Şimdi Ara

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
4
Favori
9.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çekmeköy taşdelen santraline bağlıyım.Valla teget geçmesi kötü oldu. Yani herkesin ücretsiz temin ettiği hattı ben para verip aldım. Türk Telekom gibi bir tekele bu parayı ödemek hiç içimden gelmedi ama en azından hat zayıflaması snr mevzularından kurtuldum.

• Modality kullanıcısına yanıt

Aynen, artık ömür boyu rahatsınız. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

• İstanbul Şişli Kurtuluş mahallesinden bir sokak ile karşınızdayım. Bu sokaktaki evlerin neredeyse hepsinde VDSL var, sadece birkaç tane binanın üzerine GPON dağıtım kutusu yerleştirilmiş ve Fiber hizmet verilmiş. dışarıdan baktığımızda 3 kişinin kablosunu görüyoruz, ilki binanın dışından 2. kata kadar sallanarak çıkıyor, ikinci kablo binanın dışından bodrum kata kadar sallanarak iniyor. Ve hazır olun, 3. abonenin kablosu yan binaya gidiyor. Kendi binasında Fiber olmadığı için yan binadan kablo çekilmiş ve bina dışından götürülmüş.

İstanbul'da Fiber tamamen sarpa sarmış durumda, karışmış bir yumak gibi her yerden saçma sapan bağlantılar ile Fiber veriyorlar. Binaya gelen turuncu kablo diğer binaların üzerinden çekilmiş, bu binanın solundaki bina 3 katlı yani kentsel dönüşüme girmek üzere, 1-2 seneye kalmaz yıkılır. O yıkılınca turuncu kablo sökülür ve ek yapılarak başka bir yerden sallandırılarak getirilir. Bu sokaklarda kazı yapamıyorsunuz, böyle sallandıra sallandıra çekmek zorundasınız.

Binalarımızın üzerinde salkım saçak Fiberlerin sallandığı, hangi kablonun kime gittiğin belli olmadığı, her gün kopup arıza yapan Fiber'e hazır olun. Aynı 1960 İstanbul'u gibi olacağız.

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 25 Ekim 2022; 11:59:37 >

• Binaya Fiber getirilmiş ama ışıklandırma direklerinin üzerinden zıplata zıplata İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

• Fotoğraf harika. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

Havai kablosuz yeraltı kablolamalı galvaniz aydınlatma direğinden fiber geçirmişler. Bedaş ın bundan haberi var mı acaba... İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) Haberi olduğunda sökecektir o fiberi tahminim bu. Çünkü galvaniz aydınlatmalar zaten havai kablo kirliliği olmaması ve uzun ömürlü olması sebebiyle tercih ediliyor. Bir de bazı bölgelerde galvaniz direklerin yeraltı kablosu arıza yapınca direkten direğe kablo çekip yanar hale getiriyorlar. O da başka bir hikaye. Yani üretim amacı havai kablo kirliliğinin olmaması bu galvanizlerin ama biz bazen elektrik şirketlerinin eliyle, bazen de internet servis sağlayıcıların eliyle yine havai kablo kirliliğini görüyoruz maşalllah. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

Akıllarda bir soru: Bedaş o galvanizi sökmeye karar verirse veya yerini değiştirmek isterse o fiber hat ne olacak? Günlerce belki uzunca bir süre o binadakiler internetsiz kalacak çünkü kabloyu tutturabilecek bir yer yok anladığım kadarıyla. Ya da Bedaş yetkilileri gelip "bizim direğimize kablo koyma" deyip söküp atarsa ne olacak?

Anadolu yakasında ise, Ayedaş bu konuda çok hassas davranıyor birçok bölgede. Bildiğiniz gibi elektrik direklerine,galvanizlere vb. herhangi bir başka kablonun asılması vb. yasak.

İnşallah geçici bir süre için böyle yapılmıştır diyeceğim ama hiç öyle durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 25 Ekim 2022; 17:5:24 >

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Yer şişli hocam

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Sol alttaki Harbiye yazısından anladım :)

• İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)

Bostancı oto sanayi sitesi. İç mekan fiber kutusu dış mekana takılmış. O kadar çok kablo bağlamışlar ki, bütün sokak boyunca sallanarak her binaya giriyor bu kablolar. Yani neden bu şekilde planladılar bilgim yok ama sokak boyu giden fiberleri görünce insanın içi acıyor çünkü çoğu da düşmüş duvardan, bir insan elini uzatsa yakalar bir kısmını. demek ki iyi sabitlenmemişti. @miskindvd @Ö1f1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Ekim 2022; 15:31:59 >

• hatırlarsanız bir konu açmıştım ''Salkım saçak sürekli arıza yapan binaların üzerinden sallanan fiber kablolara hazır olun'' diye, işte bundan bahsediyorum. Aynı 1970lı yıllardaki gibi olacağız, o zamanlar İstanbul'daki binaların üzeri aynı bu şekildeydi, yüzlerce kablo hepsi ek içinde nereye gittiği belli değil.

Bakın hemen bir örnek daha, Fiber kablo yol boyunca böyle sallandırılarak götürülmüş, bir keresinde bir binanın çatı oluğunun içinden geçmiş İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

İlk fotoğraf sanki duvara tutunuyor da düşmüş gibi geldi. İkincisine diyecek bir şey yok. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

Bu arada daha önce konunuzda da açıklamıştım, kablonun nereye gittiği belli değil diye bir şey olamaz. Planlama biriminde onların hepsi harita üzerinde sabittir nereden gelip nereye gittiği. Bölgeyi iyi bilen saha ekipleri de ezbere biliyorlardır zaten ne nereden geliyor nereye gidiyor vs. Yeni başlayana zorluk olur ancak. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

ilki düşmemiş hocam bilerek öyle çekilmiş, bakın kablo yer altına giriyor, düşmüş olsa pay olurdu, hiç pay yok ,direkt böyle çekilmiş.

Bölge ekibinin elinde malzeme kalmamış demek ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Olabilir hocam.

Konutun sahibi nedne kabul etti acaba bu şekilde yapılmasını, bence kendisine geçici yaptık kaldıracağız demişlerdir, yoksa bu haliyle kabul edilebilecek bir şey değil.

Konutun sahibinin böyle bir kablo geçtiğinden haberi olduğunu, görse bile umursadığını sanmıyorum. Elektrik kablosu bile sanabilirler, kimsenin umurunda değil

• Gerçekten güzel ve doğru bir tespit. İnsanların pek umrunda olmuyor bu tarz detaylar.

• Adamına göre beyler adamına göre elit mekanlara yerleşkelere gidin bakalım böyle bir görüntü bulabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayette var hocam.

• Ziyarete gittiğim bir yerde gördüm dikkatimi çekti video almışmıştım
    Çok çok fazla bu durumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 8 Kasım 2022; 13:40:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkürler katkınız için. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.