Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklık Değeri Hangisi doğru ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. X4 860K ve f2a68hm-ds2 anakart ikilisiyle sistem topladım. Resimde gigabyte easytune6 işlemci sıcaklığı daha düşük, speedfanda da düşük hatta boşta 30 derece civarında normal görünüyor. Fakat speccy programında ve HWMonitörde daha fazla .Hatta GTA5 de 80-85 derecelerde gezdi. Forumda ikilinin sıcaklığını sorduğumda sıkıntı yok cevabı almıştım. Bu değerlerin hangisi doğrudur. Açıkcası yüksek değerleri görünce canım sıkıldı. Soğutucuya dokunduğumda gayet serin. Örneğin oyun açınca speedfanda sıcaklık yavaş yavaş artarken diğerlerinde anında yükseliyor. Nasıl sıcaklık değerlerim arkadaşlar ?
    edit. Aidata64 eklenmiştir.

İşlemci Sıcaklık Değeri Hangisi doğru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 4 Kasım 2015; 0:07:01 >

• Hocam benim sistemde de hwmonitor hwmonitor easytune6ya göre 10 derece düşük gösteriyordu.Eğer heatsinki işlemciye doğru bir şekilde oturttuysanız endişelenecek bir şey yok.Elinizde kontrol ederek ısınmanın ne seviyede olduğunu da tahmin edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Montajda sıkıntı yok hangisi doğru açıkcası anlayamadığım. Araştırdım bazı arkadaşlar yüksek değerler yanıltmasın problem yok diyorlar, programdan programa fark ediyor. Üstte belirttiğim gibi soğutucuya dokunduğumda sıcaklık gayet iyi.
  • Speecy dışında hepsi uyumlu sıcaklıkların?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Soldaki hwmonitör'de speccy gibi değilmi? 67 derece gösteriyor. Gerçek sıcaklık değerlerim düşük diyebilirmiyiz bu durumda ? Rahatlayabilirmiyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 27 Ekim 2015; 21:18:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

Soldaki hwmonitör'de speccy gibi değilmi? 67 derece gösteriyor. Gerçek sıcaklık değerlerim düşük diyebilirmiyiz bu durumda ? Rahatlayabilirmiyim :)

Evet pardon ben anakart değerlerine bakmışım :)

Birde Open Hardware Monitor ile değerlere bakar mısınız?

http://openhardwaremonitor.org/

Bu arada en doğru gösterimin anakart ile gelen yazılımla yapıldığını düşünüyorum. Speedfan vb. programlar sapıtıktı bende de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Ekim 2015; 21:27:07 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.