Şimdi Ara

İzlanda sünneti yasakladı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
1
Favori
17.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanane ulan satanist herif, yorum yapiyorsun bos bos , benim dinimi, benim inancimi sorgulamak sanami kalmis, inanmiyorsan defol git kubaya orda inanma senin gibiler cok turemeye basladi basinizi ezmek lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müslümanlığı toplum baskısı yüzünden kabul etmişlerin zürriyeti konuyu basmış. Sünnet olmakla çok şey kaybetmişler. Bence en önemlisi gizli hristiyanlıkları.
    Bunların şeyini kökünden kesmek lazım.
    Müslüman ve sünni görünüp yorum kasanlar var. Onları da anlıyoruz zahmet etmesinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Yahudi geleneğini aynı burkada olduğu gibi kaktırmışlar yahudi misyonerler.

Musevilik dininde misyonerlik çalışmaları pek olmaz, dine sonradan girmeye çalışanlar var elbet ama Yahudiler Museviliğin kendi ırkları ile sınırlı kalmasını isterler.

İslâm'in Museviliğe benzemesinin sebebi Muhammed'in Yahudileri kendi yanına çekmesi sürecinin sonucu, işin özeti onları kazanayım derken kıblesini, yemek âdetlerini, sünnetlerini almış bakmış gelen yok kendi akrabaları ve kolu komşusu dışında bu sefer tam tersi yöne meyil edilmiş ama elbet kıbleyi değiştirebiliyorsun da kesilen birseyi o dönemde yerine dikmek imkansız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş isteyen yaptırsın çocuğuna isteyen yaptırmasın. Yaptırmak zorunlu değil zaten kimse saldırmaz size. Yani benim düşüncem bu bunu yapmalısınız deyip kendi düşüncenizi niye empoze ediyorsunuz. Sen yaptırma kardeşim. Ben yaptıracağım. Bu bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Arkadaş isteyen yaptırsın çocuğuna isteyen yaptırmasın. Yaptırmak zorunlu değil zaten kimse saldırmaz size. Yani benim düşüncem bu bunu yapmalısınız deyip kendi düşüncenizi niye empoze ediyorsunuz. Sen yaptırma kardeşim. Ben yaptıracağım. Bu bu kadar basit.

Sen yaptır ona kimse birşey demiyor ama kendi evladın bile olsa üzerindeki hakların sınırlı, onun üzerinde keyfi estetik ameliyatlar yaptıramazsın.

Şimdilik yasalarımız bunu engellemeye elverişli değil ama çok yakında bu iş değişecek, toplumdaki tartışmalar da bunu gösteriyor.

O zaman da merdiven altı diye tabir edilen çakma gazi hocaların elinde mağdur olacaktır çocuklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Arkadaş isteyen yaptırsın çocuğuna isteyen yaptırmasın. Yaptırmak zorunlu değil zaten kimse saldırmaz size. Yani benim düşüncem bu bunu yapmalısınız deyip kendi düşüncenizi niye empoze ediyorsunuz. Sen yaptırma kardeşim. Ben yaptıracağım. Bu bu kadar basit.

Sen yaptır ona kimse birşey demiyor ama kendi evladın bile olsa üzerindeki hakların sınırlı, onun üzerinde keyfi estetik ameliyatlar yaptıramazsın.

Şimdilik yasalarımız bunu engellemeye elverişli değil ama çok yakında bu iş değişecek, toplumdaki tartışmalar da bunu gösteriyor.

O zaman da merdiven altı diye tabir edilen çakma gazi hocaların elinde mağdur olacaktır çocuklar.

Onu diyorum işte yasalar buna engel değil. Yaptırana da yaptırmayana da bir şey demiyor. Benim çocuğumun sünneti seni neden rahatsız ediyor? Mesela senin çocuğunun sünnetsiz olması benim umurumda değil. Senin neden umurunda?

• quote:

Orijinalden alıntı: KamyonlaDriftÇekenAdam

Vay arkadaş forumda ne kadar dinsiz varmış anasını satayım konuyu açan arkadaş taptigi şeytana versin belki o daha iyisini yapar

Kurandan ayet atsana bakalım allah sana hangi bölümde oğlunu sünnet ettir demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 21 Şubat 2018; 11:0:59 >
  • quote:

quote:

quote:

Onu diyorum işte yasalar buna engel değil. Yaptırana da yaptırmayana da bir şey demiyor. Benim çocuğumun sünneti seni neden rahatsız ediyor? Mesela senin çocuğunun sünnetsiz olması benim umurumda değil. Senin neden umurunda?

az oku lan

çocuk belki büyüyünce niye sünnet ettirdiniz hakkımı helal etmiyorum diyecek sen küçük çocuğunun bedeninde kalıcı bir ameliyat yaptıramazsın buna hakkın yok

çocuğa kendi dinini empoze etme hakkın hiç yok ki sünnet dindede yok o ayrı konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 21 Şubat 2018; 11:5:39 >

• Belki de son 4-5 yıldır duyduğum en güzel cümle

"ulkemizde, insan haklarinin korunmasi, sizin inanc ozgurlugunuzden once gelir."

Keşke bütün Dünya bu şekilde düşünebilse.
  • The SATANİST kullanıcısına yanıt
    Yeni doğmuş 2 haftalık bebeğin kimliğini çıkarmaya gittiğinizde “din” hanesine “islam” yazıyorlar. Çocuk daha gözünü açıp bakamıyor ama dini inancı var

• quote:

Orijinalden alıntı: levent_taka61

sanane ulan satanist herif, yorum yapiyorsun bos bos , benim dinimi, benim inancimi sorgulamak sanami kalmis, inanmiyorsan defol git kubaya orda inanma senin gibiler cok turemeye basladi basinizi ezmek lazim.

kabul edin artık dininizi çocuklara dayatmaktan başka birşey yapmıyorsunuz.hiçbiriniz ve çocuklarınız kendi istekleriyle müslüman olmuyo ve bu tarz işkencelere maruz kalıyorsunuz.ve gördüğünüz gibi en ufak bir eleştiride hemen işide bağlayıp saldırganlaşıyorlar.görünen köy klavuz istemez.
  • quote:

quote:

quote:

adam anlamıyor işte beyin almıyor.tabi ben bu adamı suçlamıyorum sürekli olarak ailesi ve toplum tarafından şekillenilmiş bir beyinden ne beklersin.tabiki her olaya ve olguya böyle bakacaktır.

• Sünnet, bebeklerde idrar yolu enfeksiyonunu %90 azaltıyor. Benim çocuğum da doğuştan böbreğinde idrar birikmesi vardı ve kesinlikle idrar yolu enfeksiyonu olmaması gerekiyordu. Çünkü enfeksiyonlu idrar böbrekte biriktiği için böbreğine zarar verecekti. Uludağ üniversitesinde prof. dr. sünnet olması gerektiğini söyledi ve 3 aylıkken sünnet ettirdik. Çok şükür enfeksiyon kapmadan şuan 2 yaşına geldi. Sünnetin idrar yolu enfeksiyonuna etkisi tıpça kabul edilmiş bir gerçek. Hiç bir faydası olmadığını tamamen din, gelenek, adet vs. için yapıldığını söyleyenler saçmalıyorlar. Eğer öyle olsa, zaten müslüman dışındakiler niye yaptırsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent_taka61

sanane ulan satanist herif, yorum yapiyorsun bos bos , benim dinimi, benim inancimi sorgulamak sanami kalmis, inanmiyorsan defol git kubaya orda inanma senin gibiler cok turemeye basladi basinizi ezmek lazim.

Kemalistler bize zulüm yaptıııı bizim dinimiz barış dini ühüüüü
  • quote:

quote:

quote:

Çocuğuna fiziksel şiddet uygulayan bir babanın çocuğunu devlet onun elinden çocuğunu alıyor değil mi, baba "sizin buna ne hakkınız var" diyemiyor, hatta bırakın fiziksel şiddeti az veya çok beslediğinde, özgürlüğünü kısıtladığında devlet müdahale ediyor bunu kamunun iyiliği için yapıyor. Sizin benim evladım üzerinde hakkım var sizi neden rahatsız ediyor dediginiz çocuk toplumun bir bireyi.

Hatırlıyor musunuz zamanın birinde bir kan bağışı kampanyası yapıldı sağlık bakanı Osman Durmuş "iyi niyetli bile olsa, kendi kanınız bile böyle bir tasarrufta bulunamazsınız" demişti bu aynı o kapıya çıkar.

Aslında bu kadar bunu anlatmak için uğraşmak çok mantıksız bekleyin görün er geç yasaklanır, İslâm toplumlarında bile yasaklanacaktır.

Gelenek görenek din çağdaş hukukun gereklerine uymak zorundadır.

Sünnet sırasında bir enfeksiyon oldu veya kesim hatalı yapıldı çocuğunuzun bir ömür boyu yüzüne bakacaksınız, ne gerekçe ile kendinizi savunabilirsiniz ? Benimkini köyde berber kesmişti birşey olmadı takdiri ilâhî şansın yokmuş mu diyeceksin ?

O çocuğun yok yere cinsel hayatını da, evliliğini de riske atmış oluyorsunuz ne uğruna, kesilmediğinde ne zararı var.

Gelenek öyle bir yaygın hale gelmiş ki ne getirir ne götürür hesap etmiyorsunuz.

Her ameliyat ne kadar basit olursa olsun risktir, dişçi koltuğundan kalkamayan insanlar var siz cinsel organı kesmekten bahsediyorsunuz hem de bireyin rızası olmadan.

• marjinaller basmış konuyu... olum bu kadar kasiyorsaniz çocuğunuzu sünnet ettirmeyin lan

Filmlerde görüyoruz sünnetsiz hoş durmuyor

kestir kurtul

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    meraktan soruyorum hocam seninkini kestirdiler mi ?

Yanlış anlama kesinlikle makarasina sormuyorum merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PunkBunny

marjinaller basmış konuyu... olum bu kadar kasiyorsaniz çocuğunuzu sünnet ettirmeyin lan

kestir kurtul

erkek adamınki sünnetsiz olur

sünnet cinselligi azaltan bir ameliyattır

birnevi alete pranga vuruyorlar

hepinizde paranga var farkında degilsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: serafettinn

quote:

Orijinalden alıntı: PunkBunny

marjinaller basmış konuyu... olum bu kadar kasiyorsaniz çocuğunuzu sünnet ettirmeyin lan

kestir kurtul

erkek adamınki sünnetsiz olur

sünnet cinselligi azaltan bir ameliyattır

birnevi alete pranga vuruyorlar

hepinizde paranga var farkında degilsiniz

olduğu kadar hocam işte idare ediyoruz eldekiyle napican

Adamlar kesmiş çocukken şimdi geri verin de denmiyor ki

• quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

karışacağız emin ol ister 4 aylık bebek olsun ister 12 yaşındaki bir çocuk sağlık problemi veya hiç bir kusuru olmadan rızası dışında böyle bir acıya maruz kalıyorsa ileride daha çok karışacağız

o hükümetin dediği gibi 'insan hakları din özgürlüğünden çok daha önemli'

yobazların ve bağnazların hakim olduğu dünyada senin gibilerinin olması güzel

ben sünnetin acısını yaşadım sanki kasaphaneye gider gibi çocuklar gözü yaşlı sırada idi

yaşadığım acının şahsen bırak benim evladımı hiç bir çocuğun yaşamasını istemem

bakın hastalığı yoksa sünnet ettirmek saçmalıktır bunun artık inancıma saygı duy demeklede alakası yok

Sizinkiler direkt kasaba götürmüşlerse doğrudur. Lakin bende tam tersi gayet gülerek işim bitti :) hatta dondurma görünümlü püpüm ile fotoğrafımı çekmişler tüm aile, hemşire ve doktor aynı karede Gözümün önüne geldikçe gülüyorum ya. Hatun ilk gördüğünde kahkalara boğulmuştu, sünnet üzerinden bir sürü güzel anılarım var böyle :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.