Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay oldu..ayip olmasin diye aramiyorum.hayrina arayan varsa bizede bilgi verirmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ha birde karar ilami 1 ayda cikar diye bise yok emin olun.bir arkadas kararin aciklandigi gun yazildi.digeri ise 20 gun sonra yazildi..

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim Dosya Kayboldu E Devlette, karar yazılmıs anlamına kı geliyor bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tureko

Benim Dosya Kayboldu E Devlette, karar yazılmıs anlamına kı geliyor bu?
    benim dosya da kaybolmuştu 2 3 saat sonra geri geldi eski hali ile
  • Tureko T kullanıcısına yanıt
    evet karara çıkmış uyap a girersen kapanmış dosyalardan sonuç u görebilirsin seninle aynı gün sonuçlandı benimki ayrıca aynı 24.hukuk taydık
  • saban33 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı OLSUN gardaşım

• Karar İlamı çıkmış arkadaşlar dosyanın hepinize bol şanşlar diliyorum. 9 ay sonunda dosya sonuçlandı çok şükür.
    Mayıs 2018 de açıldı dosya İSTANBUL BAM 24 HD 2018/186X Dosya Numaram bakalım kaç güde işe iade ya da tazminat ödenecek.

Allah herkese sabır versin. Tüm bekleyen arkadaşların Tez zamanda sonuçlanır inşallah.

Gözün aydın . Ne kadar sürede çıktı ilam ? Ben 28 gündür bekliyorum.

Merhaba hayırlı olsun.ne zaman karar a çıkmış ti? Kısa sürede karar yazıldı o zaman

• uyaptan biraz eski dava dosyami inceledim de kafam karisti.
    kazanmis oldugum fazla mesai ucretlerinin toplami 2300 gibi bir rakam cikti %30 hakkaniyet indirimi yapilarak 1800 tl odenmesine hukmetti ve dava masraflarinin da davalidan alinmasina hukmedildi. Dava istinafa gitmedi.
    Avukatim icra yoluyla parayi tahsil etmis. 5.937 tl adima vekil olan avukata yatirilmis.
    Sonrasinda isyerine tazmimat davasi actik ve avukatim bu dava icin, burdan gelen parayi kullanacagini soyledi fakat ne kadar aldigini falan soylemedi. Tazmimati da kazandik ve suan istanbul bam 29. hd. de yaklasik 14 aydir bekliyor.
    Tazmimat davasinda da alacak 8500 tl cikti ve yasal faizi ile odenmesi ve tum dava masraflarinin davalidan alinmasina karar verdi. Istinaf oncesi avukatim icra basvurusu yaparak 18.500 tl gibi bir rakam talep etmis, ve teb bankasina isyeri yatirmis lakin istinafa gidildiginden orada duruyor para galiba.
    Simdi ben bu avukattan ne kadar almam lazim. Yuzde 10 gibi bir rakam anlasmistik.
    Odeme vs nasil olacak.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    aga uyap sistemi üzerinde dava masrafları yatırılan ücretler zamanı ile beraber görünüyor diye biliyorum oradan ikinci tazminat davası için ne kadar masraf yapıldığını görebilirsin ama zaten avukat senden ne kadar alacağını biliyordur ve yasal bir bağlayıcılık yok en güzeli avukata açık açık sormak ne kadar siz alacaksınız bana ne kadar kalacak diye."dava masraflarinin da davalidan alinmasina hukmedildi." demişsin ya ben bu bölümü de anlamıyorum. Davayı açarken senin yatırdığın parayı tekrar sana iade etmeleri gerekiyor ama acaba o para da avukata mı kalıyor onu hiç anlayamadım.
  • kuzey_kadir kullanıcısına yanıt
    Valla dokuz ay hiçbir şey olmadı Geçen hafta cuma Önce Ön inceleme dedi. Ardından inceleme ve karara çıkmış göründü Bu sabah baktığımda karara çıkmış olarak görünüyordu Öğleden sonra baktığımda dosya kaybolmuştu E-Devlette Eve gidip UYAP’a baktığımda Karar ilamini gordum. Her şey çok hızlı gelişti Bakalım tazminat ya da işe iadeyi ne zaman yapacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tureko -- 20 Şubat 2019; 1:8:24 >
  • çiğdemmelek Ç kullanıcısına yanıt
    Sizin durumunuzu merak ediyorum gelişmeleri paylaşmaya devam ederseniz sevinirim

yerel mahkemeye dönmesi ve avukatlara teblig edilmesi yaklaşık 20 gün sürüyor biliyorsunuz 10 günlük başvuru süreniz avukatlara teblig ulaştıktan sonra başlıyo sonrasında başvuru süreci ve beklemeye başlıyorsun benim bekledigim gibi 2.ayın sonuna yaklaştık hala cevap bekliyoruz işe iademi alıcaklar tazminatmı vericekler henüz bilmiyorum yani daha bekliyceksiniz heves edip üzülmemeniz için süreci anlatmak istedim:D
  • Sunset Rider S kullanıcısına yanıt
    Avukat ile kazanilacak tazminattan %10 diye anlasmistik.
    Ilk davadan zaten 1800 tl verilmesi ve diger masraflarin davalidan alinmasi diye yazilmis karar.. Avukat 5.937 tl odeme almis davalidan. 500 tl ben dava acmasi icin vermistim.
    Bu davada 1800+ uc yillik faiz ile sanirim 2300 tl gibi bir rakam benim alacagim, ve 500 tl de avukata verdigim para. avukat ile yuzde 10 anlastigimdan 2300 tl den 230 tl almasi gerekli.
    Banada bu davadan 2070+500 dava acma param ile birlikte 2.570 tl odemesi gerekli. Bu sekilde hesapladim ben...
    Zaten tum tutar 5.937 tl cekmis avukatlik masraflari vs hepsini almis. 3.367 tl ona kaliyor...
    Ama bu davadan bana herhangi bir odeme yapmadi ve bana da sadece mahkeme 2300 gibi bir rakam cikardi ve yuzde hakkaniyet indirimi uyguladi dedi. Bu parayi Tazminat davasi icin kullanacagim dedi. Simdi Tazminatida kazandik ve tum odemeler geri gelecek. istinaf sonuclanirsa 8500 tazminat kazandim. Fakat yasal faiz ile 13 14 bini buluyor bu para. Av. istinaf oncesi karsi taraftan 18.500 olarak hesap cikarmis ve istemis.
    Masraflar haric benim tazminatim yasal faizle 13 14 bini bulacak. Av. bu tutar uzerinden yuzde 10 alacak. Hesap dogru mu acaba.. Av. ile istinaf sonrasi hic konusmadim.. istinaf karari cikinca detaylica bi konusayayim..

• Yusufavşar Y kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Yusuf bey, benimde dosyam Ankara 9.hukukta ben de arayıp sordum 2018 başladı dediler bu saatten sonramı 1 yıl bekleyeceğiz yoksa toplamda mı 1 yılı bulur demek istediniz. Benim dosya 9 ay oldu istinafa gideli umarım 3 ay kalmıştır :) Yoksa 1 yıl daha beklemeye tahammülüm kalmadı resmen vazgeçeceğim artık ...
  • F@ruk F kullanıcısına yanıt
    avukatları bazen anlamıyorum 2ay içinde istinaftan çıkması mucize malesef! bunu biliyor olması lazım diye düşünüyorum . 2018/188* benim dosya no 9 aydır bekliyorum dahada bekleyeceğim gibi görünüyor. Umutlarını kırmak istemem ama gelecek paraya göre plan program yapma diye söylüyorum çünkü ben geçen sene gelir sanıp ona göre okula ödeme planı yapmıştım resmen cortladım yani .İşe iade Davanın başlangıcı 2016 OCAK ayı 2016 Haziranda da işe iade bitti Karşı taraf Temyiz ettiler ARALIK Da oda bitti kesin karar çıktı İşe iade yada Tazminata hükmetti mahkeme İşyeri işe davet etmedi dolayısıyla tazminatı ödemesi gerekirdi ödemedi malesef, icra başlattık icraya itiraz ettiler İTİRAZIN İPTALI DAVASI AÇMAK ZORUNDA KALDIK 2017 ŞUBATTA 2018 şubatta O da bitti Bilir kişi raporuna göre hesap yapıldı ve ödemeye mahkum edildiler ama yine Lanet olası temyiz hakları olduğundan MAYIS2018 DE İSTİNAFA Gitti 2019 şubattayız ve daha görünürde bi umut yok malesef YANİ SÜREÇ UZUN ÇOOOK UZUNNNNN .... GELECEK PARAYA GÜVENİP PLAN YAPMA
    UMARIM EN KISA ZAMANDA HEPİMİZ ALACAKLARIMIZA KAVUŞURUZ

• arifyıldız8587 A kullanıcısına yanıt
    Salihemir7878 S kullanıcısına yanıt
    selam
    ist 26.hukuk işe iade 2018/1480 18 mayıs 2018 istinaf açılış tarihi bugün itibari ile karara çıkmış gözüküyor.
    uyapda herhangi bir belge yada yazı yok.
    işin ilginç yanı benim dosyam hiçbir zaman inceleme safhasına gelmedi.
    öninceleme de idi her zaman ve bugün karara çıkmış yazıyor edevlette.
    bu bilgi kullanılabilir.
    kararın içeriğini bilmiyorum umarım benim lehimedir.
    herkese teşekkürler.
    yine buralarda olacağım.
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    26. Hukuk böyle direk karara çıkmıştır yazıyor. Benim 2 hafta olucak yarın kararı bekliyorum daha yayınlanmadı

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.