Şimdi Ara

İSTANBUL'DA VW ÖZEL SERVİSİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
43.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bizim 2006 Caddy kombinin 40bin bakımı geldi sayılır. İstanbul'da arabayı bırakacağım biz VW Özel Servisi tavsiye eder misiniz? Doğuş Grubu'na gözükmeyi pek istemiyorum..

Tanıdık usta var ama işini bilen özel, tecrübeli bir VW servisine ihtiyacım var. Ustamız vw ustası ama kaç kere caddy geçti sanki elinden.. En azından özel vw servisi olunca a'dan z'ye hepsini biliyorlar, ben de gönül rahatlığıyla bırakırım aracımı.

Doğuş'tan kaçışım fiyat ve ilgisizlik. Bu konulardaki eksiğimi giderecek, orjinal parça kullanan tavsiye edeceğiniz servisleri telefon ve semtleriyle yazarsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, herkese iyi sürüşler

• herkese iyi sürüşler
    saol şekerim
  • Size tavsiyem aracınızı yetkili servise götürmenizdir, belki özel serviste 50-100 ytl kar edersiniz fakat yetkili servise devam ettiğiniziz müddetçe motor vs. ile ilgili sorun yaşadığınızda doğuş otoyu sıkıştırma imkanınız olur

Caddy için bulamadım ama aynı dizel motorlu golf 5 için

YAG FILTRESI , YAKIT FİLTRE ELEMANI, HAVA FILTRESI , POLEN FILTRE ,YAĞ DEĞİŞİMİ, CAM SUYU

yetkili serviste değişim fiyatı 261 ytl

50bin bakımı

YAG FILTRESI , HAVA FILTRESI , POLEN FILTRE ,YAĞ DEĞİŞİMİ

buda 214 ytl,

Tabi bunlar dizel golf için, caddy için tekrar sormak lazım ama motor aynı

• EVET ARKADAŞLAR HAKİKATTEN İŞİNİ İYİ YAPAN BİR ÖZEL SERVİS VARDIR ÖNERİSİ OLAN YOKMU .....

MESELA HONDA DA ÖZER USTA VAR ACAYİP MET EDİYOLAR İŞİNİ ÇOK İYİ VE ÖZENEREK YAPIYOMUŞ....

ELBETTE İSTANBUL'DA BU İŞİ SAĞLAM YAPAN BİRİ VARDIR....?
  • serdem, ben yetkili servisten o kadar çok bıktım ki, buraya yazmaya değmez. Eskidendi o, dışarda bakıma sokunca arıza çıkarmalar filan. 1.9TDI zaten kaç senelik motor, bileni, ustası bol da; ben komple yetkili biryer sordum ortaya. İçimdekileri dökmek istemiyorum ama anlamanızı umut ediyorum, yetkili servise filan gitmem Fiyat da farkediyor merak etmeyin. Yani 150 lira tutcak şey için yetkili diye servise 250 lira veremem, hiç kusura bakmasın..

Ya en azından şöyle bir örnek vereyim. Aracın debriyajı bitti (kullanım hatası yüzünden (!)) doğuş oto volkswagen'in mühendislik hatasını kabul etmediği için üstümüze yıktı, volant da bitmiştir diyip 1.650 liramı gasp ediceklerdi ama ben dışarda yaptırdım ve gayet de memnunum. 650liraya hallettim, volantta da birşey yoktu..

• Yani çok sağolun, çok yardımcı oldunuz

Bu nasıl iş anlamadım. Eskiden birisi birşey sorsa yardım etmek için birbirimizi yerdik ama şuraya bak, 3 gün oldu bakan yok..

yazık..
  • Atatürk Oto Sanayi'de Akçay Oto var(2.kısımda).Yolunuz düşerse uğrayın.
  • akçay oto 8 yıldır bizim vw opel honda ve bmw araçlarımıza a dan z ye bakar selahattin usta ve kardeşi mahmut usta yanındaki çocuklarda altın gibidir araca ne gerekiyorsa yapılır sana sormadan parça değişilmez ve yaptıkları işin arkasında dırlar başka servis tanımam
    quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58

Atatürk Oto Sanayi'de Akçay Oto var(2.kısımda).Yolunuz düşerse uğrayın.
  • quote:

eyvallah yiğido sağolasın. maslakta di mi bu dediğin yer?
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

quote:

eyvallah yiğido sağolasın. maslakta di mi bu dediğin yer?

evet maslakta.benim altımda bi arkadaş da yazmış zaten.hizmet on numara
  • Ve Aleykumselam Coskun.Naber?Uzun zamandir gorusemiyoruz iyisin insallah.
    Ozel servis kararin bence dogru bir karar.Biliyorsun bizim 2001 tdi passati yegenim kullaniyor ve 120-140 bin bakimi icin ozel servise gitti.Ben gitmedim bilemiyorum nasildir ama yegenimin bana soyledigi seyler sunlar:
    1.Yetkili servise gore %40-50 daha ucuza islem yapiyorlar.
    2.Bu rekabet ortaminda ozel servisler revacta olmaya basladi ve gelen musteriyi kacirmak istemiyorlar.Bunun icinde son derece sicak ve samimi davraniyorlar.Yetkili servislerdeki gibi somurtan kisiler bulunmuyormus.
    3.Yetkili servise giderken her ne kadar randevu alip zamaninda gitsende 2 saatlik isi biliyorsun neredeyse bir gunde tamamliyorlar yogunluktan dolayi.Ozel servisin musterisi az oldugu icin beklemeden isini halldebiliyorsun.
    4.Yetkili serviste servis kismina sizi yaklastirmazlar.Sozde tehlikeli imis.Aracinizin nasil muamele gordugunu bilemezsiniz hangi parcalari degisti tam olarak idrak edemeyebilirsiniz.Ozel sevirste ise aracinizin yaninda durabilirsiniz ve akliniza takilan seyleri ustalara sorabilirsiniz.

Asagiya 4-5 tane ozel servis ekleyecegim.Biliyorsun ben Istanbulda Ikamet etmiyorum.Bu servisleri nerden mi biliyorum:
    Istihbarat
    Telefon numaralarini ararsiniz gider bakarsiniz hangisi isinize gelirse artik...

VWTECH
    Bostancı San. Sit G Blok No:2
    Telefon: 0216 575 1149

Oto Berkan
    Topkapi oto sanayi sitesi
    Telefon: 0212 481 92 69
    Tezcan Usta

ÖZEN OTO
    ikitelli dolapder sanayi
    Telefon:549 09 49
    Yusuf Usta

Guney Servis
    Adres: : Atatürk Oto San. Sit. 2. Kısım 22.Sok. No:782 Maslak / İSTANBUL
    Tel: : +90(212) 276 68 71
    Acil: : +90(535) 962 88 88
    www.guneyservis.com

Oguz Otomotiv
    40 yillik deneyimli ustalar calisiyor.Telefon numarasini ve adresini vereyim ararsin artik
    ADRES: Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. kısım 18. sokak Maslak/İSTANBUL
    (Kc otomotiv, İleri peugeot sokağında)
    Tel:0212-2766670 (pbx)
    Gsm:0536-2677713

Umarim yararli olur.
    Selam ile...

• Sağolasın Kağan Abi iyiyim, seni sormalı. Msn filan iptal oldu herhalde senin, görüşmeyeli bayağı oldu. Ben iyiyim Allah'a çok şükür, okulla uğraşıyorum işte. Hatırlarsın, Endüstri Ürünleri Tasarımı istiyordum. Amaç otomobil tasarımcısı olmak tabi Çok şükür ki Doğuş Üniversitesi'ni %100 burslu kazandım. Onla uğraşıyorum işte
    Sen nasılsın? Çoluk çocuk, vosvoslar iyiler inşallah?

Servisler için sana çok çok teşekkürler ediyorum. Müsait bir zamanımda tek tek hepsiyle konuşacağım. Bize en yakın olanı Topkapı'daki. İkitelli de olabilir ama Maslak işi yalan olur kanımca. Oraya gidip gelene kadar yarım depo mazot gidecek zaten, yetkili servise gitsem kafa kafaya gelir

Allah hepimize hayırlı günler, kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

• quote:

Sağolasın Kağan Abi iyiyim, seni sormalı. Msn filan iptal oldu herhalde senin, görüşmeyeli bayağı oldu. Ben iyiyim Allah'a çok şükür, okulla uğraşıyorum işte. Hatırlarsın, Endüstri Ürünleri Tasarımı istiyordum. Amaç otomobil tasarımcısı olmak tabi Çok şükür ki Doğuş Üniversitesi'ni %100 burslu kazandım. Onla uğraşıyorum işte

Servisler için sana çok çok teşekkürler ediyorum. Müsait bir zamanımda tek tek hepsiyle konuşacağım. Bize en yakın olanı Topkapı'daki. İkitelli de olabilir ama Maslak işi yalan olur kanımca. Oraya gidip gelene kadar yarım depo mazot gidecek zaten, yetkili servise gitsem kafa kafaya gelir

Masallah cok sevindim.Islerle ugrasiyoruz iste bildigin gibi.Su aralar surekli yurtdisina cikmak zorunda kaliyorum bazen foruma da yurtdisindan baglaniyorum
    coluk-cocuk-vosvoslar hepsi iyi.Msn iptal olmamis ya gecen gun girdim bir baktim

Selametle...

• quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

quote:

Sağolasın Kağan Abi iyiyim, seni sormalı. Msn filan iptal oldu herhalde senin, görüşmeyeli bayağı oldu. Ben iyiyim Allah'a çok şükür, okulla uğraşıyorum işte. Hatırlarsın, Endüstri Ürünleri Tasarımı istiyordum. Amaç otomobil tasarımcısı olmak tabi Çok şükür ki Doğuş Üniversitesi'ni %100 burslu kazandım. Onla uğraşıyorum işte

Masallah cok sevindim.Islerle ugrasiyoruz iste bildigin gibi.Su aralar surekli yurtdisina cikmak zorunda kaliyorum bazen foruma da yurtdisindan baglaniyorum
    coluk-cocuk-vosvoslar hepsi iyi.Msn iptal olmamis ya gecen gun girdim bir baktim

Selametle...

Eyvallah abi, Allah emanet ol

• Bugün Bakırköy Tamaş'ı aradım, 330 lira fiyat çekti adam

Yarın Kağan abimin verdiği servislere sorcam kısmetse.
  • maslak ta kıran oto var vw servısı fiyatlar gayet uygun ayrıca yapılan işcilik ve parcada 1 sene garantı mrvcut
  • Seyrantepe'de Arzel Servis var.. Oktay usta, ki kendisi VW General'in eski ustalarından. Oldukça memnunum. Değişmesine gerek olmayan parçayı değiştirmezler, gereksiz fatura şişirmezler, hepsinden önemlisi işlerinin ehliler.

http://www.arzelservis.com/

İkitelli Sanayideki Özen Oto'yu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sebebini söylemeyeyim.. Aracınızı seviyorsanız gitmeyin.
  • Sabahleyin arabaya indiğimde camında bir broşür gördüm. Şansa, özel servis aradığıma denk geldi ki; Özmerter isimli bir VW-Opel özel servisine ait broşürmüş. Servis, kendi işçiliğinde ve kullanacağı orijinal parçalarda 1 yıl garanti veriyor. Ayrıca üreticinin servisinin sunduğu diğer avantajlara da sahip, mesela ücretsiz oto yıkama, pasta cila vs var. 40.000km bakımı için 200ytl fiyat aldım telefonda. Yarın 1-2 yeri daha arayıp kısmetse cumartesi günü bu işi halledeceğim. Arkadaşlar sizlere de çok teşekkür ederim ama çok uzak yerlere de gitmek istemiyorum. Merter'de oturuyorum. Bana en yakını Topkapı'ydı, Özmerter servis de bizim hemen alt semtte, Güngören-Çeşme'de

Herkese hayırlı günler.
  • Yarın Topkapı'daki Tezcan Usta'ya gidiyorum. Hayırlısı olsun
  • Bugün 40bin km bakımını Özmerter Özel Opel-VW Servisi'nde yaptırdım. Sağolsun çok güzel ilgilendiler hem benle, hem aracımla. Esnaf oldukları her hallerinden belliydi. İskonto yapmayıp canımı biraz sıktılar ama verdikleri hizmet için teşekkür ettim kendilerine. 200 liraya hava, polen, yakıt ve yağ filtreleri değişti. Ayrıca GM marka Alman malı 10/40W yağ koyuldu araca. İsteğim doğrultusunda aracın yürüyen aksamına da bir göz attılare fren disklerinin 3-4 bin km daha gideceğini söylediler. Ön disklerin tanesi 80, arkaların tanesi 75 liraymış. Bunun dışında ön akis körüklerinden soldaki patlamış, sağdaki de sızıntı yapar vaziyetteydi. Ama cebimde o kadar para, saatimde de o kadar vakit olmadığı için başka bir zamana bıraktım. Bakım yapılırken birkaç fotoğraf çektim.

kedican havada

patlayan akis körüğü denen cisim

bu da fren balatalarından bir tanesi

fren diski

son olarak çift egzoz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.