Şimdi Ara

İstanbuldan Araba ile güzel bir ege ve akdeniz turu önerileriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
5
Favori
6.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul dan Araba ile güzel bir ege turu düşünüyorum ailece gidilecek bir güzergah belirtseniz nasıl olurdu?

İstanbuldan çıkıp İzmir, Aydın, Muğla, Antalya derken ege ve akdeniz turu önerileniz nelerdir.
    Neredelerde kalınır, hangi tarihi ve doğal güzelliklere uğramadan olmaz, denize nerelerde girilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 16 Haziran 2015; 13:26:05 >

• takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

bende temmuzun 19'U akşamı çikaçam istanbuldan
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbolat

takip

bende temmuzun 19'U akşamı çikaçam istanbuldan

ben de 8 gibi düşünüyorum ;) yok mu hiç fikri olan
  • TAHMİNİ MALİYET HESAPLAMASINI YAPTIN EN UYGUN BÜTÇE İLE

Aracın yaktığı km başına 0,25 krş
    Günlük yemek gideri 60,00 TL (Sabah-Ögle-Akşam)
    Günlük konaklama 200,00 TL

diye düşündüm sanki konaklama bedeli yüksek gibi geldi.
    Bilmiyorum oraların şartlarını ilk defa olduğu için aç kalır açıkta yatmam mantığıyla ilerlemek istiyorum :)

• Guzel bir çalışma olmuş hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

Guzel bir çalışma olmuş hocam

Son halini paylaşıyorum.

Biraz daha real e yakınlaştırdım.

Günlük konaklama kişi başı araştırdığımda antalya da 80/120 arası değişiyor bunlarda pansiyon seçenekleri bir de :
    Yemek te kişi başı 30 TL baz aldım
    Km de araç yakıt tüketimi 0,25 Krş diye göz önünde bulundurdum.
    Gün sayısını da 10 güne indirdim en son hali bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 25 Haziran 2015; 12:17:23 >

• kemer -olimpos-fethiye-marmaris-didim-alaçatı-istanbul şeklinde olabilir. bu güzergahta bol bol gezilecek dolaşılacak yerler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepçöçön

kemer -olimpos-fethiye-marmaris-didim-alaçatı-istanbul şeklinde olabilir. bu güzergahta bol bol gezilecek dolaşılacak yerler mevcut.

daha önce gittiniz mi? benim planım 9 günde bu seyahati yapmak,
    bütçemi çıkardım.
    Şimdi kalınacak noktaları belirlemem gerekiyor sizin bir fikriniz var mıdır?
    bir de izmir e hiç uğramamışsınız. :)
  • iki defa bu turu yaptım.uygun yerlerde kaldık.marmariste apartda kişi başı 25 tl kalmıştık geçen sene merkeze yakın.ama izmir alaçatı pahalı bir yer.
  • quote:

iki defa bu turu yaptım.uygun yerlerde kaldık.marmariste apartda kişi başı 25 tl kalmıştık geçen sene merkeze yakın.ama izmir alaçatı pahalı bir yer.

bu turu yaparken uygun fiyatlı ve ailece kalabileceğim yerleri tercih edeceğim. Bu sıra da büyük ihtimal aşağıdaki gibi olacak
    Antalya - Çıralı
    Muğla- Fethiye
    Marmaris- Datça
    İzmir- ?
    Bu noktalar dışında pek bir yer aklıma gelmiyor.

Siz kaç gün ve hangi noktalarda kalmıştınız,
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence geziye Çanakkale'den başlayın hem şehitlik ziyareti olur hem de oradan Kuzey Ege'ye inersiniz.

Asos-Behramkale muhakkak gidin, Edremit körfezinde bi ton yer var, Kazdağları hasanboğuldu şelalesi en başta

Burhaniye Ören hem mütevazi hem de akşamları ailece çok güzel olur

Dikili Bademli muhakkak görülmeli

Marmaris Turunç köyü

Köyceğiz çamur banyosu, tekne turu

Fethiye Ölüdeniz, tekne turu

Çok yer var ama gececek zaman yok daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thesseus

Bence geziye Çanakkale'den başlayın hem şehitlik ziyareti olur hem de oradan Kuzey Ege'ye inersiniz.

Asos-Behramkale muhakkak gidin, Edremit körfezinde bi ton yer var, Kazdağları hasanboğuldu şelalesi en başta

Burhaniye Ören hem mütevazi hem de akşamları ailece çok güzel olur

Dikili Bademli muhakkak görülmeli

Marmaris Turunç köyü

Köyceğiz çamur banyosu, tekne turu

Fethiye Ölüdeniz, tekne turu

Çok yer var ama gececek zaman yok daha...

o sebepten Çanakkale yi daha sonraki haftalarda günü birlik düşünüyorum ve akdenize yoğunlaşıyorum. :) yoksa 10 gün değil 1 ay sürer gene doyamazsın diye düşünüyorum.

• ben de 1 ağustosta yola çıkıcam. 16 gün sürecek.

eşimle gideceğim için bodrum,çeşme,alanya,kemer hatta kuşadası gibi kalabalık,rus avına çıkmış apaçilerin olduğu yerleri es geçicez.

izmir'de; şirince,efes antik kenti,belki çeşme. izmir çevresi için urla'da arkadaşımın evinde konaklıcam.

sonra direkt akyaka'ya gidicez parafly ve world adios puanlarımla 150-200 civarı otelleri tercih edip 1/4'ü maliyeti ile puan kullanarak otel alıcaz.

akyaka'da 1 gece kalıp marmaris'e gidicez. marmaris'te görülmesi gereken çok yer var. biz marmaris!e 4 gün ayırdık; bu 4 günde daha çok tekne turlarına katılıcaz.

sonrasında dalyan'da 2 gece kalıcaz. yine dalyan'da tekne turlarına katılıcaz. ve puanlarla alacağımız otellerde konaklıcaz.

sonrasında fethiye'de 3 ve kaş'ta 2 gece kalarak geri dönücez.

geri dönüşte ise tamamen spontane bir şekilde davranıcaz. gelirken beğendiğimiz yerlerde 1-2 gece daha konaklama veya uğramadığımız yerlerde konaklama gibi.

uğramadığımız yerler arasında datça,cunda adası,assos olacaktır. artık duruma göre seçim yapacaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maktoyu

ben de 1 ağustosta yola çıkıcam. 16 gün sürecek.

eşimle gideceğim için bodrum,çeşme,alanya,kemer hatta kuşadası gibi kalabalık,rus avına çıkmış apaçilerin olduğu yerleri es geçicez.

izmir'de; şirince,efes antik kenti,belki çeşme. izmir çevresi için urla'da arkadaşımın evinde konaklıcam.

sonra direkt akyaka'ya gidicez parafly ve world adios puanlarımla 150-200 civarı otelleri tercih edip 1/4'ü maliyeti ile puan kullanarak otel alıcaz.

akyaka'da 1 gece kalıp marmaris'e gidicez. marmaris'te görülmesi gereken çok yer var. biz marmaris!e 4 gün ayırdık; bu 4 günde daha çok tekne turlarına katılıcaz.

sonrasında dalyan'da 2 gece kalıcaz. yine dalyan'da tekne turlarına katılıcaz. ve puanlarla alacağımız otellerde konaklıcaz.

geri dönüşte ise tamamen spontane bir şekilde davranıcaz. gelirken beğendiğimiz yerlerde 1-2 gece daha konaklama veya uğramadığımız yerlerde konaklama gibi.

uğramadığımız yerler arasında datça,cunda adası,assos olacaktır. artık duruma göre seçim yapacaz.

güzel bir seyahatiniz olur inşallah, bütçe olarak bir tutar ayırdınız mı?

• teşekkürler hocam. kendimce bi hesap yaptım sizinle de paylaşıyım bi fikir oluşur kafanızda;

2000 km yol: lpgli civic ile kmsi 17 kuruştan: 340 tl

14 gecenin sadece 2sinde arkadaşımda kalıcam. puanlarım 10 gece otele yetiyor. kalan 2 geceyi de pansiyon,apartta kalıcam. toplam 500 parafly puan + 150 tl maliyet çıkar.

2 kişinin günlük yiyeceği para ortalama 80 olsa 1200 lira da yeme,içme masrafı yapar.

toplamda: 1700 lira + 500 parafly puan: 14 gece 15 gün iki kişilik tatil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gssn

quote:

iki defa bu turu yaptım.uygun yerlerde kaldık.marmariste apartda kişi başı 25 tl kalmıştık geçen sene merkeze yakın.ama izmir alaçatı pahalı bir yer.

bu turu yaparken uygun fiyatlı ve ailece kalabileceğim yerleri tercih edeceğim. Bu sıra da büyük ihtimal aşağıdaki gibi olacak
    Antalya - Çıralı
    Muğla- Fethiye
    Marmaris- Datça
    İzmir- ?
    Bu noktalar dışında pek bir yer aklıma gelmiyor.

Siz kaç gün ve hangi noktalarda kalmıştınız,

ben bir ve ikişer gün olmaz üzere kaldım.
  • quote:

nasıl geçti tatiliniz,
    tüyoları alalım. ben de yarın yola çıkıyorum pamukkale fethiye akçay

• quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

quote:

nasıl geçti tatiliniz,
    tüyoları alalım. ben de yarın yola çıkıyorum pamukkale fethiye akçay

benim tatilim bitti ve akdeniz in çoğu kumsalını ve de egede bir kaç nokta olmak üzere 10 günlük bir tatil yaptım ama şunu kesin anladım fethiye gerçekten süper bir yer marmaris de aynı şekilde, bence böyle bir tur düşünürseniz bu iki noktaya ağırlık verin hem ekonomi açışından, doğal güzellik ve temizlik açısından umduğunuzu bulacağınız yerler paranız çok ise iki selezonga günlük 10 tl vermek var iken 60 tl verip bir tatil yapmak istiyorsanız ve paranızı nasıl harcıyacağınızı bilmiyorsanız önerim bodrum ve izmir çeşme tek geçerim buraları, verdiğiniz parayı da hak eden bir deniz de göremedim ben açıkçası bu benim nacizane fikrimdir.
    Tatile çıkacaklara iyi tatiler geçirmeniz dileğiyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.