Şimdi Ara

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
4
Favori
9.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 30 Mayıs 2021; 3:29:49 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)

İbb F/O kapağı vardı burada, Superonline firmasına ait bir altyapı. Kabloların üzerinde Superonline yazmakta. Burası ile ilgili tuketici.btk.gov.tr adresinden Superonline seçip kayıt oluşturmuştum. İbb ile temasa geçin diye cevap vermişlerdi :) Kardeşim, kablo senin kablon ama? Sen geç iletişime, bu kablolar zarar gördüğünde senin abonelerin internetsiz kalacak, baz istasyonlarının fiberi kesilecek. Bürokrasi bu şekilde işliyor maalesef.

İbb ye kayıt oluşturdum burası ile ilgili, bakalım onlar ne diyecekler? İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

@programmer_onur @Ö1f1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Şubat 2022; 16:58:13 >

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bizim saha dolabı (DSLAM) kapısı yıllardır açık. Yağmur çamur sallamıyor hiç bir görevli. Bu kadar açık ihmal olur mu? Oluyor işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Fotoğrafını çeker misin hocam müsait olunca, eklersiniz buraya da. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

• Indominus kullanıcısına yanıt

Fotoğraf gözükmüyor hocam, yeniden ekleme şansın var mı?

• Çok haklısın hocam. Ben de bahsi geçmişken anlatayım. 2020 temmuz başı benzer bir manzara ile karşılaşmıştım. Küçük Çamlıca'nın orada, TV kulesinin inşaatına bakmak için dolanıyordum. IBB FO menholünde kapak yok, Turkcell'in fiber ek kutusu açıkta, üstelik kablo da 288'lik miydi 144'lük müydü neydi yani ring omurgasıydı muhtemelen.

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)

@sis651 @XpressMusic34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 1 Mart 2022; 4:22:49 >

Turkcell baz istasyonuna giden fiberoptik kablo ağaç direklerin birinden düşmüştü. Yere değmiyordu ama ulaşılabilir hizzada duruyordu. Hani kabloya asılsan diğer direkleri de sallarsın, eğersin. :D Turkcell müşteri hizmetlerini aradım bildirmek için. Karşıdaki görevli belki konu hakkında eğitimi olmadığından belki de önündeki ekranda ilgili bir madde olmadığından garip garip şeyler söyledi. Bağlantınız kesik mi şuan, telefon çekmiyormu falan diyor. Talebiniz nedir diye soruyor sonra. Sallamadı hani pek. :)

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Düzeltmişlerdir inşallah hocam.

• sis651 kullanıcısına yanıt

Abi anlaşılan bu şekilde bir bilgilendirme yapılmıyor orada çalışanlara. Şansımızı yazılı olarak deniyoruz ama orada da kapı duvar maalesef, yani ortada bir yatırım var ve zarar görmüş ama sahip çıkanı yok. İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 1 Mart 2022; 19:59:22 >
  • Telekom un dayanışmayı topluma aşılamak için oluşturduğu bir çalışma.

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)  @Ö1f1 @Srcn81 @programmer_onur @sis651

Google Maps sokak görünümü enstantanelerinden :)

Bu kadar profesyonellik Telekom'a fazla. Ülkenin en güzide kurumu olduklarını devamlı göstermelerine gerek yok. Biliyoruz zaten.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

• Bizim Site'nin yakınında (Siteyi ve civarını besleyen) bir Tip5 Saha Dolabı var. Bunun önünde kapaklı bir mini menhol (yani içine insan giremeyecek genişlikte ve derin olmayan) varmış. Kapak yok; tüm kablolar açık havayla temasta. Eline keskiyi, baltayı alana açık davet... (Tlf. yanımda değildi, foto çekemedim...) Dikkat etmesem, yere baskmasam ve de üzerinden geçmek hatasına düşsem içindeyim ve o darbeyle herhalde ayağım ya kırılır, ya burkulur!!!

Akşam akşam uğraşıp kendime iş edindim.

Önce bağlı olduğumuz Bebek telekom Md'deki tanıdığım bir Müşteri Temsilcisinin telefonuna bilgi bıraktım. Kendisi ilgileneceğini ancak benim de 444 1 444'e kayıt açtırmamı istedi. 444 1 444 ise bu konuyla doğrudan ilgilenemeyeceklerini ancak 0800-314 0003'ü arayıp oraya kayıt bırakabileceğimi söyledi. Bu numara sadece T.Telekom altyapısına ilişkin Altyapı Hasar Cağrı ve İhbar Merkezi numarası imiş. Aradım; haliyle karşıma insan değil insan sesli robot çıktı. Sesli yanıtlarla problemi anlattım; kayda geçmiş oldu!

Bakalım ne kadar zaman sonra ilgilenilecek???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 19 Ağustos 2022; 18:53:2 >

• mafaky kullanıcısına yanıt

O kapakları çalıyorlar hocam maalesef. Fotoğrafını da eklerseniz çok iyi olur hocam. İnşallah en kısa sürede yenisini koyarlar.

Bu gayet normal bir şey hocam. Eski hatlarda telefon hatlarında 20 - 30 kablo olurdu. Bu ahşap hatları desteklemek için birkaç yönden teller çekilir, gerilir, ya da tahta direklerle desteklenirdi. Ama baya sağlam o tahta direkler. Bizim buradakini yıkamadılardı kolay. :)

Gözüm, (dairesel şekilde veya bazı yerlerde daha da eskiden kalma dikdörtgen) demir menhol kapaklarını çalıyorlar deseniz tamam ama beton kapağı da çalıp ne yapacaklar?

• sis651 kullanıcısına yanıt

Aynen hocam o telli olanları da hatırlıyorum :)

• mafaky kullanıcısına yanıt

Beton kapağın içerisinde demir var. Beton elektrik direklerini hatırlar mısınız, bu direklerin içerisindeki demirlere ulaşmak için betonu kırıp demirleri alttan ve üstten olmak üzere kesip çalıyorlardı. Hatta bu konu basına yansımıştı. Beton direk en çok karayollarında var aydınlatma amacıyla yapılmış ama yerini galvaniz direklere bırakıyor zaman içerisinde.Beton menhol kapakları da zamanla yerini plastiklere bırakıyor ancak demir kapak noktasında Telekom un ciddi bir inadı var. Zamanla onlar da plastik kapağa geçerler, kompozit yani plastik cinsi kapakları ise en çok Superonline tercih ediyor.

İbb f/o kapakları da eskiden beton olurdu onlar da artık kompozit yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 20 Ağustos 2022; 22:42:56 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.