Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklık Hakkında ( İ7-4790K/ Fx 9370 ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
3.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amd sistemde kullandım kaç zaman 60 ları geçmedi banamısın demedi intel takımca cortladımı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: i7_4790k

Bundan kaynaklanabilirmi :)
     İşlemci Sıcaklık Hakkında ( İ7-4790K/ Fx 9370 )

Buda sıcaklığa etmen ama o kadar fazla olcağını tahmin etmiyorum yinede temizlemekte fayda var..suya tut sonra fönle kurula gitsin.
  • quote:

Bundan kaynaklanabilirmi :)

Heheh iki supurge tut zahmet olacak :) degerler 75 lere inecektir ^^ ama isiniyormus baya hic haswell i7 kullanmadm bu sene yorumlardan sonra acikcasi almaya korktum 4440 baya kullandim 4570 kullandim onlar isinmiyordu bu denli... :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i7_4790k İ kullanıcısına yanıt
    o da doğru, soğutma bloğunun yanında kırık var, ben mi yanlış görüyorum. haswell refresh için işlemci çekirdeğinde önceki haswell lere göre kaliteli macun kullanıldığından bahsediliyordu. intele her zaman güven olmuyor işte. bence kapsamlı bir haswell refresh araştırması yap bakalım yabancı sitelerde de şikayetler var mı.
  • soğutucu da problem olsa ;

stok fanla 45-51 arası boşta
    sıvı soğutucuyu taktığımda 31-34 arası boşta o zaman sıvı soğutucuda problem olsa ; stok fanla soğutucu arasında boşta 20 dereceye yakın fark olmaz dimi ?
    soğutucu bakkırında çatlak yok aldığımdada öyledi yani . normal haline bi internetten bakim .

acaba işlemcimi problemli
  • Corsair H110
  • quote:

soğutucu da problem olsa ;

stok fanla 45-51 arası boşta
    sıvı soğutucuyu taktığımda 31-34 arası boşta o zaman sıvı soğutucuda problem olsa ; stok fanla soğutucu arasında boşta 20 dereceye yakın fark olmaz dimi ?
    soğutucu bakkırında çatlak yok aldığımdada öyledi yani . normal haline bi internetten bakim .

acaba işlemcimi problemli

Yükte belli olur akla kara, boştaki değerlere göre kıyaslama yapma, pompa sonuçta aynı devirde çalışmıyor ki, boştaki devrinde sorun yoktur yükteki devirde tırtlıyordur.
    Sen z97 gaming 7 de daha düşük olduğunu söylemiştin işlemcinin sıcaklıklarının..işlemci aynı işlemciyse anakartdan dolayı olabilir tek değişen parca o.
  • msi z97 gaming 7 de 27 dk prime test sonucu böyleydi
  • quote:

msi z97 gaming 7 de 27 dk prime test sonucu böyleydi

Herşey aynı sadece anakart değişildi dimi..anakartda problem var o zaman hocam başka bi sebep yok yani herşeyi kurcaladık

tamam işte bunlar normal değerler. yaz aylarında oda sıcaklığının yüksek olduğunu düşünürsek gayet normal. kış-bahar aylarında ortalama 5C daha düşer ısılar.
  • dikkatimi çeken sey msi prime95 testinde işlemci 4,0 ghzde ama
  • stok fan 30 sn prime test :)
  • evet sadece değişen anakart hocam
  • quote:

dikkatimi çeken sey msi prime95 testinde işlemci 4,0 ghzde ama

4790k zaten stok 4ghz turbo 4.4 degilmi? O degerler daha insancil :) eger oyleyse anakartta bir problem var demek bu o normal cunku bak... Hem sen neden gaming7 yi degistirdin ki? Acaba bu anakartlarin bazilari bu i7leri fazla isinmasinami neden oluyo bazisi cok normal sicaklik alirken bazisida senin gibi 80-90 anormal sicakliklarla kullaniyo su isin aslini bi ogrenelim artik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

stok fan 30 sn prime test :)

Koskoca h110i ile arasında nerdeyse 4-5 derece fark kalmış

Ahh keşke kule tip bi soğutucu olsaydıda deneseydin 75 i geçmezdi kesin.

• quote:

evet sadece değişen anakart hocam

Valla hocam keşke değiştirmeseydin cinayet13 ünde dediği gibi o anakart değiştirilmezdi yani biraz fazla olmuş yinede tercihine karışmak istemem benim görüşüm bu..dönebilirseniz dönün eskisine.
  • hocam bu anakart hediye geldi bana bende değiştirdim direk işin aslı bu

@donanımcı123 h110da bir problem olduğunu düşünüyorum hocam çok sistemde kullandım çünkü ve msi anakartaa ayni işlemciyle kullandım böyle bir sıkıntı yoktu

- bios güncelledim acaba biosu bi önceki versiyonuna alsam değişiklik olurmu sicaklıklarda

demek bu marka anakartlarda ısınma yapıyor bu işlemci kısmete bak
  • quote:

hocam bu anakart hediye geldi bana bende değiştirdim direk işin aslı bu

@donanımcı123 h110da bir problem olduğunu düşünüyorum hocam çok sistemde kullandım çünkü ve msi anakartaa ayni işlemciyle kullandım böyle bir sıkıntı yoktu

- bios güncelledim acaba biosu bi önceki versiyonuna alsam değişiklik olurmu sicaklıklarda

demek bu marka anakartlarda ısınma yapıyor bu işlemci kısmete bak

Foruma büyük bi katkın oldu ama eğer öyle birşey varsa..4790k alırsam eğer anakartım gaming 7 olcak :)
  • bios güncelleme dedim bios güncelleme gelmiş bu gün alsam mı acaba ?

yani sıcaklık acısından evet z97 gaming 7 ile daha daha az sıcaklıklar alırken asus benide şaşırttı acıkcası
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.