Şimdi Ara

İzlanda sünneti yasakladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
1
Favori
17.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cocuklarina sunnet yapanlar artik 6 yil hapis cezasi alacakmis. sunnet, resit olmayan bir birey uzerinde yapildiginda, onun iradesi disinda yapiliyor olacagindan yasaklaniyormus. "kadinlara yapilan sunnet yasak, e neden o zaman erkek sunnetine goz yumuyoruz?" diyen bir milletvekili sayesinde bu karara varilmis.

izlanda'da yasayan 250 yahudi ve 1500 musluman ise buna itiraz ediyormus.
    izlanda'nin yaniti su olmus: ulkemizde, insan haklarinin korunmasi, sizin inanc ozgurlugunuzden once gelir.

sunnetin faydadan cok zarari oldugu icin dogru bir karardir. "yok penis kanserini onluyor" vs. seklinde itirazlar da safsata.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/avrupada-bir-ilk-izlanda-erkek-sunnetini-yasakliyor-40746874

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 19 Şubat 2018; 16:29:21 >

• ben sünnetin acısını yaşadım sanki kasaphaneye gider gibi çocuklar gözü yaşlı sırada idi

yaşadığım acının şahsen bırak benim evladımı hiç bir çocuğun yaşamasını istemem

bakın hastalığı yoksa sünnet ettirmek saçmalıktır bunun artık inancıma saygı duy demeklede alakası yok
  • 6 aylık yiğenimde penis ucu kapalılığı sorunu vardı . Sünnet ederek problemi çözdük . Zaten sünnet ettirecektik bu problem daha erken yaptırmamıza neden oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşı büyüyünce sünnet etmek ne la eşek kadar adam hemşirelere şeyinimi göstercek elleticek millet kocaman şeyimi elleyecek bırakın bu hristiyan uydurmaları sünnet koruyucu bir olaydır.Yahudiler bile bunun farkında :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 19 Şubat 2018; 16:53:29 >
  • Umarim izlandadan ayrilirlar, boylelikle avrupada bozulmamis bir ulke kalmis olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasin cani ekranda gorduklerini cektiyse demek darisi basimiza diyor.

Srn cocugunu ettirme ettirene karisma.

• quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

Yaşı büyüyünce sünnet etmek ne la eşek kadar adam hemşirelere şeyinimi göstercek elleticek millet kocaman şeyimi elleyecek bırakın bu hristiyan uydurmaları sünnet koruyucu bir olaydır.Yahudiler bile bunun farkında :D :D

Yahudi yapıyosa doğrusu budur
  • Her ülke kendi iç meselesini kendisini ilgilendirir,

İzlanda'nın verdiği yanıt ta çok güzel bir yanıt olmuş, insan hakları inanç özgürlüğünden önce gelmelidir.

Ama bilimsel ve tıbbın sünnet ile ilgili olarak

erkek sünnetinin sağlık yararlarının risklerden daha ağır olduğunu ancak faydaların evrensel yenidoğan sünnetini önerecek kadar büyük olmadığı açıklaması ışığında,

Sünnet burada inanç özgürlüğü çerçevesinde yapılan bir eylem değil, tıbbi bir durum olarak görülmekte

ve insan sağlığı en temel insan haklarından birisidir. Burada sanki insan haklarını koruyan bir durumu ortadan kaldırmışlar.

Kendi açımdan bakarsam, evet sağlık için gerekli bir durum ama ben bunu kendi çocuğuma hemen yapmam.

Büyüsün kendi karar versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

6 aylık yiğenimde penis ucu kapalılığı sorunu vardı . Sünnet ederek problemi çözdük . Zaten sünnet ettirecektik bu problem daha erken yaptırmamıza neden oldu.

Dayımın eşinde pankreas başı kanseri vardı. Whipple operasyonuyla pankreas, ince barsak ve safra kesesi alındı. Zaten ameliyat ettirmek istiyorduk bu problem daha erken yaptırmamıza neden oldu.
  • Doğrudur yanlıştır demiyorum, ama laik hukuk devleti olmak bunu gerektirir.

Aslında şunu diyorlar, reşit olmayan bir bireyin sağlık açısından bir zorunluluk olmadıkça vücudunda yapılacak bir operasyonun karar verme yetkisi velayet sahibinde olamaz.

Kanunen doğru mu? Yasalarına göre doğru. Laik bir ülkede din üzerinden karar vermiyorlar. Kesin bir kaç kişi çıkıp ailesine dava felan açmıştır :D

Reşit olduktan sonra kendi isteği ile bunu yaptırabilir

Türkiye'li olarak bakmayın, adamlar kuzeyli :) biz anlamayız.
  • IraArel kullanıcısına yanıt
    karışacağız emin ol ister 4 aylık bebek olsun ister 12 yaşındaki bir çocuk sağlık problemi veya hiç bir kusuru olmadan rızası dışında böyle bir acıya maruz kalıyorsa ileride daha çok karışacağız

o hükümetin dediği gibi 'insan hakları din özgürlüğünden çok daha önemli'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 19 Şubat 2018; 17:11:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Doğrudur yanlıştır demiyorum, ama laik hukuk devleti olmak bunu gerektirir.

Aslında şunu diyorlar, reşit olmayan bir bireyin sağlık açısından bir zorunluluk olmadıkça vücudunda yapılacak bir operasyonun karar verme yetkisi velayet sahibinde olamaz.

Kanunen doğru mu? Yasalarına göre doğru. Laik bir ülkede din üzerinden karar vermiyorlar. Kesin bir kaç kişi çıkıp ailesine dava felan açmıştır :D

Reşit olduktan sonra kendi isteği ile bunu yaptırabilir

Türkiye'li olarak bakmayın, adamlar kuzeyli :) biz anlamayız.

ama din öyle emrediyor ama sünnet olmazsa hastalık kapar

müslüman olanlara soruyorum allah madem insanı mükemmel yarattı madem her şeyin bir işlevi var niye sünnet ediyorsunuz buna tamamen aykırı değilmi ?

• quote:

Yaşı büyüyünce sünnet etmek ne la eşek kadar adam hemşirelere şeyinimi göstercek elleticek millet kocaman şeyimi elleyecek bırakın bu hristiyan uydurmaları sünnet koruyucu bir olaydır.Yahudiler bile bunun farkında :D :D

Kayincomun bacanaginin kuzeninin testislerinde sorun vardi. Kocaman adam hemsirelere seyini mi gostercek, ellettirecek diye dusundu sonra rahmetli oldu.
  • The SATANİST kullanıcısına yanıt
    Bir insan bu kadar bos olamaz diyorum ama forum hergun sasirtiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

quote:

Kayincomun bacanaginin kuzeninin testislerinde sorun vardi. Kocaman adam hemsirelere seyini mi gostercek, ellettirecek diye dusundu sonra rahmetli oldu.

Öyle birsey olursa mecbur gostericen ama buyuyunce sunnet olmanin pek anlami yok ben ya kucukken olurdum yada hic olmazdim şahsen

• quote:

quote:

quote:

Öyle birsey olursa mecbur gostericen ama buyuyunce sunnet olmanin pek anlami yok ben ya kucukken olurdum yada hic olmazdim şahsen

Hiç olmasan da olur yani.

Onlar da bunu söylüyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

quote:

quote:

Hiç olmasan da olur yani.

Onlar da bunu söylüyor işte.

Arkadas kendi kendine aydinlanma yasadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

karışacağız emin ol ister 4 aylık bebek olsun ister 12 yaşındaki bir çocuk sağlık problemi veya hiç bir kusuru olmadan rızası dışında böyle bir acıya maruz kalıyorsa ileride daha çok karışacağız

yobazların ve bağnazların hakim olduğu dünyada senin gibilerinin olması güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

yobazların ve bağnazların hakim olduğu dünyada senin gibilerinin olması güzel

ben sünnetin acısını yaşadım sanki kasaphaneye gider gibi çocuklar gözü yaşlı sırada idi

yaşadığım acının şahsen bırak benim evladımı hiç bir çocuğun yaşamasını istemem

bakın hastalığı yoksa sünnet ettirmek saçmalıktır bunun artık inancıma saygı duy demeklede alakası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

6 aylık yiğenimde penis ucu kapalılığı sorunu vardı . Sünnet ederek problemi çözdük . Zaten sünnet ettirecektik bu problem daha erken yaptırmamıza neden oldu.

Dayımın eşinde pankreas başı kanseri vardı. Whipple operasyonuyla pankreas, ince barsak ve safra kesesi alındı. Zaten ameliyat ettirmek istiyorduk bu problem daha erken yaptırmamıza neden oldu.

Saçmalamaz mısın lütfen :)

İnce bağırsak ile pipideki ufacık et parçası bir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• medeniyet ne güzel

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.