Şimdi Ara

İzmirliler Hakkındaki düşünceleri(niz)m (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
3.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • öve öve bitiremiyorlar 5 sene kaldim orada kendilerini birsey saniyorlar.
  • Dünya'da hiç bir şey sizi İzmir kadar germemiştir eminim.

Zenginin parası bile çenenizi bu kadar yormaz.
  • hepimiz bu ülkede yaşıyoruz neyin kavgasını yapıyorsunuz anlamıyorum arkadaş ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 23 Aralık 2011; 2:03:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishFist

Bir kaç arkadaşımla konuştugumdada fark ettim.Böyle İzmirlilerin bizim üzerimizde bıraktı rahatsız edici şeyler var.
    En iyi arkadaşım olsun kuzenlerim olsun ben olacayım İzmirli adamları bir türlü sevemedim onların kişiliklerinden dolayı.

Tanıdıgım izmirlilerin hepsi.
    Ota b*ka izmiri anlatıp izmiri öven tiplerdi.Bornovada şöyle yapdır bornovada şöyle içerdik merkezde böyle takılırdık karşıyaka maçına söyle giderdik.
    Ankarada bişimi burası bişimi ben yarımı izmirde bıraktım,izmir gibisi yok, yok izmirli adam aç gezer şık gezer,izmirin insanı farklıdır naziktir,izmirin kızları buraya on basar(buna laf yok tamam ).Sonra oturdugun durdugun herkesle muhabbete girme.Abi şu şeyle olmuş bu üstündeki ne güzel,nereden aldın, karşındaki sana bişi sormadan bişiler anlatmalar.
    kalkarkende sağ baştan numaraları ver demeler.
    Abi ne biliyim çok sinir oluyorum benim gibi düşünen varmı başka

Tekrar edit: Herkes değil böyle üniversitesinde tanışanlar anlatırsa böyle 7den 70 e gibi değil

Bende Angaralıyım. Biz asla anlayamayız izmirlileri. Çünkü:

-Angaralı yanında erkek olan kıza bakmaz,
    -Angaralı maddi menfaat için ''arkadaşım'' dediği adamı satmaz,
    -Angaralı manevi duygularla arkadaşını, dostunu seçer. ''Arabası var beni eve bırakır, gezdirir, çevresi var kız yaparım, işi var beni yerleştirir v.b..'' diyerek değil,
    -Angaralı hayatını düzenli ve disiplinli yaşar. İçeceksede, çapkınlığa da gidecekse bunun bi zamanı adabı vardır. Düzensizliği düzen edinmez,
    -Angaralı bi yakınının başına bişey geldiğinde kendi başına gelmiş gibi üzülür ve o kişiyle ilgilenir. Karşısına geçip sevinmez, gülmez.
    -Angaralı fırsatçı değildir. ''Kimden ne koparsam, nasıl faydalanıp bedava yaşasam'' demez,
    -Angaralı şehrindeki belediye hizmetleriyle (otobüs, park, havuz, yol..) hava atmaz. Onlara alışkındır çünkü.
    -Angaralı esnafı müşteriye sakız gibi yapışıp rahatsız etmez. Almazsan keyfin bilir der.
    -Angaralı aç gezip şık dolaşmaz. Neyse odur.
    -Angaralı söylediği sözün arkasında durur. Söylediyse ''he la söyledim ne var?'' der.
    -Angaralı fesat düşünmez. En yakını için bile ''benden daha yüksek olmasın, o malın sahibi olmasın'' diye fitne düşünmez. ''Allah daha iyisini versin'' der.
    -Angaralı parmağında yüzük olan bi kıza bakan arkadaşına ''höst ulan hayvan görmüyormusun yüzüğü'' der.
    -Angaralı üstündeki giysiyle adam oldum sanmaz. Bir yakınına yardım ederse ''adam olmaya başlıyorum'' der.
    -Angaralı insanları insan olduğu için sever. Kendine faydalı olanla faydasız olan diye ayırmaz.
    -Angaralı kışın en sert ayazı çeker ciğerlerine. Ama bundan hiç şikayet etmez.
    -Angaralı dedikodu yapmaz, ağız eğmez.
    -Angaralı karşılaştığı en ufak sorunda şikayetçi olmaz, isyan etmez.
    -Angaralı bir kıza ''sevdim'' dedikten sonra o kızı aldatmaz. Kaypaklık etmez.
    -Angaralı bir kıza ''sevdim'' dedikten sonra 40 defa ''ayrıldık'' deyip tekrar konuşmaya başlamaz. Bir kere ''ayrılık'' kelimesi geçerse o iş biter.
    -Angaralı daha tanışalı 5 dakika olmuş birine ''kardeşim - dostum'' demez. Bunları demesi için uzun yıllar o kişiyle arasından su sızmaması gerekir.
    -Angaralı dini inancını dahi kişiliğini yüceltme amaçlı bir araç olarak kullanmaz, hava atmaz.
    -Angaralı boş konuşmaz. Laf kalabalığı yapmaz.
    -Angaralı ''deniz olmayan yerde yaşayamam'' demez. Saçmalamaz.
    -Angaralı sevinse de ağzını ayırarak gülmez. Ağırbaşlılığı bırakmaz.
    -Angaralı en ağır dertlerde bile bir oyun havasıyla dağıtır kasveti, kederi. Küçük şeylerle yetinir.
    -Angaralı ortalama bir arabaya biner, çorbaya kaşık sallar. Şükreder.
    -Angaralı sever, reddedilir, susar. Ölüm olur susar. Sağda solda O'nun hakkında söylenti, dedikodu çıkarmaz, ileri geri konuşmaz.
    -Angaralı haksızlığı kaldıramaz. İşyeriyse basar gider, trafikse dalar gider, kadınsa kapıyı vurur gider.
    -Angaralı için tatil, uzak diyarlar gerekmez gider çiftliğine, kızılcahamamına keyfine bakar.
    -Angaralı yeni aldığı ev, araba ile caka satmaz. ''Orta halli aldım'' der.
    -Angaralı binaların arasında yaşar, soğukta titrer. Sever Ankarayı.
    -Angaralı karşıdakinin lafını dinler. Sadece kendi konuşmaz.
    -Angaralı palavra sıkmaz. Söyleyeceği yalanlarla karşıdakinin kafasında ''farklı'' görünmeye çalışmaz. Olduğu gibi görünür, göründüğü gibi olur.
    -Angaralı tek derdi ne olursa olsun eğlenmek olan insanları anlamaz. ''Bu hayatta amacın yok mu la senin?'' der.
    -Angaralı yamuğa tolerans göstermez. Terkeder.
    -Angaralı kafası en bozuk olduğu zamanlarda yalnızlaşır. Etrafına sataşmaz. Neşet Ertaşla bir duble içki depresyona birebirdir.
    -Angaralı onun için e önemli olan ''O kız'' ı asla unutmaz. Yeri her zaman bakidir.
    -Angaralı kan yutar ''kızılcık şerbeti içtim'' der.
    -Angaralı kızın dış güzelliğine bakıp ''güzelmiş'' demez. İçi nasıl içi? der.
    -Angaralı iki, üç kadim dost ile hayatını geçirir. Gereksiz çevre edinip kuru kalabalık

+5

• quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Meyvesi olan ağaç taşlanır mantığı var burada. Türkiye'nin bütün illerine bak, İzmir kadar modern ve rahat bir şehir yoktur. Artık bir daha da İzmir'i kötülemek için konular açmayın, kabak tadı vermeye başladı

Şu mesajda bile küçümseyici ve alayci bir tavır var. Alın başınıza çalın izmirinizi arkadaş yaa. Bu ve bunun gibiler yüzünden ızmir belkide dünyanın gelmiş geçmiş en süper şehri bile olsa bu hareket ve sozlerinizle gözümde öyle bi antipatiklik oluşturdunuz ki..
  • quote:

quote:

Bir kaç arkadaşımla konuştugumdada fark ettim.Böyle İzmirlilerin bizim üzerimizde bıraktı rahatsız edici şeyler var.
    En iyi arkadaşım olsun kuzenlerim olsun ben olacayım İzmirli adamları bir türlü sevemedim onların kişiliklerinden dolayı.

Tanıdıgım izmirlilerin hepsi.
    Ota b*ka izmiri anlatıp izmiri öven tiplerdi.Bornovada şöyle yapdır bornovada şöyle içerdik merkezde böyle takılırdık karşıyaka maçına söyle giderdik.
    Ankarada bişimi burası bişimi ben yarımı izmirde bıraktım,izmir gibisi yok, yok izmirli adam aç gezer şık gezer,izmirin insanı farklıdır naziktir,izmirin kızları buraya on basar(buna laf yok tamam ).Sonra oturdugun durdugun herkesle muhabbete girme.Abi şu şeyle olmuş bu üstündeki ne güzel,nereden aldın, karşındaki sana bişi sormadan bişiler anlatmalar.
    kalkarkende sağ baştan numaraları ver demeler.
    Abi ne biliyim çok sinir oluyorum benim gibi düşünen varmı başka

Tekrar edit: Herkes değil böyle üniversitesinde tanışanlar anlatırsa böyle 7den 70 e gibi değil

Bende Angaralıyım. Biz asla anlayamayız izmirlileri. Çünkü:

-Angaralı yanında erkek olan kıza bakmaz,
    -Angaralı maddi menfaat için ''arkadaşım'' dediği adamı satmaz,
    -Angaralı manevi duygularla arkadaşını, dostunu seçer. ''Arabası var beni eve bırakır, gezdirir, çevresi var kız yaparım, işi var beni yerleştirir v.b..'' diyerek değil,
    -Angaralı hayatını düzenli ve disiplinli yaşar. İçeceksede, çapkınlığa da gidecekse bunun bi zamanı adabı vardır. Düzensizliği düzen edinmez,
    -Angaralı bi yakınının başına bişey geldiğinde kendi başına gelmiş gibi üzülür ve o kişiyle ilgilenir. Karşısına geçip sevinmez, gülmez.
    -Angaralı fırsatçı değildir. ''Kimden ne koparsam, nasıl faydalanıp bedava yaşasam'' demez,
    -Angaralı şehrindeki belediye hizmetleriyle (otobüs, park, havuz, yol..) hava atmaz. Onlara alışkındır çünkü.
    -Angaralı esnafı müşteriye sakız gibi yapışıp rahatsız etmez. Almazsan keyfin bilir der.
    -Angaralı aç gezip şık dolaşmaz. Neyse odur.
    -Angaralı söylediği sözün arkasında durur. Söylediyse ''he la söyledim ne var?'' der.
    -Angaralı fesat düşünmez. En yakını için bile ''benden daha yüksek olmasın, o malın sahibi olmasın'' diye fitne düşünmez. ''Allah daha iyisini versin'' der.
    -Angaralı parmağında yüzük olan bi kıza bakan arkadaşına ''höst ulan hayvan görmüyormusun yüzüğü'' der.
    -Angaralı üstündeki giysiyle adam oldum sanmaz. Bir yakınına yardım ederse ''adam olmaya başlıyorum'' der.
    -Angaralı insanları insan olduğu için sever. Kendine faydalı olanla faydasız olan diye ayırmaz.
    -Angaralı kışın en sert ayazı çeker ciğerlerine. Ama bundan hiç şikayet etmez.
    -Angaralı dedikodu yapmaz, ağız eğmez.
    -Angaralı karşılaştığı en ufak sorunda şikayetçi olmaz, isyan etmez.
    -Angaralı bir kıza ''sevdim'' dedikten sonra o kızı aldatmaz. Kaypaklık etmez.
    -Angaralı bir kıza ''sevdim'' dedikten sonra 40 defa ''ayrıldık'' deyip tekrar konuşmaya başlamaz. Bir kere ''ayrılık'' kelimesi geçerse o iş biter.
    -Angaralı daha tanışalı 5 dakika olmuş birine ''kardeşim - dostum'' demez. Bunları demesi için uzun yıllar o kişiyle arasından su sızmaması gerekir.
    -Angaralı dini inancını dahi kişiliğini yüceltme amaçlı bir araç olarak kullanmaz, hava atmaz.
    -Angaralı boş konuşmaz. Laf kalabalığı yapmaz.
    -Angaralı ''deniz olmayan yerde yaşayamam'' demez. Saçmalamaz.
    -Angaralı sevinse de ağzını ayırarak gülmez. Ağırbaşlılığı bırakmaz.
    -Angaralı en ağır dertlerde bile bir oyun havasıyla dağıtır kasveti, kederi. Küçük şeylerle yetinir.
    -Angaralı ortalama bir arabaya biner, çorbaya kaşık sallar. Şükreder.
    -Angaralı sever, reddedilir, susar. Ölüm olur susar. Sağda solda O'nun hakkında söylenti, dedikodu çıkarmaz, ileri geri konuşmaz.
    -Angaralı haksızlığı kaldıramaz. İşyeriyse basar gider, trafikse dalar gider, kadınsa kapıyı vurur gider.
    -Angaralı için tatil, uzak diyarlar gerekmez gider çiftliğine, kızılcahamamına keyfine bakar.
    -Angaralı yeni aldığı ev, araba ile caka satmaz. ''Orta halli aldım'' der.
    -Angaralı binaların arasında yaşar, soğukta titrer. Sever Ankarayı.
    -Angaralı karşıdakinin lafını dinler. Sadece kendi konuşmaz.
    -Angaralı palavra sıkmaz. Söyleyeceği yalanlarla karşıdakinin kafasında ''farklı'' görünmeye çalışmaz. Olduğu gibi görünür, göründüğü gibi olur.
    -Angaralı tek derdi ne olursa olsun eğlenmek olan insanları anlamaz. ''Bu hayatta amacın yok mu la senin?'' der.
    -Angaralı yamuğa tolerans göstermez. Terkeder.
    -Angaralı kafası en bozuk olduğu zamanlarda yalnızlaşır. Etrafına sataşmaz. Neşet Ertaşla bir duble içki depresyona birebirdir.
    -Angaralı onun için e önemli olan ''O kız'' ı asla unutmaz. Yeri her zaman bakidir.
    -Angaralı kan yutar ''kızılcık şerbeti içtim'' der.
    -Angaralı kızın dış güzelliğine bakıp ''güzelmiş'' demez. İçi nasıl içi? der.
    -Angaralı iki, üç kadim dost ile hayatını geçirir. Gereksiz çevre edinip kuru kalabalık yapmaya çalışmaz.
    -Angaralı büyüğüne saygı gösterir. Terbiyesizlik etmez.
    -Angaralı karşıdakinin her lafıyla dalga geçmeye çalışıp, ortamda popüler olmaya çalışmaz. Laf sokmayı marifet bilmez.
    -Angaralı severse tamamen sever. Başkasına dönüp bakmaz.
    -Angaralı Ankarayı Ankara olduğu için sever saygı duyar.
    -Angaralı Ankara dışında yaşarsa memleketini çok özler. Ancak neyi özlediği sorulsa tam olarak söyleyemez ''Ankarayı'' der.
    -Angaralı ''Ankaralıyım'' demez ''Angaralıyım'' der.

bir ankaralı ancak bu kadar saçmalayabilirdi....

arkadaşlar izmir sadece bir köy nesi güzel yada benzeri düşüncede olanlar hiç aklınıza geldi mi ki belki de izmirli izmiri koca bir köy olduğu için seviyor yada rahat kibirli tavırları için

seviyor, güzel iyi ve ahlak konusunda genelleme yapılamaz kime göre güzel ? kime göre iyi ? kime göre ahlaksal boyutta uygun ? her insanın kendi güzel kavramı vardır çok eskiden

atıldı bu düşünce ortaya zevkler ve renkler tartışılamaz diye, güzel iyi ve doğru göreceli kavramlar.

• sevmeyin İzmir'i gelmeyin de İzmir bize kalsın.
    çok pis zaten çok da kötü iğrenç hatta. insanları kaba laftan anlamazlar. hiç medeniyet görmemişler. yaklaşmayın sınırına bile....
  • Hep bu kürtler yüzünden gittikleri her yerin içine ediyorlar hepsini diri diri yakmak gerek.
  • İzmir ve İzmirliler hakkında bir kaç tespitim var :

1-)Forumlarda ve sözlüklerde tanıdığım çoğu kişi İzmirli yada İzmirde oturuyor.
    2-)İzmir dışında bir yerde oturamıyorlar sanırım.Geçen sene İzmir'den gelen arkadaş alışamadı Kocaeli'ye.
    3-)Benimde farkettiğim her fırsatta İzmir'i övüyorlar görende sanıcak New york'ta oturuyorsun birader .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John WICK -- 23 Aralık 2011; 8:33:14 >
  • Mesajlara bak arkadaş ya, sanırsın New York City.
  • izmirli bir sevgilim vardı 4 yılımı yedi Allah korusun bir daha izmirlimi herkes üstüne alınmasın ama çoğu istanbul özentisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendōka

Bir arkadaşımın İzmir için yazdığı yazı ;

-İZMİR kardeşliktir, bize gidelimdir, bizde yiyelim, bizde kalalımdır... Misafir perverliktir. "Bende para var oğlum sen gel"dir. " Yeni almayı boşver,al benimkini giy"dir.Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır.Sevgidir İZMİR, aşktır.Bir bahaneye gerek yoktur,sebepsiz yere seversin İZMİR'i. Annelerin kızlarını gönderirken "dikkatli ol kızım" değilde, "çok geç kalma" dediği yerdir İZMİR."Yanında kız arkadaşı var boşver"dir.İçindeki öZGÜRLÜK hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir.İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ; SİZİN ORADA DOST DEDİKLERİNİZE, BİZ İZMİR'DE "KARDEŞ" SİZİN GAVUR DEDİKLERİNİZE BİZ "İZMİRLİ" DERİZ... ne yazık ki Ankara yakınlarından kopyalıyorum sizlere :))

Cevap yazım ;

İzmirli olmak,Şehit Hasan Tahsin'i bilip,gerisini okumamaktır.Yunan kuvvetleri şehire girdiğinde,sokakta alkışlamaktır aslında İzmir'li olmak.Yobazlara ölüm sloganlarıyla şehri inletirken,başı kapalı kızları okula almamak için kapılarda nöbet tutmak,"entel yobazlığı"nın liderliğini yapmaktır.İzmir'li olmak,"köylüden yanadır,toprak görmemiş" sözünün hedef aldığı kitle olmaktır.İzmir,bizden olanı hor,sol taraflarında olanı üstün görmektir.Ve İzmir'li olmak,özgürlük hamurunu kaybetmedik derken,işine gelmeyeni silecek olmaktır.

Biri şu arkadaşa Kuvayi Milliye'yi anlatsın.

• "Gazeteci gülümsedi; ‘Ege kıyılarında mı doğdunuz, doğru mu kestirdim?’ diye yeniden sordu.
    Evet. Ege’de, Anadolu’da. Batıdan gelen dalgalar, çakıl taşlarını okşar. Yeni doğan güneşle, sahilde taşlar elmasa dönüşür. O saatlerde turunçlar, portakallar gün batımı rengini alırken, o mevsimde dünyaya gelmişim.

‘Smyrna mı?’ diye sordu, lacivert bakışlı genç kız, bir poz daha alırken makinasıyla.
    ‘Bırakın’ dedim “Bu yabani otların bürüdüğü antik isimleri, taşlar, yıkıklar, yıkıntılar, sararmış otları… Eski Yunan’ın Smyrna’sını. İyonların Smirni’sini bırakın. Bırakın denize birerli kol koşan dağlarının iki buçuk milyon yıl önce oluştuğunu. Lavlardan yükselmiş kurak Yunt dağlarını bırakın, insandan söz edin bana.”

Hüzünlendi gözleri genç kızın. Gönlünü almak için gözlerinin içine baktım. ‘Senin gözlerine bakarken içim ürperdi’ dedim. Dinle, anlatayım. İzmir’de güneş dağların arkasına çekilir. Çocuklar su birikintilerinde kağıttan gemilerini yüzdürür. Anneleri sevinçle evlerine çağırır ve sonra sokaklardan insanlar çekilir. Melisaların, yaseminlerin koku baloncukları havada birbiri ardınca patlar. Gökyüzü her şeyi görmek ister gibi bir an aydınlanır. Sonra senin gözlerinin rengiyle gelir, gökyüzüne tül bir örtüyle serilir. Çocukların göz kapakları ağırlaşır. O canım kokulardan, uzaklardan gelen seslerden, iç çekerek uyur bebekler. Anneleri dudaklarıyla çocuklarını gösterirler eşlerine: ‘Yine yemeğini yemeden uyudu.’ İşte senin gözlerin böyle oyun oynar çocuklara, benim doğduğum memlekette.

Benim doğduğum memlekette, evler, caddeler kış yağmurunda yıkanır. Sonra hırsız adımlarıyla bahar gelir. Portakal, limon çiçeklerinin kokusu, iğde çiçeklerinin kokusuna karışır. Köşe başlarından çarçabuk kaybolan sabah şeytanı biraz mimoza, biraz da denizden çaldığı iyot kokusu katar, yaramazca, sabaha. Hatırlayın lütfen portakal çiçeklerini, acı-sarı kokan iğde ağaçlarını. Evinizde bir şey unutursunuz. Bir ağaca dayanır, neyi unuttuğunuzu hatırlamaya çalışırsınız. Koyu yeşil sert yaprakları, gri pırıltılı, pek ulu olmayan bir ağaçtır bu. Bir zeytin ağacı. Bin yıl yaşadığını bilirsiniz ağacın. O ağaç bin yıl size yağını verir. Zeytin verir. Sofralarınızda rengarenk zeytin, yemeklerinizde yağ. Bu dünyayı çok uzun süre görmek isteyenler taze ekmeklerini o yağa banıp yer. Bu tadı unutmayın lütfen. Güneş renkli tadı. Akdeniz mutfağını.

Çekirdeksiz razakı üzümü, güneşi içer şarap olur. Şarabın suyu kaçar, geriye sarhoş kalır.

İnsanlar evlerinde bir türlü oturamazlar. Kapılarının önüne dökülürler çoluk çocuk, güneş sokaklardan çekilince. İçlerinde özgürlük titreşir durur. Mavzer bakışlı efeler, zeybekler, kısa poturları, oyalı börkleriyle toprağa diz vurur, kollarıyla yavaşça gökyüzüne teslim olur gibi uzanır.

Kıyı köylerinde yaşlı kadınlar evlerinde ıslatılmış kireç bulundururlar. Duvarda bir leke, ocağın isi karası, o saat bembeyaz olur yeniden. Yaşlı bir nine duvarı aka boyar. Hep bir dizeyi hatırlarım: ‘Bir tebeşir almak, karalamak ölümü.’
    Deprem, her gün uğrar, ellerinden öper evlerin. Depremle kardeş yaşar İzmir’im.

Nietzsche der ki, üstün insan için: ‘Evlerinizi yanardağ eteklerinde kurunuz, gemilerinizi bilinmeyen denizlere gönderiniz ve birbirinizle mücadele ederek yaşayınız, yaşayınız!’ Eğer İzmir’e uğrasaydı, pos bıyıklı çılgın Alman düşünürü, sözünü şöyle bitirirdi, ihtimal: ‘Evlerinizi yanardağ eteklerinde kurunuz, gemilerinizi Akdeniz’in bilinmeyen sularına, şaraplarla dolu gönderiniz ve birbirinizi severek, aşk içinde yaşayınız, yaşayınız.’

İşte benim doğduğum memleketim, İzmir’im.

Tan Sağtürk"

Bir Angaralının " 1,2,3,4 " dar kafalı Ankara anlatımına bakın birde yukardakini okuyun! İzmir'in niçin Türkiyenin geri kalanından farklı olduğunu anlarsınız! Çok değil 2-3 İzmir olsa bugün ülkede uğraştığımız saçmalıklarla uğraşmıyor olurduk!

• quote:

Orijinalden alıntı: 3ndorfin

İzmir ve İzmirliler hakkında bir kaç tespitim var :

1-)Forumlarda ve sözlüklerde tanıdığım çoğu kişi İzmirli yada İzmirde oturuyor.
    2-)İzmir dışında bir yerde oturamıyorlar sanırım.Geçen sene İzmir'den gelen arkadaş alışamadı Kocaeli'ye.
    3-)Benimde farkettiğim her fırsatta İzmir'i övüyorlar görende sanıcak New york'ta oturuyorsun birader .

Yabancı özentisiyle yanıp tutuşuyorsunuz belli ki New york un sadece Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı'ndan oluştuğunu zannediyorsun vah zavallı çok film izleme. siz yerinizde kalın bizde öyle. gayet mutluyuz....:)))

• quote:

-İZMİR kardeşliktir, bize gidelimdir, bizde yiyelim, bizde kalalımdır... Misafir perverliktir. "Bende para var oğlum sen gel"dir. " Yeni almayı boşver,al benimkini giy"dir.Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır.Sevgidir İZMİR, aşktır.Bir bahaneye gerek yoktur,sebepsiz yere seversin İZMİR'i. Annelerin kızlarını gönderirken "dikkatli ol kızım" değilde, "çok geç kalma" dediği yerdir İZMİR."Yanında kız arkadaşı var boşver"dir.İçindeki öZGÜRLÜK hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir.İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ; SİZİN ORADA DOST DEDİKLERİNİZE, BİZ İZMİR'DE "KARDEŞ" SİZİN GAVUR DEDİKLERİNİZE BİZ "İZMİRLİ" DERİZ... ne yazık ki Ankara yakınlarından kopyalıyorum sizlere :))

Cevap yazım ;

İzmirli olmak,Şehit Hasan Tahsin'i bilip,gerisini okumamaktır.Yunan kuvvetleri şehire girdiğinde,sokakta alkışlamaktır aslında İzmir'li olmak.Yobazlara ölüm sloganlarıyla şehri inletirken,başı kapalı kızları okula almamak için kapılarda nöbet tutmak,"entel yobazlığı"nın liderliğini yapmaktır.İzmir'li olmak,"köylüden yanadır,toprak görmemiş" sözünün hedef aldığı kitle olmaktır.İzmir,bizden olanı hor,sol taraflarında olanı üstün görmektir.Ve İzmir'li olmak,özgürlük hamurunu kaybetmedik derken,işine gelmeyeni silecek olmaktır.

Güzel.

• Canlarım İzmire laf eden yok İzmirliye laf ediyorum ben neden anlamakta zorlanıyorsunuz ??
    Yok zeytin ağacı limon köy vs
  • quote:

Canlarım İzmire laf eden yok İzmirliye laf ediyorum ben neden anlamakta zorlanıyorsunuz ??
    Yok zeytin ağacı limon köy vs

Benim yazıyı devam ettirin Angaralılar.
  • izmirliyim,şu anda ankaradayım.ankara izmırın yanında solda sıfır.çok sıkıcı,insanı daha kaba,eğlence daha az.tam memur kenti.gidilecek en iyi yerlerden bıri ümitköy,onda da deniz havası olmadığından benim için anlamı yok.güya başkent,ortalık korsan cd'ci,kitapçıdan geçilmiyor.az kaldı neyse ki,izmirime dönüyorum:)
  • quote:

quote:

Cevap yazım ;

Güzel.

Oy oy oy kan çıkar

• İzmirli apaçilere denk gelmişsin sen arkadaş . İzmir candır , çekemeyen anten takar o kadar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.