Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: senay22 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aga benim dosyam da orada 200 lira benimki bu pzartesi sordupumda daha 2018 yılına yeni geçmişlerdi senin dava en iyi senaryoda 5 - 6 ay daha bekler tahminim
  • Karar ilami bugün 29. Gün olmasına rağmen yazılmadı. Karar ilamina acaba ben yanlış bir bölümden mi bakıyorum ? Bilgisi olan var mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ersan77 kullanıcısına yanıt
    Yerel mahkemedeki dava senin asıl adavn oluyor. Üst mahkeme yani BAM itiraz ya da bir üst talebi değerlendiriyor. Yeni bir dava açmış olmuyorsun. Red ederse yerel mahkemenin sonucu geçerli oluyor. Onar ise üst talep gerçekleşiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oktybykrn O kullanıcısına yanıt
    Nerden bakıyonki sen
    Uyap vatandaş portalına gir Bam Dosyanı seç, bilgilerini gir
    Evraklar bölümüne tıkla
    En sağda dosya görüntüle var oraya tıkla
    En son olarak dosya ya eklenen son 20 işlem der ona tıkla karar ilamı yazıldıysa orda görünüyor hayırlı geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robotadam06 -- 21 Şubat 2019; 22:39:38 >

2018 ve 2019 istinaf sınırları bu şekildedir arkadaşlar 👍
    2018 yılı 47.530
    2019 yılı 58.800 dava dosyasinin istinaf a gidiş tarihi ile bu rakamlar gecerlidir.is mahkemelerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzey_kadir -- 21 Şubat 2019; 23:1:51 >
  • hakanc1903 H kullanıcısına yanıt
    İnsallah kardesim, seninkide Ist bam 24 hukukdamıydı ?

• Robotadam06 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz adımlardan bakıyorum bende son 20 evraga , demekki yazılmamış daha :(

1 ay olmuş kardeşim eli kulağında
    Merak etme yazılır her an takip et sen

Bugün tam bir ay oldu ışte , 2 saatte bir bakıyorum , haftanında sonu geldi maalesef , bekliyoruz bakalım

Geriye dönük işsizlik için bir sorum olacak . İşten cikarildigim tarihi baz alarak(07.09.2017), son 3 yılda 700 küsur günüm var , fakat işten cikarildigim tarih ayın ilk haftası yani 7 si . 7 sinden geriye doğru sayarak 120 gün içerisinde , 3 gün devamsizlik var , ve bu devamsizlik gösterilen 3 günü mahkemede ücretsiz izin kullandigi mi ve iş veren çıkartırken devamsiz gösterdiğini ispatladık ve kazandık. Bu durumda o 3 gün devamsizlik olarak gösterilen eksik gün nedeni , ücretsiz izin olarak duzeltilecek mi ? Ücretsiz izin olsa da alabiliyor muyuz işsizliği ? Rapor , ücretli izin , ücretsiz izin , devamsizlik , bu tür eksik gün nedenlerine göre , hangi neden olursa alamayız ?

Merhabalar dosyam dün istinafta incelemeye alındı.Deneyimlerinizden faydalanmak için RİCA etsem yardımcı olurmusunuz.İnceleme süresi ne kadar sürdü? İnceleme sonrası gerekçeli karar yazma aşamasınamı geçiliyor?Süreç hakkında bilgi verirmisiniz teşekkürler..

• Sinan2834 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar , incelemeden karar a yaklaşık 40 günde geçti . İncelemeden sonra karar çıkar ondan sonra ise karar ilami yazilma süresi 1 aydır en geç diye biliyorum. Benim de bugün karar ilami yazılması lazım bakalım bekliyorum.

Aşamalar bu şekilde ;

Ön inceleme
    İnceleme
    Heyet gündemi
    Karar

• ferhattopcu337 F kullanıcısına yanıt
    evet
    Öğleden sonra heyet görüşme bekliyor.yazısına dönmüş.

Yakın zamanda karara çıkar

• İnşAllah 21 ay oldu.Beklemekten usandık.

• 1-2 yıl beklemeye kızan arkadaşlar beterin beteri var,Türk yargısının en ağır darbesini ben yemişimdir herhalde;

Davam 12.02.2009 da başladı yani 10 yıl 10gün oldu,görev uyuşmazlığından sonra ikinci kez Bama geldi dosya 15yılı tamamlarmıyız

Bu süre sarfımda dosyam 1 Askeri mahkeme,1 askeri yargıtay,2 Ağır ceza,2 ayrı asliye ceza 1 sivil yargıtay,2 Bam dolaşmış ve görmüş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 22 Şubat 2019; 15:14:5 >
  • 2011 Ekim ayından beri bende bu işlerin icindeyim.Geç gelen adalet,adalet değildir..

• Dosya şimdide karar aşamasında yazıyor.Çok hızlı gidiyor.İnş.sonu hayırlı olur

Merhaba inşallah yakında karar a çıkar.beninde aynı sizin gibi olmuştu geçen hafta cuma günü karar a çıktı ve gerekçeli karar in yazılmasını bekliyorum.insallah en kısa sürede biter 🙏

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.