Şimdi Ara

İzmirden Adanaya Antalya-Mersin istikametinden gitmek mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 15 tatilde memlekete doğru gitmeyi planlıyorum ama araçta Kış Lastiği yok.Yaz lastiklerinin durumu iyi.bu yüzden karlı buzlu olacağını tahmin ettiğim Konya yolu üzerinden değil Antalya istikametinden gitmek istiyorum.2006da o yoldan bi gezi yapmıştık,alabildiğine virajlı yollar.Yaz olsa Konya yolunu tercih ederim fakat kış şartlarını gözönünde bulundurursak o yol nasıl sizce,mantıklı mı?

• Kış lastiğin yok ise hiç düşünme bile torosların arkasını.

Sahilden gelmen zorunlu zaten, alternatifin yok. Sahil yollarinda heyelanlara dikkat et yalnız, kar olmasa da fırtına var günlerdir butaraflarda. Yer yerinden oynadı bu hafta boyunca.
  • Antalya yolu daha kısa fakat sizinde bildiğiniz gibi daha virajlı. En son yazın antalyaya giderken kullanmıştık yolu. Yolun çoğu düzeltilmiş duble yol yapılmıştı fakat hala tek yön virajlı yollar var. 2 bölümden oluşuyor arada bi 10-15 dk lık rahat bölüm var. Adanadan giderken ilki 45 dk ikincisi 30 dk civarı sürüyor. Yağmur yağmazsa bence problem olmaz tabiki sürücünün çok tecrübeli olması lazım
  • yolların durumu nasıl acaba,araç da yeni,bozuk satıhlı yollarla yıpranmasını da istemiyorum açıkçası.bir de gerçekten zorlu diye tabir edeceğimiz yol kısmı ne kadar zamanımı alır tahmini.hızı seven biri değilim,gayet sakin araç kullanırım.düz yolda bile 90ı geçmemeye çalışırım genelde.
  • Pozantı bölgesi iki gün önce karlıydı, kaçışın yok gibi..
  • otobanda karın çok olumsuz bir etkisi olmaz sanırım
  • şu yolu defalarca kullandım.

izmir- uşak-afyon-akşehir-konya- otobandan pozantı- adana

virajsız ve işlek bir yol
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

şu yolu defalarca kullandım.

evet güzel yol ama kış lastikleri olmayınca düşündürüyo..
  • kış lastiği olmadan diğer güzergahlar da sıkıntılı.

8 yıl boyunca yılda en az 3 defa gittim o yoldan yolculuğun bazıları da kışa denk geldi. afyon-konya-pozantı arasını gündüz geçmeye çalış ve dikkatli ol. bir sıkını olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

şu yolu defalarca kullandım.

ben de bunu yazmak için girdim de memleketim eksik kalmış

izmir - uşak - afyon - akşehir - konya - ereğli - yolçatından otoyola çıkılır - pozantı - adana

ben olsam bu yoldan gelirdim sonuçta kış lastiği olmadan biraz daha temkinli olarak gidebilirsiniz, kışın çok uzun yol deneyimim yok, bir kere ereğli - karaman - konya geldim baya kar vardı, gece geldim kış lastiğimiz de yoktu ancak sorun olmadı

bir kere de ereğli'den konya'ya geldik, konya'nın girişinde karayolları ve polisler ereğli yönüne doğru yolu geçici olarak kapatıyorlardı, kar fırtınası vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 14 Ocak 2012; 2:01:54 >

• hocam anamur çevresinde yol yapımı vardı en son ne oldu bilmiyorum. bozuk satıhla karşılaşırsın ama çok uzun süreceğini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.