Şimdi Ara

İSTANBUL'A YENİ GELENLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN DİLENCİLİK VE ÜÇKAĞITÇILIK YÖNTEMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
3
Favori
15.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu İstanbul'da yapana bir çok kez rastladım adam seni karşıdan geldiğini görüyor ve ( bakarmısınız ) ya da ( bir şey söyleyeceğim ) diye durduruyor sizde yardım etmek amacıyla duruyorsunuz ve ikinci cümle ( Kardeş ben yolda kaldım 5 TL verirmisiniz ) oluyor ben de artık yeni dilencilik yöntemi olan bu yöntemi bildiğimden bu üçkağıtcılara zırnık vermemek için hiç cevap ve yüz vermeden yoluma devam ediyorum ve size özellikle İstanbula yeni gelenlere aynı benim gibi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Eagle 26 -- 15 Şubat 2018; 0:44:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güneydoğuda dilenciler kürtçe arapça dilenirler sadece. elini açarlar verenleri beklerler. vermeyenlere kürtçe arapça dualar okurlar ki verebilsinler diye ancak vermeseler bile peşinden gitmezler diğer adama geçerler. özellikle diyarbakır suriçinde yaşlılıktan beli bükülmüş bir adamın sattığı peçeteler beni etkilemişti

dilencilik kültüründe doğru olan budur. izmirde takkeli bir dayı çocuğum hasta 20 lira ilaç ücreti diye beni tutturdu illa vermem için zorladı. yakınlarda polis olsaydı bağıracaktım o derece. tüm bölgenin en az 2 şehirlerini gezdim. zamanında suriyeye de gittim söyleyebilirim ki en az rahatsız eden dilenciler güneydoğuda.
  • Uyari icin sagol ama Pek yeni degil. Belki istanbulda yenidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın insanların iyi niyetlerini kullanıyorlar. Yardım etmeyi,paylaşmayı seversin ama yardımını ettikten sonra o kişi aynı hareketi başka birisine de yapabiliyor.

• Kardeş bunun neresi yeni?

Evden ilk kez çıkmaya basladin galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Arpadan Ölen At

Kardeş bunun neresi yeni?

Evden ilk kez çıkmaya basladin galiba

Yeni olmayabilir ama ilk defa duyanlar vardır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAĞARA

• Kardeş memlekete gideceğim param yok denir ve genelde şive Erzurum şivesidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pardon kardesim bakar misin. ben evime gidicektim de akbilimde para kalmamis. hastaneden geliyorum bi yakinimi kaybettim.hastane masraflari vs derken cebimde para kalmamis. 3 milyoncugun var mi akbile yüklüceğğmmm

• Bu da bir şey mi :)

Adamın biri yanıma yaklaşıp muhabbet etmeye çalıştı. Nerelisin falan filan. Ya kızım olsa sana verirdim ama yok. Hayat çok zor. Buraya çalışmaya geldim.

Ben anladım bu adam bir şey isteyecek.

Para lazım dedi biraz verirsen iyi olur. Gurbetçiyim buralarda. Dedim para yok. Kredi kartından falan çeksen olmaz mı dedi :)

Vay anam vay. Adam kredi kartı bile sordu.

Yok deyip gönderdim adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 12 Şubat 2018; 9:5:43 >
  • Gözünün içine baka baka gidiyorum isterse durdursun
  • Bir gün yanımda bir arava durdu canı açtı içerdeki adam düzgün Türkçe konuşamayan bir adam. Belli ki yabancı veya öyleymiş gibi davranıyor. 20 TL kağıt para çıkardı. Ben anlamıyorum bu ne kadar lira dedi dedim 20. Bunun en üstü kağıt olarak kaç dedi 200 dedim. Var mı üzerinde bana bir göster dedi dedim yok. Bir altı kaç dedi 100 dedim. O var mı göster yok dedim. Kapadı camı bastı gitti. Uyanık çıkarsam belki kapıp kaçıcak. Uyanık olmak lazım.

• güneydoğuda dilenciler kürtçe arapça dilenirler sadece. elini açarlar verenleri beklerler. vermeyenlere kürtçe arapça dualar okurlar ki verebilsinler diye ancak vermeseler bile peşinden gitmezler diğer adama geçerler. özellikle diyarbakır suriçinde yaşlılıktan beli bükülmüş bir adamın sattığı peçeteler beni etkilemişti

dilencilik kültüründe doğru olan budur. izmirde takkeli bir dayı çocuğum hasta 20 lira ilaç ücreti diye beni tutturdu illa vermem için zorladı. yakınlarda polis olsaydı bağıracaktım o derece. tüm bölgenin en az 2 şehirlerini gezdim. zamanında suriyeye de gittim söyleyebilirim ki en az rahatsız eden dilenciler güneydoğuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 12 Şubat 2018; 9:23:39 >
  • Sokakta tanımadığım insanlarla, ayaküstü tanışmaları kabul etmiyorum bu yüzden artık.
  • 1,5 tl değil miydi o. vay anasını dilenciler bile zam yapmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: gortaburun

Sokakta tanımadığım insanlarla, ayaküstü tanışmaları kabul etmiyorum bu yüzden artık.

Videolar var ya kızlara bir dakika bir şey sorabilir miyim diyorlar kız da tersliyor, altına kezban diye yorum atıyorlar. O geldi aklıma. Ben de hiç umursamıyorum ben de kezbanım sanırım

• Elinde starbucks bardağı ile " cebimde para yok yolda kaldım. 2 lira verir misin" diyene denk geldim sizinkiler iyiymiş
  • Bence asıl dolandırma yöntemi paralı olanlarda. Akbil bastırıp 50 lira uzatıyor. Nasıl olsa bozulmaz bedava giderim kafası.

• Çok uzun yıllardır uygulanan bir versiyonu da

Yazık yaşlı bir teyze ve koluna girmiş bir ya da daha fazla kadın.

Torun yaşındaki kız: Ağbi ninemizi başka hastaneye naklettiler yanımıza para almamışız taksi şimdi 70 lira tutar yardım eder misin nolur

Saf ben: valla yanımda yok o kadar da bi 10 vardı.

Torun yaşındaki kız: ver ağbi ver ver o da olur ver.

• Allah belasını versinler bunların. Çalışmazlar yatarlar senden benden zenginler.
  • Bi tanesi hastaneden geliyorum yol parası verir misin demişti, 1 km çevrede sadece özel hastane vardı. Bu yöntem yeni değil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.