Şimdi Ara

iTopya PC sorularınızı cevaplıyor! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
1
Favori
11.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya sanki normal zamanda siparişleri çıkıyorlardı da Covid-19 berbat etti gibi anlatmışlar. 2019 ekim gibi Ryzen 5 3600 aldık arkadaşa, 10 gün kargoya vermediler. Stoklarında olmayan ürünü satıyorlar ve yaptıkları kesinlikle suç.

• Güncelleme 26'sın da ki siparişi bu sabah ups'ye vermişler takip kodu girilmiş yarın gelir muhtemelen. 8. iş günün sabahında verildi.
  • bu yorumlarda kim itopyayı destekliyosa bilinki onlarda itopyanın adamıdır itopyayı size söyliyim gençler bu adamlar koyuncu bilgisayar denilen bir firma ile çalışıyor koyuncu firma ise piyasaya mal süren bir firma bu itopya denilen firma bana komisyonla çalışıyomuş gibi geldi büyük falan değil firma şikayet var comda adamların şikayet oranı rekor kırmış akıl var mantık var düzgün olan bi firmada bu kadar şikayet olurmu mesut çevik denilen şahısta belliki çıkarları doğrultusunda konuşuyor çıkar doğrultusunda konuşan adamların sözüne itibar edilmez

• yazmayı unuttum adamlar ups ile çalışıyo ve ups türkiyenin en dandik kargo firmasıdır arkadaşlar

• 50-60 dk hatta bekledim diyen mi dersin, maillere dahi doğru düzgün bakmayan cevaplamayan yani diyecek bir şey yok almayacaksın böyle firmalardan sonra nerede hata yaptık diye düşünsün dursunlar kendilerine çeki düzen versinler, şu devirde bile e ticareti beceremeyen kurumlar var sürekli şikayet geliyor konu dışına itopya ürün almayacağım diye konu açılmış konu kilitlenmiş yorum yapılamıyor öne çıkardım cidden rezalet
  • 1:15’den itibaren o bakış her şeyi özetler nitelikte...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Ya sanki normal zamanda siparişleri çıkıyorlardı da Covid-19 berbat etti gibi anlatmışlar. 2019 ekim gibi Ryzen 5 3600 aldık arkadaşa, 10 gün kargoya vermediler. Stoklarında olmayan ürünü satıyorlar ve yaptıkları kesinlikle suç.
    Alma canım kardeşim internetten satın almak riskli ama en uygun fiyatlar da internette oluyor hep.. Ya mağazadan kazıklanacaksın ya da internette risk alacaksın. Yalnız itopya mitopya ben bu ismi ilk defa bu forumda duydum mesela.. Ne idüğü belirsiz yerlerden de ürün almayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Accuser

Alma canım kardeşim internetten satın almak riskli ama en uygun fiyatlar da internette oluyor hep.. Ya mağazadan kazıklanacaksın ya da internette risk alacaksın. Yalnız itopya mitopya ben bu ismi ilk defa bu forumda duydum mesela.. Ne idüğü belirsiz yerlerden de ürün almayın

Alıntıları Göster
    İnternetten satın almak riskli falan değil. Özellikle tüketici haklarına göre internetten alışveriş daha avantajlı. Bir şekilde sorun çözülüyor ama bu firmanın buna yaklaşımıyla alakalı. Misal Amazon var, itopya var. İtopya'yı da ilk defa duyuyorsanız yorum yapmaya pek hakkınız yok bence. Yerel satıcıdan kazık yemeye devam. Adamlar bir süredir bilgisayar parçası satımında sektörde baya bir söz sahibi.

• Benim anlamadığım bir konu var, itopya içi yazmıyorum genel yorumumdur. Neredeyse hemen her firma virüs olayını öne sürerek yaşanan sorunların üstünü kapatmaya çalışıyor.

İnsanlar sanki bu firmaları istila etmiş, firmalar fiyatları yarıya indirmiş, tüketiciye piyango'dan para çıkmışta alış veriş yapacağı tutmuş, dolar 2,3 liralara düşmüş gibi, acayip yoğunuz ultra mega deluxe yoğunuz, yetişemiyoruz diye firmalar açıklama yapıyor.

Mal satıyorsunuz kardeşim, kimse babasının hayrına size para ödemiyor, milleti ücretsiz izine çıkartacağına personeli işinde tut, tüketiciye hızlı hizmet etmeye devam et.

Ürün satamazlar işler kötü diye isyan ederler, ürüne talep olur yetişemiyoruz öldük bittik diye isyan ederler, peki sizi kim nasıl memnun edecek? Kepenk indirince yada Türkiye pazarından çekilince mi mutlu olacaksınız!

Bir kaç kişi de fiyatlar uygun demiş. Geçen hafta 1599tl ödeyip Teknosa'dan aldığım kulaklık, itopya'da 1799tl. bunun neresi nasıl ucuz!

Sikayetvar.com'a girip şikayetlere bakıyorum, bu firma yapmaz sorunsuzdur diyeceğiniz bir çok yer sattığı ürünleri 15-20 günde teslim edemez olmuş. Bunun sebebi virüs filan değil, iş bilmezlik, personel eksikliği, ticaretten anlamamaktır.

Amazon.com.tr çatır çatır ürünleri zamanında yolluyor, iade ettiğiniz ürünün parasını en geç 3 iş gününde geri yatırıyor, demek ki isteyince işini düzgün yapanlar var.

• Konudan bagımsız Baslıgı Gorunce Tribun Tezahuratı aklıma geldi.Soylesene Baskan paralar nerede diyorlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Benim anlamadığım bir konu var, itopya içi yazmıyorum genel yorumumdur. Neredeyse hemen her firma virüs olayını öne sürerek yaşanan sorunların üstünü kapatmaya çalışıyor.

İnsanlar sanki bu firmaları istila etmiş, firmalar fiyatları yarıya indirmiş, tüketiciye piyango'dan para çıkmışta alış veriş yapacağı tutmuş, dolar 2,3 liralara düşmüş gibi, acayip yoğunuz ultra mega deluxe yoğunuz, yetişemiyoruz diye firmalar açıklama yapıyor.

Mal satıyorsunuz kardeşim, kimse babasının hayrına size para ödemiyor, milleti ücretsiz izine çıkartacağına personeli işinde tut, tüketiciye hızlı hizmet etmeye devam et.

Ürün satamazlar işler kötü diye isyan ederler, ürüne talep olur yetişemiyoruz öldük bittik diye isyan ederler, peki sizi kim nasıl memnun edecek? Kepenk indirince yada Türkiye pazarından çekilince mi mutlu olacaksınız!

Bir kaç kişi de fiyatlar uygun demiş. Geçen hafta 1599tl ödeyip Teknosa'dan aldığım kulaklık, itopya'da 1799tl. bunun neresi nasıl ucuz!

Sikayetvar.com'a girip şikayetlere bakıyorum, bu firma yapmaz sorunsuzdur diyeceğiniz bir çok yer sattığı ürünleri 15-20 günde teslim edemez olmuş. Bunun sebebi virüs filan değil, iş bilmezlik, personel eksikliği, ticaretten anlamamaktır.

Amazon.com.tr çatır çatır ürünleri zamanında yolluyor, iade ettiğiniz ürünün parasını en geç 3 iş gününde geri yatırıyor, demek ki isteyince işini düzgün yapanlar var.
    Kesinlikle öyle

Amazon'da ki hıza bakın

SİPARİŞ TARİHİ
    20 Nisan 2020

SİPARİŞ NO 407-9371326-3066769

Teslim Edildiği Tarih: 21 Nis 2020
    Paket doğrudan müşteriye teslim edildi.

• Benim Pazar Kurye Cagırıp Pazartesi Yurticine Verdigim Kargolar Hala Yola Cıkmamıs.Bugun ulasabildim subeye Kota var diyor karsı taraf kapalı gozuktugu surece yollayamıyoruz diyor.
    Alan arkadaslar bana da soruyor kargolarım nerede?Kargolarda kesinlikle anormallik var.Bunu kimse inkar edemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Benim Pazar Kurye Cagırıp Pazartesi Yurticine Verdigim Kargolar Hala Yola Cıkmamıs.Bugun ulasabildim subeye Kota var diyor karsı taraf kapalı gozuktugu surece yollayamıyoruz diyor.
    Alan arkadaslar bana da soruyor kargolarım nerede?Kargolarda kesinlikle anormallik var.Bunu kimse inkar edemez.
    Hocam normal değil mi ? Çalışan kişi sayısı azaldı. Açık şube sayısı azaldı. Kargolarda anormallik var ama şu süreci fırsata çeviren firmalar ve kişi/kişiler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D87412436

Hocam normal değil mi ? Çalışan kişi sayısı azaldı. Açık şube sayısı azaldı. Kargolarda anormallik var ama şu süreci fırsata çeviren firmalar ve kişi/kişiler var.

Alıntıları Göster
    Onda hemfikirim Hocam itirazım yok.
    Ama iste Kargo 1 hafta suruyorsa 15 gun de firmanın kendi hatası,beceriksizligi,ongorusuzlugu oluyor 22-25 gun , adamlar 25 gunu de kargoya vs ye baglamaya calısıyor.

Ben Hepsijet,AynıGun Kargo secenegi olmayan urunu almam.Bu hazır sistemleri alıyorsan da ki cogu ideal degil buna katlanacaksın.Yapacak birsey yok.

• Videoyu izlemedim, izlemeye gerek bile yok Mesut Çevik herhangi birşeyi övüyorsa o şeyden uzak durmak en mantıklı tercihtir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    nihat bey, amazonla yerli firmaları karşılaştırmanız çok saçma.

amazon bu sektördeki belkide en düzgün çalışan firmadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Onda hemfikirim Hocam itirazım yok.
    Ama iste Kargo 1 hafta suruyorsa 15 gun de firmanın kendi hatası,beceriksizligi,ongorusuzlugu oluyor 22-25 gun , adamlar 25 gunu de kargoya vs ye baglamaya calısıyor.

Ben Hepsijet,AynıGun Kargo secenegi olmayan urunu almam.Bu hazır sistemleri alıyorsan da ki cogu ideal degil buna katlanacaksın.Yapacak birsey yok.

Alıntıları Göster
    Hocam şöyle düşünün bir de, kargo miktarında azalma yok ama çalışan şube ve kişi sayısında ortalama %50 düşüş var. Yoğunluğu ben bir nebze anlıyorum şu dönem. Tavsiyem En azından bazı şeyler normalleşene kadar kargo üzeri alışveriş yapılmaması.

Psikoloji de o kadar kötü ki adam 8.3k ya notebook almış. İlk gün kurulumunu vs yapmış. 2. gün delik var diyor. E be adam sen onu ilk gün koca deliği nasıl farketmedin ? Aradan 1 gün geçmiş kargodan aldığında kontrol edip geri iade etmemiş şimdi firmanın ürünü geri almasını bekliyor. Bizler de de sıkıntı var.

• Arkadaşlar 05:51 e dikkat. "Normalde biz 3 sene önce kurulmuş bir firmaydık" Sonra düzeltiyor. Yorumsuz...
  • Böyle söylemeniz çok doğal ancak G.G ve HB'dan da ürün alıyorum bunlarda da muazzam teslimat hızları oluyor, biraz neyi nereden almayı bilmeniz gerekiyor bu kadar basit.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.