Şimdi Ara

işsiz vatandaştan alınan Zorunlu GSS primi(genel sağlık sigortası) kaldırılmalı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
4
Favori
4.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • basit değil...konumu bastan sona okursanız neden g0 vermediklerini anlayabilirsiniz..

• Sebastian Insane kullanıcısına yanıt

yeşilkart=gss g0 oluyor zaten..

• Milyonlarca kişi sigortasız çalıştığı için yük resmi çalışanlara biniyor. Bunu hükümet de biliyor ama bişey yapmıyor. Daha kolay yol olan gss primini istiyor.

Ama şu kısımda hiç mantık yok: prim yatırmazsa sağlık hizmeti vermiyor ama vermediği hizmet için adama borç yazıyor. Vermediği hizmetin bedelini ilerde tahsil edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asderty A kullanıcısına yanıt

sigorta bedeli ,asgari brüt ücretten otomatik kesiliyor..Buna rağmen nasıl milyonlarca kişi sigortasız çalışabilmekte? çalışan kişiler , bildiğimiz üzere ülkemize kaçak yollardan gelip ortalarda cirit atan sığınmacı/göçmenler ki; onların zaten ÇALIŞMA İZINLERI YOK artı sağlık hizmetleri de BELEŞ..

ikinci cümlenizin son kısmını anlamadım..prim yatırmak hizmet almak için yetmiyor..

önce yıllardır hizmetini alamadığın ama hesabına zorunlu olarak yansıttıkları borç ve faizi ödeyeceksin;

sonra aylık 150 tl ödeyeceksin ki ;

1 ay sağlık hizmetini kendi ülkende alabilsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pineloop -- 14 Şubat 2022; 1:24:35 >
  • Benimde sizin gibi kronik rahatsızlığım var. O kadar iyi anlıyorum ki derdini. Konuyu gören arkadaşlar mesaj atmasa bile konuyu öne çıkartırlarsa makbule geçer. En azından az biraz da olsa kamuoyu oluşur.

• Dünyanın belkide en saçma kuralıdır bu GSS. Zamanında bize de 400-500 girmişliği vardır. Lanet olsun burunlarından gelsin diyerek ödedim.

İşsiz olan birinden öyle yada böyle para tahsil etmeye çalışmak borçlandırmak hangi akla mantığa vizdana sığar? Bunu akıl eden kimse allah belasını versin. Zaten işsiz olan adamdan neyin parasını istiyosun ya? Eğer devletsen sağlıkta işsiz vatandaşına zaten destek olman gerek. Çalışmadığı için üstüne birde cezalandırıyosun!

• pineloop P kullanıcısına yanıt

O iş öyle kolay değil gerçekten. 30 yaşındaki adamın babasının emekli maaşı var diye bu gss yi almaya devam ediyolar.

• Saçmalıktan başka bişey değil. Birisi de demiş git yeşil kart çıkar! Gss pirimi çıkan adama yeşil kart çıkar mı diye düşünmemiş ama. Ben anlamıyorum. Bu ülkede muhalefet var diyoruz ama bir Allah'ın partisi çıkıp da vatandaşın şu derdine tepki göstermiyor. Yahu bundan muzdarip yüzbinlerce insan var. Al işte sana potansiyel bir oy getirisi. Al işte sana, iktidarı eleştirmek için yıpratmak için bir konu. Neden kullanmıyorsun? İnsanın aklı almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 14 Şubat 2022; 10:8:19 >
    Öyle ol ozaman sende git bir yerde yaşıyor göster kendini 🧐. Ailenden hariç yaşıyor gibi yaptırt kurtul.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Devletin Saçma sapan tefeciliğinden kurtulmak için dalavere mi yapmak gerekiyor?? hadi sen başardın dielim herkes bu işi yapabilecek mi? önerimizi yaparken sizinle aynı hassasiyeti duyanları da düşünelim..

• Kimse odemesin seçimden sonra umarım bunlar ile birlikte bu sacmalikta gider sonrasi

• milyondabir kullanıcısına yanıt

ödememek çözüm sağlamıyor mağlesef..olan ; raporlu ilaç alıp tedavi gören hastalara oluyor... vede işsiz maddi imkanı olmayan vatandaşa..hastaneye gittiklerinde hop kardeşim eski borcunu öde ,primini öde öyle gel deniliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pineloop -- 14 Şubat 2022; 11:47:44 >
  • İşsizliği ve kayıtdışılığı çözemeyen hükümetimizin yine kolaya kaçması ; işsizlik vergisi...

Acitasyon yapmayı bırak öncelikle dalavere yapan yok, yaşın kaç bilmiyorumda benimle böyle konuşamazsın.!

acitasyon yaptığımı kim söyledi...Sana iban gönderip yardım topladığımı hatırlamıyorum..Bu sosyolojik bir problem ki senin bahsettiğin gibi (" adresini başka yerde göster kurtul " demekle iş çözülmüyor..

• MEVCUT İKTİDAR VE BUROKRATLAR VATANDAŞIN SESİNE KULAK VERMEK YERİNE ; POPULER KONULARDA YER ALMAMIZA SANSUR GETİRDİ..BU ŞEKİLDE KONUNUN GÜNDEMDEN DÜŞÜP UNUTULMASINI BEKLİYORLAR...

• The Blackmaster kullanıcısına yanıt

ailenle yaşıyorsan ve ailenin geliri varsa (emeklilik vs) yeşil kart alman çok zor :)) ali tezel bu gss için 'işsiz evlat vergisi' demişti ne haklıymış adam

Sigortasız kaçak çalışan da çok, onu söylemiştim.

Diğer kısım tamamen mantıksız olan kısım. Misal geçen ay prim yatırmadın. Prim yatırmadığın için geçen ay sana sağlık hizmeti vermedi. Bu ay primini yatırmak istediğinde geçen ayın parasını istiyor. Yahu geçen ay sana sağlık hizmeti vermedi ki, vermediği hizmetin bedelini nasıl ister?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt

valla sen öyle san :)

• asderty A kullanıcısına yanıt
    1. maddede çalışan fazla olacağını düşünmüyorum..Hurda toplayan yada inşaatta çalışanlar harici sigortasız çalışmanın bir espirisi yok ..hiçbir işletme sigortasızsın diye brüt asgeri ücreti çalışanına vermiyor..
    2. madde bizimde savunduğumuz tezimiz..TEFECİ zihniyetiyle verilmeyen hizmet karşiliği kesilen prim ve faizi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.