Şimdi Ara

Jacobs Monarch Filtre Kahve 500 Gr YANIYOR. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
4
Favori
16.504
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet French Press ile Hazırlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Jack Randall

Söylediğim şey Türk kahvesi için de geçerli.Taze kavrulmuş ve öğütülmüş kahveyi tercih etmek her zaman daha iyidir.Her durumda vakumlanıp paketlenmiş kahvelere göre aroma daha iyi yakalanır.

Doğrudur Türk kahvesinde taze kavrulmuş bulmak kolay gözünüzün önünde öğütüp veriyorlar ama filtre kahvede ne yapacağız, hele ki Anadolu'da yaşıyorsanız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

Kahveyi ağzını sıkı bir kavanoza koyup buzlukta saklayın. Tadı kokusu uzun süre kaybolmaz.

Kesinlikle yanlış.

Kahve buzdolabında veya buzlukta saklanmaz!!

Ağzı sıkı şekilde kapalı, ışık ve nemden uzak oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Kesinlikle dediğinize göre Tchibo'dan daha iyi biliyorsunuz sanırım?

Google kullanmayı biliyorsanız kahvenin nasıl saklanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca tchibo nun da dolaptan kahve çıkarıp verdiğini görmedim hiç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 adet bende almayı düşünüyorum. fakat 500gr tüketmek biraz zor bayatlamaz inş.
  • Palmiye yağına neden şimdi karşı çıkıyorlar yıllardır var

• quote:

Orijinalden alıntı: haylaz__

Palmiye yağına neden şimdi karşı çıkıyorlar yıllardır var

Zararlı olduğu yeni ispatlandı.
  • day_dreamer kullanıcısına yanıt
    biyerde okudum mısır şurubu veya yağı dünyada çoğunluğu amerika ihraç ediyormuş. palm yağı daha Ucuz daha çok mahsul ve aynı kaliteyi verebildigi için palm tercih ediliyor .ve yüzde 90 uzakdogudan dünyaya ihraç ediliyor.

amerikada bunu engellemek için böyle bir tez atmış ortaya

yararlı veya zararlı orasını bilemem tahliller bakılmali.

• fellini kullanıcısına yanıt
    O yüzden sanalbaharat gibi yerlerden alışverişi tavsiye ettim hocam bu tarz siteler en azından size özel kahveyi istediğiniz boyutta öğütüp gönderir.Coffeenutz.com mesela sipariş üzerine kavurup öğütüp gönderiyor böylece mis gibi taptaze kahveyi içmiş oluyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Jack Randall

O yüzden sanalbaharat gibi yerlerden alışverişi tavsiye ettim hocam bu tarz siteler en azından size özel kahveyi istediğiniz boyutta öğütüp gönderir.Coffeenutz.com mesela sipariş üzerine kavurup öğütüp gönderiyor böylece mis gibi taptaze kahveyi içmiş oluyorsunuz :)

Tamam Hocam elimdeki kahve bitince buralardan deneyeceğim, teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vibex2kullanicisi

13 liraydı konusu vardı palmiye yağlı sevene afiyet

Oooo eski dolandırıcımız sağlık danışmanı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: raziel82

onu bırak kahvede palm yağının ne işi var :) yağda kavurmuyorlar herhalde bu kahveyi

Bimdeki bip marka kahvede de palm yagı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gedizgeduk

Burda da çıkmış Palm yağı muhabbeti, bu kadar dert etmeyin ya yediğimiz nerdeyse her hazır gıdada hatta başka birçok üründe var bu yağ. Adama sorsan sağlığı için hayatında 1 ay düzenli spor yapmamış ama popüler oldu diye bir paket kahve ile kanser olacağını zannediyor.

Palm yagı ıcın yagmur ormanlarını yakıyorlar yerıne pam cıftlıgı acıyor. Oradakı hayvanların soylarını tuketıyorlar orangutanlar fıller ve kaplanlar yasıyor. Borneo da sumatrada.
    Genelleme yapma ben 24 yasındayım 17 yasından berı spora gıdıyorum duzenlı olarak.
  • Ben kahveden anlamam fırsattaki ürünün tadı nasıldır ? Daha önce nescafe gold ve envai çeşit kalitesiz kahve içtim.

• Tchibodan çekirdek alsak pahalı mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmeto4129

Ben kahveden anlamam fırsattaki ürünün tadı nasıldır ? Daha önce nescafe gold ve envai çeşit kalitesiz kahve içtim.

bu nescafe değil, tadı güzeldir nescafe ile kıyaslanmaz. Ama yapmak için frenchpres veya filtre kahve makinesine ihtiyacınız var
  • samet3534 S kullanıcısına yanıt
    Aynen ev için güzel olurda yurtlarda pek yaramaz, öğrenci işi değil pek suyu kaynat, kahveyi dök iç olmalı :)))

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Sen muhtemelen vücut gelistirecem diye bol bol tavuk, et yiyorsundur. Bu kadar çevreci isen endüstriyel besicilik nedır, büyükbaş hayvan beslemek için ne kadar tarım arazisi kullanılıyor araştır bak bakalım neler yiyorsun aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: gedizgeduk

Sen muhtemelen vücut gelistirecem diye bol bol tavuk, et yiyorsundur. Bu kadar çevreci isen endüstriyel besicilik nedır, büyükbaş hayvan beslemek için ne kadar tarım arazisi kullanılıyor araştır bak bakalım neler yiyorsun aslında.

Benım yedıgım etler yagmur ormanlarından gelmıyor. Turkıyedekı tavuk cıftlıklerınden gelıyor. Turkıye de yagmur ormanı yok özetle boş konuşmuşsun. Git bir araştır palm yagı nereden nasıl uretılıyor sonra tavuk cıftlıgıyle palm çiftliklerını karsılastır.

Vucut gelıstırmeyı profesyonelce yapmıyorum bol bol yemıyorum, o bol bol yıyenler yarısmacılar oluyor genelde. Ben kendım ıcın haftada 3-4 gun spora gıdıyorum bunu iş olarka yapmıyorum.

Edit: Palm yağı bir ihtiyaç değildir, alternatif bir sürü yağ var ama üreticiler ucuza kaçmak için bu sağlıksız yağı kullanıyorlar. Et tavuk vb. alternatfiti yoktur ve bunlar için yağmur ormanı kesmeye gerek yok her yerde hayvancılık yapılabılır çöl ve kutuplar harıc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 13 Şubat 2017; 15:46:14 >

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Anladım ki yeni birşeyler öğrenmeye kapalisin, bildiğin gibi devam et istediğine inan.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.