Şimdi Ara

İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
11
Favori
387.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim elden çıkan dizüstü tamire gittiğinde adam fanı temizleyelim demişti ben gerek yok demiştim bu 8 ay kullanımdan sonraki hali ise benimki nasıldır acaba 2002-2008 arası birkaç ay hariç 24 saat çalıştı. Şimdi düşünüyorumda gerçekten sağlam makina yapmışlar demekki, marka smartbook'tu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Children_oF_BodoM

"Transformersın yüksek kalite 25GB'lık Full HDsi"

Voeh..Ben malak gibi blue ray disk aldım arkadastan ama blueray okuyucumun olmadığını sonradan farkettim.Valla isterdim yani 25Gblık bir film izlemeyi ne diyim..

Normal tv de farketmiyor.Fakat ben 102 ekran LCD de izliyorum o yüzden büyük ekranda 700mb'lık 480p çözünürlükleti filmleri gerdirince görüntü çok bozuluyor.Ben 1080p(full HD) izliyorumBirde HD izlemenin keyfi bir başka.Adamların sivilcelerine kadar görüyorsun :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali_ihsan21

Benim elden çıkan dizüstü tamire gittiğinde adam fanı temizleyelim demişti ben gerek yok demiştim bu 8 ay kullanımdan sonraki hali ise benimki nasıldır acaba 2002-2008 arası birkaç ay hariç 24 saat çalıştı. Şimdi düşünüyorumda gerçekten sağlam makina yapmışlar demekki, marka smartbook'tu.

Her ne kadar tozlu ortamda kullanmamış olsanda mutlaka seninkide bu pc gibi olmuştur.O ferahlamayı temizledikten sonra anlarsın.

•  İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ??
  • Ben de temizledim bugün asusu

ilk bakışta görünmeyen toz yığını biraz uğraşınca kendini ortaya çıkardı.

İşlemcinin üzerindeki iletken macunu da yeniledim ve asus artık sus pus oldu.
  • Macunu yenilemen iyi olmuş.6 ay rahat nefes alır pc
  • quote:

Orjinalden alıntı: cuneytim

Macunu yenilemen iyi olmuş.6 ay rahat nefes alır pc

Ekran kartının da macununu yenilemeye niyetlendim ama onun üstünde macun yoktu, parlak metal gibi birşey vardı.
  • Bahsettiğim altı senelik dizüstüyü açtım bu resimlerdeki tozun yüzde biri çıkmadı. Bunda resimlerdeki sistemin halı üstünde kullanılmış olmasının etkisi olabilir. Bir bakıma elektrikli süpürge gibi kullanılmış dizüstü
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali_ihsan21

Bahsettiğim altı senelik dizüstüyü açtım bu resimlerdeki tozun yüzde biri çıkmadı. Bunda resimlerdeki sistemin halı üstünde kullanılmış olmasının etkisi olabilir. Bir bakıma elektrikli süpürge gibi kullanılmış dizüstü

Haklısın belkide...Fakat forumda bu sebepten muzdarip çok kişi var.
  • Temizliği yaptıktan sonra resmen makina sus pus oldu, TV seyrederken download için açık bıraktığımda sürekli bir uğultu geliyordu ama şimdi o sesten eser yok.
  • quote:

Acer notebook'umu ilk aldığımda işlemcimin fanı bile devreye girmezdiği çoğu zaman.Fakat son zamanlarda artık hiç susmaz oldu.1080p HD filmleri izleyebiliyorken şimdi 720p lerde bile takılıyordu.Ve buda yetmezmiş gibi sistem kilitlenmeleri,restartlar hatta bazen kapanınca pc soğuyana kadar açılmıyordu... Artık dayanamayıp garantidende vazgeçerek daldım içine pc'nin...
    Bu sonradan başlayan ve zamanla artan aşırı ısınmalar fanın işlemciyi soğutma performansının düşmesinden kaynaklanıyor.Hemen aklıma ilk gelen fanı temizlemekti ki haklıymışım.

bende daha önce ay ı sorundan muzdariptim. pc ısınınca kapanıyor açılmıyordu. ısı boşta 65c idi. fanı temizledim artık güültüden eser yok. sıcaklık 45c.

• beinm de böyle olmuştu bilgisayar ısınınca kapanıyordu tekrar soğutmadan açtığımda 5-10 sn içinde tekrar kapanıyordu.ben işlemcide bir sorun var sanmıştım servise götürdüm aynen adam açtı arka kapağı fanı temizledi bunu kendin de yapabilirsin dedi ee garanti sorun olmaz mı dedim bişeycik olmaz dedi.ben de 1-2 ayda bir temizliyom kendim açıp.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanbaran

quote:

Acer notebook'umu ilk aldığımda işlemcimin fanı bile devreye girmezdiği çoğu zaman.Fakat son zamanlarda artık hiç susmaz oldu.1080p HD filmleri izleyebiliyorken şimdi 720p lerde bile takılıyordu.Ve buda yetmezmiş gibi sistem kilitlenmeleri,restartlar hatta bazen kapanınca pc soğuyana kadar açılmıyordu... Artık dayanamayıp garantidende vazgeçerek daldım içine pc'nin...
    Bu sonradan başlayan ve zamanla artan aşırı ısınmalar fanın işlemciyi soğutma performansının düşmesinden kaynaklanıyor.Hemen aklıma ilk gelen fanı temizlemekti ki haklıymışım.

bende daha önce ay ı sorundan muzdariptim. pc ısınınca kapanıyor açılmıyordu. ısı boşta 65c idi. fanı temizledim artık güültüden eser yok. sıcaklık 45c.

• quote:

Orjinalden alıntı: kenya64

Ben de temizledim bugün asusu

ilk bakışta görünmeyen toz yığını biraz uğraşınca kendini ortaya çıkardı.

İşlemcinin üzerindeki iletken macunu da yeniledim ve asus artık sus pus oldu.

Arkadaşlar bu macun nasıl bişi ya. Herkes yapabilir mi?
  • Özel bir macun. Termal macun deniyor. Fiyatlar burada..:
    http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste&ref=%2Csxbiu%3A71%2Csxbia%3A80
  • Pcnet'ten bir arkadaşımız da ilginç bir deneme yapmış. Ve çok iddialı !!!

quote:

PCNET
    Varsayılan ARKO'nun fendi termal macunu yendi!! -

Arkadaşlar geçen açtığım forumda her ne kadar bana karşı çıktıysanızda ben yine de bu konuda ki göüşlerimi sonuna kadar destekliyorum.
    Bazı arkadaşlar "zaten işlemcin anormalmiş" dediler ama işlemcide kesinlikle bir anormallik yoktu. Yine daha önce anynı sıcalık ortalamalaında (45-65) çalışıyordu ve ben arko (el kremi) sürdükten hemen sonra 33 dereceye düştü. Ben şahsi fikrimle size kesinlikle öneriyorum.
    Kendi işlemcim: P4 2.4. Arkadaştada AMD 2500+ var ve onunda yaklaşık olarak 45 - 48 derece olan sıcaklığı arko(el kremi) sürdükten sonta 33 - 40 derece dolaylarına düştü. Kremi 1-1.5 ay süresinde kullandık ve tekrar soğutucuyu kaldırdığımızda ne bir kuruma, ne de eriyip kaybolma gibi bir sorunla karşılaştık.
    Bence kesinlikle güvenli. Diyeceksiniz ki termal macun üreticileri o kadar araştırma yapmış bir arko'yu bulamamış mı? Ama abi imkansız diye birşey yoktur yani gözlerinden kaçmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüneyt Aykaç -- 14 Aralık 2008; 14:42:35 >

• Oje'ye benzer...
     İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ??

Kullanımı...

• Kırmızı ile çizili yerin alt bölümü işlemcinin üzerine geliyor.Termal macun buray yada işlemcinin üzerine sürülecek. Zaten resimde görüldüğü gibi sökerken macun elime bulaşmış

İşlemciniz çokmu ısınıyor? Laptop Fan Temizleme!!(Resimli)Donma,Resetleme ??
  • bu konuyu gorunce nasil sevindim bilemessiniz yaklasik 1 aydir bu sorundan muzdaripim... gecen yazi bu laptopla antalyada gecirdigimden dolayi cpu bir hayli isiniyor ve kendi kendine kapaniyor... en kisa zamanda bu cozumu deniyip resimleriyle konuya msj atmak istiyorum. yaptigin calismanin resimleriyle beraber attigin icin cok tesekkür ediyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: anildegio

bu konuyu gorunce nasil sevindim bilemessiniz yaklasik 1 aydir bu sorundan muzdaripim... gecen yazi bu laptopla antalyada gecirdigimden dolayi cpu bir hayli isiniyor ve kendi kendine kapaniyor... en kisa zamanda bu cozumu deniyip resimleriyle konuya msj atmak istiyorum. yaptigin calismanin resimleriyle beraber attigin icin cok tesekkür ediyorum...

iyi ki bu forumlar var artık.iyi ki bilgeler padişahı google dede var.Yoksa teknik servislere çok paramız gidecekti çoookkk.Ben forum.donanimhaber sayesinde nice ustaların çözemediği işleri hallettim. Eğer sizede bir lokma yardım edip laptop'ınızın haftalarca serviste bekletilmesinden kurtardıysam ne mutlu bana.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.