Şimdi Ara

İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
12
Favori
105.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul/Maltepe de kıyıya çok uzak olmayan bir tarafta yaşıyorum. Hiç hissetmedim ama birkaç arka sokaktaki arkadaşım hissetmiş.

Hisseden, zarar gören herkese geçmiş olsun. Evinizde deprem çantası bulundurmayı unutmayın. Uzun süreli dışarıda kalmanız gerektiğinde çok önemli olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin üzerinde inanılmaz bir rahatlık, umursamazlık var.

Deprem verisinde de hile yapmazsın be kardeşim. Ne biçim ülke ya.

• Arkadaslar yanlis anlamayin ama istanbulda bu depremi hissettiyseniz bence imkan varsa evinizi degistirmeye bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah yardim etsin laflari yerine önce sağlam bina sağlam yapi yapip sonra tevkkulu etmek lazim allah nasil kurtarsin bu evleri şaka gibiler

• Depremde hasar gören bölgelerin zemini sağlam değil. Ayrıca bir video izledim, o videoda bina yıkılmak üzere ve 5-6 sn geçtikten sonra tamamen çöküyor. O binanın çöktüğü tarafa doğru kolonların yer açmak için aşağıdan kesildiğine eminim ama ispatlayamam. Türkiye'deki çoğu binada yapıyorlar onu maalesef. Bu arada 6.6 olduğuna da inanmıyorum. Bence en az 7.0 oldu. Twitter'da bir tane video var, yayın yapan elemanın bildiğin ev yıkılıyor. O görüntüde depremin 7.0'dan daha düşük şiddette olması mümkün değil.

• Ne oturduğumuz binalara ne de kurumlara güven var. Bir Türkiye gerçeği ama kimse ciddiye almıyor. Canımızın hiç kıymeti yok.

Herkese geçmiş olsun, en az kayıpla atlatılır dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalova'dayım ben hic duymadım. Kandilli rasathanesine gore 12 km derinlikte ve 6.6-6.8 siddetinde imiş. Bayağı da artçı depremler olmuş.

Gecmis olsun herkese.

• Hep lafta kalıyor yine lafta kalıcak bu ülkede ilk defa deprem olmuyor

Kanal İstanbul konusacaginiza şu istanbulda hasarlı sağlam olmayan evleri tespit yeniden yapın zaten dibimizde artık tehlike her an olabilir geç bile kaldınız hala daha bos boş konuşuyorlar

Adam çıkmış diyor ki Cumhurbaşkanımizin talimatiyla İzmir'e gidiyoruz ya şimdi neyse yazmayacam

• @trakyAli-1986

bu provakatöre yem vermeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehrmacht -- 30 Ekim 2020; 16:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fitamino

Arkadaslar yanlis anlamayin ama istanbulda bu depremi hissettiyseniz bence imkan varsa evinizi degistirmeye bakın.

istanbulda 7.5 mag depremi mısır kahire avusturya bile hissedicek bilgisiz bilgisiz yazmayın şuraya sadece uzak deprem olduğu için yavaş çalkalama efeği verir,8.5 + mag lizbon atlantik depremeni ist bile hissetmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Ekim 2020; 17:2:26 >
  • İzmir/Bornova ciddi anlamda sallandık daha anca yeniden eve girdim yapısal olarak hasar yok sağlam bir yapıda oturmanın verdiği güven çok önemli.

Depremi yaşayan herkese büyük geçmiş olsun.

• İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu]
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

İzmir/Bornova ciddi anlamda sallandık daha anca yeniden eve girdim yapısal olarak hasar yok sağlam bir yapıda oturmanın verdiği güven çok önemli.

Depremi yaşayan herkese büyük geçmiş olsun.

Yalıtım kaplama meselesine dikkat edin dışarıdan görünmeye bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Ya şu esprilerinizi başka bir yere saklayın arkadaş.

Millet can derdinde, siz burda espri peşinde. Yok dolarmış, yok euroymuş yok çaymış.

Gir bakayım o enkazın altına, her şeyini kaybet.

Kaç dakika dayanabileceksin?

Empati yapın biraz. İnsanların acılarına ortak olun.

Olur mu hiç? O siyaset bulaşacak...

• Güzel İzmir'in güzel insanları inşallah birdaha başınıza böyle afetler gelmez.
    Benimde abim İzmir'de duyduğumda çok korktuk Allah'tan birseyleri yokmuş. Çok geçmiş olsun tekrardan.

• İstanbul Ataşehir'de hafif hissettik...Allah tekrarını göstermesin...Çok geçmiş olsun...

• https://twitter.com/caanmuutluu/status/1322158652938211328?s=20
    ahh Bornova civarı

• Andres Escobar kullanıcısına yanıt

Tesaduflere inanmam.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Millet etkileniyor boylelerinden haklisin, deprem hissedildi diye ev degistir diyor birde İzmir Depremi 7.0 [Ana Konu] 

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Forumun "bile" lik durumu kalmadı ki. Fransa'daki kafa kesme vahşetine biri "sanatlarına saygı duyulmasını istiyorlarsa yorumlamamıza da saygı duyacaklar" tarzı bir şey yazıp onlarca beğeni almıştı. Işidçi, pkkcı, Atatürk düşmanı militan kaynıyor forum. E yönetim de oldukça memnun bu durumdan olsa gerek ki, ota b*ka bana 4 gün ban atanlar bunları çizmiyorlar.

Şahsen bunlara karşı görmezden gelmeyi tercih etmeyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.