Şimdi Ara

Istanbulda Trafik Polislerinin Gorevi Trafigi Allak Bullak Etmek mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu gun saat 12.30 gibi Itu Maslaktan yola ciktim Capa ya geldigimde saat 13.45 ti. TEMden gidip Halicte E5 e gecip Topkapi sapagindan ayrilarak capaya geldim. Haftanin 5 gunu kullandigim(2 gunu 12.30 gibi geciyorum) bir guzergah. Simdiye kadar gunun hic bir saatinde bu denli bir trafik yogunlugu gormemistim. Daha TEM E5 baglanti yolunda basladi yogunluk. Bunca zamandir ilk defa o yolu neredeyse tamamen yurumez halde gordum. Haliyle aklima direk trafik kazasi oldugu geldi. Kaza mahalini gecince trafik acilir dusuncesiyle devam ettim yoluma. Halic tarafina dondugumde durum iyice kotuye gitti. Kopruden sonrasina baktigimda gayet akiciydi tek tuk arac geciyordu desem yeridir. Sorunun sebebini koprunun ortasina geldigimde anladim. Cok sevgili trafik polisimiz kamyonun birini neredeyse tamami 3+emniyet seridi olan E5in 2 seritli ve emniyet seridi olmayan 50 metrelik yerinde durdurmus ve butun trafigi alt ust etmis. Manzarayi gordukten sonra soylene soylene yoluma devam ettim. Capaya geldigimde ara sokaklarda park yeri aramaya basladim. Trafik polisleri yine sahnedeydi. Gidis gelis ve sonunda kirmizi isik olan yolda cok sevgili arkadasimiz kirmizi isikta bekleyen araclari sollamaya karar verdigi icin benim gitmeye calistigim istikameti de bir guzel tikadi arkadan gelip o istikamete donmeye calisan araclar da donusun darda kalan kismina araba park etmis olan sevgili vatandasimiz sayesinde genisten donmeye calistiklari icin isik yesile dondukten sonra gecmeye calisan araclarin onunu kapatti, butun trafik felc oldu, korna sesleri ayyuka cikti. Bir sekilde o durumdan kurtulup evimin oldugu sokaga yoneldim bir de ne goreyim bir trafik polisi de guzel guzel ters yonden geliyor bi de selektor siren bana atar yapiyor onune ciktigim icin. Devlet bu cok sevgili memur beylere trafigi duzene soksunlar diye maas veriyor altlarina araba veriyor depolarini dolduruyor. Onlar da ben trafik polisiyim istedigimi yaparim mantigiyla duzenini korumalari gerektigi trafigi alt ust ediyorlar. Surekli benzeri durumlarla karsilasiyorum ama bugun ust uste gelince sinirler tavan yapti haliyle.

Forumda takilan trafik polisleri varsa eger onlara sesleniyorum. Lutfen trafigin icine etmeyin. Devlet size maasi tam tersini yapmaniz icin veriyor...

• Kraldan çok kralcılar birazdan damlarlar...Deyip uzuyorum...
  • keşke istanbulumda olsam bende
  • Eskiden her mesleğin bir onuru vardı niteliksiz insanları hırs için kadrolara doldurma adeti sayesinde bu haldeyiz
  • İstanbulda polislerin gorevi trafigi ceza kesip puan toplamak.

Evvelsi aksam yol kenarinda bekleme yapan arkadasima yolu tikamadigi halde polisler "yolu tikiyorsun su sokaga burnunu sok arabanin bari " demisler. burnunu soktugu yer ters yon oldugu icin polis arkadan resmini cekmis arabanin. Burnunu soktuktan sonra flash patlayinca uyanmis bizim emre. Kafasini cevirmis polis resmini cekiyomus.

Sigarayi birakan cocuk sigaraya basladi yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik polisi var 1-2 tane forumda sanıyorum, ama onlar da tüm teşkilatın görevlerini müthiş bir özveriyle yaptığını savunuyor.
    Kendi üzerlerine alınıyorlar galiba ama yarası olan gocunur neticede...

Görevini süper yapan vardır belki ama niyeyse çok rastlayamıyoruz.

Özellikle kalabalık saatlerde, bir tane yahu sadece bir tane polisle çözülebilecek durumlarla karşılaşıyoruz, ama bir tanesine rastlamak mümkün değil.

Ama başka zaman bakıyorsunuz, saçma sapan çevirmeler, salak salak uygulamalar gırla gidiyor.

Neymiş, sis farı açık geziyormuş.
    Neymiş, aracın birinin farı yanmıyormuş.
    Neymiş, trafik sigortası var mıymış.

Evet, trafikte bütün şerefsizler, teröristler bitti, sadece bunlara kaldınız değil mi?

Adam bu çevirmeyi yaparken 100 metre önünde arkasındaki ışıklarda taksiler birikiyor, 3-4 şerit yolu 2 şeride indiriyorlar.

Geçenlerde evime gitmek üzere bir ara sokağa girdim, anormal bir durum var, trafik tıkanmış, millet bekliyor.
    Bi baktım, karakolun önüne çekilmiş araba için çekici getirmişler, onu alıyorlar oradan.
    Ben de asıldım kornaya.
    Birkaç kişi çıktı "ne basıyosun bekle işte" diye.

Niye dedim, keyfi olarak araba çekeceksiniz diye bu kadar adam sizi mi bekleyecek, o herif oraya park etmeden önce düşünecektiniz, ya bomba yüklü olsaydı, herif park ederken neredeydiniz?" dedim.
    Gözleri fal taşı gibi açıldı bana laf edenlerin...
    Bomba momba akıllarına gelmemişti tabi.

Geçende arkadaşım polise bi ihbar mı ne yapıyor, bir durum oluyor, arkadaşım da güvenmediğini belirten bir cümle sarf ediyor.

Polis "işte bu önyargılarınız yüzünden bilmemne olamıyor" diye birşey geveliyor.

Arkadaşım da yapıştırıyor, "peki bu önyargıyı biz kendi kendimize mi geliştiriyoruz, yoksa teşkilatınızda görevini yapması gerekenler düzgün yapmadığı için mi" diye...
    Anında arkadaşın istediği karakola telefon aktarılıp, hiçbir şey demeden telefon kapatılıyor...

İstanbul için de geçerli değil.
    Her yerde böyle. Çok fark yok.

Çok az "adam"a denk gelmişimdir. Kimisi hiç taviz vermedi, kimisi uyarıyla bıraktı, ama ne saygıyı elden bıraktılar, ne de keyfi iş yaptılar. Kitap kanun ne diyorsa onu uyguladılar. Ya da bir başkası, trafikte şerefsizlik yapanlara gözümün önünde çatır çatır ceza yağdırdı, hiç polemiğe bile girmedi. Helal dedim... Keşke hepsi bu şekilde olsa.

Ama bazıları çok "memur"laşmış maalesef.
    Örneğin bir vergi dairesinde nefret ettiğiniz memur tipi neyse, aynısını görebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Ama başka zaman bakıyorsunuz, saçma sapan çevirmeler, salak salak uygulamalar gırla gidiyor.

kusura bakmayın ama bunlarıda trafik polisi denetlemeyecekde kim denetleyecek.Polis ve polis yakınıda değilim.Ama şunu iyi biliyorum ki vicdanların kişilere polis olmadığı yerde kişi başı zaptiye diksek yinede fayda olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Trafik polisi var 1-2 tane forumda sanıyorum, ama onlar da tüm teşkilatın görevlerini müthiş bir özveriyle yaptığını savunuyor.
    Kendi üzerlerine alınıyorlar galiba ama yarası olan gocunur neticede...

Görevini süper yapan vardır belki ama niyeyse çok rastlayamıyoruz.

Özellikle kalabalık saatlerde, bir tane yahu sadece bir tane polisle çözülebilecek durumlarla karşılaşıyoruz, ama bir tanesine rastlamak mümkün değil.

Evet, trafikte bütün şerefsizler, teröristler bitti, sadece bunlara kaldınız değil mi?

Adam bu çevirmeyi yaparken 100 metre önünde arkasındaki ışıklarda taksiler birikiyor, 3-4 şerit yolu 2 şeride indiriyorlar.

Geçenlerde evime gitmek üzere bir ara sokağa girdim, anormal bir durum var, trafik tıkanmış, millet bekliyor.
    Bi baktım, karakolun önüne çekilmiş araba için çekici getirmişler, onu alıyorlar oradan.
    Ben de asıldım kornaya.
    Birkaç kişi çıktı "ne basıyosun bekle işte" diye.

Niye dedim, keyfi olarak araba çekeceksiniz diye bu kadar adam sizi mi bekleyecek, o herif oraya park etmeden önce düşünecektiniz, ya bomba yüklü olsaydı, herif park ederken neredeydiniz?" dedim.
    Gözleri fal taşı gibi açıldı bana laf edenlerin...
    Bomba momba akıllarına gelmemişti tabi.

Geçende arkadaşım polise bi ihbar mı ne yapıyor, bir durum oluyor, arkadaşım da güvenmediğini belirten bir cümle sarf ediyor.

Polis "işte bu önyargılarınız yüzünden bilmemne olamıyor" diye birşey geveliyor.

Arkadaşım da yapıştırıyor, "peki bu önyargıyı biz kendi kendimize mi geliştiriyoruz, yoksa teşkilatınızda görevini yapması gerekenler düzgün yapmadığı için mi" diye...
    Anında arkadaşın istediği karakola telefon aktarılıp, hiçbir şey demeden telefon kapatılıyor...

İstanbul için de geçerli değil.
    Her yerde böyle. Çok fark yok.

Çok az "adam"a denk gelmişimdir. Kimisi hiç taviz vermedi, kimisi uyarıyla bıraktı, ama ne saygıyı elden bıraktılar, ne de keyfi iş yaptılar. Kitap kanun ne diyorsa onu uyguladılar. Ya da bir başkası, trafikte şerefsizlik yapanlara gözümün önünde çatır çatır ceza yağdırdı, hiç polemiğe bile girmedi. Helal dedim... Keşke hepsi bu şekilde olsa.

Ama bazıları çok "memur"laşmış maalesef.
    Örneğin bir vergi dairesinde nefret ettiğiniz memur tipi neyse, aynısını görebiliyorsunuz.

Çok haklısın Ama şunu unutuyorsun polisler bu toplumun içinden çıkıyor.Yani şikayet ettiğimiz her şey aslında toplumumuza özgü şeyler Bütün devlet kurumlarındaki amiri de memuru da başbakanı da ona oy verenlerde bu ülkenin çocukları! Bir toplum layık olduğu şekilde yönetilir.Kısaca kimsenin şikayet etmeye hakkı yok.Sizi tenzih ediyorum.Burada yazı yazanların kaç tanesi işini doğru dürüst yapıyor?Hiç dolandırıcısı üç kağıtçısı yok mu? Benim dışarıda adım başı rastladığım bu insanlar bu forumda yok mu sizce? Eminim bu konuya veya bu konuya benzer konulara zehir zemberek neler yazdılar yada yazacaklar...

Bir arkadaşım anlatmıştı yeri geldi bende yazayım istedim.Hikaye buya; Gazi üniversitesi eğitim fakültesi ülkedeki bu yozlaşmış durumun nedenini öğrenmek ve çözüm bulabilmek için bir komisyon kurmuş.Komisyonun başına italyadan dünyaca bir ünlü profesörü Türkiyeye davet etmiş.Komisyon bir süre çalıştıktan sonra yönetim komisyondan açıklamalı rapor istemiş.Komisyonun başı olan profesör yönetime tek sayfa içinde bir cümleden oluşan bir rapor sunmuş.Raporda 'Türkiyenin düzelmesi için 6 yaşından büyük herkesin öldürülmesi ve toplumun yeniden inşa edilmesi lazım' yazıyormuş Bunu gören üniversite yönetimi nasıl olur? dediğinde profesör bu ülke başka türlü düzelmez demiş! Hikaye gerçek değil hatta yer yer saçma ama anlattığı şey bence önemli.Bakanlık açıklama yapıyor bilmem kaç tane gıda firması hile yapıyor diye.Bilmem ne şirketi halka kırmızı biber diye kiremit tozu satıyor.Millet korkudan 2. el araç alamıyor.Gidiyor sıfır araç alıyor araç hasarlı çıkıyor.Vatandaş kanunu delmek için bilmem nerelerden tanıdık bulup işini görmeye çalışıyor.Her işte hile hurda almış başını gitmiş!Bundan 10 sene önce bilmem kaç banka hortumlanmış.istanbulun bilmem ne ilçesinde Dolmuşcular trafik terörüne müsade etmeyen trafik amirini bilmem nerelerden adam bulup milyarlar döküp sürdürmüşler Fuhuş yapılan otele ceza yazılınca nerelerden telefon açılıp cezası engellenmiş.Daha yüzlerce şey yazılabilir...

Soruyorum şimdi polis denilen bu insanlar nereden geldi? Ben artık hiç şikayet etmiyorum.Çünkü hepimiz payımız kadar günahımızın bedelini çekiyoruz...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.