Şimdi Ara

İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
12
Favori
105.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 kişi hayatını kaybetmiş son bilgilere göre.

• Çok geçmiş olsun herkese..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-781808C66

Depremde hasar gören bölgelerin zemini sağlam değil. Ayrıca bir video izledim, o videoda bina yıkılmak üzere ve 5-6 sn geçtikten sonra tamamen çöküyor. O binanın çöktüğü tarafa doğru kolonların yer açmak için aşağıdan kesildiğine eminim ama ispatlayamam. Türkiye'deki çoğu binada yapıyorlar onu maalesef. Bu arada 6.6 olduğuna da inanmıyorum. Bence en az 7.0 oldu. Twitter'da bir tane video var, yayın yapan elemanın bildiğin ev yıkılıyor. O görüntüde depremin 7.0'dan daha düşük şiddette olması mümkün değil.

Altlarında dükkan olan evler dikkat etsin kolon kesip dükkanı büyütuyorlar o videoda da dukkan var

Ayrıca yine aynı açıklamalar yapılacak Allah belanızı versin ulan sizin bir çözümü var bu işin japonyada 9.0 deprem oluyor alooo

Üstüne yok deprem çantası yapın yok yatağın altına girin ulannnn çok mu zor hasarlı veya sıkıntılı binaları tespit edip sağlamlaştırmak Allah'ın belaları

Susmaya devam edin ulan her yerin ayaga kalkmasi lazım ya , ama başımızdaki diyorki bu bir doğal afettir ulannnn önlemini alıcaksın sen

Öyle sinirliyim ki anlatamam benim sevdiklerine bir şey olsun yakarım bu dünyayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 30 Ekim 2020; 17:7:11 >

• tv'de 6,9 - 7 büyüklüğünde diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt

Yapısal anlamda kontrol ettik şimdilik sıkıntı yok gözüküyor sallanma anında en ufak yere düşen bir ev eşyası dahi olmadı ama farklı yapılarda hasar çok büyük.

Özellikle deprem yönetmeliğine uymayan evlerde hasar büyük ve yıkılan binalar var.

• Şu konuda bile üye blokluyoruz başınızı yesin siyasetiniz.

• Şu palavrayı hatırlayan var mı?

https://www.youtube.com/watch?v=gW5zZabJ7uw&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Allah korudu resmen 6.8 falan hikaye en az 7.5 vardı İzmirde öyle böyle sallanmadım.

Binada dairimizde bi hasar yok ama mahvolduk.

Dualarınızı esirgemeyin

• Bursa uludağdayım. Burada bile hissettim. Çok geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: fitamino

Arkadaslar yanlis anlamayin ama istanbulda bu depremi hissettiyseniz bence imkan varsa evinizi degistirmeye bakın.

Saçmalamışsın....

• Hakazul kullanıcısına yanıt

aslında haklı. Marmara depremi..

• Çok geçmiş olsun herkese. Haberlerde enkaz altından çıkanlar var. Umarım can kaybı yoktur.

• Çok geçmiş olsun. 2020 felaketler yılı oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.

• -Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem dolayısıyla yardıma hazır olduklarını söyledi.

-Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias,Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu aradı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. İki Bakan ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardım ve desteğe hazır oldukları ve temasta kalacakları hususunda teyitleşti.

-Fransa İçişleri Bakanı Darmanin: Şiddetli bir deprem Türkiye’yi ve Yunan adalarını vurdu. Fransa bu zor sınav karşısında Türk ve Yunan halkının yanında. Bu ülkelerin hükümetlerinin istemesi halinde Fransa hemen bölgeye yardım gönderebilir.

-AB Konseyi Başkanı Michel: Yunanistan ve Türkiye açıklarında Ege Denizi’ni vuran depremle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenenlerin üzüntüsünü paylaşıyorum. AB yardım için hazır.

-Kandilli Rasathanesi: "Artçılar 15 güne kadar sürebilir."

-Yunanistan'ın Samos Adası'nda yıkılan kilise görüntülendi Bölgede başka yapıların da zarar gördüğü bilgisi açıklandı.

İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu]

• Balçova'da 8.katta feci sallandık.

• İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu]
  • Geçmiş olsun tüm etkilenenlere. İnşallah ölü sayısı artmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Forumun "bile" lik durumu kalmadı ki. Fransa'daki kafa kesme vahşetine biri "sanatlarına saygı duyulmasını istiyorlarsa yorumlamamıza da saygı duyacaklar" tarzı bir şey yazıp onlarca beğeni almıştı. Işidçi, pkkcı, Atatürk düşmanı militan kaynıyor forum. E yönetim de oldukça memnun bu durumdan olsa gerek ki, ota b*ka bana 4 gün ban atanlar bunları çizmiyorlar.

Şahsen bunlara karşı görmezden gelmeyi tercih etmeyeceğim.

Doğru. Son yıllarda iyice arttı. Bak üstteki üye hala tweet seçip koyuyor çünkü amacı bu. Kendilerinden benzer tweetlere fetöcü diyorlar da bu attıklarının gerçek olduğunu nereden biliyorlar peki?

Yönetimde istese bunlara ağır cezalar verir ama onlar saçma sapan mesajları silip, saçma sapan cezalar veriyorlar ama bunlara dokunmuyorlar. Aksi halde mesela bu üye yıllardır bu şekilde davranmaya devam edebilir miydi?

Mesela bunların hepsi fetöcü ve sahte hesap bunlara göre.

https://eksisozluk.com/ensonhaberdeki-ege-denizi-depremi-yorumlari--6718228?a=popular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 30 Ekim 2020; 17:41:28 >

• öncelikle izmir ve ve çevresinde yaşayanlara sonra da tüm ülkemize geçmiş olsun.inşaallah en az can kaybı ve hasarla atlatırız.ne yazık ki hayatın ve bu ülkenin gerçeği ile bir kez daha karşılaştık.yıkılan binaları görünce insan sinirden kuduruyor,bu kadar zor omamalı sağlam bina yapmak.bu kadar ucuz olmamalı insan hayatı.en fazla 1-2 ay sonra bunu da unutacağız ve hayatımıza devam edeceğiz ta ki bi sonraki depreme kadar sorgulamayacağız yapılanm hataları.tekrar geçmiş olsun.allah beterinden korusun güzel ülkemizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirsu -- 30 Ekim 2020; 17:38:13 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.