Şimdi Ara

İŞTE MERCEDESİN GÜLÜ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERCEDES -F700-Concept.......seviyorum bu arabayı.....

İŞTE MERCEDESİN GÜLÜ!

• Yaşlandık iyice artık, 10 - 15 yıl önce babam "Bunlar da araba mı nerde bizim zamanımızın Chevrolet'leri" derken, 90'lı model Mercedes'ler dururken 60'lı 70'li yılların Mercedes modellerine sulanarak bakarken bir anlam veremiyordum. Şimdi yaş oldu 30, 2000'li yılların araba modellerinden aşık olduğum bir tipe sahip araç yok. beğendiğim araç sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. Fanatik derecede Mercedes hayranı olan ben ne son kasa C serisi ne de resimlerini gördüğüm yeni E serisini beğenmedim, hatta bırakın beğenmeyi inanılmaz itici geldi. 90'lı yıllar ve 2000'li yılların ilk yarısındaki araçları arar oldum. Başka bir açıklama bulamıyorum, yaşlanıyorum artık ve çağa, yeni neslin zevklerine ve taleplerine ayak uyduramıyorum. :(
  • vozer hocam
    90 - 2000 arası araçların tipleri gerçekten daha güzeldi sana katılıyorum nedenided yüksek kaput yüksek bagaj araçların gövde yüksekliği arttı bu ayrıca bana sanki yol tutuşlarında azalmaya neden olacakmış gibi geliyor arabanın önünü görememekde rahatsız ediyor 60-70 yılların koca gövdeli araçları bile 2000 üstü araçlardan daha şık geliyor sanat eseri gibi...
  • gülü?
    beğenmedim açıkçası...alınabilir maybach yapmak istemişler heralde...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Yaşlandık iyice artık, 10 - 15 yıl önce babam "Bunlar da araba mı nerde bizim zamanımızın Chevrolet'leri" derken, 90'lı model Mercedes'ler dururken 60'lı 70'li yılların Mercedes modellerine sulanarak bakarken bir anlam veremiyordum. Şimdi yaş oldu 30, 2000'li yılların araba modellerinden aşık olduğum bir tipe sahip araç yok. beğendiğim araç sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. Fanatik derecede Mercedes hayranı olan ben ne son kasa C serisi ne de resimlerini gördüğüm yeni E serisini beğenmedim, hatta bırakın beğenmeyi inanılmaz itici geldi. 90'lı yıllar ve 2000'li yılların ilk yarısındaki araçları arar oldum. Başka bir açıklama bulamıyorum, yaşlanıyorum artık ve çağa, yeni neslin zevklerine ve taleplerine ayak uyduramıyorum. :(

vozer seni çok iyi anlıyorum ..

bu sendeki düşünce bana kalırsa begenmemek değil.. o eski kasaları gördük begendik belki bindik işimizi gördü
    artık yaşlanıyoruz bunlarla uğraşmayacağımızı düşünüyoruz .. çünkü insan bedeni ve refleksleri ile düşünür
    bedenimiz 10-15 yıl öncesinin bedeni değil.. o bizim dönemin araçları belli bir efor ve güçle temin edilmişti ..o bile zorluyordu ki bunlar hayda hayda zorlayacak bizi diye farkında olmadan düşünüyoruz

bizimki begenmemek değil ..ne gereği var demek

bu sadece arabada değil tüm hayatta böyle ..

bunu anlamak için 50-60 yaşlarında evli çiftlere bakın ..

yandaki dairede bagırta çağırta bir çıtırla eglenen bir genç varken kafayı bile çevirmeden çiçek sulayabilmek ne demek sen biliyormusun ... ona 50-55 yaşındaki karısı dünyanın en seksi kadını gibi görünüyordur ve elini sıkmak gözüne bakmaklada yogun hazlar yaşıyordur ..o çıtırı bize verseler binmezmiyiz .. bineriz ama o çıtıra binmek için çaba harcarmıyız hayır ..peki o çıtırı 25-30 yıllık kader arkadaşımıza değiştirmiyiz.. tabii ki hayır ..

bilmem anlatabildim mi ?

bizimki begenmemek değil .. ne gereği var demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 19 Ekim 2007; 11:53:13 >

• yani bu yazdıklarının arabanın tipi şuyu buyu ile de kesinlikle ilgisi yok ..

bizzati kendimiz ve yaşanmışlıklarımızla ilgili şeyler

bu araba bence oldukça güzel ve güncel tasarıma sahip ..

ama gel gör ki bize hitap etmiyor muhtemelen ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 19 Ekim 2007; 12:36:25 >
  • bence çok çirkin..hatta iğrenç berbat bi tasarım..yaşlandım heralde bende.
  • Bende yaşlanmışım, beğenmedim bu arabayı...
  • iç geçmesi ile yaşılılıg karıştırmayın gençler
  • Aşina olma meselesi derim
  • bu mercedes'in tasarimi goze garip geliyor. Allah ömür verirse 20 yıl sonraki arabaların tasarımları nasıl olacak merak ediyorum... filmlerdeki gibi abuk subuk seyler olursa dayanamam! arkadaslarin da dedigi gibi 90 lı senelerin modellerini özlemle ararim o zaman.
    ama bu tasarimda yan camlarin on kisimda alcaltilmasi cok mantikli geldi bana. gorus acisinin cok genisledigine eminim... ozellikle viraj iclerinde yeri gormek bile mumkun olur gibi geldi.
  • bu araç sadece konsept üretileceyini sanmıyorum boş yere kederlenmeyin yaş geçti diye
  • konsept olsun
    ford focus consept de çıktığında böyle demiştim ben ama ona çok yakın bi tasarımda çıktı.hatta ufak bi çalışmayla consept araca benzetilebilirdi
  • bende bunu beğenmedim ama şunu söylemek isterim günümüzdeki arabalara baktıkça eskiden beğendiğimiz arabalardan nasıl hoşlanıyordum diye düşünüyorum?

mesela şahinler doğanlar benim için en süper arabalardandı zamanında o zamanlarda mercedesler elbetteki mükemmel gözüküyordugözüme ama günümüzde çok değişik şekillerde araçlar üretildiği için bana eskiler artık yaban geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

bende bunu beğenmedim ama şunu söylemek isterim günümüzdeki arabalara baktıkça eskiden beğendiğimiz arabalardan nasıl hoşlanıyordum diye düşünüyorum?

mesela şahinler doğanlar benim için en süper arabalardandı zamanında o zamanlarda mercedesler elbetteki mükemmel gözüküyordugözüme ama günümüzde çok değişik şekillerde araçlar üretildiği için bana eskiler artık yaban geliyor

zaten yavandı

eski demode araç kavramı kazanlı buharlı mercedese kadar gider
  • bence tasarımı berbat ötesi.Ön farları sanki resmini çekmişler ortasından aşağıya çekip uzatmışlar grafik bozulmuş gibi görünüyor.Ne biçim far tasarlamışlar anlam mantık veremedim.Bence yüzyılın fiyasko tasarımı bu arabadır.
  • çok iğrenç be, bedava verseler almam diyesim geliyo ama alır satarım
  • konsept bi arac güven verici duruyo ama önüne baksanıza tank gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Yaşlandık iyice artık, 10 - 15 yıl önce babam "Bunlar da araba mı nerde bizim zamanımızın Chevrolet'leri" derken, 90'lı model Mercedes'ler dururken 60'lı 70'li yılların Mercedes modellerine sulanarak bakarken bir anlam veremiyordum. Şimdi yaş oldu 30, 2000'li yılların araba modellerinden aşık olduğum bir tipe sahip araç yok. beğendiğim araç sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. Fanatik derecede Mercedes hayranı olan ben ne son kasa C serisi ne de resimlerini gördüğüm yeni E serisini beğenmedim, hatta bırakın beğenmeyi inanılmaz itici geldi. 90'lı yıllar ve 2000'li yılların ilk yarısındaki araçları arar oldum. Başka bir açıklama bulamıyorum, yaşlanıyorum artık ve çağa, yeni neslin zevklerine ve taleplerine ayak uyduramıyorum. :(

valla aynı duyguyu ben vectra'da yaşıyorum 93-94-95 eski kasa vectraları öylesine sevmişim ki şimdiki uzay kasalar felan sadece sac yıgınından başka bişey gibi gelmiyor..Gelişen teknoloji bazen de geçmişi aratıyor.

• tekerleri kaç jant bunun? 22 filan mı?

hayırlı günler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.