Şimdi Ara

İşlemci Oyun Fps Oranları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba , yapılan oyun fps testlerinden (bench değil) bazı işlemcileri seçtim
    ve ortalamalarını aldım testlerin hepsi aynı donanımsal ürünler ve aynı oyunlarda yapılmışdır.
    Nekadar sağlıklı bir iş olduğuna siz kararverirsiniz
    Aklıma böyle birşey yapmak geldi umarım yararlı olur

Oyunlar : crysis 1024*768 / crysis 1680*1050 /
    modern warfare 2 1024*768 / modern warfare 2 1680 * 1050
    warhammer dawn of war II 1024*768 / warhammer dawn of war II 1680*1050
    dirt2 1024*768 / dirt2 1680*1050 /
    gtr race on 1024*768 / gtr race on 1680*1050
    resident evil 5 1024*768 / resident evil 5 1680*1050

İntel i7 x4 870 --------------> 121.58
    İntel i5 x4 750 --------------> 116.33
    Amd Phenom x6 1090T ----> 112.91
    Amd Phenom x4 970 -------> 112.25
    Amd Phenom x4 965 -------> 109.83
    Amd Phenom x4 955 -------> 106.91
    Amd Phenom x6 1055T ----> 103.41
    Amd Phenom x2 550 -------> 84.41

bu oranlara bakdığımızda ve fiyat / performans yaptığımızda şu sıralama çıkıyor :
    1.Amd Phenom x4 955
    2.Amd Phenom x4 965
    3.Amd Phenom x4 970
    4.İntel i5 750
    5.Amd Phenom x6 1055T
    6.İntel i7 x4 870
    7.Amd Phenom x6 1090T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevan -- 30 Ekim 2010; 18:25:52 >

• Yok mu bakcak ?
  • hocam emeğinize sağlık. Uğraş vermişsiniz. Teşekkürler
  • O tabloda yapılacak en iyi şey 1055T ve iyi bir CPU soğutucusu alıp günlük 4.0ghz'de kullanmak, oyunlarda 5 yıl işlemciden ötürü bir problem yaşamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend
    hocam emeğinize sağlık. Uğraş vermişsiniz. Teşekkürler

Birşey değil sanırım bölümdeki yoğun başlık trafiğinden görmediniz

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

O tabloda yapılacak en iyi şey 1055T ve iyi bir CPU soğutucusu alıp günlük 4.0ghz'de kullanmak, oyunlarda 5 yıl işlemciden ötürü bir problem yaşamazsın.

Banada en mantıklısı öyle geldi , okadar fps farkı için okadar fazla para verip i7 almanın manasızlığı burdada açık şekilde ortada heleki artık geleceği olmayan 1156 soket almak saçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevan -- 30 Ekim 2010; 18:29:35 >
  • işlemciyi phenom 2lerden alıp..ekran kartına yatırım yapmak.mesele de bu zaten
  • Herşey ortada zaten az fark için okadar fiyat vermeye gerek yok hem soket ömrü yok hem anakartı pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevan -- 30 Ekim 2010; 22:49:13 >
  • 1920x1080 çözünürlükte fark daha da azalır. Araştırma için teşekkürler.
  • 1055 t yi günlük 4 ghz de kullanmak için, fsb yi kaç yapıyorsunuz*? Ram nedir? Hızı nedir vs. vs.vs. ben de dün aldım da, daha sistemi kurmadım merak ettim

Bir de soğutucu olarak ne almalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend
    hocam emeğinize sağlık. Uğraş vermişsiniz. Teşekkürler

Birşey değil sanırım bölümdeki yoğun başlık trafiğinden görmediniz

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

O tabloda yapılacak en iyi şey 1055T ve iyi bir CPU soğutucusu alıp günlük 4.0ghz'de kullanmak, oyunlarda 5 yıl işlemciden ötürü bir problem yaşamazsın.

Banada en mantıklısı öyle geldi , okadar fps farkı için okadar fazla para verip i7 almanın manasızlığı burdada açık şekilde ortada heleki artık geleceği olmayan 1156 soket almak saçma

sen işlemciyi sadece oyun için mi alıyorsunda i7 almak manasız
  • quote:

orjinal mesaj : headshooter

en başda belirttiğim gibi bu sadece oyun için yapılmış birşey bana göre diğer olaylardada az performans farkı için okadar para verilmez hem soket değişiyor sürekli hemde daha pahalı bu yüzden
    intelin üstünlüğünü tartışmıyorum ben.

Düzeltme :imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stevan -- 31 Ekim 2010; 11:29:08 >
  • Bence güzel bir test olmuş, kafamdaki bir kaç soruyada cevap oldu.
    Teşekkürler emeğin için.
  • Sonuçlar aydınlartıcı olmuş. Burdaki değerler çözünürlük arttıkça ekran kartına daha bağımlı olacağı için birbirine daha da yakın olacaktır. Şuan için 1055T ve iyi bir soğutucu ile O.C. yapmak mantıklı bir seçenek olarak göze çarpıyor.

@hasanmertoglu
    http://forum.donanimhaber.com/m_40156497/tm.htm bu konuda sorunun cevabını daha rahat alabilirsin.
  • quote:

quote:

en başda belirttiğim gibi bu sadece oyun için yapılmış birşey bana göre diğer olaylardada az performans farkı için okadar para verilmez hem soket değişiyor sürekli hemde daha pahalı bu yüzden
    intelin üstünlüğünü tartışmıyorum ben.

Düzeltme :imla

benim işlemcim i7 ama sadce oyun oynamıyorum ayrıca ekran kartını çalıştırcak işlemcinin olmasıda önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı : marcassin
    Bence güzel bir test olmuş, kafamdaki bir kaç soruyada cevap oldu.
    Teşekkürler emeğin için.

Önemli değil yararlı olduysa size önemli olanda odur

quote:

Orjinalden alıntı : _SeRHaT_
    Sonuçlar aydınlartıcı olmuş. Burdaki değerler çözünürlük arttıkça ekran kartına daha bağımlı olacağı için birbirine daha da yakın olacaktır. Şuan için 1055T ve iyi bir soğutucu ile O.C. yapmak mantıklı bir seçenek olarak göze çarpıyor.

Evet dediğinde haklısın ayrıca bu testler daha düşük oyunlar olduğu için daha üst seviye battlefield bc2 tarzı oyunlarda x6 ların performası dah çok ortaya çıkacakdır ve tabiki iyi bir gpu ile

quote:

Orijinalden alıntı: headshooter

quote:

benim işlemcim i7 ama sadce oyun oynamıyorum ayrıca ekran kartını çalıştırcak işlemcinin olmasıda önemli

Kardeşim iyi misin 2. seferdir aynı şeyi yazıyosun ben oyun performansları görülsün diye yaptım bunu
    diğer uygulamalar beni ilgilendirmezz !
    Ayrıca diğer uygulamalardada okadar uçuk farklar olacağını sanmıyorum bu yüzden amd en iyisidir !
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı : marcassin
    Bence güzel bir test olmuş, kafamdaki bir kaç soruyada cevap oldu.
    Teşekkürler emeğin için.

Önemli değil yararlı olduysa size önemli olanda odur

quote:

Orjinalden alıntı : _SeRHaT_
    Sonuçlar aydınlartıcı olmuş. Burdaki değerler çözünürlük arttıkça ekran kartına daha bağımlı olacağı için birbirine daha da yakın olacaktır. Şuan için 1055T ve iyi bir soğutucu ile O.C. yapmak mantıklı bir seçenek olarak göze çarpıyor.

Evet dediğinde haklısın ayrıca bu testler daha düşük oyunlar olduğu için daha üst seviye battlefield bc2 tarzı oyunlarda x6 ların performası dah çok ortaya çıkacakdır ve tabiki iyi bir gpu ile

quote:

quote:

Kardeşim iyi misin 2. seferdir aynı şeyi yazıyosun ben oyun performansları görülsün diye yaptım bunu
    diğer uygulamalar beni ilgilendirmezz !
    Ayrıca diğer uygulamalardada okadar uçuk farklar olacağını sanmıyorum bu yüzden amd en iyisidir !

sakin ol şampiyon
  • quote:

sakin ol şampiyon

Derdin ne senin ?
    gerginlik mi yaratmaya çalışıyorsun ?
    adam gibi bişey yapıyoruz gidip ikidebir aynı şeyi soruyosun bana düzgünce cevap veriyorum seni adam yerine koyup hadi yürü işine
  • ellerine sağlık. fp da geride kalsa da intelden vazgeçmem.
  • Çözünürlük 1920x1080 denedin mi denede gör senin bahsettiğin fp ler çok düşer.
  • headshooter u mazur görün i7 sahibi sonuçta bu sonuçları görünce verdiği parayı hakettiğini kanıtlaması gerekiyor..Amd sahibi olsaydı i7ye laf atacaktı..

İncelemeye gelecek olursak.

1055t hem diğer uygulamalar hemde oyun performansı bakımından iyi bir işlemci 4ghz seviyesine geldiğindede ileriye dönük güzel bir seçim olacak..

tabi i5760da 4ghz seviyesine gelebildiğine göre i5760ıda unutmamak gerekir oyun performansında ve intelin daha iyi olduğu yerlerde iyi bir seçim olacaktır..

Uygun fiyatıyla ve her türlü uygulamada iş görebilecek işlemci olarakta 955 çok iyi bir seçimdir 3.6 ghz seviyelerinde tutulup güzel güzel kullanılabilecek bir işlemci..

Tabiki 6850 gibi bir ekran kartım ve diğer bileşenlerim tam ise ayrı paramda varsa 1055t yaparım..Ama hd5750 alıpta 1055t almam..

burdan çıkarılacak sonuç bu olsa gerek..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.