Şimdi Ara

Trafik Sigortası ( ikinci araç için) hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
28.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Trafik sigortası nin pahalılığini duymayan yok.
    Kismetse eşime de araç alicaz. İlk aracı olacak.
    Trafik sigortası ona mi daha uygun çıkar , bana mi ?
    Not:sigorta konusunda benim de sicilim temiz, sadece tereddüt ettiğim nokta şu; üzerimde iki araç olursa, lükse girip fiyat artar mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asbengu -- 20 Mart 2016; 22:57:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ilk arac olunca fiyat yuksek oluyor. Ikinci aracta fiyat nasil olur fikrim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaş ve üzerine bulununan araç yılı önemli, yani kaç yıl araç sahibi, yaşı kaç gibi bilgiler etkiliyor öyle demişti sigortada. Yeriniz de olsam eşinin üzerine alırım en fazla ödeyeceğiniz 200-300 liralık fark olur daha fazla olucagını sanmam, yine de sigortacıya danışmakta fayda var.

Mesela kendimden örnek verim, yaş 20 ilk araç 1200 lira ödüyorum. Babam yaş 55 16 yıllık aracına 600 liraya yakın teklif geldi, düşünün yanı o kadar yılda 600 lira fark var. Sizinle de olsa olsa 200-300 fark olur diye düşünüyorum.
  • Bugun 94 dogumlu birine 2200 lira cikrigini gordum. Yaptirdi. İlk arabasi

• 94 doğumluya 2200 mü... Bende 94 luyum 2013 de ilk arabam 95 model vectra için 250 tl vetmiştim de çok gelmişti...

• Aynı kişi üzerine ikinci araç olursa, ikinci aracın sigorta bedelinde herhangi bir indirime gidilmiyor. Yani sizin hasarsızlık indiriminiz ikinci araca işlemiyor. Sizin yaşınız, kaza durumunuz vs neyse çıkan fiyattan sigorta bedeli ödersiniz. Bu açıdan karşılaştırma yapmak daha kolay olur sizin için. İndirim almamış haliniz ve eşinize çıkacak bedel arasında hangisi karlıysa onu seçin. Lükse girip fiyat artmıyor ama indirim de olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Bugun 94 dogumlu birine 2200 lira cikrigini gordum. Yaptirdi. İlk arabasi

ben ilk arabamı 250ye almıştım sigortacıların allah bin belasını versin
  • Bende sizin durumunuzdayım.
    Kendimde Auris var 2012. Axa dan geçen sene 220 ye yaptirmistim bu sene 450 ye yaptirdim. Kasko ise 700 civarı tuttu.

Esime aldıgımız araç polo 2000. o da benim üstüme.
    Geçen sene 500 dü bu sene 690 a yaptirdim sompo japana. Kasko yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap veren herkese teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.