Şimdi Ara

İzlanda sünneti yasakladı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
1
Favori
17.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küfür eden şeyin ekran görüntülerini alın(ki gerek yok), mesajları silip uçurulsada, forumda kayıtlı duruyor. Savcılığa verin. Muhtemelen VPN falan kullanıyordur, klavye kabadayısı olduğundan ama VPN açmadan bir kez bile girdiyse bu foruma, IPsi gözükür.

Sonra davayı geri al diye yalvarıcak, hatta kendi yaşı küçükse, annesini falan gönderecek yalvartmaya :)
  • Birde şu forumda, kabadayılık yapan, yok adresim belli adım belli diyen tiplerden birine (ki ünlü trollerden) açık açık forum mesajı olarak yer veriyorum gel kardeş diye cevap yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Küfür eden şeyin ekran görüntülerini alın(ki gerek yok), mesajları silip uçurulsada, forumda kayıtlı duruyor. Savcılığa verin. Muhtemelen VPN falan kullanıyordur, klavye kabadayısı olduğundan ama VPN açmadan bir kez bile girdiyse bu foruma, IPsi gözükür.

Sonra davayı geri al diye yalvarıcak, hatta kendi yaşı küçükse, annesini falan gönderecek yalvartmaya :)

Bu lafları evde anasına babasına diyormudur acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzlanda doğru bir karar vermiş.
    Bir insan vicudundan her hangi bir organın sebebsiz yere kişinin izni,bilgisi olmadan kesilmesi İnsan Haklarına Aykırıdır.
    Çocuk 18 yaşına girdiğinde istenirse sünnet yapılabilir.
    Sünnet ŞİRK olmak ile birlikte bir yahudi geleneğidir.

Allah'a sen yaratamadın bak biz senin yarattığın acizliği düzelttik dememkten başka bir şey değildir.

Çocuklarınız kendi kararlarını verene kadar sünnet ettirmeyin.Sünnet edilen çocuğun organı sakatlanır.
    Sünnet derisinin işlevleri var lütfen sünnet derisini kesmeyin.
  • Kimse kurana atfetmesin kuranda sünnet ye birşey yok buna ihtiyaçta yok.

Hadis garabetlerini dile getirip kimse paye çıkartmasın aslolan kuranda yazan yani Allah kelamıdır!

Az çok beynini kullanan bir insanın "Allah madem bizi bu şekilde yarattı yaratılanı orjinal halde bırakalım"diyebilmesi gerek!!!

Sünnet olmayan insan temizliğine dikkat etmiyordur her tür rahatsızlığı yaşayabilir zaten bununda yaratılış ile ilgisi yoktur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

quote:

Orijinalden alıntı: yeB tadeS

Arkadaş isteyen yaptırsın çocuğuna isteyen yaptırmasın. Yaptırmak zorunlu değil zaten kimse saldırmaz size. Yani benim düşüncem bu bunu yapmalısınız deyip kendi düşüncenizi niye empoze ediyorsunuz. Sen yaptırma kardeşim. Ben yaptıracağım. Bu bu kadar basit.

Çocuğun büyüyünce neden beni sünnet ettirdin diye hesap sorarsa?

Sen sordun mu babana? Delikanlı olup doğru cevap ver lütfen.

Sorarsa gereken cevabı veririz.

Aslında bu konuyu açan arkadaşın ve onu destekleyen kişilerin karın ağrısını anlıyorum ben.
    Mevzu bizim çocuklarımızın ç*kü değil. Mevzu mahalle baskısı. Ne kadar çok kişi çocuğunu sünnet ettirmezse o kadar rahat olacaklar bu konuda. Bunu empoze etmeye çalışıyorlar akılları sıra.

Benim çocuğumun sağlığı, geleceği umurlarında değil.
    Samimi değilsiniz.

Eğer hatalı bir kesim olsa ömür boyu bu geleneğe lanet okumayacak mı boş yere hayatı kararan genç ?

Toplu sünnet düğünlerinde çocukların koyun kırpar gibi sıraya dizilip kırpılmasına gönlümüz el veriyor mu, bunun ne kadar sağlıklı ve özenli olacağını düşünüyorsunuz ? Ben İstanbul Tıp fakültesinde iyi bir ortamda oldum Anadolunun ücra köylerinde bu iş nasıl yapılyor ?

Bir ürologu bırakın hayatında hemşire veya ebe dışında sağlık görevlisi görmemiş insanlar var.

Gelelim "benim çocuğun sağlığını mı düşünüyor sanki bunlar ?" sözüne, bakın bu sizin benim çocuğumun sağlığı değil toplumsal mesele neden mi ? İstanbul nüfusu 20 milyona dayanmak üzere köydeki gibi bu ağanın kızı o marabanın oğlu evlenemez gibi durumlar yok, her gelir grubundan insan avm'de, sokakta bir arada. Sizin veya bir başkasının evladı hatalı bir kesimden muzdarip oldu mu bu onu seven insanın da hayatını karartıyor, insanlar böyle bir sorunu kolayca doktora da açamıyor. Ben askerlik sağlık muayenesi sırasında askeri hekime iç çamaşırının içini gösteren birini gördüm çocuk demek ki o yaşa kadar bu sorunu saklamış elbete derdi nedir bilemem belki de herifin cinsel yolla bulaşan bir hastalıktan şüphesi var ama insanların en mahrem uzuvlarına keyfen bıçak vurulmasının anlamsız, riskli ve sandığınızdan çok daha geniş çaplı bir mesele olduğunu söylüyoruz.

Yoksa ne sünneti engelleyerek insanların imanını zayıflatma ne de birey olarak siz veya bir başkasının çocuğun cinsel organı veya sağlığı en azından benim umurumda.

• Sana mı soracağım boş yapıp ya da yapmayacağımı ? Sizin gibilere verilecek cevap çok ama yazılan her harf israf.. Ne demiş Yüce Rabbim "İsraf haramdır"...
  • The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Ben blocklamıyorum. Okuyorum ve hergün şükrediyorum.
  • canermm C kullanıcısına yanıt
    Fazla cevap vermemek gerekiyor hocam. Gidiyorlar bir kitap okuyorlar, bir haber dinliyorlar yada başka yerlerden yeni bir şeyler öğreniyorlar. Öğrendikleri şey onlara çok iyi ve elle tutulur bir şeymiş gibi geliyor. Sonra ben bunu nerede yazayım ya diye düşünüp, gelip forumda boş yapıyorlar. Maksat dikkat ve ilgi çekmek.
  • Şu forumda her gün daha boş daha cahil insan görüyorum.

• Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    İletişim kurup anlamaya çalışıyorum cocuklari ne dusu uyorlar neye gore ilerliyorlar diye ama her postlarında bana ileri zekalı iq su düşük falan demeye başladılar çok komikler galiba en iyisi cevap vermemek dogru

• Yine geldi Kuran'da yok diyen bir cahil. Vallahi billahi okuduğun kitabı anlamıyorsun. Hadisleri inkar ederek zaten dinden çıkıyorsunuz. Diyecek sözüm yok, Allah ıslah etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

"penis kanunu" çıkaranları alkışlayanlar yarın bir gün "kıç kanunu" çıkmasını da alkışlarlar!

Bunu alkışlayanlar "bedenime karışma" diye slogan atan tipler..

Sen cidden problemli misin? Zaten çocuğun bedenine karışılıyor, geri dönüşü olmayan bir operasyona maruz bırakılıyor.

• Oldukça saçma bir karar almış İzlanda.

18’den sonra o acıyı kimsenin çekeciğini düşünmüyorum.Küçükken bende korkarak oldum vs fakat sünnet görünüş olarak oldukça hoş duruyor.Mantar baş olayıda başlı başına bir sanat eseri bence.

• Foruma yazmayayım çoluk çocuk arasında oynaşıyor diyorum ama tutamıyorum kendimi.

Çocuklara özgürlük diyenler başkalarının inanç özgürlüğünü engellemeye çalışmaktan kaçınmıyor.

Bir de bu arkadaşlar biz çocukların özgürlüğünü değil canını savunup kürtaj yasaklansın dediğimizde “Bedenime Karışamazsın” diyenler.

Kimse neden sizi ciddiye almıyor bilin. Kendinizi bile inandıramıyorsunuz inanıp inanmadıklarınıza.

Gerçi sen satanik falan değilsindir 3-5 gösterim için kendine ailesine sövdürmekten zevk alan trollerdensin.

Birde insanın mükemmel yaratıldığını nereden okudun kim dedi sana mükemmel/kusursuz bir yaratık olduğunu ?

Boşver milletin şeyiyle uğraşma hadi uyu. Sabah erken kalkar soru çözersin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aenescan1994 A kullanıcısına yanıt
    Hadis inkar eden dinden çıkmaz.
    En sahih hadis peygamber ölümünden 250 yıl sonra toplanmaya başlanmıştır yani 2.5 asır sonra toplanmaya başlandı.

Sünnet bir insanlık suçudur.
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    Sünnet işlemi Hastane ortamında ameliyathane'de yapıldığında her hangi bir acı hissedilmez.
    Sünnet ameliyatı en büyük ve en önemli ameliyattır hastane ortamı dışında yapılamaz.

18 Yaşının altındaki bir çocuğu sünnet etmek onu sakatlamaktır,sünnet hatalarından bahsetmiyorum bile.

18 yaşına girdiğinde isterse sünnet olur istemez ise olmaz.
  • Civitas Terrana kullanıcısına yanıt
    yılların trolü, sende daha öğrenemedin mi? engelle geç.
  • Th3M4NIMAL kullanıcısına yanıt
    O inanç modern dünyanın ve modern insanın ortak ahlak ve erdemlerine uymuyorsa, bal gibide engellenir. Sen "benim inancıma göre çocuk sevmek serbest" diyip, ona göre yaşayamaya kalkarsan, kan alırlar adamdan. Bak iskandinav ülkelerinde de yahudi ve islami usullere göre hayvan kesmek yasaklandı. Başkalarına zarar vermeyen inanç ve geleneklere ancak izin verilir. Kürtaj kısmıda ayrı komik, kürtajla alınan şey çocuksa, çöpe attığım kondomdakilerde çocuk. :) Hala saygı beklediğiniz inançlarınız tek tek tarihin çöplüğüne gitsin istemiyorsanız, reform yapacaksınız. O da islamda imkansıza yakın.
  • Sünnet şirk koşmaktır. Rabbin verdiği organı "bu böyle olmaz, sen bilmezsin, ben daha iyisini bilirim" diyerek mutile etmektir.

Musevîlikte farzdır. Kovenant olarak geçer. İslam Peygamberi Hazreti Muhammed (SAV), İslam'ın ilk 12 yılında (Hazreti Peygamber, Yahudiler tarafından dışlanmadan önce ve bu yüzden onlara düşman olmadan önce) iki dinin benzerliklerini göstermek amacıyla olmuştur.

Ateist oranı %80'leri bulan Kuzey Avrupa ülkelerinde şahsın fikri alınmadan, modern zamanlarda cinsel zevki azaltsın diye yapılmış, Kellogs mısır gevreğinin sahibi tarafından yalan dolanlarla halklara dayatılmış bir pratiği yapamazsınız.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.