serverdan izliyebilirsiniz. Ben de o şekilde yaptım.

• hayır suan televizyonun sadece hdmi cıkısı calısıyor sadece onu kullanıyorum.2 Elektrik ustası ?? ve uydu anten servisi cagırdım herkes topu birbirine atıyor , uydu santralinde sorun yokmus zaten 12 v la calısıyor , evde topraklamalar olculdu sorun yok okunan degerler 0,02 civarı.geriye tv de arıza varmı sorusu kaldı panasonic serviside zaten ilk seferde elektrik sorununda scart girisler dolayısıyla mainboard yandı demisti ,herkes bende suc yok derdinde .ben sorunu bulup cozme derdindeyim cunku zararı sadece bana hem guvenlik acısından hemde maddi acıdan ama turkiyede maalesef durum bu.suan en son kacak akım rolesi taktırıyorum tum prizlere akım koruma prizi taktırdım en son tv yi tekrar servise gondericem

jameson 3003 icinde serkan bey in yazdıklarıyla tekrar deneyecegim umarım bu sefer olur
    cevaplar icin tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

Bu arada arkadasım sorununla ilgili olarak cihaz için bu zamana kadar hiç bir kullanıcı kanal bulamama ile ilgili sorun yaşamadı ilk taramada buluyor ne var ne yok.önerim cihazı fabrika ayarlarına döndürüp reset atın baştan taratın.cccam ayarları çok basit modeme takın cihazı tcp/ip ayarlarına gelin buradan elle ayarlamadan cihazın ip sini 192.168.1.11 (son rakamı attım 2-200 arası verin) ağ maskesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.1 dns 208.67.222.222 kaydedip çıkın cccam ayarlarndada 9 nolu server aktif yapıp çıkın.cihaz kendini ip ayarlarından sonra resetliyecek.modeminiz airties ise tüm ayarlarda 192.168.1.1 değil 192.168.2.1 olacak 3.sıradakı 1 yerine 2 koyacaksınız.bunlar sabit ip atama otomatik denemedim çalıştıran varsa yazsın.ayrıca dün baktım dolly paketi kanalları açılmadı jsc sportlar açıktı sadece

Bu ayarları uyguladım aynen JSC spor kanalları açıldı alıcı airties modeme cat5 kablo ile bağlı

teşekkürler Mserkan

• sunny 14200 ün görüntü kalitesi jameson 3003 den çok daha iyi.Ben jameson 3003 aldım, eşek kadar kumanda,saçmas apan mavi bir ışık,kanal geçişleri yavaş,sevmedim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorcery

sunny 14200 ün görüntü kalitesi jameson 3003 den çok daha iyi.Ben jameson 3003 aldım, eşek kadar kumanda,saçmas apan mavi bir ışık,kanal geçişleri yavaş,sevmedim :(

Diğerlerine birşey diyemem ama görüntü kalitesi olarak iki cihazda kesinlikle aynı.
  • quote:

sunny 14200 ün görüntü kalitesi jameson 3003 den çok daha iyi.Ben jameson 3003 aldım, eşek kadar kumanda,saçmas apan mavi bir ışık,kanal geçişleri yavaş,sevmedim :(

Kumandanın büyük olması sorun olmaz diye düşünüyorum. Eşşek kadar iphone bile moda olunca insanlar ellerinde gezdiriyor. Sunny'nin özelliklerine göre pire kadar kumandası olması lazımdı o zaman. Ne yapıyor ki o kadar kumandası var der insan.

Mavi ışığın üzerine siyah cam kalemiyle boyama yaparsınız, hiçbir şeyi kalmaz.

Kanal geçişlerinin rakiplerine göre yavaş olduğuna katılıyorum. Lakin e-sata, cccam, zoran supra xd-100 işlemci gibi özellikleri sayesinde kanal geçişlerinin yavaşlığı telafi olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

quote:

Kumandanın büyük olması sorun olmaz diye düşünüyorum. Eşşek kadar iphone bile moda olunca insanlar ellerinde gezdiriyor. Sunny'nin özelliklerine göre pire kadar kumandası olması lazımdı o zaman. Ne yapıyor ki o kadar kumandası var der insan.

Mavi ışığın üzerine siyah cam kalemiyle boyama yaparsınız, hiçbir şeyi kalmaz.

Kanal geçişlerinin rakiplerine göre yavaş olduğuna katılıyorum. Lakin e-sata, cccam, zoran supra xd-100 işlemci gibi özellikleri sayesinde kanal geçişlerinin yavaşlığı telafi olabiliyor.

@mastor1 sizde sağolun işinize yaramasına sevindim.

@achfighter aynen katılıyorum size sunny ile jameson arasında özellik bakımından çok fark var birde şunada ekliyelim sunnyde modül ve kart girişide yok d smart vs. de kullanamıyorsun yasal kart alıp izleyemezsin.birazda cihazlara fiyat performans olarak bakmak lazım jameson bence fiyatına göre çok çok iyi bir cihaz.

• görünmtü kalitesi önceliği olanlar sunny 14100-14200, diğer özellikler önceliği olanlar (media player, modül, kart,ethernet vb.) jameson vb. almaları daha uygun olur.
  • quote:

Serkan bey, anlattıgınız sekilde yaptım sorun cozuldu.ccam de clisiyor sadece spor kanalları acık sanırım
    Cnbc e ,ntv gibi kanalları cekmeme sorunu da uydu kablosundan cıktı, baska bir odada kurunca receieverı cekmedigi kanal kalmadı.

Ilginiz ve cevaplar icin tesekkurler

• quote:

quote:

Serkan bey, anlattıgınız sekilde yaptım sorun cozuldu.ccam de clisiyor sadece spor kanalları acık sanırım
    Cnbc e ,ntv gibi kanalları cekmeme sorunu da uydu kablosundan cıktı, baska bir odada kurunca receieverı cekmedigi kanal kalmadı.

Ilginiz ve cevaplar icin tesekkurler

sorunu çözmenize sevindim.bende 2 gün önce baktığımda sadece spor kanalları açıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ft19

görünmtü kalitesi önceliği olanlar sunny 14100-14200, diğer özellikler önceliği olanlar (media player, modül, kart,ethernet vb.) jameson vb. almaları daha uygun olur.

bu iki receiverda usb filmleri izlerken geriye alma durdurma alt yazılı filmleri izlemede

sorun varmı bunu deneyen arkadaşların yanıtlarını merakla bekliyorum
  • ben geçen sandisk 8gb usb belleği taktım. belleği hemen tanıdı ve içeriği görünlendi. içindeki 2 adet avi formatında 500mb. civarı filmi açmadı. ''çalma başlatılamıyor'' hatası verdi. anlayamadım neden açmadığını. yada bilmediğim bişey var. ama cihazın sd görüntüsü gerçekten çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

görünmtü kalitesi önceliği olanlar sunny 14100-14200, diğer özellikler önceliği olanlar (media player, modül, kart,ethernet vb.) jameson vb. almaları daha uygun olur.

bu iki receiverda usb filmleri izlerken geriye alma durdurma alt yazılı filmleri izlemede

Faruk senle konuştuğumun akşamı iki uydu alıcının da media playerlarını denedim. 2 gündür hastalandığım için yatıyordum arayamadım.

İleri alma, geri alma, durdurma,hızlı ileri sarma,hızlı geri sarma (14200 de 16x, 3003 de en fazla 8x) özelliği iki uydu alıcının media playerında da var.

Filmeler dvx di.. Sorunsuz oynatttı. Alt yazılı filmim olmadığı için alt yazı olayını gözlemleyemedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Faruk senle konuştuğumun akşamı iki uydu alıcının da media playerlarını denedim. 2 gündür hastalandığım için yatıyordum arayamadım.

İleri alma, geri alma, durdurma,hızlı ileri sarma,hızlı geri sarma (14200 de 16x, 3003 de en fazla 8x) özelliği iki uydu alıcının media playerında da var.

Filmeler dvx di.. Sorunsuz oynatttı. Alt yazılı filmim olmadığı için alt yazı olayını gözlemleyemedim..

Geçmiş olsun hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• merhaba;

jameson 3003 pvr hd uydu alıcısını bugün bimeksten net üzerinden satın aldım..sanırım ki önceden alınıp-iade edilmiş bir cihazdı..fakat fiziksel bir darp olmadığı ve bir sıkıntı görmediğim için şuan cihazı kullanma yönünde bir düşüncem var..cihazla çok kısa bir süre deneyimim oldu şuan için kesin bir yargıda bulunamam ama receiverı 47'' philips 8404 model tvde denedim..yaklaşık 120 ekrana denk gelen bu ölçüde bir cihazda kusurları görmek 102-106 ekran bir tvye göre doğal olarak çok daha basit olacaktır.

Bu cihazdan önce yine aynı tvde crea cru-1000 model bir hd uydu cihazı takılıydı(orjinal olarak kore mali arion firmasının crea etiketi altında satılan versiyonudur) bu crea cru-1000 hd alıcının eski olmasına karşın çok iyi bir receiver olduğunu bu cihazla birlikte tasdik etmiş oldum..gerçekten 3-4 sene daha eski bir üretim olmasına karşın çok kaliteli bir renk ve resim kalitesi varmış bu cihazın..tek kusuru oldukça ısınıyor ve 24 saat kapatılmadan çalıştırılırsa sıcak yaz günlerinde hd yayınlarda takılmaya başlıyordu..soğtma takviyesi ile aşılabiliyordu tabiki..sd görüntü olarak crea kesinlikle jamesondan 1 adım önde bunu söyleyebilirim fakat jamesonda kötü diyebileceğimiz bir sd görüntü yok sadece biraz daha karanlık-sönük diyebilirim ve bazı kanallarda( bitratesi düşük) kırılmalar biraz daha fazla creaya göre bu tuner kalitesindenmi veya birbaşka sebeptenmi bilemiyorum..fakat tekrar hatırlatıyorum ben 120 ekran bir tvye göre konuşuyorum! ve en fazla 3-3,5 metreden izliyorum..hd kanallarda kalite farkını crea ile kıyaslar isek farkı anlamak çok zor ..burada hd yayınlarda jameson geçer not alıyor benden.

kumanda için şunu söyleyebilirimki ben beğendim..evet biraz büyük ama kalın değil,ele oturuyor.. sadece biraz uzun sayılır..çekim kalitesi yüksek ve her yönden-açıdan komuta edebiliyor..ayrıca çok tuş var ama kullanımı basit ve anlaşılır.bu sebeple kumanda için olumlu puanlar var.

ben d-smart abonesiyim ve modülle full aboneliğim var..jameson ilk aldığımda üstünde mayıs ayı sürümü ile geldi ve modülde biraz sıkıntı oldu..kartı tanımadı..kartı tak dedi..bazı kanalları açtı bazılarında sorun oldu..eyvah dedim sorun yaşayacağız..sonra jameson merkezi aradım..sağolsun beni yazılım mühendisi bir arkadaşa bağladılar ..ona sıkıntılarımı anlattım oda gayet ilgili davrandı..yapmam gerekenleri anlattı.. cihaz hakkında görüşümü sordu ve yapacakları ile ilgili bilgiler verdi..22 dakika sürmüş görüşmemiz..ben ilgisinden ve tavırlarından hoşnut kaldım..cihazın bir garantisi ve desteği var dedirtti bana..memnun kaldım bu konuda.

sonra cihazı resetleyip firmanın ilgili sayfasından son sürüm ekim yazılımını indirdim ve kurdum..hazır kanal listesinide usb ile cihaza yükledim..sıkıntısız ve basit bir işlemle..cihaz biraz daha kendine geldi bu yazılımla..modül sorunu ortadan kalktı ve tüm d-smart kanalları geldi..ayrıca ilk sürümde çıkmayan atv hd ve trt hd kanalları direkt açıldı..sorun kalmadı d-smart modül OKEYdir bu cihaz için..

genel manada kullanımı basit ve sorunsuz bir cihaz..yaklaşık 10 saat sonunda d-samart modül takılı halde bir ısınma yok desem yeridir..crea bu kadar zamanda yumurta kırsam pişirirdi üstünde :))

Media oynatıcı kısmında 250gb lık 2.5lıuk bir hardisk taktım..30 snde içi full olan hard diskin içeriğini açti.. usbden bağladım diski..filmlerde ileri-geri sarma sorunsuz(en fazla 8gblik filmler vardı diskte--yarın 20-25gblikleri deneyeceğim 1tblık 3.5lik diskimden)

8x e kadar hızlı sarması var..takılma donma yok,açmadığı mkv olmadı..filmi kapatıp açınca soruyor kaldığı yerden devam etsinmi diye güzel bir detay.müziklerde filmlerin aksine sadece oynatım var ileri-geri sarma yok.

10 saatlik kullanım sonuçlarım kısaca şu şekilde:

bu cihazı 233 tlye kargo dahil aldım 6 taksitle..bence fiyatını hakeden hatta bu fiyatın üstünde bir cihaz ..genel olarak her konuda süper olmayan(zaten beklemek haksızlık olur giriş seviyesi olan bu cihaz için..)işte zaten işin handikaplı kısmıda burada başlıyor.. bir cihaz herşeyi yapmaya çalışıyorsa herşeyden biraz fedakarlık yapacaktır..bu receiverdada bu var..hem uydu alıcı-hem media player olma iddiasında bir cihaz ve ikisindede süper olmamakla birlikte geçer notu alabilecek bir cihaz.

bence 300 tl ve altında olduğu sürece kesinlikle alınabilir bir receiver..

*hd görüntü gayet iyi..

*sd görüntü iyi (en azından kötü denemeyecek kadar iyi) ben IBM Çipli gm-9400 bir cihaz ve sansui 7500 pvr- gibi kalbur üstü sd görüntü veren cihazlar kullanmış biri olarak bunu söylüyorum..ama bir hd receiver olarak crea cr-u1000 sd yi daha iyi işliyor!! bu bir gerçek ama o sadece receiver yani tek işi bu..media özellikleri yok ve bu konuda daha avantajlı oluyor doğal olarak!!..

*media player var ve bir sorun yok gösteriminde.

*kumanda bana göre çekim gücü ve açısı olarak çok iyi..genel kullanım olarak sorunsuz..

* cihazın dış görüntüsü normal..çok iyi değil-kötüde değil.beklentimin altında kalmadı(fiyatına göre)..işık şiddeti çok fazla bantla çözdüm.crea çok daha iyi bir kasa kalitesine sahip full metal ve şık dizaynı ile çok şık bir cihazdı.(4 yıl önce 450-500 tl idi fiyatı!)

* içerik yeterli kullanım kılavuzu detaylı denebilir..hdmi kablo kutudan çıkıyor..kutulama biraz daha iyi olabilirdi..

* e-sata ve d-smart modülün sorunsuz kullanımı..ısınma sorunu olmaması bu rakamda emsali olmayan bir cihaz yapıyor jameson 3003 ü ..(itirazı olan varsa 250 tl civarına hemen dikkate alırım ve onuda satın alıp denerim)

benim önceliklerime göre ve 120 ekran gibi nispeten büyük bir tvye rağmen jameson 3003 sınıfı takdirle olmasada(bu fiyata daha iyisi olmaz sanırım) teşekkürle geçmiş bir receiver dır.dileğim cihazın yazılım desteğinin sürekliliğidir..bunu bu gün görüştüğüm yazılım mühendisi arkadaşa da ilettim ve sözünü aldım..20 dakika telefonda kesintisiz yardımcı olan biri sanırım bu işide yapacaktır.

inceledikçe ve kullandıkça cihazın artı-eksi yönlerini gördükçe paylaşmaya çalışacağım..sorularınız veya istekleriniz olursa yapabildiğimce yardımcı olmaya çalışırım,

iyi forumlar diliyorum.

• merhaba;

daha önce hiremco fx turbo, atlanta hd box, xtrend et-9000 cihazlarını kullanmış birisi oalrak jameson ile ilgili ben de fikirlerimi paylaşmak istedim.

bahsettiğim cihazları kullandıktan sonra jameson 3003 cihazı 3 ay önce buradaki yorumlara istinaden aldım.çok da memnun kaldım ama diğer arkadaşların başına gelen benim başıma da geldi gelen cihaz daha önce denenmiş ya da teşhirdi kutusu yıpranmış cihaz kasasında çizikler vardı.bu duruma sinirlenerek cihazı bir süre test ettikten sonra iade etmiştim bimekse.

iade etmemin altında dediğim gibi bimeksin bu müşterilerini umursamayan tavrı yatıyordu çünkü kendilerine mesaj da atmıştım sıfır ürün gönderin diye.

cihaz bence tam bir fiyat/performans ürünü.3 ay önce forumda da tartışılmıştı tek eksiği kasa ve kumanda kalitesidir bence.arkadaşların da söylediği gibi açamadığı mkv yok altyazı desteği oldukça iyi, filmleri kaldığı yerden başlatabilme özelliği var.bu medya player özellikleri 1000 tl lik et-9000 cihazında yok bilmenizi isterim.hd görüntü kalitesi oldukça iyi bunu zaten üstatlar da zoran işlemcisinin yeteneğine bağlamışlardı.sd yayın kalitesi ise kişiye göre değişmekle beraber bence oldukça tatminkar.

ben jamesonu iade ettikten sonra nextin yeni çıkan 19500 superior plus cihazını heveslenerek aldım.bence cihaz tam bir felaket hiç kimseye bulaşmayın derim.sonra da dsmart modüldeki başarısını test ettikten sonra da 18500 hd plus cihaz satın aldım.şu anda da 18500 hd plus cihazı kullanıyorum ve de memnunum diyebilirim.tek eksiği optik çıkışı olmaması.oldukça seri bir cihaz modülle kanal geçişi oldukça hızlı tavsiye ederim.

2. televizyonum için bir uydu alıcısı almayı düşünüyordum ve bimeksteki 234 tl fiyatı görünce gene jameson siparişi verdim bugün.tabi eğer bimeks gene teşhir sıfır olmayan bir ürün gönderirlerse gene iade edeceğim şüphesiz.fakat jameson js-3003 400 tl.ye kadar alınabilecek cihazlarda bence tartışmasız 1. sıradaki ürün.ihtiyacı olanlar uygun fiyatını değerlendirsinler derim.

• + Kaydetme özelliğini denedim 8 gb usb ile, süper çalışıyor.Digi bunun için ayda 20 tl alıyor.

+ Kanal sıralaması yapabilmek de çok güzel,dsmartın diginin kanallarının sıralayamıyorduk önceden.

- Mavi ışığına gıcık oldum

- Arayüzü daha güzel olabilirdi.

- Kumandası ohaaa dedirtecek kadar büyük, ve kalitesiz malzemeli

Bugün vatanda goldmaster 1050 hd 375 di, acaba o nasıldı buna göre!

Gene de ben jamesondan memnunum son yorumları da okuyunca içim rahatladı açıkcası.
  • @ilkaycvs güzel inceleme olmuş elinize sağlık soru işareti olan kısımları aydınlatmışsınız . Bu arada mavi ışığı ben gece lambası niyetine kullanıyorum :) cihaz zaten hiç ısınmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.