Şimdi Ara

İzlanda sünneti yasakladı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
1
Favori
17.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Size ne kardeşim adamlara bak , millete inancımıza saygı duymuyorlar diye zırlayanlar gelmiş sünnetin yasaklanmasını savunuyorlar.

bu zekayı evindede kullanıyormusun zeka fışkırıyor resmen
  • halaycibasi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, biz yaşadık onlara yaşatma yazıktır günahtır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

Sunnet dinin emri degil.

Savunmayin.

Savunan yuzunden dine camur atmayin.

Hırsızın elinin kesilmesi konusundaki görüşlerinizi alalım.
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Bence uyumlu olmuş nick ve soru dikkatli okursanız görürsünüz.
  • Akp hükümeti yasaklasaydi sünneti eminim şuan sünnetçiler in kapısında kuyruk olurdu 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_d

Akp hükümeti yasaklasaydi sünneti eminim şuan sünnetçiler in kapısında kuyruk olurdu &#128512;

Bu zeka türkiye için fazla sen bence oxforda başvurunu yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

karışacağız emin ol ister 4 aylık bebek olsun ister 12 yaşındaki bir çocuk sağlık problemi veya hiç bir kusuru olmadan rızası dışında böyle bir acıya maruz kalıyorsa ileride daha çok karışacağız

o hükümetin dediği gibi 'insan hakları din özgürlüğünden çok daha önemli'

yobazların ve bağnazların hakim olduğu dünyada senin gibilerinin olması güzel

ben sünnetin acısını yaşadım sanki kasaphaneye gider gibi çocuklar gözü yaşlı sırada idi

yaşadığım acının şahsen bırak benim evladımı hiç bir çocuğun yaşamasını istemem

bakın hastalığı yoksa sünnet ettirmek saçmalıktır bunun artık inancıma saygı duy demeklede alakası yok

Hocam bence abartılıyor, bende videosu da var, ben gülerek çıkıyormuşum

• quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

quote:

quote:

quote:

karışacağız emin ol ister 4 aylık bebek olsun ister 12 yaşındaki bir çocuk sağlık problemi veya hiç bir kusuru olmadan rızası dışında böyle bir acıya maruz kalıyorsa ileride daha çok karışacağız

ben sünnetin acısını yaşadım sanki kasaphaneye gider gibi çocuklar gözü yaşlı sırada idi

bakın hastalığı yoksa sünnet ettirmek saçmalıktır bunun artık inancıma saygı duy demeklede alakası yok

Öyle bir gülüyorsun ki gören "şimdi uzasa yeniden kestirir gözünü kırpmadan" der ama bence sıkar biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

quote:

quote:

quote:

Lokal anestezi az etki etsinde ben göreyim gülüyormusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Denorath kullanıcısına yanıt
    Hepsi bir dinin gerekliliği gibi ama sünnet tıbbi ve travmatik bir olay. Karşılaştırmanız saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

"penis kanunu" çıkaranları alkışlayanlar yarın bir gün "kıç kanunu" çıkmasını da alkışlarlar!

Bunu alkışlayanlar "bedenime karışma" diye slogan atan tipler..

Sanane?
  • Yav farz değil zaten sünnet. Adı üstünde sünnet. Yerine getirmezseniz aman aman bir günahı yok. Önemli olan farzlar. Farzları yerine getirmeye özen gösterin.

Peygamber efendimiz bile, benim yaptıklarımdan ziyade, öncelikli olarak Kur'an-ı Kerim'de yazanları dikkate alın diyor. Eee kitabımız Kuran-ı Kerim de de sünnetin "S" si geçmiyor.

İnanıyorum ki, gün gelecek diyanet işleri konuyla ilgili araştırma verilerini sunarak sünnetin önem derecesini düşüren bir açıklama yapacak ve zaman içinde ailelerde bu kararı tamamen çocuğa bırakacak ve bu gelenek belki de zamanla azalıp bitecek. Kim bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 21 Şubat 2018; 0:11:40 >
  • İzlandada müslüman ne arıyormuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

Yav farz değil zaten sünnet. Adı üstünde sünnet. Yerine getirmezseniz aman aman bir günahı yok. Önemli olan farzlar. Farzları yerine getirmeye özen gösterin.

Peygamber efendimiz bile, benim yaptıklarımdan ziyade, öncelikli olarak Kur'an-ı Kerim'de yazanları dikkate alın diyor. Eee kitabımız Kuran-ı Kerim de de sünnetin "S" si geçmiyor.

İnanıyorum ki, gün gelecek diyanet işleri konuyla ilgili araştırma verilerini sunarak sünnetin önem derecesini düşüren bir açıklama yapacak ve zaman içinde ailelerde bu kararı tamamen çocuğa bırakacak ve bu gelenek belki de zamanla azalıp bitecek. Kim bilir

600 sene Osmanlı imparatorluğunda şeyhülislamlar şamanizm konusunda fetva verdiler sanki, bugün her konuda Osmanlı'nın şeyhülislamlarının bile saçını başını yoldurtacak geri kafalılıkta fetvalar veren diyanet büyük bir aydınlanma devrimi yaşayıp "yahu biz yüzyıllardı boşuna kesiyoruz galiba bu çocukların cinsel organlarını" diyecek öyle mi ?

Çok mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

İzlandada müslüman ne arıyormuş?

İslam'ı yaymaya gitmişler, bakmışlar geldikleri yerle alakası yok tam yaşanılası yer ama ahiretten de olmak istemiyorlar doğan çocukları orada kırpmaya kalmışlar. İzlanda yasalarına mantık ve rasyonel düşünce hakim olduğundan "bir çocuğun zorla şu veya burasını biz babamızdan böyle gördük diyerek kesemezsiniz" demişler.

bakın olaya eleştirel yaklaşıyorum şu veya bu dinle değil hepsi ile sorunum var, anne baba çocuğuna dövme yaptırır, herhangi bir estetik operasyon yaptırır ise ona da karşıyım. Tıbbi gereklilik olmadığı sürece böyle zırvalıkları birey yetişkin olmadığı sürece yapamazsınız.

Dünyadaki erkeklerin çok küçük bir oranı sünnetli ve kimse asgari hijyen koşullarını uyguladığı sürece hayatı boyunca başına bir şey gelmiyor, böyle bir şey olsa bu çok daha yaygın olurdu.

Dolayısıyla annesinden kordon bağı ile ayrıldıktan sonra bir bebeği beslediğiniz sürece hiç bir sağlık sorunu yaşamayacak iken elinize neşteri alıp cinsel organına "bu olmamış, şöyle olması gerekliydi bunun" demek son teknoloji bir elektronik alete Vizonteledeki köyün delisinin tornavida ile dalmasından farksız.

• The SATANİST kullanıcısına yanıt
    Fazla kısmı sana versem ikimize de yeter ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: fuujitsu

Size ne kardeşim adamlara bak , millete inancımıza saygı duymuyorlar diye zırlayanlar gelmiş sünnetin yasaklanmasını savunuyorlar.

18 yaşından sonra yaptırırsın çocuğun da isterse tamamen yasaklanmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar islami kuralları istemiyorlar. haklılar kendi açılılarından. Biz de hiristıyan kurallarını ülkemizde uygulamak istemeyiz.Burad da biz haklıyız.
  • The SATANİST kullanıcısına yanıt
    Hadis dininde olan bir şey olarak görüyorum bende sünneti. Kuran'da geçmez.
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    El kesme diye de bir sey yok.

Imkan vermemek. Engellemek. Guncel kanun ne gerektiriyorsa.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.