Şimdi Ara

İstanbuldan Araba ile güzel bir ege ve akdeniz turu önerileriniz. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
5
Favori
6.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

şu anda fethiyede babadağ yamacında green Anatolia oteldeyiz.

manzara süper.

ancak daha denize inmedik.
    sakin ve güzel koy arıyoruz. bebeğimizle de girebileceğimiz, yabancısı cok olmayan koy önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

teşekkürler.

şu anda fethiyede babadağ yamacında green Anatolia oteldeyiz.

manzara süper.

ancak daha denize inmedik.
    sakin ve güzel koy arıyoruz. bebeğimizle de girebileceğimiz, yabancısı cok olmayan koy önerebilir misiniz?

ben koy aramayın güzel bir tekne turu araştırın 5-6 koy gezdiriyorlar yemekte de makarna ve snitzel veriyorlar fiyatları da 30 ila 50 TL civarında boşuna kendinizi yormayın. Hem güzel koyları görmüş oluyorsunuz hemde 1 güne kocaman bir gezintiyi sığdırıyorsunuz.
    Benim kızım da 2 yaşında sizin ufaklık içinde uygun ise bence en mantıklı seçin tekne turları

• napıldı arkadsalar...

sımıd turumuzu nasıl yapıyoruz nerelrde agırlıklı kalcaz....

bende marmarıs dalyan fethıye kas antalya dusunuyorum

marmarıste tekne turu fethıyede tekne turları yamac parasutu jeep safarı vs vs yapmak ıstıyorum

aynı zaman fethıyede aquaparklı guzel bır otel varmı acaba uygun olcak tabı :)

gıden arkadaslar yazarsa bılgı sahını olalaım
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

napıldı arkadsalar...

sımıd turumuzu nasıl yapıyoruz nerelrde agırlıklı kalcaz....

bende marmarıs dalyan fethıye kas antalya dusunuyorum

marmarıste tekne turu fethıyede tekne turları yamac parasutu jeep safarı vs vs yapmak ıstıyorum

aynı zaman fethıyede aquaparklı guzel bır otel varmı acaba uygun olcak tabı :)

gıden arkadaslar yazarsa bılgı sahını olalaım

MARMARİS, FETHİYE ye ağırlık vermenizi öneririm diğer yerler hem çok yoğun hemde pahalı açıkçası ben bodrum da ve antalyada geçirdiğim zamandan dolayı pişman oldum. Fethiye hem deniz açısından iyi hemde ekonomik bir tatil yapma imkanı sunuyor. Marmaris de aynı şekilde ama şuna dikkat edin çok art niyetli esnaf var bir karar vermeden ve bir yerde kalmadan önce iyi araştırma yapmanız ve detayları kontrol etmeniz lazım yoksa sonradan ekstra durumlar yaşayabilirsiniz (klima ücreti olsun, sınırsız içecek deniyor ama sadece su ve çay veriliyor gibi) Tekne turları için bir kaç yerden fiyat alın adamına göre fiyat çekiyorlar. Benim yaşadığım olay sonrası adam gayet pişkin bir şekilde burası marmaris burda böyle diye cümle kurmuştu!

-Fethiyede ölüdeniz tarafında yamaç paraşütü yapılıyorken bir kişi denize çakıldığını gördüm :) Tabi adrenalin size bağlı,
    -jeep safarisinden de duyduğum kadarıyla insanın içi dışına çıkıyormuş. Jetsky 10 dakika sı 80,00 TL idi başka bir yerdede 20 dakika sı 100 tl idi daha kısa zamanlı kiralama yapılmıyormuş benim sorduğum yerlerde böyle idi.
    -Bence aquaparklı bir otel yerine kuşadasında adaland diye bir yer var orası güzel bir aquapark benim vaktim olmadğından uğrayamadım ama oranın yakınında kuştur diye bir plaja gitmiştim. keza kuşadası da çok pahalı bir yer orayıda pek sevmedim, kumsalları o kadar güzel değil tabii ben kısa bir süre ayırdığım için bu fikre sahip olmuş olabilir. Yani kuşadasına gidecekseniz sadece bu aqupark için gidilebilir o da yol üstünde olduğu için.
    -Burada fethiye ve marmaris de olabildiği kadar apart ve küçük otelleri de araştırmaya bakın bence yıldızlı otellerden daha uygun fiyata ve güzel konumlarda bulabilirsiniz.

Bunlar benim 10 günlük sürede varmış olduğum acizane fikirlerim sizin tatilinizin kazasız, belasız ve istediğiniz gibi geçmesi dileğiyle,

Tatil dönüşünde sizin de fikirlerinizi burda paylaşmanızı beklerim.

• burada maliyet tablom ve gezilecek yerlerden notlar.

İstanbuldan Araba ile güzel bir ege ve akdeniz turu önerileriniz. İstanbuldan Araba ile güzel bir ege ve akdeniz turu önerileriniz.

• hoCAM COK TEŞEKKÜRLER GUZEL BIR ÇALIŞMA OLMUS SOYLEDIKLERINI DIKKATte alıcam...

ben kısa zamn once ayvalıga gıttım denızı harıka sarımsaklının ozelıklle tekne turları cok uygun 25 tl cıvarı tum gun suruyor oteller pahalı ama...

Fethıye cıvarı daha uygun oldugunu soylenıyor zaten bende yarım pansıyon otellerı tercıh edecem yada kahvaltılı cunku dıger zamanlarımız aktıvıte ıle gececek ...

aquparka gıttınızımı acaba adaland ıstanbuldan daha pahalı :) //10 yaş ve üzeri 65 TL//

yakın zamanda cıkcxam yola yazacam sızlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

hoCAM COK TEŞEKKÜRLER GUZEL BIR ÇALIŞMA OLMUS SOYLEDIKLERINI DIKKATte alıcam...

ben kısa zamn once ayvalıga gıttım denızı harıka sarımsaklının ozelıklle tekne turları cok uygun 25 tl cıvarı tum gun suruyor oteller pahalı ama...

Fethıye cıvarı daha uygun oldugunu soylenıyor zaten bende yarım pansıyon otellerı tercıh edecem yada kahvaltılı cunku dıger zamanlarımız aktıvıte ıle gececek ...

aquparka gıttınızımı acaba adaland ıstanbuldan daha pahalı :) //10 yaş ve üzeri 65 TL//

yakın zamanda cıkcxam yola yazacam sızlere

rica ederim size yardımcı olabildiysem ne mutlu

Fethiye de çalış pılajinda kişi başı 20/25 TL Çok güzel köy kahvaltısı bulabilirsiniz. Ayrıca sadece oda fiyatı çalış plajına mesafesi 1-2 km yanlış hatırlamıyorsamhttps://www.facebook.com/poseidonaparthotel?pnref=lhc burda 2 gün kaldım ailece gayet iyi bir yerdi. Tavsiye ederim 240 diye söylenmişti 200 e anlaşmıştık. Bayrama bir kaç kalmıştı.

aquparka gitmedim oraya sabahtan gitmek çok istiyordum ama ögleden sonra ancak kuşadasında olabildim o sebepten de dediğiniz gibi bu kadar parayı oraya bağlamak istedim. Ama sabahtan yetişebilseydim kesinlikle giderdim. Çünkü çok büyük bir yer çocuk aktiviteleri de olması artı avantajdı ama söylediğim gibi gidemedim. Sizinde artık kendi fikriniz ve yol durumuz nedir ona göre karar verirsiniz.

• Yeni bir haftalık tatil dönemi geldi gezintimin sonunda anladım ki bütçemi fazla kasmayacak bir tatil için yeniden yollara düşeceğim bu seferde otel ayarlamadan neresi hoşuma gider ve bütçeme uygun olursa orada kalacağım ama bu seferki fark tek bir bölgeye yoğunlaşacağım.
    Marmaris

Bu bölge de en fazla merak ettiğim yer bükler en baştada datça da olan palamutbükünü çok merak ediyorum. Bu bölge ile ilgili gitmiş olan yada fikri olan arkadaşlar var ise onlar burda paylaşımda bulursa çok sevinirim.
  • Bu yaz Çanakkaleden başlayıp Ege boyunca Muğla (Ölüdeniz) ya kadar arabayla eşimle 2 haftalık bir tatil yaptım.
    Eylül ilk iki haftası çok uygun bir zamandı.
    Tatil düşünenlere faydası olabilir, bende çok aradım araştırdım, bilgilerinden faydalandığım paylaşımlar oldu.
    Bazı kısımları güneşle birlikte zorladı ama güzel bir anı oldu.

İstanbuldan Araba ile güzel bir ege ve akdeniz turu önerileriniz.

• Mesajından epey zaman geçmiş işine yarar mı bilmem cevaplayayım.
    Datçadan palamutbüküne 31 km kadar mesafe var, 50 dk sürüyor.
    İnişli çıkışlı gidiş geliş bir yol, çok düzgün olduğunu söyleyemem aracımla gittim.
    Palamutbükü plajı uzunca ve ordaki pansiyon/otel şezlonglarıyla kaplanmış.
    Palamutbükünün sonuna kadar gidince daha müsait bir meydan var arabayı parkedip denize girdim.
    Anladığım kadarıyla dolmuş/otobüsle gelenler var, dönüş için dolmuş/otobüs beklediler yine. Belli saatlerde gelip gidiyor.
    Palamutbükü güzel temiz görmek çok istersen gidilebilir, gitmezsende sorun değil bence.
    Bende görmek için gittim bir saat yüzdüm yemek yedim döndüm...
    Vaktin varsa git gör yoksa sıkıştırma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakizagaci

Mesajından epey zaman geçmiş işine yarar mı bilmem cevaplayayım.
    Datçadan palamutbüküne 31 km kadar mesafe var, 50 dk sürüyor.
    İnişli çıkışlı gidiş geliş bir yol, çok düzgün olduğunu söyleyemem aracımla gittim.
    Palamutbükü plajı uzunca ve ordaki pansiyon/otel şezlonglarıyla kaplanmış.
    Palamutbükünün sonuna kadar gidince daha müsait bir meydan var arabayı parkedip denize girdim.
    Anladığım kadarıyla dolmuş/otobüsle gelenler var, dönüş için dolmuş/otobüs beklediler yine. Belli saatlerde gelip gidiyor.
    Palamutbükü güzel temiz görmek çok istersen gidilebilir, gitmezsende sorun değil bence.
    Bende görmek için gittim bir saat yüzdüm yemek yedim döndüm...
    Vaktin varsa git gör yoksa sıkıştırma derim.

evet gittim gördüm çok güzel yerler. Aracımla ek tek büklere aracımla uğramak yerine otomobilimi merkeze bıraktım ve 30 ile 60 tl arasında değişen tekne turlara katıldım.Bütün güzel büklere bir günde uğruyorlar. Benim fikrim hem öğle yemeği derdine hemde hangi bük daha güzel nereye gitsem derdine çare oluyor.

• konuyu hortlatmak gibi olmasın ama güzel çalışma olmuş

bende eşimle birlikte tekirdağdan yola çıkıp böyle bir tatil yapmayı planlıyorum

gezimiz sanırım ağustos ayında olacak.size sormak istediğim siz geziye direk antalyaya inip oradan mı başladınız yoksa kuzey egeden aşağıya doğru mu indiniz ?

biz hem gezmek hem de suyu çok sıcak olan ve deniz tabanı taşlı olmayan yerlerde denize girmeyi çok istiyoruz malum bizim buralarda deniz plaj olayı pek eğlenceli değil.tavsiye edeceğiniz kumsalı güzel yerler var mı?
  • takipteyim
  • Bende Ege ve Akdeniz turuna çıkmayı düşünüyorum. Kendi aracimla 1 ay sürücek bir tatil planliyorum.

Tatile Ağustos ve Eylül aylarindan hangisi daha uygun gezmek için? Konaklama vb. yoğun olmadığı dönem daha çok hangi ay oluyor.

Birde eylül sonu gibi denize girilebiliniyor mu hala, havalar çok soğuyor mu bu dönemde. Ben genelde temmuz da tatil yaptığım için pek bilemedim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GRİNG0 kullanıcısına yanıt
    Egenin suyu soğuk olur. Yani Ağustos falan ege için uygundur. Ancak bi Akdeniz gibi sıcak olmaz.
    Akdeniz de ağustosta çok sıcak olur.

Eylül için Akdeniz iyi olur. Nisbeten sakin olur.
    Ağustos içinse Ege iyi olur. Ege baya kalabalık olur.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler! Aslında ağırlıklı olarak akdeniz de yapmayi düşünüyorum tatilimi. Daha önce 1 ay gibi ege de yapmıştım. Ilk defa akdeniz'e gidicem, bakalim nelerle karsilasicaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.