Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oz-eylul benim davam da 2019/2** şeklinde seninle aramızda nerdeyse 1 yıl var. sen davan sonuçlanınca haber verirmisin, Senden sonra tahminen 5 6 ay sonra bizim dosyaya sıra gelir. Ben geçen hafta aradım tahminimce senin 1 ay içinde sonuçlanır. 2018 başlamış çünkü. inş herkes hakkını alır biran evvel.
  • Sunset Rider S kullanıcısına yanıt
    İnşallah 1 aya kadar sonuçlansa daha ne isterim
    sonuçlanınca burdan haber vereceğim merak etmeyin. Bu arada ankara bam 9.hukuk benimkisi . Hangi dairede olduğumuzda önemli senin dosyada 9.dairedemi
  • Oz-eylul O kullanıcısına yanıt
    ankara bam 5. hukuk
  • Ankara 27. Hukuk da dosyası olan var mı ? Yerel mahkeme 27. hukuka dosya gönderme formu hazırlamış. İstinaf no 2018/132 gözüküyor. Bu istinaf no yerel mahkemenin gönderdiği istinaf no mu yada BAM daki istinaf no mu ? Bilgilendirirseeniz sevinirim. Bide dosya durumu istinafta gözüküyoe e devlette. Atama bekleniyor filen yazmıyor.
  • Ali merdo A kullanıcısına yanıt
    agahttps://vatandas.uyap.gov.tr adresinden soldan dosya sorgulamayı seçtiğin zaman 1. listeden hukuk, 2. listeden bölge.. seçtiğinde alttaki listeye mahkeme adı ve dosya sayısı gelir. Tabi bunun için istinaf başvurusunun tamamlanması lazım. Örnek ekran alıntısı ekledimİstinaf mahkemesinde bekleyen dosya

• Şuan sadece yerel mahkeme gözüküyor. Gerekli evraklar geçen hafta hazırlanıp sisteme yüklenmiş. İstinaf formunda dosyanın Ankara 27. hukuka gideceği yazıyor. İstinaf no ise 2018/132 şeklinde. Bu istinaf no yerel mahkemeden istinafa giden dosyalar için verilen numaramı yoksa BAM a başvuru yapılırken BAM tarafından verilen istinaf no mu? Ankara 27 .hukuk ta dosyası olan var mı . Şuanda kaçları inceliyolar.
  • Sunset Rider S kullanıcısına yanıt
    hocam ankara bam 5.hukuk 2018/10xx alacak davası 11 aydır bekliyoruz. dosya sırası bilen var mı ankara bam 5.hukuk?
  • Ali merdo A kullanıcısına yanıt
    Şu an incelenen dosya numarası için en doğru cevabı anca özel kalemi arayarak öğrenebilirsin ama oradan da anca 2018 yılı dosyalarına bakılmaya başlandı şeklinde standart cevap da alabilirsin. Ama tahminim senin dosya BAM a gittikten sonra yeniden numara alacaktır. 2019 ile başlayan numara verilir bence. 2. davan da https://www.turkiye.gov.tr/davalarim adresinden gözüktükten sonra ara ara mahkemeyi ara sor dava sırası hangi dosya da diye inş cevap verirler
  • ram67 R kullanıcısına yanıt
    aga 2018 ler yeni başlamış 5. hukukda. Senin 10xx mi 1xx. Bu hafta başı aradım başladık 2018 e dediler
    İstinafta bekleme süresi bir yıl rahat sürer demek istedim.aynı hukuk dairesindeyiz benimki 9.hukuk 2018/2239 sizin dosya numaranız kaç 9aydır bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FB14 F kullanıcısına yanıt
    İnş.gelişme olursa paylaşırım tabii
  • aadolff kullanıcısına yanıt
    İstanbul Bam 24. HD alacak benimde dosyam mevcut 2017/37**
    21.09.2017

Senin tarih nedir

• Selamlar tekrar bilgi amaçli yaziyorum.

Değerli avukatımdan bugun bilgi aldim saolsun bilgi vermeyi basardi buyuk israrlarim sonucu. 30-40 gun icerisinde ise iade isleminiz ya da 4+5 Tazminatınızı alırsınız dedi.

19 Şubatta kesin karar yayınlanmış.

• İst 24.hd 2018/20x nolu dosyam ocak 2018 den beri atama bekliyor lakin 18xx nolu dosya karara çıkabiliyor. Çok enteresan cidden.Ya işleyişin dosya no vs ile alakası yok ya da bizler mantık arayarak en büyük mantıksızlığı yapıyoruz!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Oz-eylul sizin surec oldukca uzun surmus, anlayamadigim bir konu var

Kronolojik olarak sizin surec;

ocak 2016 - Ise iade davasi
    Haziran 2016 - Ise iade bitti Istinaf acildi
    Aralik 2016 - Istinaf sonuclandi kesin karar
    Subat 2017 - Isveren geri cagirmadi ve 4+4 odemenizi yapmadi ve icra davasi baslattiniz
    subat 2018 - Icra davasi bitti
    Mayis 2018 - Isveren icra davasini istinafa gonderdi.

Yahu tum ise iade davalarinda surec bu sekildemi suruyor ? ISveren ise davet etmediginde icraya itiraz + temyiz + itiraz + temyiz ....
    hep bu sekildemidir ?
  • mtntskrn M kullanıcısına yanıt
    Hakkaten bu durum nasil oluyor ? bir sacmalik var bu iste , one alim dilekcesi felanmi verdi diger rkadas acaba ?
  • mtntskrn M kullanıcısına yanıt
    Yarın arayıp sorun boyle Bı saçmalık nasıl olur

• torakor kullanıcısına yanıt
    Benim de aklıma ilk ve tek bu geldi ama arkadaşa sordum, hayır dedi. Enteresan bir hal almaya başladı durum. Diğer dairelerde de 2018 Mayıs/Haziran’da açılan dosyalar karara bağlanmış..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Istanbul bam 29. hd. Alacak davalrinda 2017/2 binlerdeymis.
    Bu sene 2017 zor biter diyor...
    Ne sacma bir durum. Yargitayin yukunu hafifletmek ve hizlica davalari sonuclandirmak icindi bu istinaflar lakin 2 3 sene icinde tikandi.
    Ve bir cozum bulunmazsa bu 2019 2020 de istinafa giden davalar 3 4 yildan once tamamlanamaz.
    Bu 29. hd calisan hakim yok galiba.

• torakor kullanıcısına yanıt
    İstinaf davası kesin kararı vermiyor mu? İşyeri 4+4 ödemedi diye ayrıca bir dava mı açmak gerekiyor??? Kesinleşmiş olan mahkeme kararı şunu demiyor mu: "Ya işe geri alacaksın ya da 4+4 ödeyeceksin" Bunun icrası için yeni dava mı açmak gerekiyor???
    Bu şekilde olursa bu iş kısır döngüye girer...(Dava açarsın kazanırsın temyize gider onu da kazanırsın, sonra ödemez yeniden dava açarsın, onu da kazanırsın temyize gider onu da kazanırsın yine ödemez, tekrar dava açarsın........)
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.