Şimdi Ara

İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ?? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
11
Favori
387.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim laptop lenovo sistem imzada 4 yıldır temizleme bakım görmedi garanti geçti. kapağı açmak istedim. sonra aklıma lenovonun sitesinden bakmak geldi fana ulaşmak için ekranı klavyeyi Her bişeyi çıkarmak gerekiyormuş

sorum şu sizin laptoplardada öylemi
  • omeryagmurlu aslında eskiden çoğu modelde tam tersi, fan üstünde bi kapak vardı ama 2 3 yıldır çoğu marka senin anlattığın şekilde yapıyor nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eralpkuru

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

hocam laptop fanı alabileceğımız bır sıte varmı bende casperın fanını degıstırmek ıstıyorum

bende arıyorum hocam yurt dışından bile baktım uyumlu fan bulamadım
    İstanbulda bulunuyor istanbula geçtiğimde bakarım isterseniz ö.m ile iletişime geçebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeryagmurlu

benim laptop lenovo sistem imzada 4 yıldır temizleme bakım görmedi garanti geçti. kapağı açmak istedim. sonra aklıma lenovonun sitesinden bakmak geldi fana ulaşmak için ekranı klavyeyi Her bişeyi çıkarmak gerekiyormuş

sorum şu sizin laptoplardada öylemi

HP Compaq Presario CQ61 330-ET modelini kullanıyorum fanı temizlemek için ekran dahil bütün herşeyi söküyorum fanı bilerek en kapalı yere koymuşlar ve klavye altından giriliyor.

Böyle yapmalarının sebebi herkesin açmamasını sağlamak önceden kolaydı iki vida sökünce açılıyordu şimdi sistemi tamamen söküyorsun. Hiç bir bilgin yoksa söktüğün gibi kalır laptop :D ben 5. seferde tamamen söktüm korktum diyebilirim ya elimde kalırsa diye :D

Şuan boşta 60drc yükte 80drc gördüm sökme zamanı gelmiş temizlik lazım anlamıyorum neden bu kadar ısındığını birde ssd kullanıyorum laptopta oda 58drc

• arkadaşlar 5740g nin açılışını ayrıntılı anlatan video linki falan verebilirmisiniz? bulduğum 1 tane video var o da pek detaylı değil. ayrıca termal macun ekran kartına sürülürmü yoksa sadece işlemciye sirmem yeterlimi?
  • asus f3j modeli ürün sahbiyim

fandan dırdır ses geliyor film izlerken deli ediyor insanı

hdd de bad sector vardı ses ondan sandım hdd yi bile yeniledim

ses fandan

tozu hiç yok..ısınma şuan 4 saattir açık 32 derecede..anormallik yok ama ses var işte

acaba açığ pervaneli olan yerin ortasında boşluk var orayı yağlasam mı

sorun sizce yağsızlık olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüneyt Aykaç

Macunu yenilemen iyi olmuş.6 ay rahat nefes alır pc

Reyiz bu macun ne oluyor bilgisayar da ki acemiyim de biraz açar mısın? :)
  • CPU nun altında soğutucu iletkenliğini arttırmak için macun olur.
  • Beyler bende acer 5820tg var.Bu fan klavyenin altında mı acaba.Klavyeyi çıkarabilirsem fanı temizlemek istiyorum.Bu laptopu olan varmı?
  • 2008de aldığım toshiba a300 1 ec modeline el atma vakti geldi şimdide. Bugün ram takviyesi yaptım, bilgisayar kendine geldi. Sırada bilgisayarı söküp temizlemek kaldı. Bugün ram için sökme işlemine girdiğimde kasayı komple sökeyim dedim ama termal macun yoktu yanımda o yüzden işlemi yarıda bırakmak durumunda kaldım.
  • Bugün a300 1 ecyi açtım. Toshibanın malzeme kalitesi gerçekten üst düzeymiş. Toz çok birikmemişti(en azından Ibmdeki kadar fena değildi durum) dolayısıyla işim kolay oldu. Fan yine preslenmişti ve bakır boru neredeyse bilgisayarın alt tarafını komple kaplıyordu. İŞlemciye ulaşamadım. Dolayısıyla termal macun uygulamasını yapamadım. Bende el süpürgesi ve fırça yardımıyla fanı temizledim. Şu anda bilgisayar oldukça sessizleşti vehızı arttı. Eğer işlemciye ulaşıp ermal macun uygulamayı başarsaydım çok daha iyi olacaktı...

İşlemden önce işlemci sıcaklığım 89 dereceydi,şu anda 48 derece ve speedfan programında her bir değer yeşil olarak ifade ediliyor.
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle konuyu açan ve yardımcı olan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürler.

Bilgisayarımın markası, Acer Aspire 5739G. Bundan yaklaşık 1.5-2 yıl kadar önce, PES oynarken bilgisayarım aşırı ısınarak kapandı ve açılmadı. Garantisi de bittiği için normal bir servise verdim. Geri aldığımda bana 60 lira tuttuğunu, içini temizlediklerini ve formata gerek olmadığını söylemişlerdi. Yaklaşık bir iki hafta önce, ısınıp kapanma oları yine başladı. Üstelik artık internette video izleyemez olmuştum, gom playerdan film izlerken bile kapanıyordu. Yine servise gittim ve durumu izah ettim. Yine 60 lira fiyat çektiler, pazarlık yoluna gittim bana mısın demedi sağolsun bende sinirlenip, gittim format attım bilgisayara. Isıda müthiş bir düşüş oldu. Rahatlıkla internette gezinip, videolar izleyebiliyorum. Eskiden fana elimi koyamazken, şimdi normal sıcaklığını hissediyorum. Ancak ufak bir deneme olması açısından Call of Duty - World at War oyununu yükledim. 5-10-15dk derken bilgisayar çat diye kapandı, üstelik eski sıcaklığına çıkmadan.

Şimdi benim sorum şu arkadaşlar, acaba gidip 23 cm'lik veya o boyutlarda soğutucu alsam, faydasını görür müyüm? Yoksa o parayı yine bayılmak zorunda mıyım?

• Fan sisteminde sıkıntı olabilir birde tozları temizleyebilirler ama termal macunu yenilememişlerse etkisi fazla olmayabilir.Yaz geldi alacaksanız çift fanlı alüminyum gövdeli soğutucu alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Fan sisteminde sıkıntı olabilir birde tozları temizleyebilirler ama termal macunu yenilememişlerse etkisi fazla olmayabilir.Yaz geldi alacaksanız çift fanlı alüminyum gövdeli soğutucu alın.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Mesajı yazdıktan bir kaç saat sonra, bilgisayarı açmaya üşenmeme rağmen içini açtım. Yaklaşık 2 saatimi aldı. Kaç tane bilgiyarın açıldığı fotoğrafa baktım, hiç birinde bu kadar zor açılanına rastlamadım. Anakartı bile çıkarmak zorun kaldım Konuya dönecek olursak, fan sisteminde, ufakta olsa, tozlanma gördüm. Orayı iyice temizledim. Yalnız, termal macun, hem işlemcinin hemde ekran kartın hafiften üstüne doğru akmıştı. Oraları da temizledim ve gittim yeni macun aldım ancak bu sefer ki, adamın söylediğine göre, termal macun değil, daha çok siyah banta benzeyen yapıştırma tarzı bir macun. Adama defalarca sorun olup olmayacağını, oda rahat olmamı oda bunu kullandığını söyledi. Bende o macunu kullandım ve bilgisayarı tekrar topladım. "Şunu da belirtmeliyim ki, fanı açarkende - toplarkende, fanın o ince metal blokları birbirine tam anlamıyla denk gelmediğini ve biraz boşluk kaldığını gördüm." Ve şu an bilgisayar alt taraftan değil, sadece fanın olduğu bölgede ısınmakta, bununla beraber yine biraz bilgisayarı zorladığımda, çat diye kapanmakta tamamen kafayı yemek üzereyim

• arkadaşlar bende de garantisi devam eden acer 5740 z var . sıcaktan çat diye kapanıyor. resimlere bakarak ben de şu fanı temizleyeyim dedim fakat fana ulaşamadım.
    acaba komple mi sökmem lazım laptopu. bütün vidaları söktükten sonra kasa ve klavyeden mi sökeceğim? şimdiden teşekkürler.
     İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ??
  • Komple sökmen gerekir youtube'da sökme videoları vardır senin modellerin.
  • arkadaşlar bilgisiyarım laptop msı markalı . Metin2 oynuyorum ve metin2 ye girince oyun ekranı parça parça renkler ve yazılar birbirine girmiş şekilde. Başka 3 boyutlu oyunlardada yapıyor. Bir kere daha böle bişi olmuştu yaptırmıştım ama şimdi para vermek istemiyorum. araştırığım kadarıyla sorun ekran kartındaymış ve bazı arkadaşlar saç kurutma makinesi ile ekran kartını ısıtıp yapılabileceiğini söylediler. Sizce bende öyle yapabilirmiyim veya olurmu???? yardım lütfen

NOT= önceden yaptırdığımdada sanırım ekran kartını ısıtmışlar.
    Paylaş
  • ya mesajımı gören nolursun bana yardım etsın :((https://www.facebook.com/esrayasin.kacmaz face adresım bu burdan da ulasabılırsınız nolur yardım edın ya
  • Beyler ben dağıttım topladığımda 7 vida fazla geldi adamlar vidalar kaybolursa diye içine fazladan koymuşlar herhalde ne kadarda düşünceli bu dell firması ya canlarım benim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmutcanRTRK -- 2 Ağustos 2013; 21:41:44 >
  • arkadaşlar, hp pavilion dv6-1230et laptopum var, 4 yıl oldu alalı. son 1 senedir aşırı ısınıyor öyle ki oyun için aldığım makinada oyun oynayamaz oldum. İçini açıp fanı temizlemek istiyorum ancak konuyla ilgili tecrübem yok bilgisayarcıya götürmeme gerek var mı sizce kendim halledebilir miyim ve googleda türkçe ingilizce fransızca (google translate) aratmama rağmen bulamadım bu modelin nasıl açıldığıyla ilgili video. Hp mağdurlarına sesleniyorum lütfen bir el atın, tatil vakti dota oynayamaz oldum
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.