Şimdi Ara

İzmirliler Hakkındaki düşünceleri(niz)m (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende İzmirliyim , böyle reklamcı İzmirlilere bende sinir oluyorum. Otur işte oturduğun yerde , ne diye orada burada övüyorsun , reklamını yapıyorsun , yok " İzmir erkeği şöyledir , içti mi şöyle içer , yedi mi şöyle yer..."

Yav bizde İzmirliyiz ama böyle reklamlara gerek duymuyoruz , genelde bu reklamcılar ergenler oluyor. Sırf bu reklamlar , sözler , yazılar yüzünden gelip İzmir'e yerleşiyorlar , sonra şehre uyum sağlayamayıp İzmir'i bozuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JonnieWalker

quote:

Orijinalden alıntı: Ekström

quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

Bende bir İzmirli olarak Ankaralılara gıcık oluyorum. Konuşma tarzları biraz itici geliyor. Askerde çok şahit oldum.

Aynen buna da katılıyorumAnkaralıların konuşma tarzı çok garip, sinir bozucu hem kızlarıda çirkin.
    Ankara mı ? İzmir mi ? derlerse tabi ki İzmir

Kesinlikle.Hadi konuşma tarzı okadarda önemli değil benim için ama çok kaba ankara insanı, gözünü sev sen İzmirin

Mesela ankara insanı dediğin bir insan yok başta bunu diyim ben karabüklüyüm mesela memur kenti burası türkiyenin her yerinden insan var.
    Ama ankara agzı baskındır

• doğma büyüme Ankara'da yaşıyorum.. Ankara'nın havasından mıdır suyundan mıdır bilemem ama soğuk insanlarız. birşeye pat diye zıplamayız. İzmirliler kadar cana yakın , sıcakkanlı değiliz . fakat muhabbet ettiğimizi satmayız, tutarız onu. kolpalık yok yani sıcak olmayan kanda. o sebepten rahat olabilirsiniz. düşmanlık etmenin manası yok
    İzmir - Ankara kıyaslaması yapsam.. aradaki iki fark : Deniz & Hava Rengi.. bundan ötesi yalan. herşey aynı
  • Daha çoğu hayatında kar görmemiş konuşup duruyorlar.
    Kışın ortasında kızılaydan evlerine yürümek durumunda kalmamışlar rahat adamlar
  • Bırak övsünler,göç için sırada bekleyen herkes soluğu bu yüzden İzmir'de alıyor.Ne güzel şehir orası işte,daha ne olsun adamlar kendi ağızları ile gelin diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishFist

Daha çoğu hayatında kar görmemiş konuşup duruyorlar.
    Kışın ortasında kızılaydan evlerine yürümek durumunda kalmamışlar rahat adamlar

biz karı çok gördük ve görüyoruz da...
  • İzmir
  • İzmir'e laf yok hocam
  • Bak abi bahsettiğim olay forumda bile var gene izmirlilerden bahseden gene izmirliler haklı oludugum okadar açık ve ortadaki.
    İzmirli olmayan kaçkişi yorum yapmış izmirli olan kaç kişi yorum yamış.
    Ben yendim
  • İzmir Ege Bölgesi'nde
    Yüzölçümü 12.012 km²
    Rakım 25 metre
    Koordinatlar 38°26′N 27°09′E
    Posta kodu 35xxx
    Alan kodu 0232
    İl plaka kodu 35
    İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük kentidir. İzmir, Ege kıyı bölgesinin tipik bir örneği gibidir. Kuzeyde Madra Dağları, güneyde Kuşadası Körfezi, batıda Çeşme Yarımadası'nın Tekne Burnu, doğuda ise Aydın, Manisa il sınırları ile çevrilmiş İzmir, batıda kendi adıyla anılan körfezle kucaklaşır.

İzmir ili içinde Ege Bölgesi'nin önemli akarsularından olan Gediz Nehri'nin aşağı çığırı ile Küçük Menderes Nehri bulunur. Girintili ve çıkıntılı kıyı bandı doğal olarak sayısız güzellikte koy ve plajların oluşumu ile sonuçlanır. Gümüldür, Özdere, Foça, Karaburun, Çeşme sahil ve plajları İzmir için büyük bir turistik önem taşımaktadır. Öte yandan aynı doğal yapı, bir çok balıkçı barınağının veya yat yanaşma yerlerinin oluşmasına neden olmuştur. Bu özellikleriyle İzmir doğal bir turizm ve liman kentidir.

Akdeniz iklim bölgesinde yetişen geniş, sert ve iğne yapraklı, sürekli yeşil kalan, kuraklığa dayanıklı ağaç ve çalılar, yaygın doğal bitki örtüsünü oluşturur.

Akdeniz iklim kuşağında kalan İzmir'de yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. İl bazında yıllık ortalama sıcaklık, kıyı kesimlerde 14-18 ºC arasında değişmektedir. Yıllık ortalama deniz suyu sıcaklığı 18.5ºC'dir.
    Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş, gelişmiş, aynı zamanda işlek bir ticaret merkezidir. Cıvıl cıvıl olan alışveriş merkezinde dolaşmak oldukça keyiflidir. İzmir'in batısında nefis renkli denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır. Antik çağların en ünlü kentleri arasında yer alan Efes, Roma devrinde dünyanın en büyük kentlerinden biriydi. Tüm İon kültürünün zenginliklerini bünyesinde barındıran Efes, yoğun sanatsal etkinliklerle de adını duyuruyordu.

Türkçe'de ''Güzel İzmir'' olarak adlandırılan İzmir, yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olup, yazında denizden gelen taze bir serinlik güneşin sıcaklığını alıp götürmektedir. Sahil boyunca palmiye ağaçları ve geniş caddeler bulunmaktadır. İzmir Limanı İstanbul'dan sonra ikinci büyük limandır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan İzmir Uluslararası Sanat Festivali ve Uluslararası Fuarı ile de önemli bir yer tutar.

PROBLEM? YETER GARİ LAN UGRAŞMAYIN İZMİR İLE VATANIMIZIN Bİ İLİ NAPCAN İZMİRLİYİ

• Bende İzmir liyim ama kalkıpta sağda solda bunla övünmem hepimiz aynı vatanın evlatlarıyız sonuçta biz bu toprakları sırt sırta kazandık sadece içimden gurur duyarım İzmir liyim derken öyle gösteriş için övenleri bende sevmem.Sadece İzmir değil Ege insanı gerçekten naziktir bunun aksini idda eden ya gidip görmemiştir ya da işine gelmediğinden eder.
  • izmirli ya da değil tanımadıgım bi tip "ceketin güzelmiş" derse ben ona tav olurum arkadaş bu kadar yuşak olunmaz

la izmirlilerle alakasız yazdım bunu bana diyen nereli bilmiyom bile üstündeki güzelmişi gördüm ilk entryde girdim olaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyazsakki -- 22 Aralık 2011; 0:31:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Laugh

amerikalıyım (safkan) (ciddiyim) o yüzden izmirlileri hiç medeni bulmuyorum, itici geliyor bana bu benim düşüncem tabi.

Tipe bak sanki amerikalılardan zerafet akıyor.Safkan amerikan olduğuna göre yağmur dansı falan bilirsin sen şimdi.Ateşin etrafında dans edip yağmur duası okumak çok medeni.
  • quote:

Bak abi bahsettiğim olay forumda bile var gene izmirlilerden bahseden gene izmirliler haklı oludugum okadar açık ve ortadaki.
    Ben yendim

Sen ne diyosun ya?
  • Senin önyargını yerim. İstediğin gibi düşün bize batan bişey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reyftn

quote:

Bak abi bahsettiğim olay forumda bile var gene izmirlilerden bahseden gene izmirliler haklı oludugum okadar açık ve ortadaki.
    Ben yendim

Sen ne diyosun ya?

Biraz dalga geçtim anlayamadın galiba.
    İzmirlileri izmirliler tarif etmez insan kendini nasıl tarif eder nasıl göre bilirki ?
    Maşallah kendinizi çok güzel anlatıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Orijinalden alıntı: Laugh

amerikalıyım (safkan) (ciddiyim) o yüzden izmirlileri hiç medeni bulmuyorum, itici geliyor bana bu benim düşüncem tabi.

Tipe bak sanki amerikalılardan zerafet akıyor.Safkan amerikan olduğuna göre yağmur dansı falan bilirsin sen şimdi.Ateşin etrafında dans edip yağmur duası okumak çok medeni.

aahahhahhhahahhahhahah

adam çeroki beyler oturan boganın yeğeni.

• Ne alip veremediginiz var anlayamadim . Ben de dogma buyume İzmir'liyim ancak sizin kadar yaygara yapanini gormedim arkadas . Sakin olun bakin keyfinize forum koselerinde İzmir'e sallamakla " yok ben yendim yok sen yendin " falan ergen cumleleriyle ancak psikolojik olarak rahatlarsin , ha kasintim var dersen git Karsiyaka / Carsi taraflarinda dile getir bunlari insanlara karsi .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reyftn

quote:

Ben yendim

Sen ne diyosun ya?

Biraz dalga geçtim anlayamadın galiba.
    İzmirlileri izmirliler tarif etmez insan kendini nasıl tarif eder nasıl göre bilirki ?
    Maşallah kendinizi çok güzel anlatıyorsunuz

Büyümüş de dalga da geçermiş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.