Şimdi Ara

İşletme Bölümünün İş Olanakları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
17
Favori
349.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işletme mi mantıklı sosyoloji mi nedersiniz?
  • kardeşim aynen bende onu diyorum heralde muğla yazacam :D
  • hocam ben kararsızlaştırdın şimdi ben istanbul üniversitesi iktisat istiyordum.Ben derslerden çok sonrasını düşünüyorum iktisatla iş olanağım nedir?biraz bilgi verebilirmisin.
  • İktisat ve Ua hangisi seçilir?
    Anadolu Üniversitesi mi Uludağ mı ?
  • Benim sorumda şu: vakıf üniversitesinde işletme ile Turizm ve otel işletmeciliği arasında kaldım. Turizmi seviyorum. Benim için biraz daha iyi hem nerdeyse hiç mat. dersi yok ama bir yanımda işletme oku diyor.
    ingilizce eğitim + 2. yabancı dil olucak işletme seçersem, benim asıl sormak istediğim işletme bölümünde , gördüğüm matematik çok ileri bir seviye matematikmidir ?(1-2 gün içersinde vericem tercihleri kafam çok karıştı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Révoltant -- 27 Temmuz 2011; 19:13:41 >

• Arkadaşlar anadolu üniversitesi işletme uolp bölümü hakkında bilgisi olan var mı ? Hiç burayı araştıran oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Révoltant

Benim sorumda şu: vakıf üniversitesinde işletme ile Turizm ve otel işletmeciliği arasında kaldım. Turizmi seviyorum. Benim için biraz daha iyi hem nerdeyse hiç mat. dersi yok ama bir yanımda işletme oku diyor.
    ingilizce eğitim + 2. yabancı dil olucak işletme seçersem, benim asıl sormak istediğim işletme bölümünde , gördüğüm matematik çok ileri bir seviye matematikmidir ?(1-2 gün içersinde vericem tercihleri kafam çok karıştı)

12 de gordugun turev integral gibi demisti bi hocamiz

• arkadaşlar ısparta kamu mu ktü işletme mi? bi cvp verin çok kararsızım
  • arkadaşlar ben sayısalcıyım. tm1 puanım marmara ingilizce işletmeye çok rahat yetiyor öte yandan mf3 puanım bütün eczacılıklara yetiyor.

şimdi ben kararsızım.işletme bana biraz riskli geliyor ama şans işte mezun olur olmaz iyi yerlerde çalışmaya başlayanları da duydum. marmara ing. işletme mi yoksa hacettepe eczacılık mı ne dersiniz???
  • tm1 63k
    tm2 47k

iibf lerden nereleri yazmalıyım arkadaşlar kaç binden başlayayım yazmaya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdsck

arkadaşlar ben sayısalcıyım. tm1 puanım marmara ingilizce işletmeye çok rahat yetiyor öte yandan mf3 puanım bütün eczacılıklara yetiyor.

şimdi ben kararsızım.işletme bana biraz riskli geliyor ama şans işte mezun olur olmaz iyi yerlerde çalışmaya başlayanları da duydum. marmara ing. işletme mi yoksa hacettepe eczacılık mı ne dersiniz???

hacettepe eczacılık oluyosa hacı napcan marmara isletmede sen=D yatacaksn ilerde yaa onu düsünsene=D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mis2011

quote:

arkadaşlar ben sayısalcıyım. tm1 puanım marmara ingilizce işletmeye çok rahat yetiyor öte yandan mf3 puanım bütün eczacılıklara yetiyor.

hacettepe eczacılık oluyosa hacı napcan marmara isletmede sen=D yatacaksn ilerde yaa onu düsünsene=D

ya işte eczacılık için de herkes bir şeyler diyor yok eczacılığın sonu parlak değil, şöyle böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mis2011

quote:

hacettepe eczacılık geliyorsa hiç düşünme git.
  • 2 yıllık ünivesitede işletme düşünüyorum ama işletme yönetimi var bu normal bildiğimiz işletme bölümü değil mi ?
  • Çok yaralı bir bilgi olmuş bence eminim tercih yapacak arkadaşların çok işini yaramıştır teşekkürler
  • slm arkadaşlar ben 2 yıllık bilgisayar proğramcılığı bölümünden mezunum ve şuan açık öğretim işletme fakültesinde 3. sınıftan devam ediyorum benim merak ettiğim bu açıköğretimden işletmeyi bitirdiğim zaman ne gibi yerlerde iş imkanı bulabilirim ?? şimdiki eğitimciler bile yeterli bilgi vermiyorlar millet ne yapacağını şaşırıyor boşa okuma gibi endişelere kapılıyorlar . beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin....
  • Ölümüne İKTİSAT
  • quote:

Orijinalden alıntı: isletmekonomist
    yetkili abi bi yardım bee

bak şimdi benim puanlarım ancak işletmeye yetcek gibi görünüyo eskişehir falan oke bu sene tekrar gircem sınava ve şey şimdi benim mat kötü sence bişeyler yapabilirmiyim yoksa benim için çokmu zor olur bu bölüm?
  • quote:

Öncelikle yok mezunu çok vs. gibi şeylere aldanmayın arkadaşlar işletme bölümü iş alanı olarak en geniş bölümdür aöf deki elamanlar işsiz kalıyor sonrada işsiz çok deniyor aöf de kileri ayıklıyorda ondan ben sakarya üniversitesindeyim mezun olan arkadaşlarım 3 ay içinde iş buldu kpss b den össnin ilk bölümü gibi fen yok içinde 82 alan arkadaşım istanbul sgk da memur olarak başladı işe yeni 1600tl ile başladı...

Hangi Dersleri Görürüm?

İşletme bölümünde derslerde ağırlık yönetim, finans, muhasebe alanındadır. öncelikle muhasebenin herşeyini öğretirler her dönem bir muhasebe dersi vardır... makro mikro iktisat gibi baba dersler görülür, belli başlı insan kaynakları dersleri vardır, iş hukuku ticaret hukuku vergi hukuku borçlar hukuku gibi 5-6 hukuk dersi verilir...kamu, maliye istatistik, pazarlama dersleride vardır 3. sınıftan itibaeren ise yönetim derslerine ağırlık verilir. muhasebe yönetimi finans yönetimi üretim yönetimi pazarlama yönetimi insan kaynakları yönetimi gibi... 4 yıl sonunda 60 civarı ders almış olursunuz

Devlet Sektörü;

*Kaymakamlık
    *idari hakimlik
    *Başbakanlık Uzman Yardımcısı
    *Devlet Personel Uzman Yardımcısı
    *Planlama Uzman Yardımcısı
    *Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcısı
    *Dış Ticaret UzmanYardımcısı
    *Gümrük Müfettiş Yardımcısı
    *Gümrük Uzman Yardımcısı
    *Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı
    *Hazine Uzman Yardımcısı
    *Sigorta Denetleme Kurulu Uzman Yardımcısı
    *Sermaye Piyasası Kurulu Uzman Yardımcısı
    *Tapu ve Kadastro Denetmen Yardımcısı
    *Bakanlık Müfettiş Yardımcısı
    *iş Müfettiş Yardımcısı
    *Dışişleri Bakanlığı Aday meslek memuru
    *Enerji Uzman Yardımcısı
    *il Planlama Uzman Yardımcısı
    *Maliye Uzman Yardımcısı
    *Devlet Bütçe Uzman Yardımcısı
    *Devlet Gelir Uzman Yardımcısı
    *Gelir Uzman Yardımcısı
    *Vergi Denetmen Yardımcısı
    *Stajyer Gelirler Kontrolörü
    *Hesap Uzman Yardımcısı
    *Mali Suçları Araştırma Uzman Yardımcısı
    *Devlet Malları Uzman Yardımcısı
    *Milli Emlak Denetmen Yardımcısı
    *Muhasebe Uzman Yardımcısı
    *Muhasebe Denetmen Yardımcısı
    *Maliye Müfettiş Yardımcısı
    *Merkez Bankası Araştırmacı
    *TC Merkez Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcısı
    *Merkez Bankası Uzman Yardımcısı
    *Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğü Stajyer Kontrolör
    *Tüketici ve Rekabet Uzman Yardımcısı
    *Telekominikasyon Uzman Yardımcısı
    *TSK Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Subay
    (SADECE BİR KISMINI YAZDIM) bu memurlukların maaşları 2500den başlar
    diğer b kadrolarda ise hemen hemen tüm bakanlık ve kurumlarda en fazla kontenjana sahip bölümdür. mesela yurtkur memurluğu, üniversitelerde memurluk, işkur da memurluk vb... bu dedğim memurlukların maaşları 1600den başlar.
    Özel Sektör

tüm özel bankalarda müfettişlikten, gişeye her türlü bankacılık alnında yerini alır işletme mezunları.
    işletmelerde orta ve üst düzey yöneticilikler; muhasebe müdürü, muhasebe sorumlusu, insan kaynakları müdürü, pazarlama müdürü vb.
    mali müşavirlik sınavlarına girilerek smm belgesin alanlar ise kendi bürolarını açabilirler.

siz hangı okul ve bolumden mezunsunuz acaba ? bi de iktisatla maliye arasında ne gıbı farklılıklar var sizce?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Aslında işletme,iktisat,kamu yönetimi büyük ihtimalle tutuyor.Hepsi iö.Benim için harç farketmez yeter ki gelsin.Acaba hangisini tercih edeyim.İleride yurtdışında çalışma imkanı yaratacak bölüm hangisidir?

kamu da güzel işletmede iktisatı tavsiye etmem yurt dışında geçerlilği daha çok olan bölüm işletme arkadaşım

İktisat'ın mı yurt dışında geçerliliği yok? Yurt dışında fakülteler ekonomi fakülteleridir. Ekonomi= iktisat. Ayrıca gereksiz dersler demişsin, iktisat kpss sınavlarından en avantajlı bölümdür. Kpss'nin en zor dersi iktisattır. Önünüze iktisat serince ah vah çekip durursunuz keşke iktisat okusaydım diye. İktisat okumasanız bile kpss a düşünüyorsanız, her türlü iktisatı öğrenmeniz lazım.
    Ama kpss b düşünüyorsanız işletme okuyun. İktisat, işletmeden daha zor bölümdür. Düz memurluk istiyorsanız boşuna kasmayın kendizi işletme okuyun.
    Şunu da unutmayın: maliye ve işletme, iktisattan türemiştir.İkisi de iktisatın alt dalıdır.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.