Şimdi Ara

İşletme Bölümünün İş Olanakları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
17
Favori
349.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tm 1deki sıram 78000 artık biri bişey soylesin istanbulda işletme iktisat gelir mi i.ö de olur ???
  • odtu isletme mezunu bir abiniz olarak benim önerim hukuka puanı yetenin isletme yazmaması yönünde. her seyden once hukuk,tıp ve muhendislik insanı meslek sahibi yapar. isletme-iktisat gibi bölümler ise ucu acık bolumlerdir. son yıllarda yasanan krizler neticesinde artık insanlar meslek secimine yoneliyor-okul secimi ikinci planda kalıyor. sizlere tavsiyem okul degil bolum-meslek secin.

ben mezun olalı 3 yıl oldu, askerlik yaptım. su anda calısıyorum ama seneye tekrar sınava girip alan dısından hukuk okumayı dusunuyorum.

odtuyle ve isletmeyle ilgili sorularını yanıtlayabilirim.
  • Anadolu veya Uludag işletme mi tercih ederdiniz uluslararası mı ?

Ve bu uniler iyi midir ?
  • odtü işletme nasıldır biraz bilgi verir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flo_Rida

odtu isletme mezunu bir abiniz olarak benim önerim hukuka puanı yetenin isletme yazmaması yönünde. her seyden once hukuk,tıp ve muhendislik insanı meslek sahibi yapar. isletme-iktisat gibi bölümler ise ucu acık bolumlerdir. son yıllarda yasanan krizler neticesinde artık insanlar meslek secimine yoneliyor-okul secimi ikinci planda kalıyor. sizlere tavsiyem okul degil bolum-meslek secin.

ben mezun olalı 3 yıl oldu, askerlik yaptım. su anda calısıyorum ama seneye tekrar sınava girip alan dısından hukuk okumayı dusunuyorum.

odtuyle ve isletmeyle ilgili sorularını yanıtlayabilirim.

neden basta tercih yapmadım hukuku?simdi neden degistirdin fikrini?hemde odtü isletmeye gitmisken?merak ettim
  • hocam öncelikle böyle bir konu açıp insanlara yardımcı olduğun için teşekkürler.bende işletme okumak istiyorum.kocaeli dokuz eylül uludağ ve anadolu üniversiteleri tutuyor.bir ihtimalde istanbul marmara i.ö hangi üniversiteyi neye göre tercih etmeliyim sence?
  • işletmemi yoksa muhasebe vergi uygulamaları gibi bölümlerimi tercih edeyim?
    İşletme matematiği zorluğu nasıldır? Matematikten pek anlamam
  • uluslararası ilişkiler bölümüne girmek istiyorm sıralamam 192 bin geçen sene 197 binle kapatmış bide 198 binle kapatan var girme ihtimalim nedir.
    birde ıspartada sosyoloji mi işletme mi kamu mu okunur üçü garanti tutuyor? şimdiden tşkler cvplar içn.
  • Beyler ekonometri lafı geçmiş uludag ekonometri dôrdüncu sinifa gectim varsa sorusu olan yanitlaya bilirim. Bölüme gelibce sayisalin iyiyse istatistik seviyosan idealistsen ben calisirim okurum diyosan yaz ama bana göre ibfde her bölüm aynidir en ortsi iktisattır ulus kolay falan denmiş bana göre zor bir bölum baska sorysu olan varsa yanitlayabilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isletmekonomist

quote:

Orijinalden alıntı: savas146

iktisat ile işletmeyi Kamu kuruluşlarına atanma yönünden ele alınırsa hangisini tavsiye edersiniz

kamuda işletme herzaman avantajlıdır gösterilen derslerde sınavlardaki sorularla yüzde yüz uyumludur...

Demişsin de kamuda hangi kuruluş? Vergi denetmenliği mi Hesap uzmanlığı mı Epdk mı ?? Mesala hesap uzmanı bu a grubunda en forslu meslekdir. Girmesi en zorudur. Burası için çok çok iyi muhaseben olması lazım. KPSS'de hepsinin puan türleri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snsnc -- 27 Temmuz 2011; 1:44:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InTheEnd

İstanbul Üniversitesi mi , Marmara Üniversitesi mi?
    İkisini de yazmayı düşünüyorum hangisini ilk sıraya yerleştirmeliyim sence?

Eğer iktisat-işletme yazıcaksan İstanbul Üniversitesi biraz daha iyidir. Fark ettiysen İktisat ve İşletme Fakültesi adıl altında fakülteleri vardır. Bir arkadaş daha sormuş ona da cevap olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

quote:

quote:

iktisat ile işletmeyi Kamu kuruluşlarına atanma yönünden ele alınırsa hangisini tavsiye edersiniz

kamuda işletme herzaman avantajlıdır gösterilen derslerde sınavlardaki sorularla yüzde yüz uyumludur...

Demişsin de kamuda hangi kuruluş? Vergi denetmenliği mi Hesap uzmanlığı mı Epdk mı ?? Mesala hesap uzmanı bu a grubunda en forslu meslekdir. Girmesi en zorudur. Burası için çok çok iyi muhaseben olması lazım. KPSS'de hepsinin puan türleri vardır.

kpss de bölüm farkı yok ilanların çoğuna bakaın hiçbiri tek işletme istemez ibbf hepsi aynı onların gözünde
    işletme avantajlı değil bana göre iktisata hakim bir bölüm değil kpssde de fark attıran iktisattır işletmenin derslerini herkes çözüyor zaten.

kpssde en avantajlısı benim gözümde iktisattır ..(ekonometri okuyorum)

• Konuyu açan arkadaş işletme mezunu musun ?
  • Sen işletmeyi öyle bir anlatmışsınki sanki AÖF işletme okuyanlar hiç bir işe yaramazlar demişsin sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabotagetr

quote:

quote:

quote:

kpss de bölüm farkı yok ilanların çoğuna bakaın hiçbiri tek işletme istemez ibbf hepsi aynı onların gözünde
    işletme avantajlı değil bana göre iktisata hakim bir bölüm değil kpssde de fark attıran iktisattır işletmenin derslerini herkes çözüyor zaten.

Bende biliyorum bölüm farkı olmadığını. Az çok bilirsin herhalde.Mesala kpss p49 vergi denetmenliğide hepsinde eşit yapman gerekirken milli emlak denetmen yard. istersen daha çok hukuk yapman lazım çünküonun katsayısı 0.30 bunu anlatmak istedim arkadaşlara

kpss de fark attıran aslında hukukdur. işletme biraz daha kolay geliyor. ama işletmede de muhasebe iyi öğreniyorsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sabotagetr

quote:

quote:

quote:

Bende biliyorum bölüm farkı olmadığını. Az çok bilirsin herhalde.Mesala kpss p49 vergi denetmenliğide hepsinde eşit yapman gerekirken milli emlak denetmen yard. istersen daha çok hukuk yapman lazım çünküonun katsayısı 0.30 bunu anlatmak istedim arkadaşlara

kpss de fark attıran aslında hukukdur. işletme biraz daha kolay geliyor. ama işletmede de muhasebe iyi öğreniyorsun.

aynen öle arkadaşım gitceğin yere bağlı benimde anlatmak istediğim bu kpssde farkı hukuk la iktisat attırır.. hukuk derslerini seçmeli olarak her bölüm alabiliyor kpss düşünen biri seçmelilerini o yönde seçer ama seçmeli iktisat dersi yok işletme bu yönden zayıf bence

• Tamamdır @sabotagetr..
    Arkadaşlar özelden bana şu puanla buraya girebilir miyim diye sormuş.Ben gireli 4 sene oldu.Önemli olan sıralamadır. Hangi üniversite en son kaçıncı adamı almış bilmiyorum bakmadım da. Eğer üniversite vs.. sorarsanız daha iyi bilgilendirirm sizi.
    Ufak bilgi daha veriyim.Eğer hedefiniz devletin üst grupları ise sıralama da yetiyorsa kesinlikle Ankara(Gazi veya Ankara İİBF)'yı öneriririm. Çünkü kpss'nin vatanı orasıdır
  • ankaranın ibbf ye giren adamın zaten devlette pek işi olmaz bence snsnc ne diyorsun?:D:D o adam zaten çok rahat iş bulur ki ...
  • arkadaşlar işletme iktisat ya da kamu yönetimi bu bölümlerden ktü işletme iktisatmı yoksa muğla kamu ya da işetme iktisat mı yardımcı olabilir misiniz
  • Ben muğla yazmayı düşünüyorum aynı ikilemde kaldım birazda dedim ölmeyecekmiyiz hayatımızın 4 yılı muğla gibi renkli biryerde geçsin :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.