Şimdi Ara

işlemci ve anakart değişeceğim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Yaklaşık 6 senedir kullandığım sistemimi geçte olsa güncellemek istiyorum. Bütçem maksimum 8500 tl. Şu anki sistemimi aşağıya koyuyorum. i5 12400f =4500tl, Asus Prime H610M-E ddr 4 = 3500tl almayı düşünüyorum. Birkaç kişi ddr5 destekli yeni piyasaya çıkan anakartlardan almamı önerdi lakin ram değiştirecek param yok. Olabildiğince bütçeyi az tutmam gerekiyor. anakart, işlemci önerebilecek var mı veyahut şu anki almayı düşündüğüm ikili alınabilir mi ?

i5 6600

msi h110m pro-vd

8gb-2133mhz x2 ram

gtx 750 ti

2xssd 1 hard disk

• anakart bu ,işlemci 12400f
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-b660m-ds3h-intel-lga1700-ddr4-micro-atx-fiyati,1699693122.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işlemci r5 5600,

Anakart da B450m K veya benzeri alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AshtonKutcher kullanıcısına yanıt
    Anakart işlemci ve rami cüzi bir fiyata alabilirim 😅 metin2 oynamalık pc için lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • efyavas kullanıcısına yanıt

world of warcraft oynuyorum ben bu pc ile :D metin2 için cüzi miktara vermem:D

• AshtonKutcher kullanıcısına yanıt
    Cüzi bir miktar dediysem öldürmeyiz hocam fiyatta anlaşırsak ciddi alıcıyım. Siz bir fiyat araştırması yapın isterseniz, konuşalım 😀

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kartın matx boyutları 4500tl bu yüzden bütçemi aşıyor.

bir de ramlarım Kingston HyperX KHX2133C14/8G. Nedense anakartların 2133mhz ram destek bölümünde ram modelimi bulamıyorum. bu sorun yaratır mı ?

baktığım birkaç anakartta Samsung 500gb (SAMSUNG HD503HI) ve Samsung SSD 850 EVO 250GB, Sürücü #3 - HS-SSD-C100 480Gb depolama birimlerini desteklemediğini gördüm. bileşenlerim uyumlu mu değil mi bir türlü anlayamadım. ürünü uyumluluk bölümünde bulamasam da çalışır mı yoksa komple her şeyi değiştirmek zorunda mı kalacağım .

• O ekran kartı için o işlemci ve anakart çok fazla. Eğer ekran kartı değişmeyecekse diye söylüyorum.

Ekran kartını da değiştirecekseniz eğer, sistemi komple satın. Daha güncel sisteme geçin.

Anakart uyum listesinde ürünün adı-kodu geçmiyorsa ürün çalışmaz.

• bir ay içinde yeni ekran kartı alacağım. şu anki kullandığım anakart, msi in kendi sitesinde kullandığım ram ile uyumluluk göstermiyor.

pcpartpicker.com
    Pick parts. Build your PC. Compare and share.
    https://pcpartpicker.com

bazı anakartlar kullandığım ssdleri ve  5400 RPM Internal Hard Drive ı mı kendi sitelerinde desteklemiyor gözükürken bu sitede uyumlu gözüküyor ve aynı şekil kullananlarında yorumları var. bu yüzden kafam hayli bir karıştı :) son olarak mecbur ddr5 ram alacağım. artık tek derdim; gtx 750ti ve depolama birimlerimi kullanmak. Almak istediğim anakartın sdd,hdd ve ekran kartımla uyumluluğuna bakıp alsam sorun yaşar mıyım? ya da uyumluluk ölçebileceğim başka siteler önerir misinz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 19 Ocak 2024; 16:52:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.