Şimdi Ara

İspanya ya gezmek için gideceğim ve vize için yardım litfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu temmuz ayında İspanya'ya ana dili ispanyolca olan bir arkadaşımla gideceğim.
    Roma aktarmalı MAdrid'e gideceğim.
    İspanya için Schengen Visesi almam yeterliymiş.
    Tsk personeliyim. Sanırım bu viseyi almamda sorun çıkmaz.
    Fakat bilmek istediğim Roma aktarmalı olacak uçuşum. Bir sorun olmaz değil mi.
    Roma'dan aktarma yapılması için orası içinde bir vize ihtiyacı yoktur sanırım.

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    Otel rezervasyonlarım falan da hazır.

Birde İspanya için nerelere gitmeliyim tavsiyesi olan muhakkak vardır.
    Bekliyorum.

İyi akşamlar.

• Italya Airport transit vizesi istemiyor. Avrupada en son baktığımda havaalanı transit vizesini schengen ülkelerinden sadece; Çek cumh. ve Almanya istiyordu. 40-50 Euro gibi bir harcı var ve indiğiniz havaalanında veriliyor. Son durumu dışişlerinin sayfasından bir kontrol edebilirsiniz. Bu arada Tsk personeliyseniz yeşil pasaportunuz yokmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 25 Mart 2013; 23:40:31 >
  • bir kontrol edeyim dediğiniz yeri.

yeşil pasaport için belli bir derecede olmam lazım. şimdilik alamıyorum.

teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İspanya vizesi (yani Schengen vizesi) aldıktan sonra İtalya, Almanya veya Çek Cumhuriyeti farketmez hiçbir Schengen ülkesinden transit vize almanıza gerek yok. Çek Cumhuriyeti ve Almanya da Schengen ülkeleri. Sorun olmaz. Üstte cevaplayan arkadaş bir noktayı atlamış. Bu iki ülke Schengen vizesi olmayan Türk vatandaşlarından transit vize istiyor. Örneğin Amerika'ya Münih aktarmalı gidiyorsan Schengen vizen olmadığı için transit vize alman gerekir. Ama İspanya'ya giderken zaten Schengen vizen var öyle bir sorunun yok.
    İspanya'da gezilecek yerlere gelirsek ne kadar zamanın var bilmiyorum. Madrid ve Barcelona mutlaka görülmesi gereken yerler. Onun dışında güney sahilinde Malaga, Sevilla, Granada, doğuda Valencia ve kuzeyde San Sebastian, Salamanca hepsi çok güzel şehirler. İspanya büyük bir ülke ve en güzel şehirleri birbirine uzak olduğu için hepsini gezmen zor olur. Yeterli zaman yoksa bir bölge seçip oradaki şehirleri gezebilirsin.

• Haklısın Schengen var zaten, o kısmı atlamışım Aktarmalı olarak hep uzağı düşündüğümden heralde. Soru şaşırtmalı geldi
  • Madrid- zaragoza- Barselona ve Valencia da 4er gün kalacağım. Enson Valensia'dan sonra Tekrar madrid'e dönüp türkiye'ye geleceğim.

Schengen visesi almaya çalışıyorum şimdi ama Amasya'da oturuyorum. Aracı falan hiçbişey yok burada.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.