Şimdi Ara

Jaguar, Haziran ayında içten yanmalı araç üretimini sonlandırıyor: Sadece elektrikli modeller üretecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bak sen beni engelleyebilirsin,memnun olurum 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

shadowgeist davranışları var arkadaşta biraz.

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Aynen kardeşim 25 nin euro aynen seneye....Yahu adam yılda milyon tane araba satıyor 50 bin sipariş aldı diyorsun. Hangi saçmalığına cevap vereceğimi şaşırdım. Çinlilerin gazıyla ayakta kalmaya çalışan bir konuam geldi elektrik işi. Geleceği felan da yok bundan sonra. Mısırımı aldım izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 8 Mart 2024; 14:36:0 >
  • en1gma kullanıcısına yanıt

Tam tersi firmalar elektrik e dönünce eski paraları kazanamayacak. Servisiydi yedek parçasıydı bakımıydı, kar payıydı vs. Tesla nın 2023 bilançocuna bakın anlayın. Avrupada 2035 yasakları erteleniyor firmalar bayram etti. ABD de farklı mı olacak sanıyorsun. Çinli embesiller avrupadan ya da abd den daha mı çevreciler de elektrikli araca hücum ediyorlar. Dertleri piyasayı avuçlarına almak. Hergün yeni bir Elektrikli araç markası modeli peydahlıyorlar. Nasıl olsa üretmek kolay. Motorlar batryalar hepsinde aynı yerden geliyor. Kasayı tasarla ver piyasaya bitti. Bunları neden söylüyorum sizin çevrecilik uğruna yapıldığını düşündüğünüz konu amacından çoktan saptı. Baştan da çevreci değildi orası ayrı mevzu.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Shadow olmasın? o da buraları terkedip facebooka göç etmişti. Acaba ger mi geldi? O da çukurovada bir yerdeydi sanki diye hatırlıyorum…

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi dostumdur milleti kurtardılar buradan,shadow Antakyalı ben adanaliyim arada görüşüyoruz

Daha önce konuşmuştuk shadowgeist olduğumu iddia eden varsa hemen şikayet etsin:)

Adam forumun bütün eksilerini grubuna topladı çekti çıktı buradan,burada kalanların durumu ortada:)

Elektrikli araba konusunun çevre ile ilgisi olmadığını aylardır söylüyoruz zaten bütün olay petrol bağımlılığı.

Bence bu menziller ve pil teknolojisi gelişimi göz önünde tutulursa gelecekte akaryakıtli araçlara yer olmayacak, bekleyelim görelim

@YouGotThatRight

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 8 Mart 2024; 15:14:22 >

Tamam Benz hayranı seneye görüşürüz senin yıldızının beceremediğini Çinliler ve Tesla beceriyor Yeni CLA elektrikli de pahalı olursa Model 3 ile rekabeti unutsun Yıldız 

Yeni bir model tanıtıldıktan hemen sonra 50 bin adet sipariş aldığını nerde gördün acaba bir de arkadaşım Merak etme tam üretim kapasitesine ulaşınca Avrupa'da en çok satan hatchback olacağına eminim tabi rakipler daha iyisini yapmazsa ki yapamadılar gibi şimdilik Citroen C3 hem daha az menzilli hem daha çirkin en basitinden VW zaten güya bu sene ID2 yı tanıtacaklardı ama yine muhtemelen beceremediker ki 1 sene ertelediler Renault gibi Tesla'dan kısa sürede üretim yapamazlarda yine kârı unutsunlar.

Sizin Almanlar bu işi beceremedi iyi de oluyor en ufak şeyi opsiyonla satarken kazıklarken iyiydi. Asıl filmi Çinliler Avrupa'da fabrikalarını tamamlayınca göreceğiz  

Alamanlar beceremedi ünü ühü elektrikli arabalar kötü ühü ühü VW 1 tane ID3 çöpünden üretirken 55k Euro ya satarken Tesla aynı sürede 3 tane Model 3 üretip 40k eurodan satıyor     

VW group ne ucuz araçlar için altyapı ne lüks araçlar için altyapı üretemediği için anca Xpeng ve SAIC den şasi almayı becerdi ki Xpeng den aldıkları şaside eski şasisi yeni şasiside değil  

Tek kurtuluş Honda'nın yaptığı Sony ile ortaklığı gibi diğer firmalarında elektronik üreticileri ile birleşmeleri. Koreli Hyundai Group da yapacak bunu eninde sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 8 Mart 2024; 16:0:31 >

Tmm

Bütün eskiler derken kimler var merak ettim. Oraya girmesek inanacaz. Sanki her gönderinin altına 120 yorum atılıyor hergün öyle bir anlatıyorsun ki ahahhaha

Verecek cevabın olmayınca tamam hadi yallah alman sevdalısı Xiaomi bile Almanlardan daha teknolojik araba yapmayı becermişken boşuna çene yoruyorum senle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 8 Mart 2024; 22:6:39 >

Madem girdin eski dh ciler başlığındaki nickleri de yazsaydin ya,

Orada kaç kişi yorum atacak ona bakmıyorlar kavga dövüş olmadan trollerle çoluk çombalakla muhatap olmadan kendi kendilerini yönetiyorlar

Bazı bünyelerde alerji yapması normal:)

• İnsanoğlunun doğasında vardır, bir şeyin cıcığını çıkartmadan, sonuna kadar tüketmeden peşini bırakmaz, bir de en önemlisi alışkanlıklarını kolay değiştirmez.

Şimdi bakıyor, petrol var mı var, depoyu doldurup işine bakıyormu bakıyor, İngiliz Jaguar herhalde kendi atasözünü unutmuş, ''İf it's working why bother to change''

Tüketicinin sorunu şu anda elektrikli araç falan değil, doğru dürüst şöyle 1 lt turbo benzinli, 6 ileri uygun fiyatlı, tipi göze hoş gelen, elektronik oyuncaksız, 1000 kg ağırlığı olan, fiyatı da 5-600 bin liralık bir araç, şu anda bunu kim üretirse yok satar. Ama nerde, bunlar yeni maceralarla ömür tüketiyor, insanların ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu bile bilmiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

tmm

Reklam kasıp durma gereksiz bir grup neyse...

reklam derdine düşsek sayı 4 binde kalmazdı.

Ama sen girme yine de kimse yok boşver:)

Aynen 4 bin yazan 4 kişi...

• Aynen gardaş kimse yok aman sen gelme boşver

Tmm.

Çin'de Almanlar eskisi gibi araba satamayınca göreceğim ben senin gibileri. Kore'de oldu bu Genesis şuanda Almanlardan daha çok satıyor Çin'de de olacak tutuşmalarını araba satamamalarını zevkle izleyeceğim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 9 Mart 2024; 20:11:31 >

Tmm

Tmm velet

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.