Şimdi Ara

İşte size yerli otomobil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyükşehir belediyesi yerli otomobilin İzmir'de üretilmesi amacıyla sektör temsilcilerini bir araya getirdi.
    Toplantıda yerli otonun hangi parçalarının hangi firmanın üreteceği planlandı.

İşte size yerli otomobil

Kaynak : haberturk egeli

• gates delphi yerlimiymişmotoru hangi babayiğit yapacakmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

gates delphi yerlimiymişmotoru hangi babayiğit yapacakmış

Mahle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Mahle?

mahle neymiş yavçöp kokusu geliyor

• Delphi ne ara yerli oldu Mahle ne ara yerli oldu

Bu görselden gitsen Motoru yabancılara yaptırıyorsun üstelik ALMANLARA elektroniği desen İngilizlere yaptırıyorsun.

Sonra ey Almanya ey İngiltere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 15 Kasım 2017; 10:4:30 >
  • Cumhurbaşkanı'mız %100 yerli demişti. Acaba bunu tasarlayan fetöcü olabilir mi yalancı çıkarmaya mı çalışıyor ?

Vay be buna yerli diyorsunuz ya e o zaman niye DCİ alıp tasarımı biz yapmıyoruz ki ? Niye bu kadar bekletmişler bizi ?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum renault zaten türkiyede . motor şanzuman için yap anlaşmanı gerisi paylaşsınlar . ne diye parça üreticisi olan mahle dan motor toplamaya kalkıyolar ki
  • Mahle yağ filtresi falan üretiyor, bildiğim kadarıyla. Çok kaliteli bir ürün çıkaracağını sanmıyorum.

• Kolin Kazım kadar yerli işte
  • Burada sayılan tüm markalar uluslararası başarılara sahip firmalar. Bir çoğunda staj, bitirme projesi, teknik gezi ve sempozyumlarına katıldığım için söyleyebilirim. Ortaya kaliteli bir ürün çıkacaktır bunu söyleyebilirim. Parça tasarımları bizim olduğu sürece yerli olarak isimlendirilir. Dışarıdan hazır parça alıp takılmadığı sürece ki tüm bu markaların kendi parçasını üretebilme kabiliyeti var.
  • belediyeler fabrika nereye açılacak tartışması yaptılar.

izmir bu konuda deneyimli olduğu için, parça üretimi yapan firma çok, doğrudan parçaları üretecek firmaları da seçmiş. sanki arabayı izmir belediyesi üretecek !

kendi kendine gelin güvey olmak denir buna.

bunlar hayal ürünü !
    eleştirilecek şeyler değil daha.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Kocaeli veya İzmir olması gerektiğini düşünüyorum. Hele Konya'nın talip olması bile nerede üretileceğini belli ediyor
  • işte bizim yerli motor,,

1.2 hacminde 163 beygir gücünde olacak,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Delphi ne ara yerli oldu Mahle ne ara yerli oldu

Bu görselden gitsen Motoru yabancılara yaptırıyorsun üstelik ALMANLARA elektroniği desen İngilizlere yaptırıyorsun.

Sonra ey Almanya ey İngiltere...

Nissan mercedes renaultun motorunu kullaniyor. Ford sony nin bilgi eglence platformunu kullaniyor. Markalar lastiklerini bircok farkli ulke mensei li firmalardan temin ediyor. O otomobil markalarinin hepsi alman italyan fransiz japon arabasi oluyorda sen baska ulkenin firmasindsn urun alincami yerli olmuyorsun?

Onemli olan bu araci uretmek oyle yada boyle. Keske opel saab gibi markalar isimleri bile degisilmeden alinsaydi belirli bi birikimlerini belirli bi zaman kullanip peyderpey yerli sistemini oturtman daha mantikliydi.

• şanzıman nerede, ben mi göremedim!
    hele ki otomatik şanzıman olmadan nasıl olacak bu iş?
  • İnşallah fosil yakıtlı araç yapma hatasına düşmezler. Zaten petrol ithal eden ülkeyiz. Avrupalılar fosil yakıtlı araçları uzun vadede bitirme planlarını yapmaya başladılar. Ve fosil yakıt konusunda maalesef diğer firmalardan 100 yıl kadar geri kaldık.

Ama elektrikli araçlar her firma için yeni. Yarış hemen hemen herkes için eşit şartlarda. Yerli otomobil kesinlikle ama kesinlikle elektrikli olmalı.
  • %100 yerli olmaması önemli değil. Bugün çoğu firma birbirinden birşeyler alıyor ancak %100 diye lanse edilip olmazsa sıkıntı.

• hepgülüm çok iyimiş :D
  • İzmir büyükşehir belediyesinin projesi bana göre en mantıklı en ideal proje ama muhalif belediye olduğu için ağzıyla kuş tutsa yaptırmazlar.Bunlara yalakalar lazım.
  • quote:

Delphi yerli değil, ABD sermayeli bir otomotiv devi. Ülkemizde 3 yerde üretim yapıyor, en büyüğü benim hemen yanı başımda ege serbest bölgesindeki işletmeleri. Arabaların elektrik, elektronik tesisatlarına dayanan üretim yapıyorlar. Söylediklerine göre yerli malzeme kullanma oranı yarıdan fazla ve yaklaşık 5000 çalışanın tamamına yakını Türk ve bunların hemen hemen hepsi 35 yaş altı gençler.
    yani Delphi babayiğit firmadır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.