Şimdi Ara

İtalya'yı otomobille gezmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
7
Favori
24.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi de kredi kartı ile almadınız mı?. provizyon yapmışlardır. ceza varsa 6 ay sonra çekerler. kredi kartını kapatmak da kurtarmıyor. ancak bankanız dişli ise ödememe şansınız oluyor.
  • merhaba
    uluslararası ehliyet istedilermi kiralayan arkadaşlardan. bende yok, ve eylülde gideceğiz.
  • sado77 S kullanıcısına yanıt
    Bizim ehliyetler gecerli italyada sorun cikmiyor.gonul rahatligiyla kiralayin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklegend

Merahaba, Konuyu hortlatmak gibi oldu ama şimdi budget ve avis ile görüştüm tr ehliyeti ile direk olarak araba kiralanmayacağını turing den belge alınmasını ilettiler. Siz hangi firmadan kiraladınız ?
  • aturku A kullanıcısına yanıt
    İtalya'da avisten,Yunanistan kos Ada'sında europcar dan,İspanya mayorkada europcar dan araç kiraladım hiç biride ehliyetim haricinde bisey istemedi.
    Nisan ayındada Amsterdam icin budgetten Rezervasyon yaptım sorun olacağını sanmıyorum.
    Bence sizde elinizdeki ehliyetle gidin su ana kadar sorun yasayan duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: aturku

quote:

Merahaba, Konuyu hortlatmak gibi oldu ama şimdi budget ve avis ile görüştüm tr ehliyeti ile direk olarak araba kiralanmayacağını turing den belge alınmasını ilettiler. Siz hangi firmadan kiraladınız ?

Benden istemediler. İstedikleri herhangi bir kişiyi de duymadım. Belki 2016'da böyle bir uygulamayı başlatmış olabilirler ancak öyle birşey olsa internette yayılırdı ve mutlaka kulağıma gelirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aturku

quote:

yeni ehliyetler avrupa standartlarında diye biliyorum. eski ehliyetinizi değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yaz tur ile italyaya gitmiştim. Bu sene araç kiralayıp kendimiz tur yapmak istiyoruz. Bu ehliyet işi kafama takıldı. Yukarıda arkadaşlar gerek yok demiş. İnternette bazıları gerekli, bazıları gereksiz demiş.www.europcar.com üzerinden yetkiliye sordum, uluslararası ehliyetinizinde olması gerekli dedi. Tabi cevaplayan hangi ülkeden, bilemiyorum. Kafam karıştı. Orada sorun çıkarsa uluslararası ehliyetsiz kötü olur. Alırsam ve sormazlarsa parası içime oturur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Geçen yaz tur ile italyaya gitmiştim. Bu sene araç kiralayıp kendimiz tur yapmak istiyoruz. Bu ehliyet işi kafama takıldı. Yukarıda arkadaşlar gerek yok demiş. İnternette bazıları gerekli, bazıları gereksiz demiş.www.europcar.com üzerinden yetkiliye sordum, uluslararası ehliyetinizinde olması gerekli dedi. Tabi cevaplayan hangi ülkeden, bilemiyorum. Kafam karıştı. Orada sorun çıkarsa uluslararası ehliyetsiz kötü olur. Alırsam ve sormazlarsa parası içime oturur

Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen ehliyetler Avrupa ülkelerine giriş yaptığınız andan itibaren 6 ay boyunca geçerli. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. En net bilgiyi konsolosluktan alabilirsiniz.

• Sebastianbjk kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme icin tesekkurler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konu açılalı tam 1 sene olmuş, benimde böyle bir planım var Almanya çıkışlı, İtalya'ya uğrayacağım bu konu yardımcı olacaktır. Ayrıca Sebastianbjk bence fevkalade iyi işler çıkarıyor bu forumda. Yakın takibimde kendisi @Sebastianbjk
  • yarın ben de italyaya gidiyorum. milanoya inip havaalanından araç alıp modenaya gideceğim. iş gezisi, turistik değil. bazı arkadaşlar araç kiralama ile ilgili, ehliyet sorunundan bahsetmiş. neden ofise gidip kiralıyorsunuz ki? internetten kiralayın, ödemeyi netten yapın, gittiğinizde aracınız hazır olsun.http://www.economycarrentals.com/ sitesinden hem almanya hem italya için araç kiraladım, internette bulabildiğim en ucuz fiyatları verdi bu site. almanyada fiesta verdiler. araç çok temizdi. italyayı da yarın göreceğiz bakalım. mini sınıftan bi araç olacak. ford ka ya da hyundai i10 tarzı. tek kişilik iş seyahatleri için ideal bence. günlük fiyatı 16-17 euro sınırsız km. bilginize.

düzeltme: ben yeni ehliyeti değiştirdim. ama eski ehliyetlerle sıkıntı olmadığını biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timsahtr -- 19 Mayıs 2016; 11:35:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anstel

Merhaba, ben kendi aracımla iki kere avrupa turu, bir çok seferde balkanlar turu yaptım. En az dört kişi olunursa arabayla türkiyeden çıkmak bana cazip geliyor . TR plakalı aracınız olursa direk polisin durdurup ceza yazması hariç kolay kolay ceza yemezsiniz, yollardaki sabit radarlar ve park cezalarını ödemezsiniz,alınması gereken yerlerde vinyetinizi alır birazda dikkat edersiniz muhtemelen problem yaşamazsınız hatta batı avrupada türklerin çok yaşadığı ülkelerde el üstünde tutulup şımartılırsınız. Ben şahsen aracımla avrupada gezmeyi çok seviyorum ve tavsiye ediyorum.
    Bu arada önümüzdeki hafta venediğe gitmeyi düşünüyoruz acaba venedik adasındaki o çok katlı otoparkın fiyatını bilen varmıdır zagrep, ljublana, bled ve venedik civarlarını gezmek istiyoruz tavsiyeleriniz çok işimize yarar.

buraları gezdiniz mi? ben bu temmuzda gitmeyi düşünüyorum.

• Merhaba,
    Biz 3-30 Temmmuz tarihleri arası italyadayız. Araba ile çıkacağız. Durres'den feribotla Bari'ye. Otopark konusuna gelince ben internetten günlük 7.5 ile 10 euro arası kapalı otoparklar aldım ( www.myparking.it). Napoli ve Roma için diğer yerlerde genelde ücretsiz oropark hizmeti olan yerleri seçtim. Bir sorun çıkarsa sizlerle paylaşırım. Şüphesiz farklı bir ülkeye gitmek insanı ürkütüyor. Bu açıdan gideceğiniz yer hakkında araştırma yapmanız elbette iyi. Ancak eğer İstanbul'da ne bileyim mesela 1 ay yaşayabiliyor ve araç kulanabiliyorsanız. Dünyanın heryerine gidebilirsiniz. Bir diğer konu ne kadar olumsuz düşünür ve olumsuzluklara odaklanırsanız hata yapma riskinizde o oranda artar. Karşılaşacağınız basit sorunlar bile neden olacağı panik duygusu ile sizi olumsuz etkiler. Onun için rahat olun kasmayın birazda akışına bırakın. Değilse evinizden çıkmayın... :)

• merhaba, italyada otoban ve yakıt fiyatları diğer avrupa ülkelerine göre bir hayli yüksekdir. herhangi bir hırsızlık olayına karşın otoparklar daha emniyetlidir, güzel bir navigasyon yol konusunda herşeyinizi çözecektir gerisi sadece gezinin zevkini çıkartmak, iyi geziler
  • Merhaba, evet o dediğim zamanda venediğe gittik geldik, otelimizin önünden otobüs kalkıyordu arabayı otelin parkında bırakarak onunla venedik merkeze gittik, slovenya sınırından venediğe kadar otoban parası olarak 10,90 euro ödedik, gayet güzel geçti sırasıyla sofya-belgrad(geceleme)-bled(geceleme)-venedik(geceleme)-zagreb(geceleme)-üsküp(geceleme)-selanik-istanbul şeklinde 3950 km yol yaptık gayet güzel ve ekonomik sayılacak bir gezi oldu bizim için
  • Herkese yazdıkları için teşekkürler. Konu hakkında baya iyi fikir sahibi olunuyor yazılanlarla fakat insan yine de kendi planını anlatıp ona göre tavsiye almadan rahat edemiyor :)

Temmuz ortasında Milano'ya varış yaptıktan sonra sırasıyla 1'er 2'şergün duraklama ile; Como gölü, İsviçre'nin Lugano şehri, Venedik, Floransa Pisa, Toscana ve son olarak da Roma'ya ulaşıp dönmeyi planlıyoruz. 2 kişi olacağız. İlk başta trenler ile seyahati düşünmüştüm ancak daha sonra 1-2 arkadaşın tavsiyesi üzerine araba kiralamaya yöneldim ve bunu araştırmaya başladım. Eğer araba kiralamak yerine trenle gezecek olursak Como gölü ve Lugano'yu iptal edebiliriz git-geli zor olabilir. Roma'ya ulaşınca aracı teslim edeceğiz orada araçsız gezip ayrılacağız. Arabayı 8 gün için falan kiralamış olacağız.

Sizce güzergaha bakıldığında ekonomi olarak araba kiralamanın fayda/zararı nasıl olur? Araba olmazsa trenle seyahatler zor gelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: KeSaiR

Herkese yazdıkları için teşekkürler. Konu hakkında baya iyi fikir sahibi olunuyor yazılanlarla fakat insan yine de kendi planını anlatıp ona göre tavsiye almadan rahat edemiyor :)

Temmuz ortasında Milano'ya varış yaptıktan sonra sırasıyla 1'er 2'şergün duraklama ile; Como gölü, İsviçre'nin Lugano şehri, Venedik, Floransa Pisa, Toscana ve son olarak da Roma'ya ulaşıp dönmeyi planlıyoruz. 2 kişi olacağız. İlk başta trenler ile seyahati düşünmüştüm ancak daha sonra 1-2 arkadaşın tavsiyesi üzerine araba kiralamaya yöneldim ve bunu araştırmaya başladım. Eğer araba kiralamak yerine trenle gezecek olursak Como gölü ve Lugano'yu iptal edebiliriz git-geli zor olabilir. Roma'ya ulaşınca aracı teslim edeceğiz orada araçsız gezip ayrılacağız. Arabayı 8 gün için falan kiralamış olacağız.

Sizce güzergaha bakıldığında ekonomi olarak araba kiralamanın fayda/zararı nasıl olur? Araba olmazsa trenle seyahatler zor gelir mi?

İtalya Avrupa'da yakıt fiyatlarının en pahalı olduğu 3 ülkeden biri. Yaz aylarında araç kiraları da pahalı oluyor Ama diğer alternatif olan tren biletleri de pahalı. Bütçenizi ve kiralayacağınız aracı bilemiyorum. O yüzden net birşey söylemem zor. Eğer yeterince maddi imkanınız varsa, rahatınıza düşkünseniz, maddiyatı çok önemsemiyorsanız, analitik zekanıza güveniyorsanız araba kiralamak tren ve diğer toplu taşıma araçlarına göre çok daha avantajlı. Bu tamamen sizin bütçenize ve tercihinize bağlı.

Rota konusunda eğer araba kiralayacaksanız birçok alternatifiniz var. Örneğin Como ve Lugano yerine Garda, Bergamo ve Brescia'yı ekleyebilirsiniz. Ya da denize girmeyi seviyorsanız Venedik çevresinde deniz için zaman ayırabilirsiniz. Söz konusu İtalya olunca şu an planınızda olmayan onlarca farklı alternatif rota çıkarılabilir. İtalya'nın tam anlamıyla tadını çıkarabilmek için en azından 1 ay ve sınırsız bütçe gerekir. Kısa süreli gezilerde nereyi rotadan çıkarırsanız yazık olacaktır... Ben bir öneri rota önerisi yaparım gidersiniz beğenmezsiniz bana söversiniz :) Yine de şöyle söyleyim ben sizin yerinizde olsam, şartlarım belirttiğiniz gibi olsa diye düşünerek bir plan yazayım. Tabi kişisel zevkleriniz, tatilden beklentileriniz de önemli...
    1. gün Milano gezisi, 1 gece Milano'da kalış (Şehir dışındaki otellerde daha ucuza oda bulabilirsiniz)
    2. gün Bergamo (2-3 saat) Garda Gölü (2-3 saat), Verona (1-2 saat) akşam saatlerinde Venedik'e giriş. 1-2 saat Venedik gezisi. Venedik akşamları sakin bir şehir ama gece ışıklandırılmış haliyle görülmesi gereken bir yer. Ne kadar yorgun olursanız olun Venedik'te biraz yürüyüş yapın.
    3. gün Detaylı Venedik gezisi. Öğleden sonra yola çıkıp Bologna'da 2-3 saat harcanabilir.
    4. gün Sabah Floransa'ya doğru yol ve Floransa gezisi
    5. gün Çok istiyorsanız Pisa'ya gidebilirsiniz. Ama benim yaptığım geziler arasında en çok hayalkırıklığına uğradığım yer Pisa'ydı. Ondan sonra Como ve Prag. Pisa'yı gördüm demek için 1 saatliğine gidilebilir. Lütfen o klasik pozu verip fotoğraf çektirmeyin :) Pisa'dan sonra 2 seçeneğiniz var. Denize girmek istiyorsanız sahil yolundan Roma'ya doğru gidebilirsiniz. O rotada denize girilebilecek yerler var 2. seçenek ise otobandan Floransa üzerinden Siena'ya gitmek. Siena harika, tarihi bir şehir. Bu noktada seçim sizin.
    6. gün Roma
    7. gün Roma
    8. gün geri dönüş
    Ömür boyu Roma :)

Benim planım hemen hemen bu şekilde olurdu. Siz kendi zevklerinize göre Roma'dan ya da başka şehirlerden kesintiye gidip rotaya yeni noktalar ekleyebilirsiniz. Örneğin Toscana demişsiniz. Doğası mükemmel ancak o doğayı görebilmek için otobandan çıkıp yan yollarda çok zaman harcamanız gerekir. Ya da benim 2-3 saat yazdığım bölgelerde daha fazla zaman geçirerek, daha fazla uyuyarak rotayı revize edebilirsiniz. Karar sizin.

• Nisan ayında karavanımla yunanistandan Bari'ye geçip eşimle birlikte yirmi gün İtalya'nın hemen hemen her yerini dolaştık,bazen kamplarda kaldık bazen şehir merkezlerinde konakladık aracım büyük diye siena ve romada park yeri sıkıntısı oldu bunun dışında hiç bir yerde zorluk çekmedim.herhangi bir cezada yemedim.sürpriz şehirler siena,lucca ve san gimignano oldu.cinque terre ve limon kokulu amalfi kıyılarıda muhteşemdi.vaktiniz olursa buraları görmenizi tavsiye ederim

• Merhaba, bugün itibarıyle Roma'da yız. Bir hafta puglia. 3 gece Napoli'nin ardından Roma'ya ulaştık. myparking.it den aldığım otoparklarda herhangi bir sorun yok. Özellikle Napoli'de kesinlikle kapalı otopark öneririm. Neredeyse vuruğu olmayan araç yok. Otoyollar ve yakıt gerçekten bize göre pahalı. En son 1.50 den mazot aldım. Otoyola 18-14 ödedim (Küsüratlar aklımda değil. Ayrıca napoli girişinde ve çıkışından şehre giriş çıkış parası gibi bir para alıyorlar. O da toplam 3-3.5 civarı tutuyor.

Puglia bölgesinin güney kesimleri ucuz. Deniz tatili yapmak isteyenlere öneririm. İtalyanın geri kalanıyla fiyat olarak alakası yok diyebilirim. eurospin marketlerde 1.5 lt su 18 cent. Karpuz dışında pahalı bir şey çok görmedim :). Bir haftalığına tuttuğumuz müstakil eve 1100 tl ödedik.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.