Şimdi Ara

İstanbul Autoshow 2017 fuarına 20 büyük otomobil üreticisi katılmıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
1
Favori
12.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecmis olsun 15 yil once belki ileride Avrupadaki sayili Autoshowlarin arasina girebilecegi dusunulen organizasyonun dustugu hale bak.

Elimizdeki uluslararasi firsatlari bir bir kaybediyoruz.
    F1 vardi gitti.
    Autoshowun haline bak
    Bir ara Istanbul Tripadvisorda bir numaralari turistik yer haline gelmisti. Bu yaz Kapadokya da tek masa yemek yedik restoranlarda. Cok uzucuydu. Bodrumda normalde gunlugu 700-800 TL olmasi gereken otelde gunlugu 350-400 liraya otelde kaldik her sey dahil. ANtalya da hic acilmayan oteller olmus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: An nim

quote:

Orijinalden alıntı: K E N

quote:

Orijinalden alıntı: Luq

terör yüzünden gelmiyorlar bence, fuarda bomba patlarsa milyon dolarlık arabaları zarar görmesin diye

Saçmalama istersen, 3. havalimanını kıskandıkları için gelmiyorlar. =)

Bu sayılı adamlar beğenmediği halde trump'ın restine karşı amerikaya paşa paşa gidip yatırım yapıyorsa ve kesintiyide benim ülkeme uyguluyorsa, gidip bu adamları emisyon skandalı başta olmak üzere sayısız sıkıntı varken gidip alıp hala ülkede ilk 10 listesine sokan zihniyet senin zihniyetin, zaten hizmetinize 1 şişe su verilsin onu alır yere döken siz, ama gavur yapınca vay be! adamlar yapıyo diye yapan siz yazıklar olsun sizlere inat EVET

iyi güldürdün.

• Yerli otomobilimizi kıskandıkları için gelmiyorlardır. Hem hangi ülke vergi ödeyene araba hediye ediyor ki? Tamamen dış mihrakların kıskançlığı...
  • quote:

quote:

quote:

terör yüzünden gelmiyorlar bence, fuarda bomba patlarsa milyon dolarlık arabaları zarar görmesin diye

Bu sayılı adamlar beğenmediği halde trump'ın restine karşı amerikaya paşa paşa gidip yatırım yapıyorsa ve kesintiyide benim ülkeme uyguluyorsa, gidip bu adamları emisyon skandalı başta olmak üzere sayısız sıkıntı varken gidip alıp hala ülkede ilk 10 listesine sokan zihniyet senin zihniyetin, zaten hizmetinize 1 şişe su verilsin onu alır yere döken siz, ama gavur yapınca vay be! adamlar yapıyo diye yapan siz yazıklar olsun sizlere inat EVET

Hocam nasil bir alak kurdunuz Trumpla Autoshowla vs. Evet arasinda?
    Evet deyince bizim ulkemizden kesinti yapamayacak mi bu firmalar? Ya da ilk 10na giremeycek mi satislarda? Ya da gelip yatirim mi yapacaklar?
    Evet dediginiz oylamada bununla ilgili bir vaad mi var?

• Geriye hangi markalar kaldı bilen birisi yazabilir mi :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aklıma terörden dolayı gelmedikleri geldi...

• 30.000 TL lik aracın 60.000 TL'ye, 100.000 TL'lik aracın 200-250.000 TL'ye satılan ve satış adetlerini düşüren bir ülkeye gelmemeleri normal değil mi? Ne için masraf yapacaklar alım gücü belli toplumun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Savaşalım desem düşman belli değil, gidelim desek gönül razı değil...

Ne olacak bu işler!?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizlerin işe yaramayan, kullanamadığınız beyinlerinize inat HAYIR !

beyni değerli İOS kullanıcısı elindeki cihaza yazılım vs üretmek için bir çaban oldumu? direk goygoyamı koşuyon

Hayır olmadı. Bir insanın beynini kullanıp kullanmadığını elindeki cihaza yazılım üretip üretmediğine bakarakmı karar veriyorsunuz ? Siz böyle birşey yaptınızmı peki ? veya insanları eleştiriken iyi olduğunu düşündüğün özelliklerine göremi eleştiriyorsun ?

Ben öncelikli olarak karşımdaki şahısın konuşmasına bakıp öyle karar veririm. Zira herşeyin başı iletişim. Bu yapmış olduğun yorum senin nekadar boş bir insan olduğunu gösteriyor zaten

Çok düşündünmü bu yorumu yazmak için ? Ahh pardon unutmuşum

yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizlerin işe yaramayan, kullanamadığınız beyinlerinize inat HAYIR !

beyni değerli İOS kullanıcısı elindeki cihaza yazılım vs üretmek için bir çaban oldumu? direk goygoyamı koşuyon

Hayır olmadı. Bir insanın beynini kullanıp kullanmadığını elindeki cihaza yazılım üretip üretmediğine bakarakmı karar veriyorsunuz ? Siz böyle birşey yaptınızmı peki ? veya insanları eleştiriken iyi olduğunu düşündüğün özelliklerine göremi eleştiriyorsun ?

Ben öncelikli olarak karşımdaki şahısın konuşmasına bakıp öyle karar veririm. Zira herşeyin başı iletişim. Bu yapmış olduğun yorum senin nekadar boş bir insan olduğunu gösteriyor zaten

Çok düşündünmü bu yorumu yazmak için ? Ahh pardon unutmuşum

yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır

Evet tamda dediğiniz gibi, ios a yazılım ya da uygulama yapmak yerine ülkeme faydalı olucak bir bölümde okuyorum ve amacım ülkeme faydalı olmak ve bu yüzden HAYIR.

Laiklik kalksın, şeriat gelsin. Bütün okullar imam hatip olsun ?

EVET çiler istediğiniz bumu ?

İmam hatipler fazlalaşınca bu çocuklar mühendismi olucak, doktormu olucak avukatmı olucak savcı mı olucak ?

Bende müslümanım, ama imam hatipler bu ülke için gereksiz. Müfredat değişsin, 1 saat yerine 2 saat din kültürü dersi olsun. Fen lisesi, anadolu lisesi ya da düz liselerde o dandik devlet kitaplarını okutucaklarına öğrencilere gerçek Dini öğretsinler ? Devlet bunları yaptıktan sonra ya da daha iyisini yaptıktan sonra Dinini öğrenmeye niyeti olan insan öğrenir. Ben dini okulda öğrenmedim, kendi isteğimle ve ailemin sayesinde öğrendim. Devlet normal okullardaki din müfredatını adam akıllı düzenlesin sonra imam hatipleri düşünsün.

Amerikan sistemi başkanlık olsa eyvallah ama Cumhur reisinizin getirdiği resmen diktatörlük sistemi, Başkanlık DEĞİL !

Edit : İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 28 Ocak 2017; 1:25:49 >

• Avrupa otomobil üreticileri türkiyedeki pazarın yaklaşık %15-20 gibi daralacağını ön görüyorlar bu nedenle katılımın pekte mantıklı geçmeyeceğini öngörmüşlerdir ayrıca bir çok firma kur sıkıntısı ve yüksek vergi yüzünden otomobil ihracatında türkiyede sipariş usulu sistemini ciddi ciddi düşünmeye başladığıda gelen haberler arasında tabi bu her firma için geçerlimi bilemiyorum ayrıca alt vergi dilimi olan %45 in bu sene sonu ortadan kalkacağıda kesin gibi görünüyor yani artık en düşük ötv dilimi %50 olacak ki 2018 yılında ötv nin enflasyon oranında yeniden güncellenmesi yetkisi verildi yani oransal anlamda %5-10 arasında bir artış söz konusu olması muhtemel hal böyle olunca sektör her yıl daha da kan kaybedecektir.

• işte siz insanları böyle yargılıyorsunuz, evetçiler böyledir, hayırcılar şöyledir, bu hep böyle oldu zihniyetimiz toplum olarak değişmedi, savunduğun kesimin 17 yıldır (2000)sonrası tek doğrusu 2010 kpss itirazıdır bende buna destek vermiş biriyim bu sınav iptal edilmeli diyen biriyim onun dışında aç bak tarih kitaplarına karşı bulunduğunuz (Yada o kesimler diyelim yanlış anlaşılmasın) hep milletin zararına, biz demiyoruz ki şuan herşey doğru ben 2014 kpssde 1.sıradayken atanamadım sen bana gelmiş daha nasıl bir eş arkadaş sosyal ortamıma bakmadan yok imam hatip yok diktatörlük yok laiklik doğru başka derdimiz yok sayenizde 50 yıldır aynı maval herkes için konuşuyorum yahu artık bırakalım bunları içen içiyo kaçan kaçıyo, yiyen yiyo, kazanan kazanıyo sen ben burda tartışıyoruz, arkdaşım bak gerçekten bi iddaanız varsa bunu insanları sınıflandırarak yapmayın tıpkı benim ilk satırda yaptığım gibi yapma yapcaksanda eleştireye açık ol sınıflandırmayın milleti bana yaptığınız tek birşey söyle yakıp yıkmaktan başka ne yaptık kimi savunuyorsan onun hükümeti zamanında (sakın yol ıvır zıvır muhabbetine girme kardeşim) merkezde oturursun yola ihtiyacın olmaz dışarı çıkmazsın havaalanına ihtiyacın olmaz, yahu başka yaşıyanlarda var, adam diyor ohalde bu böyle olurmu şöyle olurmu eyv, iyide muz cumhuriyetimi bura durduk yere olsun, hani nerde asker hani nerde polis bir kere kimlik soruşturması geçirdinmi ohal kapsamında, en basiti şöyle anlatayım bu kürsüleri paramparça edenler hayır verirken ohal zoruylamı verdi soruyorum, arkadaşın biri evet hayır ne alaka demiş, işte abi bu kadar alakasızız neyin nelere sebeb olacağına öngörüyani, velhasıl tartışmayı şöyle bitiriyim bırakın artık milletin yakasını bırakalım milletimin yakasını artık sen birşey yap bizim için bizde sonuna kadar arkanda duralım ÜRETELİM ABİ ÜRETELİM hep beraber bu millet kazansın bu millet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O40 -- 28 Ocak 2017; 1:38:29 >

• quote:

işte siz insanları böyle yargılıyorsunuz, evetçiler böyledir, hayırcılar şöyledir, bu hep böyle oldu zihniyetimiz toplum olarak değişmedi, savunduğun kesimin 17 yıldır (2000)sonrası tek doğrusu 2010 kpss itirazıdır bende buna destek vermiş biriyim bu sınav iptal edilmeli diyen biriyim onun dışında aç bak tarih kitaplarına karşı bulunduğunuz (Yada o kesimler diyelim yanlış anlaşılmasın) hep milletin zararına, biz demiyoruz ki şuan herşey doğru ben 2014 kpssde 1.sıradayken atanamadım sen bana gelmiş daha nasıl bir eş arkadaş sosyal ortamıma bakmadan yok imam hatip yok diktatörlük yok laiklik doğru başka derdimiz yok sayenizde 50 yıldır aynı maval herkes için konuşuyorum yahu artık bırakalım bunları içen içiyo kaçan kaçıyo, yiyen yiyo, kazanan kazanıyo sen ben burda tartışıyoruz, arkdaşım bak gerçekten bi iddaanız varsa bunu insanları sınıflandırarak yapmayın tıpkı benim ilk satırda yaptığım gibi yapma yapcaksanda eleştireye açık ol sınıflandırmayın milleti bana yaptığınız tek birşey söyle yakıp yıkmaktan başka ne yaptık kimi savunuyorsan onun hükümeti zamanında (sakın yol ıvır zıvır muhabbetine girme kardeşim) merkezde oturursun yola ihtiyacın olmaz dışarı çıkmazsın havaalanına ihtiyacın olmaz, yahu başka yaşıyanlarda var, adam diyor ohalde bu böyle olurmu şöyle olurmu eyv, iyide muz cumhuriyetimi bura durduk yere olsun, hani nerde asker hani nerde polis bir kere kimlik soruşturması geçirdinmi ohal kapsamında, en basiti şöyle anlatayım bu kürsüleri paramparça edenler hayır verirken ohal zoruylamı verdi soruyorum, arkadaşın biri evet hayır ne alaka demiş, işte abi bu kadar alakasızız neyin nelere sebeb olacağına öngörüyani, velhasıl tartışmayı şöyle bitiriyim bırakın artık milletin yakasını bırakalım milletimin yakasını artık sen birşey yap bizim için bizde sonuna kadar arkanda duralım ÜRETELİM ABİ ÜRETELİM hep beraber bu millet kazansın bu millet

Haklısın, dediklerinin bir çok yerine katılıyorum.Böyle düşünen birinin evet demesi bana ilginç geliyor. Neden dersen baştakiler diyor, başkanlık gelsin terör sorunu çözülsün, başkanlık gelsin üretelim, başkanlık gelsin ekonomi düzelsin.

Yahu arkadaş bu sistemde senin isteyipte yapamadığın birşey yok zaten, yapıcak imkanın var ama yapmıyorsun, neden başkanlık diye sormazmı bir insan ? Cumhuru reisinizin amacı açık açık belli değilmi ? Ha başkanlık sistemi gelirse 3 4 ay ülkede sular durulur chp yi ve hayır diyen kesim g.t olsun diye sonra milletin iliğini sömürmeye tekrar devam ederler. Hayır oyu çıksada aynı şeyler devam edicek, başkanlığı getirmediniz yapamıyoruz dicek. Bu adam başta oldugu sürece bu devam edicek. Arkadaş hadi tayyip gitti, ülkeyi kılıçdaroğlumu yöneticek ! pehh. Ülke çıkmazda adam gibi yöneticek adam yok.

15 temmuz döneminde öyle olmadımı ? Bu tayyip efendi çıkıp bu ülke bu durumdayken başkanlık sistemimi düşünücez yahu demedimi ? Bu milleti kandırmadımı ? Açık açık söyliyim ben bile o lafı ettiğinde tav olmuştum adama. Noldu sonra 400 vekili vermediniz böyle oldu, yok başkanlık olsa şöyle olurdu.

Bukadar mı kör etti bu adam bu milleti dönen oyunları anlamayacak kadar ? Darbeyi tayyip yaptı demiyorum bu yazdığım cümleyi sakın ona yorumlamayın.

Ulan bu ülke istese terör sorununu çözemezmi ? Dağdaki it lerin anasını belleyemezmi ? Bu ülke bu kadar kapasitesiz bir ülkemi ?

Cevap : Birilerinini işine gelmiyor.

Bu ülke için çözülemeyecek dert yoktur, çözülmeyen dert varıdr. Bunlar çözülebilir şeyler. Tek derdimiz zaten laiklik yok dikta lık yok imamhatip ler diye küçümsüyorsunuz, ama asıl dert bunlar. Tayyip efendi hele bi başkan olsun evet diyenler kafasını duvarlara vurucaklar iş işten geçmiş olucak.

Evet kazanırsa ki kazanıcağını düşünüyorum bunu hep beraber görücez bunu zaten.

Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız, bu ülke gavurun değil bizlerin. Sana soruyorum, benim görüşümü az çok anlamışsındır. Sence ben neden hayır diyorum ? Ülkeye kötülük olsun diyemi ?

Aksine vatanımızın geleceği için. Evet diyen vatandaşların niye öyle yargılandığına gelelim. Geneli ülke gündeminden bi haber, makarna kömürle uyutulmuş, cahil bırakılmış insanlar. Bakın dikkat edin ben onlara cahil demiyorum, cahil bırakılmış uyutulmuş insanlar diyorum. Evet diyenlerin %75 i neye evet dediğini biliyorsa ben hiç birşey bilmiyorum açık ve net.

Demokratik bir ülkeyiz, evet demişsiniz hayır demişsiniz kendi görüşünüz.

BU MESELE NE TAYYİP NE KILIÇDAROĞLU NE DE BAHÇELİ MESELESİ DEĞİL. ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SÖZ KONUSU ORTADA !

Evet diyenler başkanlığa evet demiyorlar, diktatörlüğe evet diyorlar. Tek bir kişiye bukadar çok yetki verilmez kim olursa olsun. Aşırı Atatürk'çü biri olarak şuan başta Atatürk olsa dahi bu sisteme yine HAYIR derim yine HAYIR ! Gerçi hoş, Atatürk olsa zaten bunların hiç birine gerek kalmazdı.

GETİRSİN ADAM GİBİ BAŞKANLIK SİSTEMİNİ BİZDE EVET DİYELİM ARKADAŞ !!!! AÇIK VE NET.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 28 Ocak 2017; 2:43:51 >

• Ülkenin büyük kesiminin özeti bu işte.

Akıl tutulması desen değil, troll desen değil, hani çok şey yazmak istersinde bilirsin bir işe yaramayacak.

Susarsın bakarsın, bi sigara yakarsın giden sevgili ardından...

Onun gibi birşey işte bu.

Tek kelime YAZIK

• Müşteri bir araba alırken %110 vergi ile 1 tane de devlete alıyor. Devlet, hiç bir halt üretmeden, üreticiden daha çok para kazanıyor. Böyle iğrenç sisteme hangi otomobil üreticisi sıcak bakabilir ki? Türkiye'yi mafya yönetiyor sanki, bu kadar haraç (vergi) kesilir mi halktan!

-

-

*Arabaların gerçek fiyatı*

Ekonomi/Fiyat/Alım gücü karşılaştırması:

UYARI: Fiyat karşılaştırması yaparken yanılmamak için Euro'yu Türk Lirasına çevirmeyiniz. 100 EUR olan bir ürünün Türkiye de 100 TL'ye satılıp satılamayacağını düşünün. Hesabı bu şekilde yapın. Aksi taktirde yanılırsınız.

-

Almanya'nın iki popüler otomobil ilan sitesi (Almanya'nın sahibinden com u)

Arabaların gerçek fiyatına bakabilirsiniz. (Türkiye de prestij, statü göstergesi olan araba aslında son derece değersiz bir taşıt.)

http://www.mobile.de/tr/

https://www.autoscout24.com.tr/?genlnk=foot&genlnkorigin=de-all-all-home

İki otomobil sitesinde de Türkçe dil desteği mevcut. Menü simgesine basınca dil değiştirme seçeneği gözüküyor.

-

Almanya metro market fiyatları

Ürün türüne göre haftalık katalogları indirip fiyatları inceleyebilirsiniz. (Türkiye de ki metro gross market katalogları ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Almanya da steak yapmayanı dövüyorlar.)

https://www.metro.de/

Para birimi dönüşümü kesinlikle yapmayın. 1 EUR = 1 TL, €100 = ₺100 olarak düşünün.

• Türkiye 20 den büyüktür.

• quote:

quote:

işte siz insanları böyle yargılıyorsunuz, evetçiler böyledir, hayırcılar şöyledir, bu hep böyle oldu zihniyetimiz toplum olarak değişmedi, savunduğun kesimin 17 yıldır (2000)sonrası tek doğrusu 2010 kpss itirazıdır bende buna destek vermiş biriyim bu sınav iptal edilmeli diyen biriyim onun dışında aç bak tarih kitaplarına karşı bulunduğunuz (Yada o kesimler diyelim yanlış anlaşılmasın) hep milletin zararına, biz demiyoruz ki şuan herşey doğru ben 2014 kpssde 1.sıradayken atanamadım sen bana gelmiş daha nasıl bir eş arkadaş sosyal ortamıma bakmadan yok imam hatip yok diktatörlük yok laiklik doğru başka derdimiz yok sayenizde 50 yıldır aynı maval herkes için konuşuyorum yahu artık bırakalım bunları içen içiyo kaçan kaçıyo, yiyen yiyo, kazanan kazanıyo sen ben burda tartışıyoruz, arkdaşım bak gerçekten bi iddaanız varsa bunu insanları sınıflandırarak yapmayın tıpkı benim ilk satırda yaptığım gibi yapma yapcaksanda eleştireye açık ol sınıflandırmayın milleti bana yaptığınız tek birşey söyle yakıp yıkmaktan başka ne yaptık kimi savunuyorsan onun hükümeti zamanında (sakın yol ıvır zıvır muhabbetine girme kardeşim) merkezde oturursun yola ihtiyacın olmaz dışarı çıkmazsın havaalanına ihtiyacın olmaz, yahu başka yaşıyanlarda var, adam diyor ohalde bu böyle olurmu şöyle olurmu eyv, iyide muz cumhuriyetimi bura durduk yere olsun, hani nerde asker hani nerde polis bir kere kimlik soruşturması geçirdinmi ohal kapsamında, en basiti şöyle anlatayım bu kürsüleri paramparça edenler hayır verirken ohal zoruylamı verdi soruyorum, arkadaşın biri evet hayır ne alaka demiş, işte abi bu kadar alakasızız neyin nelere sebeb olacağına öngörüyani, velhasıl tartışmayı şöyle bitiriyim bırakın artık milletin yakasını bırakalım milletimin yakasını artık sen birşey yap bizim için bizde sonuna kadar arkanda duralım ÜRETELİM ABİ ÜRETELİM hep beraber bu millet kazansın bu millet

Haklısın, dediklerinin bir çok yerine katılıyorum.Böyle düşünen birinin evet demesi bana ilginç geliyor. Neden dersen baştakiler diyor, başkanlık gelsin terör sorunu çözülsün, başkanlık gelsin üretelim, başkanlık gelsin ekonomi düzelsin.

Yahu arkadaş bu sistemde senin isteyipte yapamadığın birşey yok zaten, yapıcak imkanın var ama yapmıyorsun, neden başkanlık diye sormazmı bir insan ? Cumhuru reisinizin amacı açık açık belli değilmi ? Ha başkanlık sistemi gelirse 3 4 ay ülkede sular durulur chp yi ve hayır diyen kesim g.t olsun diye sonra milletin iliğini sömürmeye tekrar devam ederler. Hayır oyu çıksada aynı şeyler devam edicek, başkanlığı getirmediniz yapamıyoruz dicek. Bu adam başta oldugu sürece bu devam edicek. Arkadaş hadi tayyip gitti, ülkeyi kılıçdaroğlumu yöneticek ! pehh. Ülke çıkmazda adam gibi yöneticek adam yok.

15 temmuz döneminde öyle olmadımı ? Bu tayyip efendi çıkıp bu ülke bu durumdayken başkanlık sistemimi düşünücez yahu demedimi ? Bu milleti kandırmadımı ? Açık açık söyliyim ben bile o lafı ettiğinde tav olmuştum adama. Noldu sonra 400 vekili vermediniz böyle oldu, yok başkanlık olsa şöyle olurdu.

Bukadar mı kör etti bu adam bu milleti dönen oyunları anlamayacak kadar ? Darbeyi tayyip yaptı demiyorum bu yazdığım cümleyi sakın ona yorumlamayın.

Ulan bu ülke istese terör sorununu çözemezmi ? Dağdaki it lerin anasını belleyemezmi ? Bu ülke bu kadar kapasitesiz bir ülkemi ?

Cevap : Birilerinini işine gelmiyor.

Bu ülke için çözülemeyecek dert yoktur, çözülmeyen dert varıdr. Bunlar çözülebilir şeyler. Tek derdimiz zaten laiklik yok dikta lık yok imamhatip ler diye küçümsüyorsunuz, ama asıl dert bunlar. Tayyip efendi hele bi başkan olsun evet diyenler kafasını duvarlara vurucaklar iş işten geçmiş olucak.

Evet kazanırsa ki kazanıcağını düşünüyorum bunu hep beraber görücez bunu zaten.

Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız, bu ülke gavurun değil bizlerin. Sana soruyorum, benim görüşümü az çok anlamışsındır. Sence ben neden hayır diyorum ? Ülkeye kötülük olsun diyemi ?

Aksine vatanımızın geleceği için. Evet diyen vatandaşların niye öyle yargılandığına gelelim. Geneli ülke gündeminden bi haber, makarna kömürle uyutulmuş, cahil bırakılmış insanlar. Bakın dikkat edin ben onlara cahil demiyorum, cahil bırakılmış uyutulmuş insanlar diyorum. Evet diyenlerin %75 i neye evet dediğini biliyorsa ben hiç birşey bilmiyorum açık ve net.

Demokratik bir ülkeyiz, evet demişsiniz hayır demişsiniz kendi görüşünüz.

BU MESELE NE TAYYİP NE KILIÇDAROĞLU NE DE BAHÇELİ MESELESİ DEĞİL. ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SÖZ KONUSU ORTADA !

Evet diyenler başkanlığa evet demiyorlar, diktatörlüğe evet diyorlar. Tek bir kişiye bukadar çok yetki verilmez kim olursa olsun. Aşırı Atatürk'çü biri olarak şuan başta Atatürk olsa dahi bu sisteme yine HAYIR derim yine HAYIR ! Gerçi hoş, Atatürk olsa zaten bunların hiç birine gerek kalmazdı.

GETİRSİN ADAM GİBİ BAŞKANLIK SİSTEMİNİ BİZDE EVET DİYELİM ARKADAŞ !!!! AÇIK VE NET.

http://www.internethaber.com/baskanlik-sistemini-neden-destekliyorum-1745818y.htm

bu vatandaşın yazısında belirttiği sıkıntıları öncekilerin hepsi yaşattığı için şimdikileri getiren eski sistem yani şöyle burda 15 yılı dolmak üzere olan bir parti daha önce yokken, lafım sana değil, mecliste yaşanan bunca kürsülerin parçalanması, kavgalar, hakaretler, ondan sonra kalkacaklar ortak değer gazi mustafa kemal'i alet edecekler, adam benim milletime hakaret edecek sonra kıbrıstan getirilirken (barbaroş şansız) atatürk tişörtü giyip onu alet etcek ulan atatürk senin küfrünü görse, bu canla başla atalarımızın kurduğu meclisdeki kürsüleri, kavgaları, küfürleri ısırmaları görse taraf olurdu diyen bir güruh varken şimdi bu adamları kim getirmiş olabilir iktidara, sen söyle bu bahsettiğiniz cahil(mecaz kelime) ler mi yoksa asırlık partiler, ve o zihniyetlerin başarısızlıklarımı

onun için millet için iyi olan (kendi kullanmıyo diye karşı çıkmıcak), sınıflandırmıcak, iyiye sonuna kadar destek kötüyede dibine kadar hakkaniyet çercevesinde muhalefetlik yapabilcek birileri çıkarsa işte o zaman sınıflandırmalarınız biter, bizde önümüze bakarız, bu arada konunun özüne dönersek yerli araba ne oldu süpriz olurmu olmaz mı bilemem ama diğer ağır silah, askeri araçlar, vs o konuda yaptığımız atılımları gerçekten değer veriyorum ve kesinlikle desteklemenizi tavsiye ediyorum

Unutmayalım bizim gitcek 2.bi vatanımız yok, eğer birşeyler kötü gidiyorsa bunun yaygarasını yapıp kendi çıkarını her türlü sağlayarak değil, birlikte sınıflandırmadan, aşağılamadan ortak bir anlayışla çözmek lazım, bide ismi lazım değil bi arkadaşa cevap veriyorum aysun kayacı çobanla oyum bir değil dedi ya, 15 temmuz günü bizlerin, islami, atatürkçü, akp chp mhp vs her kesimden insanı sokakta itlere karşı canını siper ederken alkış tutan köpeklerle oyuda bir değil

• quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Baktılar Brabus parasına E180 satılıyor, tanıtıma gerek kalmadığını anladılar.

aynen öyle
  • Bize milletimiz yeter

• Expo 2016 yeter

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.