Şimdi Ara

İşlemci Oyun Fps Oranları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 6Clas

Çözünürlük 1920x1080 denedin mi denede gör senin bahsettiğin fp ler çok düşer.

1920*1080 de amd intele dahada yaklaşır. Aradaki fark dahada azarlı ;)
  • Konu eskimiş heralde. Biraz güncelleyeyim. Şu amd'nin 1055T'li modeline nasıl overlock attınız? ve önerir misiniz? Ona göre sistem belirliyorum. Ve , Asus eah5750 128bit ddr5(4600mhz) Ekran kartım var. 2gb ram ve yanında e2180 2.0 ghz işlemcim var. İşlemcim yüzünden crysis gibi yüksek grafikli oyunlarda 20-30 fps alıyorum sanırım. İşlemcimi değiştirirsem bu fark yapar mı ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Konu eskimiş heralde. Biraz güncelleyeyim. Şu amd'nin 1055T'li modeline nasıl overlock attınız? ve önerir misiniz? Ona göre sistem belirliyorum. Ve , Asus eah5750 128bit ddr5(4600mhz) Ekran kartım var. 2gb ram ve yanında e2180 2.0 ghz işlemcim var. İşlemcim yüzünden crysis gibi yüksek grafikli oyunlarda 20-30 fps alıyorum sanırım. İşlemcimi değiştirirsem bu fark yapar mı ?

Teşekkürler.

İşlemciyi değişsen bile o ekran kartının gücü belli hocam, o sebeple eğer ekran kartı değişimi yapmayı düşünmüyorsanız, sisteminizin güç durumu müsait ise, işlemcinizi 2.8 - 3ghz' O/C ederseniz işlemcinin darboğaz yapma ihtimalini baya düşürürsünüz..
  • Hocam ekran kartını 3 ay önce aldık yav. Kart baya güçlü hem. Tabii ki 6970 kadar güçlü değil, ama güçlü sonuçta. İşlemcimi değiştirmem pek fark yapar mı diye sormuştum. Yani 2.0 ghz yi 3.0 a overlock edemedim. Ankartta bios oc yeri kapatılmış. Pin'i kaldırmam gerekiyor. Her neyse, işlemcimi değiştirirsem fark eder mi?

quote:

Tabiki 6850 gibi bir ekran kartım ve diğer bileşenlerim tam ise ayrı paramda varsa 1055t yaparım..Ama hd5750 alıpta 1055t almam..

burdan çıkarılacak sonuç bu olsa gerek..

Neden? 5750 iyi bir kart şu anda. 6850 1 milyara yaklaşıyor yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 6 Ocak 2011; 21:56:57 >
  • quote:

Hocam ekran kartını 3 ay önce aldık yav. Kart baya güçlü hem. Tabii ki 6970 kadar güçlü değil, ama güçlü sonuçta. İşlemcimi değiştirmem pek fark yapar mı diye sormuştum. Yani 2.0 ghz yi 3.0 a overlock edemedim. Ankartta bios oc yeri kapatılmış. Pin'i kaldırmam gerekiyor. Her neyse, işlemcimi değiştirirsem fark eder mi?

quote:

Tabiki 6850 gibi bir ekran kartım ve diğer bileşenlerim tam ise ayrı paramda varsa 1055t yaparım..Ama hd5750 alıpta 1055t almam..

tabi ki farkeder o islemci su an 2.0 ghzde hele cok yetersiz
    5750 iyi diyemem ama ekonomik bir kart iyi kartlar 350 tlden baslıyor alırken 100-150 tl daha verip gtx 460 filan alabilirdiniz tabi bu dediklerim oynadıgınız cözünürlük ve grafik ayarlarına baglı olarak degisir
    full hd cözünürlükte oynamıyorsan anti aliasing filan acıp 5750 yeter

• Oldukça faydalı olmuş, teşşekkürler
  • Çoğu kişi 1050t diyor 4ghz de kullanılırsa yıpranmazmı,ömrü azalmazmı ben f/p olarak phenomx4 965 düşünüyorum uzun vadede 4 çkirdekli alınmazmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fod

quote:

Hocam ekran kartını 3 ay önce aldık yav. Kart baya güçlü hem. Tabii ki 6970 kadar güçlü değil, ama güçlü sonuçta. İşlemcimi değiştirmem pek fark yapar mı diye sormuştum. Yani 2.0 ghz yi 3.0 a overlock edemedim. Ankartta bios oc yeri kapatılmış. Pin'i kaldırmam gerekiyor. Her neyse, işlemcimi değiştirirsem fark eder mi?

quote:

tabi ki farkeder o islemci su an 2.0 ghzde hele cok yetersiz
    5750 iyi diyemem ama ekonomik bir kart iyi kartlar 350 tlden baslıyor alırken 100-150 tl daha verip gtx 460 filan alabilirdiniz tabi bu dediklerim oynadıgınız cözünürlük ve grafik ayarlarına baglı olarak degisir
    full hd cözünürlükte oynamıyorsan anti aliasing filan acıp 5750 yeter

Şimdi baktım inceledim şu 6850'yi. Aralarındaki farkları yazıyım. En belirgin fark 5750'nin 128bit 6850'nin 256 bit olması. Belki de tek fark bu. Gpu ve ddr mhz'lerinde fark yok. Zaten 5750'yi 750 mhz de kullanıyorum(750mhz gpu~~4800mhz ddr5)
    Ha şimdi der miyiz 256 bit bu kadar fazla fark yapar? İncelemedim. İşlemcide sorun var bence. Bad company 2'yi tüm özellikler açık oynayabiliyorum. 30 fps ile. Ancak kasmalar oluyor tabi çok az yerde. Bu boğumlanmayı daralmayı kurtarmak için ne yapabiliriz diyorum. İşlemci mi ekran mı?

• http://www.youtube.com/watch?v=m4qApHsOn8E

bu videodaki sistemle kendi sistemini kıyaslayabilirsin buna benzer kıyaslamalarla soruna cvp bulabilirsin.

Athlon X4 620 2.6Ghz (oc to 3.0Ghz)
    2gb Kingston HyperX 1600Mhz
    Sapphire Radeon HD5750 VaporX Edition
    640gb WD Caviar Blue

Recording with Fraps
    30-35 fps

Without
    45+ fps

All settings maxed except AA and AF @ 1680*1050
  • iyi de burda f/p işlemcisi verdikleriniz arasında x2 550 olmuştur...

verdiğiniz bilgilerden yola çıkarsak;

1. dediğiniz x4 955 ile arasında performans olarak %25 fark olmasına rağmen, fiyat olarak %80 daha ucuzdur...
  • ulan x4 955 aldik sağlam bi tanede cpu coleer aldik işlemci default boşta 48C ne anladık bu işten min o/c yapsak 60C oluor ayrica max 4.1ghz ye ciktim
  • quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

ulan x4 955 aldik sağlam bi tanede cpu coleer aldik işlemci default boşta 48C ne anladık bu işten min o/c yapsak 60C oluor ayrica max 4.1ghz ye ciktim

60C fazla değil. Cpu cooler'ını düzelt. Ayrıca boşta 41-46 arasında dolaşıyor benimki de. Oyunlarda 56-54. Çok da fazla bir rakam değil. Ama amd seninki. Hiç o/c denemedim. Çok ısınırsa cpu cooler'ını değiştir bir şey yap...
  • quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

ulan x4 955 aldik sağlam bi tanede cpu coleer aldik işlemci default boşta 48C ne anladık bu işten min o/c yapsak 60C oluor ayrica max 4.1ghz ye ciktim
    kaliteli macun kullandınızmı.. bide soğutucuyu işlemciye tam ortalamaya çalışın......yüzeyler aynı ölçülerde değil..soğutucu yüzeyi boşa çıkabiliyor...
  • Arkadaş da doğru söylemiş. Hiç olmadı thermaltake al..
  • quote:

Arkadaş da doğru söylemiş. Hiç olmadı thermaltake al..

bkz. imzam
  • quote:

Orijinalden alıntı: headshooter

quote:

Arkadaş da doğru söylemiş. Hiç olmadı thermaltake al..

bkz. imzam

i7 860'ı 4 ghz yapmışsın helal kaç derece oluyor oyunlarda?
  • 3 ghz isteyen arkadaş için yardımcı olabilir kendi işlemcim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krmtrylcn -- 14 Ocak 2011; 11:15:15 >
  • bende intel e5300den amd phenom 955e geçmeyi düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.