Şimdi Ara

İSTANBUL'A YENİ GELENLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN DİLENCİLİK VE ÜÇKAĞITÇILIK YÖNTEMLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
3
Favori
15.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen metrodan çıktım eve yürüyorum, adamın biri bakar mısınız dedi ve beni durdurdu. Ağzında sigara, ekmek param yok yardım eder mısın ? Dedi. Bende param yok dedim ve yola devam ettim.

Ağzında sıgara var ama ekmek alacak parası yok. Bunu yuzune soyleyecektım ama eve gıderken yolda aklıma geldı. Kaç yasında adam mılletten para dılenıyorlar. Ekmek ıstıyorsan git markete yada fırıncıdan iste.
  • Yakında hastane varsa bu tiplerden muhakkak olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim burdada var bitane beleşci

Adam gelip üstad evden çılarken dolmuş parası almayı unuttum 2-3 liran varsa verirmisin dolmuşa binicem diyip para topluyor. İlk başta vermiştim buna daha sonra 1-2 kerede yok dedim en sonda birader ne iş sürekli istiyosun diyip tersledim oda karıştırıyosun felan diyip gitti. Bidahada benden istemedi

• Eve gidiyorum karşıma amele tipli bir herif cıktı. abi hamsi aldık arkadaşlarla ızgara yapacağız karnımızı doyurucağız ekmeğe paramız yetmedi iki ekmek parası var mı dedi? var dedim verdim.
    az gittim sigara almayı unutmuştum geri döndüm tekel bayi girdim iki dakika önce para verdiğim amele kazı kazan oynuyor. beni gördü arkasını döndü bırakmadım lan hani ekmek parasıydı.
    tekel bayisi tanıdık. abi sabahtan akşama kadar gelip geceni çarpıp bura da kazı kazan oynuyorlar dedi. kendimi harbi keriz hissettim.
  • Sen sokaklara daha yeni çıkmaya başlamışsın herhalde bana kaç kere oldu bunu soranlar 1 2 sine verdim İstanbul 'da iken baktım olmuyor bir daha hiç durmadan acelem var deyip yoluma devam ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Bir gün yanımda bir arava durdu canı açtı içerdeki adam düzgün Türkçe konuşamayan bir adam. Belli ki yabancı veya öyleymiş gibi davranıyor. 20 TL kağıt para çıkardı. Ben anlamıyorum bu ne kadar lira dedi dedim 20. Bunun en üstü kağıt olarak kaç dedi 200 dedim. Var mı üzerinde bana bir göster dedi dedim yok. Bir altı kaç dedi 100 dedim. O var mı göster yok dedim. Kapadı camı bastı gitti. Uyanık çıkarsam belki kapıp kaçıcak. Uyanık olmak lazım.

yöntem iyiymiş
  • sosyal deney olarak bunu uygulayan çok kanal var. veren çok kişide var.
  • Geçen beni de enayi yerine koydular.İlk seferimdi bile bile kandım.Direk acelem var diyip kaçılması gerektiğini anladım.

• Bana da antep otogarında kardeşim adanaya gidicem deyip istemişti biri , bile bile vermiştim. :!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Kozyatağı üst geçitte abi Allah çarpsın açım abi Allah çarpsın açım abi diye bağıran dilendi biliyorum gel yemek yedireyim karnını doyurayım dedim açım abi açım dedi e gel doyurayım ? 5-10 gönlünden ne koparsa versen yeter abi dedi :S
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    bim'de , dedenin biri aynı muhabbeti yaptı bana , sonra kasaya geldik , hadi ödesene benim alışverişi dedi sonra kasiyer anlattı , adam dilenci değil, akıl hastasıymış, ara ara böyle yaptırıyormuş, dedim bu bizden de akıllı
  • Ara ara vermişliğim oluyor benimde. Kimin gerçekten yolda kaldığını kestiremiyoruz. Misal; İyi giyimli temiz yüzlü bir arkadaş geldi; " Kardeşim, Erzurum'dan geldim iş görüşmesine geldim param yok karşıya geçeceğim, yardımcı olabilir misin?" dedi. çıkardım bozuklukları verdim. Aradan 3 gün geçti bir daha önüme geldi bu kafayı kaldırıp bir baktım aynı çocuk yapıştım yakasına elimden zor aldılar.
    Aradan aylar geçti bir başka arkadaş yine aynısını dedi; " iş görüşmesine gelmiş yolda kalmış" çıkardım 10 lira verdim. çocuk telefonumu vereyim beni ara ödeyeceğim bilmem ne bir ton muhabbet yaptı gerek yok dedim. pendik otobüslerine binip gitti. Yine başka bir genç arkadaşa verdim o da otobüse binip gitti. Bazıları da bebek bezi ister çok almışlığım vardır sıkıntı yok ama aynı adamı defalarca görünce sıkıntı yaratabiliyorum. Ama bir süredir işler yolunda gitmediği için kimseye dönüpte cevap vermiyorum. İStanbul adamı hissizleştiriyor.

• Bunlar yüzünden kim mağdur kim çakal bilemiyoruz ki. Gerçekten yolda kalanıda var ha bunlardan.

Birde metrobüste küçücuk çocuk montunu çekiştirip avucunu açıyor. Bu nedir ya ? Suriyeli büyük ihtimalle çünkü tek bir Türkçe birşey demiyor.

• Dolandırıcılık değil, emniyeti, iyi niyeti suistimaldir.

Ayrıca bu ne ki? Çöpün içinde ailesiyle birlikte bir şeyler arayıp saatlerce orada bekleyenler, ağır hastamız var, hamileyi doğuma götürüyoruz taksi parası verir misin diyenler, firi ?op ta çalışıyorum, host um, babam tir şoförü, deyip 3 liralık kolonya yı, 5 liralık saati 10 katına satanlar (bu dolandırıcılık), altın görünümlü külçe formlu çakmağı altın diye satanlar (alan kişi haber oldu) (bu da dolandırıcılık) vs vs... Bunlar dünyanın her yerinde karşılaştığım yöntemler.

Bırakınız bunları, polisim, savcıyım deyip emekliyi, profesörü dolandıranlar, kanser ilacı diye aspirin satan orrrr çocuklar var. Avrupa nın Birliği ne gireceğiz diye uygulamak zorunda kaldığımız ceza yasaları yüzünden içeride master yapıp çıkıyorlar.

Ha unutmadan. Birde körler başladı bu işlere. Yolda ezilecek numarası yapıyor. Tehlikeli D-100 gibi yerlerde koşa koşa yardıma gidiyorum ve Ankara ya bilet parası istiyor. Maltepe de görüyorum, 1 saat geçmeden Pendik köprüsünde herif aynı numara... Görmediği için de aynı tiyatroyu yapmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 13 Şubat 2018; 14:36:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

bim'de , dedenin biri aynı muhabbeti yaptı bana , sonra kasaya geldik , hadi ödesene benim alışverişi dedi sonra kasiyer anlattı , adam dilenci değil, akıl hastasıymış, ara ara böyle yaptırıyormuş, dedim bu bizden de akıllı

Ha birde bu var. Çocuk var evde açlar dedi gel alayım ne lazımsa dedim. Baktım sucuk kaşar dalıyor. Pahalı olan çocuk bezini falan alıyor. Çıkışta fişi de alıp iade etmeye çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

Ha birde bu var. Çocuk var evde açlar dedi gel alayım ne lazımsa dedim. Baktım sucuk kaşar dalıyor. Pahalı olan çocuk bezini falan alıyor. Çıkışta fişi de alıp iade etmeye çalışıyor.

oha

• Benzer bir durum Ankara'da başıma geldi.

Marketin içerisinde rayona bakıyorum. 9-10 yaşlarında bir kız çocuğu, "Abi bana bundan alabilir misin?" dedi. Baktım 4.95 TL. Aldım ürünü, kıza verdim "Al bakalım" diye. Eline de 5 TL verdim nakit. Sonra vınnnnn.

Alışverişimi bitirdim kasaya geldim. Aaa benim kıza verdiğim ürün orda. Dedim ne oldu almadı mı kız?

Kasiyer gülüyor. "Seni de mi kandırdı?" diye.

Dışarda 46 plaka bir panel van. İçi kağıt dolu...

Son zamanlarda büyük şehirlerde, özellikle Ankara da 46, 27, 63 plaka dökülen araçlarla kağıt toplayan araçlar...

Çok kötü durumlar...
  • Bu taktik senelerdir var yeni değil

• Ankara Kızılay'da bunu geliştirip '' 'beyefendi' bir bakar mısınız? '' diyerek genelde Türk bayrağı, Atatürk gibi büyük çoğunluğun sevdiği nesne veya kişilerin resimlerini,etiketlerini, kitap ayraçlarını 'satmaya' çalışan bir grup var.
    Bu tip duygu tüccarlarına destek vermeyin.
  • Arkadaşıma düğününde takmak üzere bankamatikten para çektim 200 lira. Fakat tek 200lük yerine 2 tane 100lük verdi makine. Şimdi 2 parça parayı takmakla uğraşmayayım tek 200lük olsun diye bir iki tekrar yatırıp çektim falan ama her seferinde 2 tane 100lük verdi alet. Çarşının ortasında olduğum için şurada bi dükkana gireyim de tek 200lükle değiştireyim parayı bari dedim. Artık milletimiz nasıl kazıklar yediyse kimse değiştirmek istemedi. 10 tane dükkana girdim en az. Hepsi de geri çevirdi 200lük yok diyerek. Ama bari bir kasaya falan bak arıyormuş gibi yap, yok. Soruyu sorduğum gibi doğrudan 200lük yok diyorlar. Sahte para vereceğimi falan zannettiler herhalde. Normalde bozdururken bozuk yok derler, tümletmeye çalışıyorum yine yok diyorlar. Anlamadım. Pes ettim gidip 2 tane 100lük taktım. Bu tür şerefsizlik yapanlar yüzünden normal insanlar da zarar görüyor. Kimse iyilik yapmaya yanaşmıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.