Şimdi Ara

İşletim sistemli modem! 'Keenetic Extra DSL incelemesi' (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
7
Favori
12.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım arkadaş mtk işlemci diye bilindik bir yol izlemiş bu modeme broadcam işlemci koysalar extra maliyetten başka hiçbir işe yaramayacakti daha pahalı olacaktı ben 15 cihazla islemcinin yüzde 15 20 civarıni kullandığını gördüm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, çipset kayırmacılığı havası var, Bu microsoft ile intelin işiydi , ne garip işti.... işlem gücü önemli, marka nedir? Apple sayesinde, macpro air vs akıllı telfonlarıla işlevselliğin önemli olduğunu, bana ne işlemcinin markasından dönemine girdik.. sadece bu aletin ihtiaycı olan güçlü yeterli işlemciyi koyun, yazılımın her şey olduğunu anladı inlanslar.Yazılım güçlüyse, bu işlemcinin güçlü olmasını gerektririr. yazılım vasatsa, onun ihtiyaç duyacağı en dandik işlemciyi koyarlar zaten.

Uzun senedir Apple bilgisayar telefon kullanıyorım, hiç birinin içinde ne marka parça işlemci ram kart var bilmiyroum. sadece işlemci hızı depolama kapasitesini ve ram kapasitesini önwsiyorum. yada görüntü çözünürlük nedir, işleve bakıyorum. Kalite markanın işi. o bziim adımıza seçer test eder koyar. Modem de de öğle 900Mhz işlemci koymuş Keenetic, başka markanın 400-600mhz siyle neyini karşılaştıracağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MythBuster34 -- 21 Nisan 2020; 20:47:15 >

• MythBuster34 M kullanıcısına yanıt
    Haklısınız sende 20 gün öncesine kadar farklı bir modem arayışındaydın keenetic aldın aradığını buldun :)

• Keenetic alan huzur buluyor 😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alsam mı acaba çoğunluk memnun gözüküyor. Yok mu hiç kronik sorunları kimse bahsetmemiş.
    Aşağıdaki ürünler arasında gelip gidiyorum kaç gündür karar veremedim.
    Extra DSL
    Archer VR1200
    Archer VR300
    VMG3625-T20A
    DSL-AC750
    DSL-AC51
  • FletcherS F kullanıcısına yanıt
    Extra DSL bambaşka bir ürün... farklı bir klasta. yazılımı mest etti beni, donanımı güçlü, kablosuz özellikleri çok harika... hiç kronik problem görmedim, ürüne üstelik yenilikler güncellemeler geliyor her ay, biz de istiyoruz koyuyorlar, taleplerimizi inceliyorlar, ilgili firma, güzel ürünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FletcherS

Alsam mı acaba çoğunluk memnun gözüküyor. Yok mu hiç kronik sorunları kimse bahsetmemiş.
    Aşağıdaki ürünler arasında gelip gidiyorum kaç gündür karar veremedim.
    Extra DSL
    Archer VR1200
    Archer VR300
    VMG3625-T20A
    DSL-AC750
    DSL-AC51
    Valla usta ekimden beridir keenetic dal kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Ac52 aldım 2. Gün geri verdim. Ac300 de kullanmıştım bir ara fakat ısınıyordu cihaz nedense. Yada bana denk geldi. Bunda ne ısınma var ne bişey evde 12 13 cihaza kadar çıkıyor bağlı sayısı. Torrent iindirmwai falan çok iyi özellikleri gerçekten iyi. Uzaktan kontrolü sorunsuz. Çalışıyor. Devamlia güncelleme alıyor cihaz. Tek handikapi benim gözümde eternet girişlerinin 100 mbit deateklemesi. Onun dışında menzili falanda gayet iyi. Benim evim şuan 200m2 ve cekmeyen yeri yok. Ben 128 GB flash takip kullaniyirum bir sıkıntı yaşanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas_145 -- 23 Nisan 2020; 16:18:57 >

Kronik sorun güncelleme almayan markalarda olur sürekli güncelleme alan bir cihazda kronik sorun olmaz Keenetic al rahat et kullanan herkes çok memnun.

• savas_145 S kullanıcısına yanıt
    hocam tüm servisleri açınca cpu kitleniyormuş doğrumu bide 128 gb flash neden taktıız.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Ben sadece işime yarayanları acıyorum. Herşeyi açmaya gerek yok hic denemedim.
    Flashi bır nevi bulut gibi kullanıyorum. Oraya attığım herşeyi diğer tablet PC cihazlarımdan da ulasabiliyorum. Yada torrentten bisey indireceksem geceden ayarlıyorum. Sabah hazır oluyor. PC nin acık kalmasına da gerek olmuyor gibi gibi gibi ...

• Hocamlar bu ürün fiber desteklemiyor değil mi?Yani diyelim fiber altyapı geldi fiber altyapıyı kullanamam?
  • Var hocam lan portlarını WAN yapıyorsun fiber internette sonlandırabiliyorsun.

• teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam sipariş geçiyorum o zaman böyleyse yarın.
    Hocam dediğiniz ürünlerin hepsine ben de baktım.Dahili yani içinde anten bulunduran iki ürünü eleyerek 4 ürün arasında kaldım.Ben de kararsızım hala .Extra dsl geçiyor içimden ama siz ne durumdasınız acaba?
  • Ben de hala bakınıyorum bilgi birikimim arttı : ) artık ben de bildiklerimi paylaşırım burada.
  • ExtraDSL alacaksın rahatına bakacaksın hocam başka ne yapacaksın :)))
  • Merhaba,
    Türk Telekom 24 megabit fiber aboneliğim bitti yenilemeyi düşünmüyorum 50 liradan 80 yapalım devam edin diyorlar.

Türk Net e geçmeyi düşünüyorum 35 megabit 75 lira

Türk Net in modemi ZYXEL VMG8623-T50B i 384 liraya almalı mıyım yoksa bunu 450 liraya mı almalıyım kararsız kaldımhttps://keenetic.com.tr/tr/keenetic-extra-dsl

Ancak zyxel başta fiyatı, işlemcisi, mi-mumo olması, beamfoarming olması, gigabit lan gibi özelliklerinden dolayı yeni ve teknolojik geldiğinden ağır basıyor gibi sanki.

Tek düşüncem harici anteni olmamasından dolayı iki kat yukarıya interneti taşımaya yeterli kalacak mı?
    Modem girişte duracak 1. katta sorun olmaz, 2. katta belki, eğer sorun olursa da bu sefer 1. kata repeter gibi birşey koymam gerekecek ama kalabalıktan da hoşlanmıyorum.

Sırf bu yüzden acaba keenetic extra mı almalıyım diye düşünüyorum.
  • Keenetic cihazlarin wifi ayarlarinda 2.4ghz’de band genisligi secerken only 40mhz secenegi var mi? Yoksa auto 20/40 seklinde mi?

• alierr A kullanıcısına yanıt
    Menüde 20 ve 20/40 var. Ancak komut sistminden muhtemelen ayarlanabilir, herşey menüde bulunmuyor , servise sorabilirsin gerçekten ihtiyacın varsa. Bence gerek yok.

Genel olarak, 20Mhz daha stabil kritik uygulamalar için gerekli. Ciihazın 40mhz desteklese de bazen ortama mesfeye göre 20mhz e otomatik geçiyor, uygun olduğunda 40 a alıyor Keenetic de . illede çok stable olsun dersen sadece 20Mhz seçmen uygun. Ayrıca 40mhz desteklemeyen cihazlar da var, onlar modeme bağlanamaz sadece 40 olursa, misafir vs olabilir.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000807959-Wi-Fi-h%C4%B1z%C4%B1n%C4%B1-maksimuma-%C3%A7%C4%B1karma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MythBuster34 -- 12 Mayıs 2020; 13:23:0 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.