Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklık Hakkında ( İ7-4790K/ Fx 9370 ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
2
Favori
3.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Stg2 sürülüydü dağlar var demişsiniz tg3 extremle arasında..stg2 den tg3 extreme gecişte 5 6 derece fark oynadı diyorum bende. yukarda editledim mesajımı tabloyla destek verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: i7_4790k

Söktüm hocam . Kendi macununu bulamamda bakalım artık

Hocam o kadar masraf yapmışsınız kesinlikle kaliteli bi macun sürün inanılmaz derecede farkediyor mesela ben thermaltake extreme tg3 kullanıyorum..millet işlemcim yanıyor diye konu acıyor benim işlemci serinlikten ölcek..
     İşlemci Sıcaklık Hakkında ( İ7-4790K/ Fx 9370 )
    Her zaman macunu dikey şekilde sürerim içindeki işlem birimiyle paralel yani en iyi soğutmayı bu şekilde buldum ben deneyerek..soğutucuyu takınca kendi kendine yayılabiliyor fazla sürünce ısılar cok artabiliyor az sürünce o kadar farketmiyor ama orta ayarı bulman lazım deneye deneye.

TG-3 iyi bir macun degildir,yanlis bilgilendirmeyelim.Kullandigim bir macundu zamaninda.Zalman STG2 ile arasinda daglar kadar fark var

http://www.vatanbilgisayar.com/zm-stg2-super-thermal-macun.html
    bundan bahsediyorsunuz dimi?..

Arkadaşımda vardı bundan laptobunda denemiştik dereceler 5 6 derece düşmüştü benimkini sürdükten sonra bende böyle biliyorum sürüş tekniği vardır belkide

Ek olarak şu tabloyu koyuyorum

Tg1 ile tg3 extreme arasında rahat 3 4 derece fark oluyor bunu daha önce yaşadım ve gördüm..listede tg1 in gerisinde stg2 bence yanlış biliyorsunuz

Kullanmadigim bir urun olsa bu kadar inat etmezdim.Ayrica bende sana bir cok test verisi gosterebilirim.Ama tartismaya hic gerek yok sen TG3de bende STG2 anlasalim gitsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jeezy kullanıcısına yanıt
    ama yine sölim benim sorun macun fan falan değil . Yakınlarda biri olsa direk göstercemde

• Jeezy kullanıcısına yanıt
    Ek olarak kıvamı diğer macunlara göre yoğun olduğundan bunu diğer macunları baz alarak fazladan sürünce performansı düşebiliyor..cok daha az sürünce performansını gösterebiliyor bu macun benim yaşadığım olay bu..ilk başta bende derecelerden memnun değildim yabancı forumlardan öğrendim bunu + olarak alttaki resim şeklinde sürüldüğü zaman maximum performans aldım yaklasak 5 6 teknik denedim..en iyi bundan sonuc verdi.

Bu şekilde sürüp direk soğutucuyu üstüne kapatınca tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 6 Ağustos 2014; 18:03:39 >

• Macunlar arası sıcaklık değerleri 2-3 derece farkediyor abartılacak bir durum değil. Çok sürsenizde az sürsenizde yine 2-3 derece oynar. yani en dandik macunu çok sürerseniz 3-5 derece oynar. cooler master - tg2 - zalman kullandım macun tecrübelerim bunlar. İntelin yanlış biliyorsam düzeltsin arkadaşlar bu serilerinde lehim yerine dandik termal macun kullanılıyordu sanırım plakalarda ? sıcaklık değerleri zaten amd fx serisinden yüksek normalde de diye biliyorum. onun dışında sıvı soğutma kullanıyorsanız dışarıdan hava alcak şekilde değil dışarıya atacak şekilde ayarlamalısınız fan yönlerini. Montajda sıkıntı yoksa bios güncellemeside düşünülebilir ya da arkadaşların önerdiği gibi voltaj ayarı yapılabilir.
  • quote:

Ek olarak kıvamı diğer macunlara göre yoğun olduğundan bunu diğer macunları baz alarak fazladan sürünce performansı düşebiliyor..cok daha az sürünce performansını gösterebiliyor bu macun benim yaşadığım olay bu..ilk başta bende derecelerden memnun değildim yabancı forumlardan öğrendim bunu + olarak alttaki resim şeklinde sürüldüğü zaman maximum performans aldım yaklasak 5 6 teknik denedim..en iyi bundan sonuc verdi.

Tabikide tespitin dogrumesela STG2 de X seklinde surulunce en iyi performans aliniyor.

• Kimse de dememiş ki hocam elmayla armutu karşılaştırıyorsun diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

quote:

Tabikide tespitin dogrumesela STG2 de X seklinde surulunce en iyi performans aliniyor.

Macunum bitmek üzere zaten ucuzundan stg2 alıp x şeklinde denerim teşekkürler

• Ben kendimi bildim bileli, macunu çizgi şeklinde işlemci başına sürerim çok sert olmayan ince bir kartla boşluk kalmayacak şekilde ince şekilde yayarım, her türlü sürüşü denedim en verimlisi bu.

İşlemcinin ortasına mercimek tanesi kadar sürüp soğutucuyu bastırma mevzusu çok eski geyiktir, yurtdışında yapılan testlerde bu sürüş şeklinin başarısız macun sürme tekniklerinden biri olduğuda test edilmişti.
  • Bu şekilde sürüp kapatmam mı lazım yaymama gerek yok mu ?

• Voltajım zaten mauek 1.185v suan dahada düşürmemde fayda varmı

• Olay macun kavgasına döndü

• Iyide i7 haswell daha cok isinir amd fx den benim icin i7 47xx ailesi tam bir sobadir 220tdp 9370in bu islemciden daha az isinmasi tam bir intel ayibi h110 gibi bir sivi sogutmaya sahip oluyorsun prime 95 de sana 80 derece gibi degerler veriyo ben haswell bikac defa aldim i7 ve onermeyide biraktim almayida refleshde duzeldi demislerdi demekki duzelmemis haswel serisinde i7 almamaya devam o zaman yinemi kaldik 9370 e :) bicok konu oldu bu sene i7 4770k isilar duzgunmu gibisinden hepsimi yalan acin gozlerinizj basbaya isiniyor bu islemci hemde uzerinde yumurta kirilacak cinsden isiniyor max degerlerden bahsetmeyin 75 den sonra thermal thr. Olur islemci hizi keser fps duser kafayi yedirtir adama simdi atlayacak bazilari hadi ben kullaniyorum olmuyolar falan bu adamda oluyo ama.. 9370dende boyle bir degisim yapmak olmamis i5 4690k alacaktin o isinmiyor bu kadar... Hatali tercih... 84tdp islemcinin bu kadar isinmasi cok sacma ihs e dandirikden bi macun suruyolar insanlari parasiyla madur ediyolar... 9370 220watt soba diyen intelciler nerde acaba... Amd de thermal th. sorunu yok en azindan... 72 den sonra yapiyo ondada zaten perf dusmuyo direk islemci kapaniyo... Hatali surmus olsa macunu ayrica amd de isinirdi... Hadi canlar sorunlu basbaya islemci herkes ayni konuyu aciyo herkes diyo voltaj dusur 1.5volt amd 69 dereceyi gecmiyo 1.2voltla intel 90 derece rezillik ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 6 Ağustos 2014; 20:23:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Ben kendimi bildim bileli, macunu çizgi şeklinde işlemci başına sürerim çok sert olmayan ince bir kartla boşluk kalmayacak şekilde ince şekilde yayarım, her türlü sürüşü denedim en verimlisi bu.

İşlemcinin ortasına mercimek tanesi kadar sürüp soğutucuyu bastırma mevzusu çok eski geyiktir, yurtdışında yapılan testlerde bu sürüş şeklinin başarısız macun sürme tekniklerinden biri olduğuda test edilmişti.

Bezelye tanesi kadar sur birak boydan boya cizgi atinca disari tasiyo :/ en guzeli fircali macunlar var al tum islemciye sur aslinda...

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Vala hocam intel kötülemek amacım değil memnunum amdye göre performansıda güsel ondan yana sıkıntım yok ama sıcaklıklar benim kafama takıldı okdr kimine göre sıcaklık değerlerim iyi kimine göre kötü kriterimi neye göre ayatlicagımı sasırdım ki , amd de bu değerleri göremedim ve 1.542v ile 4.8 ghZde max 61 derece aynı sogutucu aynı macun ama intelde 1.245v de 4.4ghzde 5 dk 86 görmek saşırttı , voltaj düşürdüğümde ise sadece 5 dkde 6 derece oynadı 1.185 v de benim kafama takılan sadece bu

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Iyide i7 haswell daha cok isinir amd fx den benim icin i7 47xx ailesi tam bir sobadir 220tdp 9370in bu islemciden daha az isinmasi tam bir intel ayibi h110 gibi bir sivi sogutmaya sahip oluyorsun prime 95 de sana 80 derece gibi degerler veriyo ben haswell bikac defa aldim i7 ve onermeyide biraktim almayida refleshde duzeldi demislerdi demekki duzelmemis haswel serisinde i7 almamaya devam o zaman yinemi kaldik 9370 e :) bicok konu oldu bu sene i7 4770k isilar duzgunmu gibisinden hepsimi yalan acin gozlerinizj basbaya isiniyor bu islemci hemde uzerinde yumurta kirilacak cinsden isiniyor max degerlerden bahsetmeyin 75 den sonra thermal thr. Olur islemci hizi keser fps duser kafayi yedirtir adama simdi atlayacak bazilari hadi ben kullaniyorum olmuyolar falan bu adamda oluyo ama.. 9370dende boyle bir degisim yapmak olmamis i5 4690k alacaktin o isinmiyor bu kadar... Hatali tercih... 84tdp islemcinin bu kadar isinmasi cok sacma ihs e dandirikden bi macun suruyolar insanlari parasiyla madur ediyolar... 9370 220watt soba diyen intelciler nerde acaba... Amd de thermal th. sorunu yok en azindan... 72 den sonra yapiyo ondada zaten perf dusmuyo direk islemci kapaniyo... Hatali surmus olsa macunu ayrica amd de isinirdi... Hadi canlar sorunlu basbaya islemci herkes ayni konuyu aciyo herkes diyo voltaj dusur 1.5volt amd 69 dereceyi gecmiyo 1.2voltla intel 90 derece rezillik ya

Katiliyorum hocam i7 4790k dan forumda bir cok kisi asiri isindigindan bahsetti zaten benim anlamadigim herkes sivi sogutma takacak diye bir sey yok islemci 900 lira sogutucuya ver 400 lira ben vatanda calisan arkadasimla konustum stok fan kullan sivi gereksiz o kadar para verme ben bu islemciyi yuzlerce kisiye sattim sivi onermedim diyor herkesin belirli bir butcesi var 400 liraya sogutucuya islemci alinir diyelim aldik 86-90 dereceleri bile sivi sogutmayla goruyorsa diger kullanicilar ne yapsin intelde 100 dereceye kadar yolu var diyenleride anlamiyorum benim pc nin bulundugu oda bile asiri isiniyor bilgisayari batsin odanin havasi oyle olacaksa bide dunyanin parasini veriyoruz yazik verilen paranin karsiligini aldiginiza inaniyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkubey777 -- 6 Ağustos 2014; 20:26:58 >

• quote:

Vala hocam intel kötülemek amacım değil memnunum amdye göre performansıda güsel ondan yana sıkıntım yok ama sıcaklıklar benim kafama takıldı okdr kimine göre sıcaklık değerlerim iyi kimine göre kötü kriterimi neye göre ayatlicagımı sasırdım ki , amd de bu değerleri göremedim ve 1.542v ile 4.8 ghZde max 61 derece aynı sogutucu aynı macun ama intelde 1.245v de 4.4ghzde 5 dk 86 görmek saşırttı , voltaj düşürdüğümde ise sadece 5 dkde 6 derece oynadı 1.185 v de benim kafama takılan sadece bu

Size tavsiyem ana karti degistirin msi nin disinda uygun bir kartla deneyin herkes macun demis ama alakasi yok buna emin olun sonucu bizimle paylasirsaniz sevinirim kolay gelsin.

• utkubey777 kullanıcısına yanıt
    Hocam anakart zaten değiştirdim asus z97 maximus vii hero

• quote:

Ya bende fanboy degilim cok ivy bridge islemci aldm ama bu hasweller nedir ya tamam performans ucuyorda soba resmen... :/

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Sizin bi 9370 incelemeniz vardı bi kullanıcı size test sonuçları atıodu sizde yayınlıodunz güsel konuydu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.