Şimdi Ara

İTÜ düşünenlere yardımcı olabilirim. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
11
Favori
15.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İTÜ Bilişim Sistemleri Müh nasıldır ? Ayrıntılı bilgi alabilir miyim rica etsem ?
  • Endüstri Müh. Hakkında açıklama yapabilir misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

quote:

Orijinalden alıntı: Radzinsky

quote:

Orijinalden alıntı: çipetpetçipet

itü işletme müh ile ilgili ayrıntılı bilgisi olan yok mu?

burada işletme mühendisliği ile ilgili sık sorulan sorulara cevaplar verilmiş, okumanda fayda var:http://www.islmuh.itu.edu.tr/?page_id=2031

Ocaktaki hazırlığı geçmemek için salladım, 10 falan aldım herhalde. 60 ortalamasını geçmiş birisinin proftan normal şekilde 10 alacağını düşünmüyorsundur umarım .

Neyse konu dağılmasın o benim düşüncem. Doğrudur demiyorum sadece fikrim :)

senin kaç aldığını nerden bileyim ben, hayret bir şey

quote:

Edit: zamanında konuşmuştuk da ordan bilirsin nasıl ilk dönemde geçemediğimi biliyorsan ;)

kaç aldığını falan bilmiyordum. haziran'da geçtiğini de ekşi'deki ifşadan biliyorum, uzatma ;)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radzinsky -- 28 Haziran 2014; 16:40:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: g@riban

Makine zor diyorlar da müfredatımı zor yoksa çok mu ödev proje var ?

Müfredat olarak çoğu bölüm ağır zaten. Bilgisayar, elektronik ve haberleşme, makina gibi bölümlerin ders programı ağır; ama işi zorlaştıran daha çok hocalar oluyor. Öğrenci dostu olmayan, belki de öğrenci tabiriyle -profesör olmuşsun da adam olamamışsın- diyebileceğimiz hocalar kaynaklı diye düşünüyorum. Mesela yoklama almayan lanet bir profesörün dersini alıyordum; ama yoklama almadığı için gitmiyordum bile. Onun yanında asistanının uygulama dersi oluyordu, koşarak gidiyordum dersine. O kadar çırpınıyordu ki anlamamız için. Yani çok fark ediyor hocalar.

Ha ayrıca ödev, proje işi her türlü olacak zaten. O da zorlaştıran unsurlardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: deadmoney62

Fizik(sıkıntılı dersim) gibi dersler bilgisayar mühendisliğinde ne derece zor ? Ayrıca bilgisayar mühendisliğinde dersler için laptop şart mı ve ne seviyede olmalı ?

O tip fen derslerinin bizim bölümde yeri pek yok. Bazı elektrik-elektronik derslerinde var ki onlar da aslında bizim bölümün dersleri değil; ama müfredatta var diye alıyoruz. Fakültenin ortak dersi onlar. Bizim bölüm daha çok matematik ve mantık ile ilişkili pozitif bilimlerde.

Kişisel bilgisayar zorunluluğu yok; ama olmalı. Çünkü daha ilk yıldan bilgisayar üzerinden yapılan ödevler, projeler olacak.

Sadece bu ödevlere, projelere bakarsak öyle ahım şahım bir bilgisayar gerekmiyor. Zira yazacağın programlar genelde en fazla 1-2 MB arasında, konsoldan çalışan uygulamalar olacak. IDE'ler ve derleyiciler de öyle sağlam donanım isteyen araçlar değil zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: teoska

hocam yurt olayı nasıl oluyor ücretlerine baktım da baya pahalı. burs veya uygun kyk yurtları falan olmuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Uzay mühendisliği mantıklı mı sizce yoksa başka üniversitelerde ee , bilgisayar yazmak mı?

Havacılık sektörü üzerine ilerlemek istiyorsan öneririm. Zaten Uçak Mühendisliği ile paralel bir bölüm. Ama alakasız bir tercih olacaksa, hiç yazma, daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbgencer

Sıralamam 6100 gelmiş ama 1. tercihe elektronik haberleşme yada uçak yazmayı düşünüyorum sizce gelip gelmeme ihtimali nedir ?
    Uçak en son 6700,Elektronik Haberleşme 6500le kapamış . Birde Bilgisayar müh. Türkçesi olur sanırım ama pek ısınamadım bilgisayara İng ve Türkçe arasında iş bulmada çok sıkıntısı olur mu ?
    İkinizide etiketliyorum biriniz bilgisayarcı biriniz elektronik haberleşmeci olarak şimdiden teşkkür ederim

Kesin bir şey demek zor. Gelir desek çok umut bağlama, gelmez desek de moralini bozma. Ama ihtimal dahilinde. Uçak Mühendisliğinin ihtimali daha yüksek.

%30 İngilizce ve %100 İngilizce arasında aman aman fark yok. İş bulma konusunda sıkıntı olmaz.

• İTÜ Meteoroloji Mühendisligi sıralaması bu sene düşermi sıralamam 65.300 girme şansım nedir geçen sene 61.000 le almış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Radzinsky

quote:

Orijinalden alıntı: Secxdx

Ok hocam araştırayım ben biraz daha.

http://www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan/plan/KOM/201410.html

buradan itü kontrol ve otomasyon mühendisliğinin ders programına bakabilirsin. makineden ziyade elektroniğe yakın bir bölüm.

Kontrol mühendisliği hem Makine mühendisliğinden hem elektronik mühendisliğinden uzmanlaşılabilecek bir alan.

Fakat genellikle Makine mühendisliği altında işleniyor.

http://www.mae.ucla.edu/research/faculty-research#syc
    http://www.princeton.edu/mae/research/controlsystems/
    http://ocw.mit.edu/courses/mechanical-engineering/2-003j-dynamics-and-control-i-spring-2007/
    http://www.tudelft.nl/?id=6317&L=1

Bu üniversitelerin hepsi ilk 20 dedir dünyada.

Yani Makineden ziyade elektroniğe yakın veya elektronikten ziyade makineye yakın diyemem. Fakat Makine mühendisliği adı altında işlendiğini gördüm büyük üniversitelrde çokça.

ders programının makineyle alakası yok, elektronik-bilgisayar karışımı. bilmiyosanız sallamayın, millet tercih yapıyor saçma sapan konuşup adamların aklını karıştırmayın
    mit dynamic and control 1 dersini atmış ya elektronik de malzeme mühendisliğine yakın gençler malz 201 dersi alıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet// -- 28 Haziran 2014; 16:39:10 >

• İTÜ ee-inşaat-metalurji-endüstri müh. hk. düşünceleerriniz nelerdir hocam? kampüs hayatı nasıl? öğrencilerle olan ilişkiniiz nasıl yaniii güzel mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SütMısırı

İTÜ ee-inşaat-metalurji-endüstri müh. hk. düşünceleerriniz nelerdir hocam? kampüs hayatı nasıl? öğrencilerle olan ilişkiniiz nasıl yaniii güzel mi?

Feci derecede genel sorular sormuşsun. Bölümler desen tamamen alakasız.
  • Bahçıvanlıktan mimarlığa geçmek münkün mü? Çok kasar mı?
  • quote:

İTÜ ee-inşaat-metalurji-endüstri müh. hk. düşünceleerriniz nelerdir hocam? kampüs hayatı nasıl? öğrencilerle olan ilişkiniiz nasıl yaniii güzel mi?

Sana bağlı onlar. Sen sıcakkanlı olursan, girgin olursan, sosyal olursan, çevren de geniş olur. Yoksa bölümün bu konuda bir etkisi yok.

Kulüpler, öğrenci toplulukları var. Bunlara katılabilirsin. Endüstri Mühendisliği Kulübü (EMK) ve IEEE Öğrenci Kolu ön plana çıkıyor bizim okulda. En sosyal topluluklar bunlar.
  • Merhaba,
    1 yıl boyunca itü işletme müh isteyerek sınava hazırlandım ki aslında çok yaklaştım ygs 9kydı şimdiyse 12100e düştüm bölüm geçen sene en son 10900le almış aslında ihtimal yok gibi ama yine de sormak istiyorum bölüm hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

• hocam 12.236 sıralamam var, itü makineye girme olasılığım nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

Feci derecede genel sorular sormuşsun. Bölümler desen tamamen alakasız.

ne yapalım hedefler bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: bilgikutusu

Itu uolp biyomuhendislik nasildir? Ogrenci gorusleri nasildir bu konuda on yargi var mi uolplara karsi?

Biyomühendislik Bölümü hakkında maalesef ayrıntılı bilgim yok.

UOLP öğrencilerine karşı belirgin bir önyargı mevcut değil. Zaten sen söylemedikçe kimse UOLP öğrencisi olduğunu bilmez.

Yaşım küçük benim daha
    UOLP nedir
    Neden ön yargılı yaklaşılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: g@riban

Makine zor diyorlar da müfredatımı zor yoksa çok mu ödev proje var ?

Müfredat zor; çünkü çok fazla ders alıyorlar. Hem seçmeli hem de zorunlu dersleri çok. Bir de onların önşart zinciri ağır. (Önşart zinciri: X dersini vermeden Y dersi alınamaz, Y dersi vermeden Z dersi alınamaz...) Bir dersten kalsan en az 1 dönemin kayıyor.

Ödev ve proje yoğunluğu da var tabii ki.
  • Fizik mühendisliği konusunda itünün eğitimi nasıldır Türkiye deki en iyisi İTÜ ama aldığım duyumlarda ekipman vs açısından eski ve yetersizmiş sadece İTÜ etiketi varmış doğruluk payı varmıdır sizin izlenimleriniz neler bölümle ilgili bilginiz varsa İTÜ mezunları fizik mühendisliğinde ne kadar oranda iş buluyor ?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.