Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

Aynen dedikleriniz gibi yaptım ama sonuç yine hüsran. Alet internete bağlıyken info tuşuna basınca görünen 9 nokta yeşil renkli oluyormuş ama bende hiç bir değişiklik yok.. Modemi komşuyla ortak kullanıyoruz, o da dışarda ve tv'ye fazla uzak; o yüzden gidip arkadaşın evinde direkt modem bağlantısı yaparak denemeyi düşünüyorum.. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılar..

ben bu ayarlarla sorunsuz kullanıyorum umarım halledersiniz kolay gelsin

MSerkan

Sana zahmet server kullanmak için sıfırdan yapılması gerekenleri maddeler halinde yazabilir misin?

Birçok arkadaşın işine yarıyacaktır.

Hocam bir de bu server ile açılan kanallların bir listesi var mı?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 5 Aralık 2011; 12:29:11 >

• Tekrar merhaba,

Bugün cihazı alıp arkadaşımın evine gittim. Superonline modeme direkt bağlantı yaptık, ardından ayarları "oto. tanımlama" yapıp 9. servisi aktifleştirdik. İlk denememizde direkt açtı kanalları. İnfo tuşundaki noktalardan da 9.su yeşil renkli yanmaya başladı ve sorunun Access point'ten kaynaklandığı konusunda emin olduk.

Az önce eve geldim. Cihazın bağlantılarını yaptım, yine access pointe hiç bir ayar çekmeden bağladım. Uydunun da ayarlarıyla hiç oynamadan JSC Sport kanallarına bastım ve hiç bekletmeden yine açtı..

Hiç bir özel ayara gerek kalmadan açması daha çok koydu diyebilirim. Günlerdir uğraşıyorum ama meğersem sadece modeme direkt olarak bağlayıp tanımlama yapmak gerekiyormuş..

Yeni alan arkadaşlara da naçizane tavsiyem: Videodaki görüntüler eski yazılıma ait, dolayısıyla insanları yanlış yönlendiyor. Ekim 2 yazılımını yükleyin ve özel durumunuz yoksa ayarlarla oynamayıp modeme direkt bağlantı yapın. Meğersem çok kolaymış ancak dediğim gibi videodan dolayı bir sürü uğraştım..

Buradan da yardımcı olan herkese teşekkür ederim, iyi günler..

• quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

emin değilim ama ben 14100 de normal tüner var diye biliyorum, siz silikon bilgisini nerden aldınız veya bu konuda foto var mı?

Bir yerlerde öyle okuduğumu hatırlıyorum, çok emin değilim.

Bu arada TV'lerdeki media playerların 2 büyük eksikliği var:

1) Kaynağın görüntü oranını olduğu gibi ekrana yansıtıyor, değiştiremiyorsunuz. Kullandığım LG 47LD651 ve arkadaştaki 200 Hz Sony TV'de böyle, Samsung'larda durum nasıl bilmiyorum. Sırf bu nedenle TV'nin playerını hemen hemen hiç kullanmıyorum.

2) TV'nin player'ı sadece kendine çalışıyor, projeksiyonda film izlemek istediğimde bilgisayarı açmak zorunda kalıyorum. Uydu alıcısıyla bu zorunluluk da ortadan kaldırıyor.
  • arkadaşlar el cezireler açık ama dollyler gitti sanırım, sizde durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

emin değilim ama ben 14100 de normal tüner var diye biliyorum, siz silikon bilgisini nerden aldınız veya bu konuda foto var mı?

Bir yerlerde öyle okuduğumu hatırlıyorum, çok emin değilim.

Bu arada TV'lerdeki media playerların 2 büyük eksikliği var:

1) Kaynağın görüntü oranını olduğu gibi ekrana yansıtıyor, değiştiremiyorsunuz. Kullandığım LG 47LD651 ve arkadaştaki 200 Hz Sony TV'de böyle, Samsung'larda durum nasıl bilmiyorum. Sırf bu nedenle TV'nin playerını hemen hemen hiç kullanmıyorum.

2) TV'nin player'ı sadece kendine çalışıyor, projeksiyonda film izlemek istediğimde bilgisayarı açmak zorunda kalıyorum. Uydu alıcısıyla bu zorunluluk da ortadan kaldırıyor.

Bugün sunny-GM servisindeydim,özellikle sordum, 14100 ün tüneri normal klasik tünermiş.

• Merhaba bu cihazı buradaki yorumları dikkate alarak satın aldım, şu an için memnunum takıldığım bir yer var aynı anda iki farklı kanal izleme adında bir ozellik var kumanda dan o tuşa bastığımda kafasına göre bi kanal acıyor o kanala ben mudahale edip değiştiremiyorum bu sorunu aşabilin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qiwert

Merhaba bu cihazı buradaki yorumları dikkate alarak satın aldım, şu an için memnunum takıldığım bir yer var aynı anda iki farklı kanal izleme adında bir ozellik var kumanda dan o tuşa bastığımda kafasına göre bi kanal acıyor o kanala ben mudahale edip değiştiremiyorum bu sorunu aşabilin var mı?

Aynı anda 2 farklı kanal izleyemezsiniz aynı tpdeki kanalları izleyebilirsiniz sınırsız tüm kanalları izleyebilmek için çift tüner olması gerekli bu arada kullananlar usb kayıt ve media oynatıcışından memnunmu alt yazılı ve diğer formatlarda sorun varmı?
  • kayıta 320 ve 500 gb usb üzerinden kulanacaksanız en uygunu daha özerisinde hem geç açılıyor ve bayagı ağırlaşıyor en uygunu esata kayıt yaparken başka bir kayıtlı dosyayı izleyemiyorsunuz. bu büyük bir eksiklik
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Orijinalden alıntı: qiwert

Merhaba bu cihazı buradaki yorumları dikkate alarak satın aldım, şu an için memnunum takıldığım bir yer var aynı anda iki farklı kanal izleme adında bir ozellik var kumanda dan o tuşa bastığımda kafasına göre bi kanal acıyor o kanala ben mudahale edip değiştiremiyorum bu sorunu aşabilin var mı?

Aynı anda 2 farklı kanal izleyemezsiniz aynı tpdeki kanalları izleyebilirsiniz sınırsız tüm kanalları izleyebilmek için çift tüner olması gerekli bu arada kullananlar usb kayıt ve media oynatıcışından memnunmu alt yazılı ve diğer formatlarda sorun varmı?

USB kayıt fazla kullanmadık ama sorun yok

Medya oynatıcısı çoğunlukla iyi (MKV, avi) normal şartlarda kullanılır ama 20-30Gb dosyalar gibi herşeyi oynatsın derseniz bir medya player almak gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

Aynen dedikleriniz gibi yaptım ama sonuç yine hüsran. Alet internete bağlıyken info tuşuna basınca görünen 9 nokta yeşil renkli oluyormuş ama bende hiç bir değişiklik yok.. Modemi komşuyla ortak kullanıyoruz, o da dışarda ve tv'ye fazla uzak; o yüzden gidip arkadaşın evinde direkt modem bağlantısı yaparak denemeyi düşünüyorum.. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılar..

ben bu ayarlarla sorunsuz kullanıyorum umarım halledersiniz kolay gelsin

MSerkan

Sana zahmet server kullanmak için sıfırdan yapılması gerekenleri maddeler halinde yazabilir misin?

Birçok arkadaşın işine yarıyacaktır.

Hocam bir de bu server ile açılan kanallların bir listesi var mı?

teşekkürler

ok.uygun bir zamanda yazarım daha detaylı evde değilim şu an menü adlarını vs yanlıs yazmayım şimdi tam düzgün olsun. Açılan kanallar az zaten dollybusterlar(6 tane adult) birde jsc sport kanalları(sanırım 8 tane )

• jameson 3003 ü aldım bende bugün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorcery

jameson 3003 ü aldım bende bugün :)

güle güle kullanın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

sunny at 14100 mu yoksa 3003 mu. kalite olarak soruyorum. islemci ram goruntu kalitesi vs. vs.

Şu an evde ikisi de(yanlız bendeki 14200) var. Fotolarını falan da paylaşacağım. Şunu söyleyebilirim ki sunny 14200 daha seri bir alet. Görüntüsü de sanki 3003 'e göre daha iyi gibi ama şu var ki ikisi arasındaki görünyü iyiliğini ya da kötülüğünü anlamak çok zor.

Bununla ilgili geniş bi yorum yapmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar..

En kısa zamanda bekliyoruz hocam.

İki uydu alıcısı ile ilgili izlenmimlerimi kendi sitemde yazdım. Çok uzun bir yazı olduğu için buraya yazmadım.

http://goo.gl/aUBVh

• kendi sitenizdeki incelemenizi okudum. amatörcede olsa gayet aydınlatıcı olmuş. tahmin ettiğim gibide olmuş. 14100-14200 ve 3003 arasında kalanlara önceliklerine göre yardımcı olacaktır sanırım. teşekkürler.
  • yukarıda ilgili yazida da geciyor; jamesonda uydudan güncelleme nasil yapiliyor?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sunny at 14100 mu yoksa 3003 mu. kalite olarak soruyorum. islemci ram goruntu kalitesi vs. vs.

Şu an evde ikisi de(yanlız bendeki 14200) var. Fotolarını falan da paylaşacağım. Şunu söyleyebilirim ki sunny 14200 daha seri bir alet. Görüntüsü de sanki 3003 'e göre daha iyi gibi ama şu var ki ikisi arasındaki görünyü iyiliğini ya da kötülüğünü anlamak çok zor.

Bununla ilgili geniş bi yorum yapmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar..

En kısa zamanda bekliyoruz hocam.

İki uydu alıcısı ile ilgili izlenmimlerimi kendi sitemde yazdım. Çok uzun bir yazı olduğu için buraya yazmadım.

http://goo.gl/aUBVh

Incelemeni okudum iyiki forumdan 2.el atlanta hd box almışım görüntü kalitesi kanal geçiş hızı kasa yapısı ve kumandadan memnunum.fiyat olarak 240 tlye aldım.kayıt özelliği özellikler çok iyi sadece usbden mp3 resim oynatıyor ama film oynatmiyor:(diğer tüm özellikler bu 2 uydu alıcısından yüksek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hocam kusura bakmada atlanta hd box ın sd görüntü kalitesini nasıl beğendiniz anlayamadım. bizzat kullandım ve çoğu kanalldaki sd görüntü yü beğenmemiştim. ve sattım. sanırım siz yukarıda bahsedilen uyduların sd görüntü kalitesini görmediniz. tabi diğer özellikleri için bişey diyemem. gerçi uygun fiyatada almışsınız. hayırlı olsun. sanırım @hellsot dan aldınız. arkadaşın sattığı ürünler gerçekten sıfır gibidir. bende kendisinden geçen sene philips led lcd almıştım. çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft19

hocam kusura bakmada atlanta hd box ın sd görüntü kalitesini nasıl beğendiniz anlayamadım. bizzat kullandım ve çoğu kanalldaki sd görüntü yü beğenmemiştim. ve sattım. sanırım siz yukarıda bahsedilen uyduların sd görüntü kalitesini görmediniz. tabi diğer özellikleri için bişey diyemem. gerçi uygun fiyatada almışsınız. hayırlı olsun. sanırım @hellsot dan aldınız. arkadaşın sattığı ürünler gerçekten sıfır gibidir. bende kendisinden geçen sene philips led lcd almıştım. çok memnunum.

evet ondan aldım cihaz gerçekten sıfır gibi tabiki jameson sd yayınını görmedim ama evde bu receiver dışında 3 ayrı reciverim var hiçbirinin sd yayını atlanta gibi değil dediğim gibi bana bu cihazlarımdan sonra görüntü kalitesi bayağı yeterli geldigerçekten şimdi siz söyleyince çok merak ettim jameson sd yayınını bimeksten sipariş edip karşılaştırıp göndersemmi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

hocam kusura bakmada atlanta hd box ın sd görüntü kalitesini nasıl beğendiniz anlayamadım. bizzat kullandım ve çoğu kanalldaki sd görüntü yü beğenmemiştim. ve sattım. sanırım siz yukarıda bahsedilen uyduların sd görüntü kalitesini görmediniz. tabi diğer özellikleri için bişey diyemem. gerçi uygun fiyatada almışsınız. hayırlı olsun. sanırım @hellsot dan aldınız. arkadaşın sattığı ürünler gerçekten sıfır gibidir. bende kendisinden geçen sene philips led lcd almıştım. çok memnunum.

evet ondan aldım cihaz gerçekten sıfır gibi tabiki jameson sd yayınını görmedim ama evde bu receiver dışında 3 ayrı reciverim var hiçbirinin sd yayını atlanta gibi değil dediğim gibi bana bu cihazlarımdan sonra görüntü kalitesi bayağı yeterli geldigerçekten şimdi siz söyleyince çok merak ettim jameson sd yayınını bimeksten sipariş edip karşılaştırıp göndersemmi

Şimdi yazıda da yazdığım gibi sd yayınlara diyecek birşey yok. Gayet tatminkar görüntü kalitesi var. Sizin için sadece sd performansı önemli ise evet jameson işinizi görür(sunny de görür) ama menü kullanışlılığı,kanal geçiş hızı sizin için önemli ise o zaman 14200 ü tercih edin derim.

Aslında bu iki cihazında kanal geçişlerini bi videoya çekeceğim. Menü ara yüzlerini ve diğer özelliklerini de göstermiş olurum.Şimdi ekran görüntülerinin fotosunu da çektim ama oradan bu cihazların SD performansları ile ilgili bir şey çıkmayacağı kanaatindeyim..

• quote:

quote:

jamesonun sd görüntü kalitesini görmedim ama 2 ayı aşkın süredir sunny14100hd kullanıyorum(14200 ile aynı cihaz), sd görüntü kalitesi bugüne kadar kullandığım ve denediğim hd cihazlar içinde (sizin atlanta dahil) en iyisi diyebilirim. atlantanın kasası ve diğer özellikleri bunlardan iyi olabilir, doğrudur, bişey diyemem. ama sd görüntü kalitesi olarak bence sunny 14100-14200.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 7 Aralık 2011; 16:00:39 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.