Şimdi Ara

'İşsizlikten bunaldım' yazdı, 34 yaşında hayatına son verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
16.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 92
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • x2yk (5 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (4 mesaj) sirkesurat (4 mesaj) Rebellion87 (4 mesaj) nazım55 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60 mesaj) Mobil (36 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
119 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 'İşsizlikten bunaldım' yazdı, 34 yaşında hayatına son verdi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Evet işsizlik daha çok artacak kötü olanda bu maalesef.

Ülkenin kendini tölere edecek ne imkanı nede eğitim sonrası mezun olmuş kişilere yeterli iş potansiyeli var genç çok mezun olan çok ama günden güne iş potansiyelleride düşüyor ekonomide dibe vuruyor.Bu şekilde devam ederse olası bir iç savaşta zor değil.Umutsuzluk artıyor çünkü.Umutsuzluğun arttığı yerde hırsızlık gasp fuhuş yolsuzluk ve anarşi artar.Bir ülkeyi ayakta tutan şey ekonomidir bu düşerse dışarı ve içeride son derece zayıf olursun savunman ve ordun bile seni koruyamaz hale gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 21 Şubat 2019; 19:36:18 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: hamza5806

Dünyada Türkler kadar çalışmak isteyip is bulamayan baska bir millet yoktur

Lafa gelince herkes bize tembel der ama o is öyle değil

Fabrika yerine cay kek dağıtım merkezi secenler saolsun
    Türklerde işten kaytarma çok en fazla çalışan türkler avrupada tabi dünya genelini baz alırsak ise en fazla çalışan çinliler.
    |
    |

Orijinalden alıntı: cokbaska

Devletin görevi istihdam yaratmaktır.Gençler çok vahim durumda , üniversite mezunu boşta geziyorlar amelelik için iş kuyruklarına giriyorlar , torpili olmayan ağzıyla kuş tutsa dünyanın en iyisi olsa da iş miş bulamaz.Liyakat kalmamışki bu ülkede.Akplilerin ağzından düşmeyen chp zihniyeti zamanında bu kadar bozukluk yoktu liyakat vardı örneği bugünki iktidar.

İnsanın elinden bişiy gelmeyince sonuç böyle oluyor , yine de ben şerefiyle öldüğünü düşünüyorum.Gidip birini yalamadı partilere dilenmedi.Günahları affolur inş.
    Devlet istihdamı zor yaratır yaptığı atılımlar günümüzde bakıyoruz en iyi işveren devlet olabilir mi bu bitmek demektir.Her kurumunu satıp herşeyden elini eteğini çekip herşeyi özel sektöre atmak ve bunu denetim altına alamamak ayrıca yeterli ve denetimli teşvik edici atılımdan ziyade birde varolan fabrika ve kurumları peşkeş çekmek ile nereye gidebilir.Yahu devletin en etkin gelir kalemi vatandaşından aldığı faiş vergiler olur mu.Bu ülke bitmiş.İçindekiler ölmüş ama farkında değiller.
    |
    |

• Binbaşı
    1778 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

İşsizlik dahada artacak. Özel sermayeye ve serbest piyasaya darbe vuruldu.
    İşsizlik bitse bile açlık ve sefalet devletçi kafa devam ettiği sürece asla bitmeyecek
    Hayırdır çizgini mi değiştirdin murat?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ekonomi gayet iyi. 2000 lira oldu asgari ücret o paraya herşeyi yaparsın krallar gibi geçinirsin. Daha bu hükümet ne yapsın size?
    |
    |
    Intel i7 10700k@ 5.0 GHz Allcore - Gigabyte Windforce OC RTX 2080 Super - Kingston HyperX Fury 2X8 16 GB 3200 MHz CL16 - MSI Z490 Tomahawk - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung 1 TB 970 Evo Plus SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms - SteelSeries Rival 600 Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Steam Controller - FSP Aurum PT 1200 W 80+ Platinum PSU - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone Shure Aonic50 Premium Wireless Headphone - Coolermaster TD500 Mesh White - Noctua NH-D15 Chromax "Black" - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'
  • En geç on sene içerisinde bir çeşit zincirleme reaksiyonla geriye kalan bütün domino taşlarını devirecekler ve bunun altından kimse kalkamayacak. Geri dönüşü olmayan bir yola giriş yapıldığı artık resmen duyurulmuş. Şu makaleyi herkes okusun:
    www.nytimes.com/2019/01/07/opinion/erdogan-turkey-syria.html
    |
    |

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Hayırdır çizgini mi değiştirdin murat?

Alıntıları Göster
    hangi konuda değişmişim ?
    ben sabit fikirli, düşüncelerini sınırlandırmış dar görüşlü bir insan değilim. düşüncemin aksi bilim veya mantık çerçevesinde ispatlanırsa düşüncemi herzaman değiştiririm. değiştirmişimdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4650 Mesaj
    Gerçekten vicdan sızlatan bir haber Nalet olsun denilirki.

|
    |
    151 Mesaj
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yaşamayan ne çektiğini bilemez.
    |
    |
    işsizlik gerçekten çok zor. aynı zamanda asgari ile çalışmakta zor. adam 2bin tl veriyor yol yok yemek yok.üstüne köle gibi günde 12 saat çalıştırırlar. sadece hayatta kalabiliyorsun. yaşanılacak yer değil tr. cennet ülkemiz ne hale geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAY10 -- 22 Şubat 2019; 1:16:22 >
    |
    |
    Bugün Hacattepe li asistan doktor ile görüştüm, "gece, gündüz nöbet tutuyoruz, zor şartlarda çalışıyoruz, bunun karşılığında 4000 TL maaş alıyoruz, halkta bizim çok para aldığımızı sanıyor "dedi.

|
    |
    Acaba vebali kimlerin boynuna? Ben cevabını biliyorum, aslında herkes biliyor da neyse... İsteyen istediği gibi tamamlayabilir. Bakalım daha ne kadar kaçacaksınız söz konusu gerçeklerden. Birkaç nesil sonra torunlarınız size söverken, umarım mezarda rahat yatabilirsiniz.
    |
    |
    Bu haberden en çok genç arkadaşların ders çıkarması gerekir planınızı güzel yapıp zamanı geldiğinde refah seviyesi yüksek ülkelere gidin,ülkede 5 milyon suriyeli var bunların 2.5 milyonu genç ve nüfus artış hızları çok yüksek 5-10 seneye kadar bu sayı 10 milyonları aşacak zira afganistan ve afrikanın birçok ülkesinden Avrupa Birliği anlaşması gereği Avrupa'ya kaçak giren göçmenler Türkiye'ye yollanıyor atılmış imzalar var ortada

Kendi ülkenizde parya olmak istemiyorsanız kafanızı çalıştırıp Kanada,Avustralya gibi ülkelere göç edin oralara sadece yetkin insanları seçip alıyorlar birçok aşama süreçten geçiyorsunuz.
    Avrupa'ya artık çok ama zor şekilde gidebilirsiniz iş gezisi için fuara gidecek adama bile vizeyi zor veriyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti'nin demografik yapısını değiştirme temelleri atıldı "ben idealist biriyim ülkeyi değiştireceğim" olayı çoktan bitti 5 seneye 10 milyon arap kökenli cebinde bu ülkenin kimliğini taşıyıp oy vermeye başlayacak.

Ben bunları Suriye'de güvenli bölge oluşturup oraya yollayacağım lafı temeli boşaltılmış bir laf zira Suriye'de ki savaş için gerçek adımlar atılsa bile 20 sene sonra düzelir.
    |
    |

• Yarbay
    7326 Mesaj
    sistemli adam mod on

İş bol bol var ama iş beğenen yok

sistemli adam mod off

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: BrockLyn

Gerçek işsizlik oranları açıklansa %70 çıkar en az malesef çok kötü durumdayız
    O kadar olmasa da rahat %45 vardır.
    |
    |
    *Apple AirPods 2. Generation White
    * iPhone 11 Pro Max 512 GB Space Gray
    * iPad Pro 12,9" Space Gray 1 TB Wifi + Cellular
    * İstanbul-Kadıköy'de 4+2 145 m2 net daire, birçok dükkan ve daha niceleri...
  • Yüzbaşı
    740 Mesaj
    "Bana mezar yaptırmayın. Sadece bir mezar taşı olsun. Ben hakkımı size helal ediyorum. Siz de bana hakkınızı helal edin. Biliyorum, sizi çok üzdüm. İşsizlikten bunaldım"

Şu cümle hafızamdan kolay kolay silinmeyecek, sizin de silinmesin.

Allah kimseyi çaresiz bırakmasın.
kripto para haberleri
Ekonomi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Masal Oku
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,479
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.