Şimdi Ara

İzmir de Yaşanacak En İyi İlçe ve Nedenleri ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
53.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eskiden Bornova'nın semtleri,ilçe olmasıyla beraber şimdilerde ise Bayraklı'nın semtleri olan Manavkuyu,Özkanlar,Osmangazi mahalleleri
  • Karabağlar gibi bir yere gelmede
  • Torbalı'ya gelme
  • evka 3 çok sakin ve nezihtir. bostanlıda ayrı bir ülke gibidir.
  • Hort : Güzelyalı

Güzelyalı da Oturuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Konuyu hortlatacagim ama ben de bir istanbullu olarak izmire tasinmayi dusunuyorum 5 kisilik ailemle. Uni son sinif ogrencisiyim, kiz kardesimde lise 3.Sinifta saglam dershane/okul larin oldugu veya onereceginiz ilceye cok uzak olmayan elit nezih ilceler var midir?

Mavisehir e parasi olan gelmeli vs yazmis cogu kisi evler mi pahali marketler mi geciriyor insana anlamadim? Gelirsek kira da oturacagiz ilk once zaten ortami görmek icin izmirde, istanbul da 3 dairemiz var onlarin kirasi ve annemin emekli maasi yeter bize peder calismiyor zaten benimde okul bitince büyük ihtimalle girer bir ozel hastanede calisirim diye dusunuyorum. Araba var bu arada.

Son bir not: Kendimi soyle sartlandirdim istanbulda ailemle kaldığımdan saglam ogrenci hayati yasayamadim izmire tasinirsak ege veya dokuz eylul de bilgisayar muh. Okumak icin tekrar sinava gireceğim ayni zamanda calisacagimdan ben kendim farkli eve gecebilirim ogrenci adama gore de ilce onerebilirsiniz aileden farkli olarak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir M.

Konuyu hortlatacagim ama ben de bir istanbullu olarak izmire tasinmayi dusunuyorum 5 kisilik ailemle. Uni son sinif ogrencisiyim, kiz kardesimde lise 3.Sinifta saglam dershane/okul larin oldugu veya onereceginiz ilceye cok uzak olmayan elit nezih ilceler var midir?

Mavisehir e parasi olan gelmeli vs yazmis cogu kisi evler mi pahali marketler mi geciriyor insana anlamadim? Gelirsek kira da oturacagiz ilk once zaten ortami görmek icin izmirde, istanbul da 3 dairemiz var onlarin kirasi ve annemin emekli maasi yeter bize peder calismiyor zaten benimde okul bitince büyük ihtimalle girer bir ozel hastanede calisirim diye dusunuyorum. Araba var bu arada.

Son bir not: Kendimi soyle sartlandirdim istanbulda ailemle kaldığımdan saglam ogrenci hayati yasayamadim izmire tasinirsak ege veya dokuz eylul de bilgisayar muh. Okumak icin tekrar sinava gireceğim ayni zamanda calisacagimdan ben kendim farkli eve gecebilirim ogrenci adama gore de ilce onerebilirsiniz aileden farkli olarak :)

Öncelikle hayırlısı olsun,güzel karar vermişsiniz.Mavişehirde siteler var ve ev fiyatları biraz yüksek açıkcası.Başka bir pahalılığı yok ekstradan.Marketler tabii pahalı ama çevredeki AVM'ler veya dışarıda Migroslar falan var her türlü alışverişi halledebilirsiniz.Ben de şuan lise sondayım,Bostanlıda oturuyorum.Temel liseye ve ayrıca etüt merkezine gidiyorum ikisinin arası 3 dakika evime de 10 dakika falan.Etüt merkezi-özel ders falan genelde bu çevrelerde oluyor.En büyük çoğunluğu ise Karşıya Çarşıda'dır.

Fakat Mavişehir-Bostanlı arası ulaşım hiç bir şekilde dert değil.Tramvay var,taksidolmuşlar var en fazla 10-15 dakika alır gitmek.Ben imkanınız varsa Bostanlı-Mavişehir civarını öneririm.

Öğrenci için ise Dokuz Eylül buca tarafında,gidip gelmesi zor diye genelde öğrenciler bucada ev tutuyor.Ben hiç sevmiyorum Buca'yı mesela.Seven olduğunu da sanmıyorum.Ege Üni için de Bornova idealdir.Bornova çok bildiğim bir yer değil fakat güzel yerler var.

• bayındır
  • ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Bir dusuneyim. Sagolasin.

• Teşekkürler. Aklimda bulunsun.

• Yıllardır karabağlar/bozyaka civarında yaşayan biri olarak hiç tavsiye etmem burayı . Tek artısı yürüme mesafesinde 10-15 dk'ya üçyol metroya gidiyorum.

Her gün çiğli'ye gidip geldiğim (üniv orada) için sık sık mavişehir'e gidiyorum. Biraz pahalı bir ilçedir ama açıkcası benim yaşadığım yerle kıyaslayınca kat kat çekici geliyor bana her gidişimde.

Edit = 1 ay içinde Torbalı'ya taşınıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 21 Nisan 2017; 20:11:54 >
  • Selam İzmir'e tayin isticem çocuklarin okuyacağı düzgün ilkokulları bulunduğu ilçe semt önerebilir mi Diniz kira 1000 ligi aşmasın sevgiler

• zorradam kullanıcısına yanıt
    Yıllardır Kalede otururum.Hiç te sanıldığı gibi bir yer değil
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.