Şimdi Ara

İzmirliler Hakkındaki düşünceleri(niz)m (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
3.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vahocan

Konumun aynısını buraya kopyalamışsın
    Birde İzmir insanin öyle ayrı bir yanı yok Yarısı Sıcaktır yarısı berbatdır. Bazıları dolmuşta paranız olmadığını görür para verir.
    Bazıları sizden 10 kuruş almanın davasını yapar.
    Normal bir Türk İnsani gibi
    Bu konuda silinebilir arkadaşım benim konu gibi

+1 . milyonlarca insanın yaşadığı bi şehri insanı böyledir diye konuşmak doğru olmaz zaten. ayrıca forumun 3125125. izmir konusu olduğu için de kapanmalı bence
  • İzmirli olmaktan gurur duyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

Bende bir İzmirli olarak Ankaralılara gıcık oluyorum. Konuşma tarzları biraz itici geliyor. Askerde çok şahit oldum.

bende aslında türkçe konusma tarzını kaba buluyorum hey it is a pensıl ooo okey men ohohoho cristihn wats ap man ahahahaa wats ap ooo hohohoh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freut Mich

İzmir'de gerçek İzmir'li bulmak zor artık. Deli göç aldı İzmir ve nereye baksan tipi bozuk tipler var..

+1

Bende doğma büyüme izmirliyim çok fazla göç aldı ve serseri kaynıyor ortalık
  • quote:

Bende bir İzmirli olarak Ankaralılara gıcık oluyorum. Konuşma tarzları biraz itici geliyor. Askerde çok şahit oldum.

Aynen buna da katılıyorumAnkaralıların konuşma tarzı çok garip, sinir bozucu hem kızlarıda çirkin.
    Ankara mı ? İzmir mi ? derlerse tabi ki İzmir
  •  İzmirliler Hakkındaki düşünceleri(niz)m

1-2 insanın boş laflarına bakma araştırda gel 1-2 insanla butun izmiri bir tutma.

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/11761196.asp

Kusura bakmada çokta umrumuzdaydı senin bizi sevip sevmemen izmirin üstüne şehir tanımam.Kolay gelsin sana angarada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J-Statham* -- 21 Aralık 2011; 23:27:15 >

• quote:

Genel olarak anadolu konuşma tarzına gıcık oluyorum desen şu na daha doğru olur.
    İnsan köyü filan olmayınca konuşma tarzındaki gariplikler filan pek hoş gelmiyor heralde.
    Bizim oaralar favorimdir kastamonu karabük
  • Bende İzmir'liyim doğma büyüme. Sana sonradan görme denk gelmiş, yoksa Küçükparkta , Bornova'da takılıp içsen ne oluurrr içmesennn nee oluuuurr
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishFist

Bir kaç arkadaşımla konuştugumdada fark ettim.Böyle İzmirlilerin bizim üzerimizde bıraktı rahatsız edici şeyler var.
    En iyi arkadaşım olsun kuzenlerim olsun ben olacayım İzmirli adamları bir türlü sevemedim onların kişiliklerinden dolayı.

Tanıdıgım izmirlilerin hepsi.
    Ota b*ka izmiri anlatıp izmiri öven tiplerdi.Bornovada şöyle yapdır bornovada şöyle içerdik merkezde böyle takılırdık karşıyaka maçına söyle giderdik.
    Ankarada bişimi burası bişimi ben yarımı izmirde bıraktım,izmir gibisi yok, yok izmirli adam aç gezer şık gezer,izmirin insanı farklıdır naziktir,izmirin kızları buraya on basar(buna laf yok tamam ).Sonra oturdugun durdugun herkesle muhabbete girme.Abi şu şeyle olmuş bu üstündeki ne güzel,nereden aldın, karşındaki sana bişi sormadan bişiler anlatmalar.
    kalkarkende sağ baştan numaraları ver demeler.
    Abi ne biliyim çok sinir oluyorum benim gibi düşünen varmı başka

Tekrar edit: Herkes değil böyle üniversitesinde tanışanlar anlatırsa böyle 7den 70 e gibi değil

Bunlarda ne gibi bi kötülük,iticilik veya palavra var anlamadım gayet doğru laflar ve güzel özellikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonnieWalker -- 21 Aralık 2011; 23:31:17 >

• Aha bizim karsiyakanin ayakci takimiyla karsilasmissin onlar kendini dunyanin bir humarasi sanir aldirma gec ustun irk onlar
  • Her gün İzmir konusu açılıyor herkesin derdi İzmir olmuş.
    Doğma büyüme İzmir'li olarak memleketimi seviyorum tabiki ama bu göçlerden dolayı İzmir insanı artık bozuldu daha doğrusu İzmir'de İzmir'li bulmak zor her geçen gün biraz daha soğuyorum artık İzmir'den
  • ülkemizde bir karadenizlilerde (özellikle rize ondan daha özellikle trabzon) ve bir izmirlilerde böyle memleket aşkı var , bizim üniversiteyide izmirliler işgal edecek nüfusun %40ı izmirli izmir izmir izmir izmir adamı izmirden soğuturlar
  • Kesinlikle katılıyorum, kendilerini, şehirlerini öve öve bitiremiyorlar illet oluyorum ama kızlarına laf yok
  • izmir gibi şehir mi var ya ?
  • Abi böyle üniversitelerde sağda solda paso izmirlileri anlatanları toplanıp dövücez bir gün kıl oluyoruz kırarız valla
    Arkadaşım cumhuriyet mitinginin fotoğrafının ne alakası var şimdi.Siyasi sorun çıkmasın.
    Bilmem belkide o dediğiniz tiplerdendi gelenler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironicix35

Bende İzmir'liyim doğma büyüme. Sana sonradan görme denk gelmiş, yoksa Küçükparkta , Bornova'da takılıp içsen ne oluurrr içmesennn nee oluuuurr

Aynen kucuk park herkese hitap eden ucuz yollu bir yer marifet degil zaten herkes orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

ülkemizde bir karadenizlilerde (özellikle rize ondan daha özellikle trabzon) ve bir izmirlilerde böyle memleket aşkı var , bizim üniversiteyide izmirliler işgal edecek nüfusun %40ı izmirli izmir izmir izmir izmir adamı izmirden soğuturlar

Abi bizimde memleketimiz var güzel şeyleri var rizeli trabzonlu arkadaşım oldu genelde o yörelerin geyiğini yaparız ve biz sorarız abi şu nasıl oranın insanı nasıl gibi sinden izmirli olana sormanada gerek yok.Üstüne bişi geçir hoşmuş kardeşim biz izmirdede sevgililerimiz bize bişi alır o giydirirdi bizi böylelikle kızların daha hoşuna gidecek bir erkek olursun aynen yaşadım bu muhabbeti ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekström

quote:

Aynen buna da katılıyorumAnkaralıların konuşma tarzı çok garip, sinir bozucu hem kızlarıda çirkin.
    Ankara mı ? İzmir mi ? derlerse tabi ki İzmir

Kesinlikle.Hadi konuşma tarzı okadarda önemli değil benim için ama çok kaba ankara insanı, gözünü sev sen İzmirin

• Bir kız tanıyorum İzmirli. Fena . Onun dışında bir şey de diyemem zaten
  • izmir bambaşka yaaaa...

en güzeli özgürlüğüdür,

şu saatte kafan eserse çık istediğini yap...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.