Şimdi Ara

It (2017) | Bill Skarsgård (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
4
Favori
13.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Seriyi ve kitabı okuyalı çok uzun zaman oldu fakat ,tam olarak emin olmamakla beraber, ben hala
    onlardan çekindiğini düşünüyorum. Çünkü yetişkin olup Derry'ye geldiklerinde onları, yalnız veya toplu olarak birkaç sahnede, tehdit ediyor ve Derry'den hemen ayrılmalarını istiyordu. Kasabadakiler de ta en başından beri bu tür cinayet olaylarına göz yumuyorlardı. Ona tek karşı çıkanlar Kaybedenler Kulubü idi. Tamam, Penny intikam da almak istiyordu ama onlara tamamen gücü yetmediği için , serseri çocuğu da ( adı neydi Henry Bowers mı ne) kullanmaya çalışıyordu. Diyorum.ya bölük pörçük hatırlıyorum...Yarın fırsat bulursam seriye bir göz atacağım.

Bu arada Billy boy karakterini canlandıran çocuk 27 yaşında intihar etmiş.

27... çok garip.İlginç bir şekilde filmin çıkış tarihindeki rakamları ve 2. filmin yayınlanan çıkış tarihindeki rakamları toplayınca da 27 yapıyor ki muhtemelen bu bilerek ayarlanmış.İlk filmden de 27 yıl sonra çıktı 2017 versiyonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: McRae555

quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Seriyi ve kitabı okuyalı çok uzun zaman oldu fakat ,tam olarak emin olmamakla beraber, ben hala
    onlardan çekindiğini düşünüyorum. Çünkü yetişkin olup Derry'ye geldiklerinde onları, yalnız veya toplu olarak birkaç sahnede, tehdit ediyor ve Derry'den hemen ayrılmalarını istiyordu. Kasabadakiler de ta en başından beri bu tür cinayet olaylarına göz yumuyorlardı. Ona tek karşı çıkanlar Kaybedenler Kulubü idi. Tamam, Penny intikam da almak istiyordu ama onlara tamamen gücü yetmediği için , serseri çocuğu da ( adı neydi Henry Bowers mı ne) kullanmaya çalışıyordu. Diyorum.ya bölük pörçük hatırlıyorum...Yarın fırsat bulursam seriye bir göz atacağım.

Bu arada Billy boy karakterini canlandıran çocuk 27 yaşında intihar etmiş.

27... çok garip.İlginç bir şekilde filmin çıkış tarihindeki rakamları ve 2. filmin yayınlanan çıkış tarihindeki rakamları toplayınca da 27 yapıyor ki muhtemelen bu bilerek ayarlanmış.İlk filmden de 27 yıl sonra çıktı 2017 versiyonu.

yoksa pennywise laneti gerçek mi

• Filmi dün izledim. Kitabını da okumuş biri olarak beğendim. Sağlam geriyor. 2. filmi daha da iyi olur muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Gerilim.

Gülen sadece benmiyim bu filme. Kotu degil ama ne gerildim ne korktum yanimda 3 kiz vardi Film boyunca gulduler bende onlarin etkisiyle Jump.scare'larda.güldum

• Sinemada gitme fırsatı bulamadım ama nete düşenin görüntüsü fena değildi öyle izledim. Genel olarak beğendim ama bütün dünya haftalardır bunu konuşuyordu, o kadar abartılacak bir tarafını göremedim.

Bu arada Stranger Things'e benzetilmiş ama çocukların birlik olması hariç pek bir benzerlik göremedim. Özellikle işlenen temalar Stranger Things'e göre çok daha sertti

Öz kızına hallenen ruh hastası sapık baba, okulun serserisinin işi ilerletip bıçakla ismini kazımaya çalışması, çocuğun babasını öldürmesi... Stranger Things'e benzetildikten sonra ona benzer bir şey izleyeceğimi düşünürken bu sertlik şok etti beni filmde. Stranger Things'de bu kadar sert karakterleri ve sorunları göreceğimizi sanmıyorum.

Filmin bana göre sıkıntıları ruh hastasıyla babası arasındaki ilişki anlatılamamış, çok zayıf kalmış. Bir de çocuklar birleşene kadar Pennywise'ın korku seansları çok kopuktu. Birininki bitiyor öbürü başlıyordu böyle olunca da kısa kısa videolar izliyormuş gibi hissettim bir an için.

Bunun dışında aklıma takılan birkaç şey var;
    - Şimdi bu Pennywise hep mi çocukları öldürüyordu yoksa yeni mi sarıyor çocuklara? Derry'nin tarihine bakarlarken kuruluş sözleşmesi sırasında 91 kişi, fabrika patlaması, maden ocağında katliam vs derken çocuk yetişkin ayırt etmeden katlediyormuş Pennywise. Şimdi neden sadece çocuklarla sınırlı?

- Kasaba yetişkinleri Pennywise'ın varlığından haberdar mı? Mike'ın büyükbabası kasabaya yaratıktan ötürü lanetli demiş mesela. Bir de sonlara doğru çocuklardan biri hastalık hastası annesinden kaçarken annesi seni korumam lazımdı vb laflar söylüyor. Bunu ilaçlar için değil de dışarı çıkmasını engellediği için söylüyor gibi geldi bana? Biraz da imalı geldi, Pennywise'dan korumak için gibi.

- Pennywise'ın yakaladığı çocuklar niye havada asılıydı? Pennywise'da sürekli uçmaktan bahsediyordu bir amacı var mıydı?

• Overrated bir film ne korku var ne gerilim millet koyun sürüsü gibi işte çok izlendi diye meraktan gidiyorlar iyi reklamını haptılar 10/6

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filme bugün 4. kez gittim.Genel olarak beğendiğim filmlere bütün arkadaşlarla 2li 3lü gruplar halinde giderim o yüzden benim için normal bir durum. 4. kez izleyince bazı detaylar daha fazla anlaşılabiliyor mesela Ben'e yara bandı vs almak için eczaneye gittiklerinde Beverly yürüyorken arkada 2012 model bir Jeep Compass var, sanırım sahibini bulamamışlar. 1-2 saniye görünüyor zaten çok değil.

Araç sol üstte görünüyor.

It (2017) | Bill Skarsgård

Öte yandan sanırım birilerini daha kafalayabilirsem 5. ve 6.ya da giderim gibi geliyor. Filmin Facebook grubunda bu sayının çok çok üstüne çıkanlar var garipsemeyin o yüzden.

• Filme çıktığı ilk gün gitmiştim ama buraya yazmayı unuttum Açıkçası ben filmi sevmeyen taraftayım.Kitabı okumuş ve Stranger Things gibi bir diziyide çok seven biriyim ama film beni bir türlü içine çekemedi.Filmin 2. yarısında salondan baya bir insan çıkmıştı ve geri kalanların çoğu telefonlarıyla oynuyorlardı.Arkadaşlarla kalabalık bir grup halinde gittik ve çıkalım diye bana yalvardılar Bu kadar iyi gişeye ve olumlu eleştiriye baya şaşırdım fakat zevkler ve renkler muhabbeti işte.Çok kötü bir film mi hayır değil ama bana göre abartılacak hiçbir yanı yok.

Puanım—>6/10

Bu arada film yüzünden çıkışında arkadaşlarım tarafından baya bir küfre ve şiddete maruz kaldım 1-2 tanesi hayatımda izlediğim en kötü filmlerden dedi ama o kadarda abartı kötü değildi yani.

• Bu filmi sevebilmeniz için King'in tarzına da az çok aşina olmanız lazım. King hiçbir zaman buram buram korku akan eserler yazmaz zaten. Korku-gerilim-dram iç içe olur.

• İzledim filmi ve beğenemedim. Çok gaz verdiler ama ilk çıkan versiyonu daha iyi veriyordu gerilim hissini. İzlenir ama abartılacak bir film değil.
  • Bu film bildigin “kötü”

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • film neden nete çok hızlı düşmüş?
  • Film abartıldığı kadar değildi hatta korku filmi de sayılmaz aslında ama gerilimin dozu iyiydi bana göre.

Çok iyi değildi ama yine de iyiydi film öyle izlemeyin falan demeyeceğim boş vakitte izlenebilir bir film he izlemeseniz de bir şey kaybetmezsiniz.

Umarım ikincisi daha güzel olur.

Beverlynin büyük haline de güzel bir aktris bulurlar artık

• ortamlara girince izlerük
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeLeague

ortamlara girince izlerük

Zaten anca malum ortamlara düşünce izlenir. Yoksa sinemasına gidilip de izlenecek bir yapım değil. Buna 1990 versiyonu da dahil. Ziyadesiyle abartılmış bir yapım.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşündüm açıkçası.

Millet abartmayı seviyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • D-BOX izleyen var mı veya D-BOX izlenir mi sinemada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sert.

D-BOX izleyen var mı veya D-BOX izlenir mi sinemada ?

Filmi D-box izledim açıkcası normalde korkmayacağım sahnelerde koltuk yüzünden gerildim diyebilirim. Birçok arkadaşın dediği gibi bi ara bende Stranger Things izliyorum sandım. Onun haricinde bence gayet başarılı bi filmdi.

• neydi bu şimdi? imdb'de 7,8 alacak, abd ve ingiltere dahil tüm dünyada ses getirecek ne vardı?
    bazı dizi, film ve müzikleri kasıtlı olarak popüler yapıyorlar. bu film algı yönetimi konusunda örnek gösterilebilir.
    korku yok, gerilim yok, dram yok, konu hiç yok, karakterler darmadağın.
    ortamlarda kült deriz, kim bilecek?
    seks sahneli dandik korku filmleri daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.