Şimdi Ara

İzmir Bakırçay Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
8.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • İzmir Bakırçay Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Hem üniversite hem bölüm hakkında bilgi verir misiniz? • İzmir Bakırçay Üniversitesi çok sağlam bir kadro ile 2019-2020 öğretim yılına giriyor. 6 öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi olacak. Hem yapay zeka hem de yazılım konularında sektör deneyimi olan tecrübeli hocalar var.

  (1) Bakırçay Bilgisayar Mühendisliği ders müfredatında ilk 2 sene zorunlu Yapay Zeka dersleri mevcut. Bunlar: "TBB 223-Olasılık ve İstatistik", "BİL 206-Ayrık Matematik", "BİL 204-Veri Yapıları", "BİL 210-Veri Bilimi ve Uygulamaları"

  (2) Yazılım tasarım prensipleri (SOLID) ve tasarım kalıplarının (design patterns) detaylı anlatıldığı ve kaliteli yazılım geliştirmenin olmazsa olmazı, "BİL304 - Yazılım Mimari ve Tasarımı" dersi Bakırçay Bilgisayar Mühendisliği'nde 3.sınıfta zorunlu...

  (3) Veritabanı vb. dersleri öğrenmek için artık 3.sınıfı beklemek zorunda değilsiniz. 2.sınıfın sonunda staj yapabilecek ya da part-time çalışabilecek yetkinliğiniz ve cesaretiniz olacak.
 • Merhabalar,
  Şu an üniversitemiz 2. eğitim-öğretim yılına girmekte. Bu dönem akademik kadrolar tamamlanıp desteklenerek güçlü bir altyapı hazırlandı. Bu dönem gelecek yeni öğrencileri ve elbette ki hali hazırda yaz dönemi tatilinin ardından geri gelecek Bakırçay'lıları akademik anlamda güzel bir sene bekliyor.
  Üniversitemiz kampüs ve imkanlar anlamında özel üniversite standartlarında. Çeşitli sosyal alanlardan, modern binalara kadar "Özel Bir Devlet Üniversitesi" vizyonunun gereklilikleri yerine getirilmeye çalışılıyor.
  Üniversitemiz konum olarak şehrin kalabalığından uzak bir noktada. Eğer bu senin için bir sıkıntı ise sayılabilecek eser miktardaki dezavantajlardan birisi olarak gösterilebilir. Şehir merkezinden, IZBAN ve otobüsler ile üniversite yerleşkemize ulaşım sağlanabilmekte.

  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü konusuna gelecek olursak:
  Öncellikle bölümümüzün yazılım alanı başta olmak üzere, bir bilgisayar mühendisinde sektörün görmek istediği özelliklere ve birikimlere göre özel olarak hocalarımız tarafından hazırlanmış bir öğretim planına sahip olduğunu belirtmem gerekiyor. Akademik kadroya yeni katılan hocalarımız da dahil olmak üzere, derslere giren hocalar sektör ve iş deneyimi yüksek kişiler. Üstelik bu deneyimlerini ve bilgilerini de bizlere aktarmaktan çekinmiyor ve her türlü konuda destek olmaya çalışıyorlar. Birçok uygulamalı dersimizde, elverişli ve okulun da yeniliğinden kaynaklanacak olacak ki yeni teknoloji laboratuvarlar bizlerin kullanımına sunuluyor. Anlayacağın bir bilgisayar mühendisinin mezun olduğunda deneyimle ve sektöre hazır bir bilgi birikimiyle üniversiteden mezun olması için hazırlanmış bir üniversitede, hocalarımız ve öğrenciler olarak meslektaş adaylarımızı bekliyoruz.
 • Selam,

  Bölümdeki hocalardan biriyim, ismim Deniz Kılınç, yazılan cevaplara ek olarak, bölüm tanıtım videosunu aşağıdaki linkten inceleyebilirsin:

  https://www.youtube.com/watch?v=fL5ai5-U_5w&feature=youtu.be&app=desktop
 • Deniz Hocam video açılmıyor yenileme şansımız varmı?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Üniversitede ingilizce hazırlık yok galiba. Açılacak mı açılacaksa ne zaman açılacak yardımcı olursanız çok sevinirim

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Merhaba,

  Bakırçay Bilgisayar Mühendisliği şu anda Türkçe olarak eğitim veriyor. Hocaların hepsi İngilizce için yeterlilik yüksek insanlar ancak ilerleyen hangi tarihte bölüm İngilizce olur, şu andan birşey söylemek zor. İlk hedefimiz altını ciddi anlamda doldurduğumuz mühendisler yetiştirmek. Şu anda da yaptığımız gibi öğrenci arkadaşlarımızla yazın bile programlar yapmak birlikte çalışmak.
 • nevarsaizmirdevar n kullanıcısına yanıt
  Hocam öncelikle merhabalar ve iyi tatiller, tabi tatildeyseniz :)
  Tercih dönemimde İzmir'de hiçbir bilgisayar mühendisliği tutmuyordu(sıralamam 46 bin) ve şehir dışında okumaya pek istekli değilim, yurtta da kalabileceğimi sanmıyorum hiç, kişiliğimden dolayı. Ama bugün Bakırçay Üniversitesi'ni gördüm, geçen sene 101 binden kapatmış, bu sene yükseleceğini biliyorum sıralamasının çünkü son yıllarda tüm bilgisayar mühendisliklerinin yükseliyor sıralaması ama 46 bin sıralamamla çok rahat gireceğimi umuyorum. İsminizi de yapay zeka seçmeli dersine bakarken görmüştüm, çok çok önemli yapay zeka artık ve hem zorunlu hem seçmeli olarak yapay zeka öğrenimi de çok iyi olmuş, tebrikler.
  Sizi meşgul etmeyeyim, 2 sorum olacaktı.
  1-Bu öğretim yılında(2019-2020) bilgisayar mühendisliği akademik kadrosu geçen yıla göre(2018-2019) artış gösterdi mi? Öğretmen sayısı az olsa da yeterli olacaktır elbet çünkü henüz sadece 1 ve 2. sınıf öğrenciler olacak ama yine de sanırım bazı öğretmenler alanları ya da uzmanlıkları dışında dersleri de vermek durumunda idi 2018-2019 öğretim yılında, bu sene yeni akademisyenler katılırsa bu durum herkes için iyi olacaktır diye düşünüyorum. Zaten 1 profesör 1 de dr.öğretim üyesi kadrosu açılmış sanırım bu eğitim dönemi için ama doldu mu acaba açılan kadro?
  2-Bilgisayar mühendisliğinin henüz Türkçe eğitim verdiğini biliyorum ama isteğe bağlı olarak 1 sene İngilizce hazırlık eğitimi alabilir miyim? Direk bölüme başlamak istemiyorum çünkü en azından Python ve Java dillerine çalışmak, biraz da C dili öğrenmek istiyorum hazırlık okuyup. Bir de matematiğin kalkülüs konularına hazırlanmak(bu sene lise müfredatında limit,türev,integral konuları çok hafifletildiğinden üniversitede sorun yaşamak istemediğimden).
  Şimdiden teşekkürler :)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgafurat -- 14 Eylül 2019; 13:47:27 >
 • Selam,

  Evet tatildeyim ama fark etmiyor, teşekkürler :)

  6 öğretim üyesi ile bu seneye başlıyoruz. O konuda hiçbir sıkıntımız yok. Akademisyenlerin hepsi az ya da çok sektörde çalıştı. Bu önemli bir kriter. Öğrenci odaklı bir yapıdayız.

  İsteğe bağlı İngilizce okunuyor mu emin değilim. Bana sorarsan dil/teknik bilgi öğrenmek için gerek yok. Bu konuda ciddi bir öğretim programı var. İlk 2 sene içerisinde geleceğin noktaya sen de şaşıracaksın.

  Bunun dışında CV'nizde projelerinizin konuşmasını sizin susmanızı istiyoruz. Bunun için ne yapacağımızı da biliyoruz. Sizin yapmanız gereken tek şey düzenli çalışmak olacak. Bol bol proje yapacağız. Sadece kağıt üzerinde değil, bilgisayar başında uygulamalı quizlere gireceksiniz.

  Zorunlu yapay zeka dersleri 2.sınıfta başlıyor. Temiz kodlama 1.sınıftan itibaren aşılanıyor.

  Hocalara erişim çok önemli, şu anda olduğu gibi var gücümüzle size yol göstermeye çalışıyoruz. Bugün arkadaşın dediği gibi sınıf öğretmeni gibi olduk. Bu biraz işimizi sevmek ve size inanmak ile ilgili...

  Seni bekliyoruz.

  Deniz hoca
 • nevarsaizmirdevar n kullanıcısına yanıt
  Çok teşekkürler cevabınız için.
  İngilizcem zaten hiç fena değil ama ben hazırlık okumayı kalkülüs çalışmak ve python+c dillerini biraz öğrenmek için istiyorum ki ilk yılımda sudan çıkmış balığa dönmeyeyim :)
  Şimdiden udemyden python dersi aldım Mustafa Murat Coşkun'dan, üzerine c++ veya c# koymayı planlıyordum bölüme daha başlamadan.
  Ama hazırlık eğitimi sadece yönetim bilişim sistemleri okuyanlara veriliyorsa da okul başlamadan çalışmam gerekecek artık
 • Deniz hocam merhabalar,
  Bölümde ingilizce hazırlık olsaydı gözüm kapalı tercih ederdim ama ingilizce hazırlık olmaması beni biraz düşündürüyor çünkü benim durum biraz farklı. İlgi alakanız için teşekkür ederim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Senin için hayırlısı olsun, sıkıntı yok, biz burdayız :)
 • hocam iyi günler.
  ben ingilizce hazırlık okumak istiyorum.
  hazırlık varmış ama kontenjan belirtilmiyor acaba kontenjan var mı varsa kontenjan kaç kişilik
  Teşekkürler:)
 • nevarsaizmirdevar n kullanıcısına yanıt

  hocam öncelikle ben bu sene izmir bakırçay üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği düşünüyorum


  bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim  hocalar ,öğrenciye sunulan imkanlar hangi düzeyde


  öğrenciler erasmus,wat gibi projelere katılabiliyormu katılabiliyorsa kaç kişi gönderiliyor


  ingilizce hazırlık varmı


  üniversite 4 yıl sonunda aranan eleman olabilirmiyiz


  hocalar öğrencilerle ilgilimi mesela bir projem var hocalardan fikir almaya gitsem işim var diyen hocalarmı yoksa yardımcı olabilicekmi

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.