P

Kurmay Yarbay
17 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 69 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar bu telefonu aldım ama internete bağlanmıyor.

vodafone'un sitesinde bu telefon için bir internet ayarı yok.

acaba bu telefonun internet ayarlarını nasıl yaptığını açıklayabilecek birileri varmı? resimli mesaj bile alıp gönderemiyorum arkadaşlar çok zor durumdayım.
tercihen 2.0 16v model klimalı tempra arıyorum, kliması var ise 1.6 model de olur.

station wagon olup olmaması önemli değil, kliması olsun, temiz olsun yeter.

satmak isteyenler mesaj atabilir.
Yaklaşık 2 sene önce turkcell'den orta paket tarifesinde aylık 147 tl ödemeli bir iphone 3g alma hatasında bulundum. 18 aylık sözleşmeyle aldığım cihazın son 3 faturasını maddi zorluklar ile ödemekte zorlanınca ve iki fatura üst üste binince turkcell sözleşmeyi iptal ettiğini ve geri kalan 3 aylık fatura bedeli olan 450 tl yi nakit yatırmam gerektiğini söyledi. ''O kadar nakitim olsa zaten faturamı öderim bunu bana taksitlendirin'' dediğimde 450 tl lik borcu aylık 225 tl ödeme ile 675 lira yaptılar!!!

''Bir kere düştük ocaklarına'' diyerekten mecburen kabul ettim. Ama Turkcell doymamış olacak ki kampanyamı iptal ettiği yanılmıyorsam şubat ayı faturamı hem iptal ettikleri iphone kamanyasına eklediler, hem de ayriyeten 147 tl olaraktan kullanım faturası olarak iki kere bildirdiler. bütün itirazlarıma ve müşteri temsilcisinin yanlışlığı kabul etmesine rağmen değişen birşey olmadı ve şubat ayı faturamı benden iki sefer tahsil ettiler.

''çekmiyor'' hurafesinden korkup numaramı taşımak yerine alo 120 tarifesine geçip diğer operatörlerde her yöne 400 dakika konuşabildiğim fiyata 120 dk konuşmaya razı olup hattımı kullanmaya devam ettim . son iki ayda mesajlaşma paketlerinin dandikliği yüzünden 120 lira mesajlara ekstra para ödedim. daha da yetmemiş olacak ki turkcell her faturada ayrı bir olay çıkarıyordu.

Sonunda borç harç bitti, mesaj olayınıda aldığım ekstra hat ile çözdüm ''daha başıma ne gelecek ki?'' diye kendi kendime düşünürken bu ay faturama ekstra 12 lira eklendiğini gördüm. Sebep olarak ise hala bana 2 önce bitirdiğim iphone kampyası olduğunu söylediler. ''Yahu siz bunu zaten bütün borcunu toplayıp taksitlendirip ödetmenizdimi?'' diye sorduğumda ''bu ayrı bir gecikme bedeli, taksit bittikten sonraki ilk faturanzıa yansır.'' dediler ki borcumu bitireli 2 ay olmuş!!! sonuçta yaptığımı 20 dakikalık görüşme boyunca ''yapabileceğim birşey yok'' tan öteye geçemedik.

Zaten turkcell'e yapacağınız bütün itirazlar haklı olsanız dahi ''yapacak birşeyimiz yok'' bahanesiyle kabul edilmiyor. 8 yıldır turkcell kullanıyor ve toz kondurmuyordum ama belli ki kendileri artık en azından beni müşteri değil bir para kasası olarak görüyorlar.

Bu akşam diğer mobil operatörlerin sitlerini gezip kendime uygun bir tarife seçtim kendime, yarın ilk işim gidip hattımın borcunu ödeyip numaramı taşımak olacak.

Amacım şirketi kötülemek yada karalamak değildir, bunların tamamı başımdan geçmiş olaylardır, ister okuyun ibret alın, ister kendi bildiğiniz yoldan gidin.
bu hafta ikisinden birini alıcam, hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar?
şphone rehberindeki numarları nasıl sim kart 'a yollarız dostlar.
arkadaşlar iki senesini dolduran cihazımın arka kapağı şarj olduğu yerden çatladı ve içinde baya bir tozlanma var.

telefonuma yeni bir arka kapak ve iç temizlik yaptırmak istiyorum ama en ucuz fiyat veren yer 200 liradan kapı açıyor. üstelik taktıkları kasalar muhtemelen çakma olacak.

bu yüzden bu işe kendim girişmeye karar verdim ama gerçek orjinal iphone kasası nereden bulabilirim?

veya bu işi istanbulda layıkıyla yapıp, çakma iphone kasasına 200 lira istemeyen bir yer tavsiye edermisiniz?
bir arkadaşım kendine iphone 3g almış ama iphone kendi kendine mailleri kontrol ediyor, yazılım güncellemelerine bakıyor... anlayacağınız durduk yere kontürlerini bitiriyormuş.

bunu nasıl yaparızda wi-fi olmadan internete bağlanmasını engelleriz?

yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.
İyi günler arkadaşlar.

kardeşim gidip bir yerlerden half life oyunu bulup flash bellekle laptopuma atmış ama sanırım virüslüymüş ve laptop artık çok yavaş şekilde kasılarak çalışıyor.

geri yükleme yapmak istediğimde acer in programı ''Acer eRecovery Management'' geri yükleme dosyalarımı görmedi. ntı backup da aynı şekilde her zaman gördüğü dosyaları görmedi. (bunu virüsün yapmış olduğundan şüpheleniyorum çünkü alalı 1 yıl oldu ve en az 10 kere bu yollla gayet rahat geri yükleme yapıyordum, sadece geri yükleme dosyalarımı değil windows un kendi geri yükleme noktalarını bile yok etmiş)

ben bu dosyalar var diye kurtarma diski de oluşturmamıştım. acer in sitesini açtıp kurtarma diski arattığımda beni bu dosyalara yöneltti.http://support.acer-euro.com/drivers/utilities.html acaba buradaki

#Acer EasyBUILD System DVD v8.0 build 200 (2,1GB)
# Acer EasyBUILD Resource DVD v8.0 build 200 (3,7GB)

adlı dosyalardan hangisi benim işimi görür.

bu arada orjinal işletim sistemi vista basic.
arakdaşlar 2000 model nissan maxima arabam var otomatik vites.

sorunu arabanın geri vitese geçince geri giderken silkeleme yapıyor, yokuş yukarı geri gitmiyor.

daha hiç bir yere göstemedim. istanbulda iyi ve uygun fiyatlı bir otomatik vites tamiratçısı bilen varmı acaba?
telefonumu normalde gizli numaraların arayamacağı şekilde ayarlamıştım,denemelerimdede arandığı zaman aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmiyor diyor ama yaklaşık 1 aydır gizli bir numara beni rahatsız ediyor çağrı bırakıp duruyor.

nasıl oluyor bu yurt dışından arıyor olabilirmi acaba bilgisi olan varmı.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.865
İkinci El Bölümü Mesajları: 86
Konularının görüntülenme sayısı: 67.110 (Bu ay: 255)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 49 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.